Hoppa till sidans innehåll

2008


Resultat Lindomespelen dubbel 27/4 2008

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Öppen 69 lag

1. Jimmie Olsen, Kent Carlsson HPK

2. Albin Plantin, Filip Goldeus SCP

3. Kristian Lilja, Joachim Andersson CPC

4. Jonny Patron, Håkan Berg LID

5. Björn Johansson, Björn Ivarsson SCP

5. Sara Lindelöf, Jessika Johansson LBO/HVE

5. Jesper Skult, Hannu Kolehmainen SCP/SKT

5. Ulf Wallman, Mattias Anesten SKT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 B-slutspel

1. Rickard Jacobsson, John Olofsson LBO/GBB

2. Roger Svensson, Bill Jönsson RON/ÅST

3. Thomas Finé, Peter Oskarsson HPK

4. Anders Strand, Jan Vidar Haugen LID/NOR

 

C-slutspel

1. Johan Strende, Patric Larsson BKS

2. Daniel Eriksson, Jakob Josefsson LID

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V55 30 lag

1. Bengt-Åke, Ulla Mattsson TBG

2. Berny Andersson, Timo Lager VAR

3. Inger, Kenth Ljungström LAN

4. Mervi Lundqvist, Bo Sjöström SKT/LAN

 

B-slutspel

1. Larry Young, Maya Juva NOR

2. Monica Gylfe, Dennis Börjesson TJÖ

3. Stig Spång, Terhi Ylitapio SNE

4. Gull-Britt, Dan Oskarsson GRE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 V65 51 lag

1. Willy Jensen, Jan Polheimer LID

2. Laila Lindgren, Ulla Lindsten KUN

3. Per Inge Malm, John Helgesson ZEF

4. Gudrun, Alf Persson LID

 

B-slutspel

1. Jan, Anita Andersson ÅRE

2. Anita, Lennart Andersson PKV

3. Roger Petersson, Monika Adolfsson PKV

4. Thor Haugen, Kjell Norelius GRO

Resultat Lindomespelen trippel lör 26/4 2008

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V65 35 lag

 

  1. Anita Andersson, Jan Andersson, Folke Olsson ÅRE
  2. Anita Claesson, Rolf Claesson, Stig Skoglund BON
  3. Bengt Pettersson, Rune Andersson, Sten Pettersson LID
  4. Kidda Möller, Reidunn Johannesen, Ragnhild Gillholm Norge

B-slutspel

 

  1. Gerd Persson, Gun Carlsson, Stig Carlsson ÅRE
  2. Bo Albreksson, Erik Martinsson, Sven Benjaminsson LID
  3. Per-Olof Skoglund, Leif Nilsson, Henning Sörensen ÅRE
  4. Carl-Olof Nilsson, Lars Svensson, Putte Tausis PKV

Öppen 52 Lag

  1. Kristian Lilja, Joackim Andersson, Alex Lindqvist CPC
  2. Alexander Norin, Jessika Johansson, Fredrik Willhelmsson LID/HVE
  3. Filip Goldeus, Robin Johansson, Jens Terestchenko SCP,SCP/BOO
  4. Rickard  Nilsson, Henrik Hugosson, Kennet Köhalmi CPC
  5. Albin Plantin, Björn Johansson Björn Ivarsson SCP
  6. Jesper Skult, Mats Hamberg, Jan Östgren SCP/BOO,BOO
  7. Jan Vidar Haugen, Björn Kopperud, Knut Norman NOR
  8. Johan Karlsson, Roger Söder, Patric Larsson BKS

B-Slutspel

 

      1.    Ulf Wallman, Anders Csapo, Carljohan Möller SKT

      2.    Mikael Trechera, Stefan Giza, Pablo Patron LID,LID,KOS

      3.    Oskar Augustsson, Adam Nilsson, Anton Oskarsson SÖR,SÖR/ÖDE

      4.    Hannes Grundvall, Peter Åsum, Mickael Baaz SKT

 

C-Slutspel

 

      1.   Matilda Boström, Emma Köhalmi, Elisabet Larsson CPC

      2.   Lisa Köhalmi, Nadja Krüger, Terese Sjöström EBS/HPK.HPK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Junior 8 lag

 

  1. Nanna Boström, Daniel Eriksson LID
  2. Lars Nilmark, Gustav Oscarsson ÖDE
  3. Jakob Josefsson, Sebastian Hjortander LID
  4. Carolin Carlen, Lovisa Mellberg LID

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Minor 7 lag

 

  1. Filip Giza, Cecilia Carlen LID
  2. Erik Oscarsson, Markus Andersson ÖDE
  3. Niklas Bernsson, Martin Hallgren ÖDE
  4. Linn Calderyd, Simon Olsson L
Uppdaterad: 15 OKT 2008 20:39
 

Postadress:
Lindome BK - Boule
Ordf. Peter Bolin, Pl 4351 (Hällesåkersvägen 7)
43735 Lindome

Besöksadress:
Lindome Boulehall, Hällesåkersvägen 7
43791 Lindome

Kontakt:
Tel: +46704200208
E-post: This is a mailto link

Se all info