Hoppa till sidans innehåll

2010


2010-04-24 Lindomespelen (LID)
V65 Trippel Grupp (L)    Antal lag 18
Tävlingsledare: Robert Boström Huvuddomare: Hans Torsten Carlsson

Placering Förnamn Efternamn Licensnr Klubb
1 Douglas Adolfsson 23900 VAR
1 Stig Johansson 10066 VAR
1 Gert Olsson 25657 VAR
2 Sten Petersson 22417 LID
2 Bengt Pettersson 11398 LID
2 Tove Poulsen 11366 LID
3 Sture Andersson 25525 BRÅ
3 Arne Andersson 27816 BRÅ
3 Werner Magnusson 22586 BRÅ
3 Leif Lindqvist 16041 KNF
3 Gunilla Simonsson 24167 KNF
3 Lars-Åke Simonsson 20464 KNF



2010-04-24 Lindomespelen (LID)
Junior Dubbel Annan (L)    Antal lag 7
Tävlingsledare: Robert Boström Huvuddomare: Hans Torsten Carlsson

Placering Förnamn Efternamn Licensnr Klubb
1 Sebastian Hjortander 25531 LID
1 William Silverberg 28006 LID
2 Simon Balsby 27914 ÖDE
2 Johan Hallgren 27226 ÖDE
3 Martin Hallgren 27227 ÖDE
3 Erik Oskarsson 24539 ÖDE
4 Filip Brazée 25263 LID
4 Linn Callderyd 24900 LID



 2010-04-24 Lindomespelen (LID)
Öppen Trippel Direkt (N)    Antal lag 58
Tävlingsledare: Robert Boström Huvuddomare: Hans Torsten Carlsson

Placering Förnamn Efternamn Licensnr Klubb
1 Patrik Andersson 23 HPK
1 Jimmy Löf 11350 HPK
1 Thomas Wiede 12100 HPK
2 Joachim Andersson 39 CPC
2 Jessica Johansson 38 CPC
2 Rickard Nilsson 30 CPC
3 Björn Ivarsson 36 SCP
3 Björn Johansson 14518 SCP
3 Albin Plantin 12625 SCP
3 Stefan Holmström 24 LID
3 Henrik Hugosson 11319 LID
3 Roger Söder 14246 LID
5 Jonny Patron 13273 KÄR
5 Håkan Berg 13 LID
5 Alexander Norin 18194 LID
5 Tove Naess 33 SCP
5 Annika Fjelkner 12235 LID
5 Anna Theander 21516 GBB
5 Robert Beijmo 13749 SCP
5 Filip Goldéus 11265 SCP
5 Jens Terestchenko 12393 SCP
5 Niklas Carlén 23566 LID
5 Rickard Jacobsson 16766 LID
5 Fredrik Wilhelmsson 21649 LID
9 Simon Cohen 14776 KÄR
9 Henri von Eggers Patron 11102 KÄR
9 Viktor von Eggers Patron 11103 KÄR
9 Fredrik Brorsson 20325 VAR
9 Tobias Johansson 20204 VAR
9 Mats Peterson 10060 VAR
9 Thomas Callderyd 11355 SKT
9 Marco Silfverberg 27981 SKT
9 Ulf Wallman 14508 SKT
9 Ali Abdi Aden 28431 SIT
9 Charlotta Brohult 14 SIT
9 Kenneth Köhalmi 37 SIT
9 Kent Carlsson 12075 HPK
9 Thomas Finné 12081 HPK
9 Jimmie Olsen 12094 HPK
9 Camilla Csapó 24288 SKT
9 Maria Wallman 17306 SKT
9 Anette Söderlund 11000 GBB
9 Magnus Müller 24655 KÄR
9 Gert Olsson 19419 KÄR
9 Kim Olsson 22580 KÄR
9 Anne-Marie Carlsson 11859 IST
9 Niclas Hertz 14487 IST
9 Janne Johansson 24435 IST

2010-04-25 Lindomespelen (LID)
V55 Dubbel Grupp (R)    Antal lag 26
Tävlingsledare: Robert Boström Huvuddomare: Jan Viberg

Placering Förnamn Efternamn Licensnr Klubb
1 Simon Cohen 14776 KÄR
1 Jonny Patron 13273 KÄR
2 Bernt Flinck 13440 KNF
2 Kjell Klintgren 23663 HPK
3 Kerstin Sundkvist 28178 TJÖ
3 Tage Sundkvist 28179 TJÖ
3 Dag Backström 19542 SKT
3 Hard Wahlborg 19874 SKT

2010-04-25 Lindomespelen (LID)
V65 Dubbel Grupp (L)    Antal lag 47
Tävlingsledare: Robert Boström Huvuddomare: Jan Viberg

Placering Förnamn Efternamn Licensnr Klubb
1 Rolf Finstad Norge
1 Thor Arne Smestad Norge
2 John Helgesson 14425 ZEF
2 Per-Inge Malm 11178 ZEF
3 Inger Löfgren 10110 KÄR
3 Ove Löfgren 16095 SKA
3 Tage Andersson 23586 KUN
3 Stig Blomgren 23963 KUN



2010-04-25 Lindomespelen (LID)
Öppen Dubbel Pool (R)    Antal lag 71
Tävlingsledare: Robert Boström Huvuddomare: Jan Viberg

Placering Förnamn Efternamn Licensnr Klubb
1 Joachim Andersson 39 CPC
1 Jessica Johansson 38 CPC
2 Rickard Nilsson 30 CPC
2 Jimmy Lagerkvist 13779 CPC
3 Jimmy Löf 11350 HPK
3 Pontus Thuresson 11382 HPK
3 Thomas Johansson 14190 ÅST
3 Fredrik Wilhelmsson 21649 LID
5 Jenny Hamberg 21007 BOO
5 Anna Theander 21516 GBB
5 Björn Johansson 14518 SCP
5 Albin Plantin 12625 SCP
5 Ali Abdi Aden 28431 SIT
5 Charlotta Brohult 14 SIT
5 Dan Edman 15543 TBG
5 Thomas Nilsson 23063 TBG
Uppdaterad: 08 JUN 2016 02:41 Skribent: Anders Stenman Licensnr. 11374
 

Postadress:
Lindome BK - Boule
Ordf. Peter Bolin, Pl 4351 (Hällesåkersvägen 7)
43735 Lindome

Besöksadress:
Lindome Boulehall, Hällesåkersvägen 7
43791 Lindome

Kontakt:
Tel: +46704200208
E-post: This is a mailto link

Se all info