Hoppa till sidans innehåll

2007


Resultat 2007

 

Lindomespelen nationell trippel 48 lag    

1.a

Björn Ivarsson SCP 36
Björn Johansson SCP 14518               
Albin Plantin SCP 12625

2.a

Patrik Wiik ÅST 16505
Bill Jönsson ÅST 14279                                              
Christian Wollerhag ÅST 10246

3.a

Henrik Hugosson CPC 11319
Andreas Strandberg CPC 22      
Kenneth Köhalmi CPC 11333

4.a

Joachim Andersson CPC 13667
Kristian Lilja CPC 34                                      
Rickard Nilsson CPC 30

5.a

Zabbar Neang SKT 3
Ulf Wallman SKT 14508               
Mattias Anesten SKT 15232

5.a

Johan Karlsson BKS 14221
Patric Larsson BKS 15378           
Daniel Hellman BKS 15949

5.a

Måns Daniel BSJ 17988
Leo Brood  Björk BSJ 17085              
Erik Lööf-Ekström BSJ 13044

5.a

Håkan Berg LID 13
Håkan Hallberg LID 14358            
Pelle Wallin SLO 13226

9.a

Peter Åsum SKT 22037

Stig Grundvall SKT 10782

Hannes Grundvall SKT 17773

9.a

Stefan Giza LID 11317

Mikael Trechera LID 14646

Patrik Stenman LID 11376

9.a

Alexander Norin LID 18194

Jessica Johansson HVE 14826

Fredrik Wilhelmsson HVE 21649

9.a

Bert –Ove Sund SKT 17683

Mikael Baaz SKT 10967

Martin Wahlborg SKT 22040

 

Lindomespelen B-turnering regional trippel 24 lag

1.

Lisa Köhalmi EBS 11394
Roger Svensson RON 11550
Rickard Jacobsson LBO 16766

2.

Pontus Thuresson HPK 11382

Jimmy Löf HPK 11350
Jimmie Olsen HPK 12094

3.

Frida Arvidsson HPK 20710
Thomas Finné HPK 12081
Kent Carlsson HPK 12075

4.

Thomas Callderyd LID/GBBF 11355
Anders Csapó LID/GBBF 23666
Carl Johan Möller LID/GBBF 21128

 

C-slutspel

1.

Jesper Skult SCP
Robin L Johansson SCP
Filip Goldéus SCP

2.

Anette Söderlund GBBF
Ann Callderyd GBBF
Tove Eriksson GBBF

 

Veteran 65 Trippel - 26 lag

1.a

Bengt Johansson ÅRE

Bertil Ryberg BOL

Britta Säfström BOL

2.a

Eva Olsson ÅRE

Folke Olsson ÅRE

Rune Blomberg ÅRE

3.a

Gun Wetterskog ÅRE

Jan Andersson ÅRE

Anita Anderss ÅRE

4.a

Sten Petersson LID

Olle Johansson LID

Rune Andersson LID

 

Junior dubbel - 10 lag

1.a

Nicklas Carlen LID

Daniel Eriksson LID

2.a

Gustav Oskarsson ÖDE

Lars Nilmark ÖDE

3.a

Niklas Brazee LID

Rickard Strandberg LID

4.a

Carolin Carlen LID

Linn Callderyd LID

 

B-slutspel

1.a

Nanna Boström LID

Tobias Johansson LID

2.a

Erik Haugen LID

Daniel Ehen LID

Öppen Dubbel -  84 lag

1.

Rickard Nilsson CPC

Andreas Strandberg CPC

2.

Björn Ivarsson SCP
Björn Johansson SCP        

3.

Albin Plantin SCP

Filip Goldeus SCP

4.

Joachim Andersson CPC
Kristian Lilja CPC

 

B-slutspel Öppen Dubbel

1.

Ulf Wallman – Mikael Baaz SKT

2.

Stefan Gustavsson – Thomas Johansson HVE

Semifinalister

Henrik Hugosson – Mikael Trechera CPC/LID

Jimmy Olsen – Thomas Finné HPK

 

C-slutspel Öppen Dubbel

1.

Anders Csapó – Carl- Johan Möller LID

2.

Thomas Ericsson – Jan Asp HPK

 

Veteran 65 Dubbel – 59 lag

1.

Per- Inge Malm – John Helgesson ZEF

2.

Willy Jensen – Jan Polheimer LID

3.

Birgitta Bengtsson – Åke Bengtsson MGÅ

4.

Lennart Hydal – Bertil Johansson BAS

 

B-slutspel Veteran 65 Dubbel

1.

Arne Nyman – Inger Nyman KUN

2.

Berit Lundberg  – Sven Larsson ÅRE

Semifinalister

Gunnar Johansson – Sonja Johansson ZEF

Erling Ottosson – Ingrid Ottosson VAR

Uppdaterad: 15 OKT 2008 20:33
 

Postadress:
Lindome BK - Boule
Ordf. Peter Bolin, Pl 4351 (Hällesåkersvägen 7)
43735 Lindome

Besöksadress:
Lindome Boulehall, Hällesåkersvägen 7
43791 Lindome

Kontakt:
Tel: +46704200208
E-post: This is a mailto link

Se all info