Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsprogram

24 MAR 2019 12:37
Ett av klubben gjort urval av tävlingar 2019
  • Skapad: 24 MAR 2019 12:37

Länk till hela tävlingsprogrammet i Eventor.

Urval:

  April          
  6*   OK Tors Ungdomstävling OK Tor lång  
  7   Torfejden OK Tor medel  
  13   Värmlandsdubbeln OK Tyr m fl medel  
  14   Värmlandsdubbeln OK Tyr m fl lång  
  Fr 19   Påskorienteringen Kjula IF lång  
  21*   Boforsloppet Degerfors OK, OK Djerf medel  
  22   Letälvsträffen Degerfors OK, OK Djerf lång  
  Fr 26   OL-rounden dag 1, natt OK Hedströmmen m fl lång  
  27*   OL-rounden dag 2 OK Hedströmmen m fl medel  
  28   OL-rounden dag 3 OK Hedströmmen m fl lång  
  28   Veteranträffen Österfärnebo IF medel  
  Maj          
  On 1   Silverjakten Sala OK medel  
  4*   Tisarträffen, dag 1 OK Tisaren medel  
  5*   Tisarträffen, dag 2 OK Tisaren lång  
  11*   Närkekvartetten, #1 Garphyttans IF/Hagaby GoIF Örebro lång  
  12*   Närkekvartetten, #2 Garphyttans IF/Hagaby GoIF Örebro medel  
  18*   Närkekvartetten, #3 KFUM Örebro OK medel  
  19*   Närkekvartetten, #4 KFUM Örebro OK lång  
  26*   DM Sprint, Örebro City Sprint ÖLOF, Almby IK mäst  
  26   DM Sprintstafett Örebro län ÖLOF, Almby IK mäst  
  Juni          
  2   Dag-KM Lindebygdens OK medel  
  To 6   Ösaträffen dag 1 Alfta-Ösa OK lång  
  Fr 7   Veteran-SM, ÖSA-träffen 2 Alfta-Ösa OK sprint  
  8   Veteran-SM, ÖSA-träffen 3 Alfta-Ösa OK lång  
  9   Veteran-SM, ÖSA-träffen 4 Alfta-Ösa OK medel  
  9   Sommarlandssprinten IK Gandvik sprint  
  Fr 28   3+3 i Sälen dag 1 Malungs OK Skogsmårdarna medel  
  29   3+3 i Sälen dag 2 Malungs OK Skogsmårdarna lång  
  30   3+3 i Sälen dag 3 Malungs OK Skogsmårdarna medel  
  Juli          
  Fr 5   Eskilstuna Weekend etapp 1 Ärla IF medel  
  6   Eskilstuna Weekend etapp 2 Ärla IF lång  
  6   Gotlands 2-dagars etapp 1 Svaide Roma SOK medel  
  7   Eskilstuna Weekend etapp 3 Ärla IF lång  
  7   Gotlands 2-dagars etapp 2 Svaide Roma SOK lång  
  Ti 9   Gotlands 3-dagars, etapp 1 Visborgs OK medel  
  On 10   Gotlands 3-dagars, etapp 2 Visborgs OK medel  
  To 11   Gotlands 3-dagars, etapp 3 Visborgs OK lång  
  22   O-ringen Kolmården etapp 1 O-ringen lång  
  Ti 23   O-ringen Kolmården etapp 2 O-ringen lång  
  To 25   O-ringen Kolmården etapp 3 O-ringen lång  
  Fr 26   O-ringen Kolmården etapp 4 O-ringen medel  
  27   O-ringen Kolmården etapp 5 O-ringen lång  
  Augusti          
  Fr 2   Ungdomens 10mila OK Mark m fl    
  3   Ungdomens 10mila OK Mark m fl    
  10*   Askersundsmedeln Askersunds OK medel  
  10   Tuna Ting, dag 1 Stora Tuna OK medel  
  11   Lindebygdsträffen Lindebygdens OK medel  
  17   Malmiafejden Grängesberg OK Malmia medel  
  17   Golden Weekend, dag 1 Köping-Kolsva OK medel  
  18*   Golden Weekend, dag 2 Köping-Kolsva OK lång  
  24   Avestapropagandan, dag 1 Avesta OK lång  
  25   Avestapropagandan, dag 2 Avesta OK medel  
  25   Värmlandsserien OK Djerf lång  
  Fr 30*   DM natt Örebro län ÖLOF, OK Tisaren mäst  
  September        
  1*   DM Stafett Örebro län ÖLOF, KFUM örebro OK mäst  
  7*   DM medel Örebro län ÖLOF, OK Tylöskog mäst  
  8*   DM lång Örebro län ÖLOF, OK Tylöskog lång  
  14   Bergslagsträffen Fagersta OK, Norbergs OK lång  
  15   Norbergs OK:s nationella Norbergs OK, Fagersta OK medel  
  15   Korpen Närkes Skogskarlar lång  
  21*   Dubbelfajten Garphyttans IF patrull  
  28   Arosträffen, medel Västerås SOK medel  
  29   Arosträffen, lång Västerås SOK lång  
  Oktober          
  To 3   Natt-KM Lindebygdens OK medel  
  5   Skärmjakten, dag 1 HJS-Vansbro OK lång  
  6   Skärmjakten, dag 2 HJS-Vansbro OK medel  
  12   25-manna OK Ravinen m fl stafett  
  19   Daladubbeln + Öppna klasser Korsnäs IF OK stafett  
  19   Helg utan Älg dag 1 Gotlands Bro lång  
  20   Daladubbeln + Öppna klasser Korsnäs IF OK ultralång
  20   Helg utan Älg dag 2 Gotlands Bro medel  
  November        
  2   Lången OK Tyr lång  
  3   Korten OK Tyr medel  
  23   Fakiren Arboga OK ultralång
               
    *   Klubben betalar reseersättning för ungdomar    
Skribent: Roland Nord
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Lindebygdens OK - Orientering
K Thybeck, Rumängsvägen 11
71172 Vedevåg

Kontakt:
Tel: 058114738
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

LIBO