Hoppa till sidans innehåll

Resultat Marknadsjoggen 2011


Resultatlista Marknadsjoggen 2011-07-09

 

 

 

 

H Elit

12 km

 

 

 

 

 

Tobias

Lustig

IFK Umeå

 

00:39:38

 

 

Mikael

Andersson

Sävast Ski Team

 

00:42:00

 

 

Matti

Linna

Nilivaara IS

 

00:42:03

 

 

Tommy

Ljung

Malmbergets AIF

 

00:43:59

 

 

Jesper

Töyrä

Lulekamraterna

 

00:44:09

 

 

Mats

Nordin

Lulekamraterna

 

00:44:35

 

 

Olov

Pettersson

Gällivare Skidallians

 

00:45:27

 

 

Fredrik

Medelid

Liviöjärvi IF

 

00:47:14

 

 

Henrik

Fjällborg

Jukkasjärvi IF

 

00:48:02

 

 

Joakim

Gunillasson

Kiruna

 

00:48:09

 

 

Lennart

Töyrä

Jukkasjärvi IF

 

00:48:11

 

 

Peter

Uusitalo

Träryd Fönsters

 

00:48:49

 

 

Petter

Särkijärvi

Liviöjärvi IF

 

00:49:11

 

 

Patrik

Ekenäs

Sundbyberg

 

00:51:22

 

 

Jörgen

Lahti

 

 

00:52:33

 

 

Ivan

Palo

 

 

00:54:11

 

 

Bosse

Fjällborg

Jukkasjärvi IF

 

00:54:37

 

 

Hjalmar

Henriksson

Pajala IF

 

00:55:20

 

 

Per-Erik

Andersson

LLDK

 

00:55:27

 

 

Tommy

Tjäder

Pajala IF

 

00:55:30

 

 

Johan

Kúgler

Sigtuna OK

 

00:58:14

 

 

Markus

Mattsson

Liviöjärvi IF

 

00:59:07

 

 

Magnus

Jatko

Träryd Fönsters

 

01:01:06

 

 

 

 

 

 

 

 

 

D Elit

12 km

 

 

 

 

 

Lina

Alainentalo

Hässelby Friidrott

 

00:46:46

 

 

Anna

Nordin

Lulekamraterna

 

00:48:30

 

 

Emma

Sjölander

Piteå Elit

 

00:52:11

 

 

Linda

Andersson

OK Sarven

 

00:57:31

 

 

Johanna

Törmä

Kaunisvaara IF

 

00:59:01

 

 

Sofia

Persson

 

 

00:59:06

 

 

Carina

Kemi

LKFF

 

00:59:15

 

 

Sara

Hjärtberg

 

 

01:00:15

 

 

Carola

Vånsjö

LLDK

 

01:01:37

 

 

Linda

Persson

 

 

01:02:03

 

 

Alma

Henriksson

Pajala IF

 

01:02:54

 

 

Anna

Lind

Boden

 

01:04:49

 

 

 

 

 

 

 

 

 

H 45

12 km

 

 

 

 

 

Anders

Riström

Morjärvs SK

 

00:48:38

 

 

Lasse

Tolppi

Pello

 

00:49:22

 

 

Kenneth

Nilsson

LKFF

 

00:53:36

 

 

Pekka

Kuivalainen

Kittilän Urhelijat

 

00:55:13

 

 

Tommy

Johansson

Överkalix IF

 

00:55:48

 

 

Hans

Tuoremaa

Karesuando

 

00:58:19

 

 

Leif

Pekkari

IFK Tärendö

 

01:08:33

 

 

 

 

 

 

 

 

 

D 45

12 km

 

 

 

 

 

Kati

Kuivalainen

Kittilän Urheilijat

 

00:55:35

 

 

Aila

Jaako-Hallkvist

SK Gränsen

 

00:58:05

 

 

Annalill

Tovås Malmberg

Liviöjärvi IF

 

01:00:08

 

 

Eelkje

Tuma

Liviöjärvi IF

 

01:00:23

 

 

Eivor

Henriksson

Pajala IF

 

01:04:03

 

 

 

 

 

 

 

 

 

H 60

12 km

 

 

 

 

 

Stig

Ylipää

Liviöjärvi IF

 

00:55:16

 

 

Göte

Josefsson

Nilivaara IS

 

00:59:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

H 70

12 km

 

 

 

 

 

Agne

Enback

Nilivaara IS

 

00:53:55

 

 

 

 

 

 

 

 

 

H Motion 12 km

 

 

 

 

 

Dan

Hagstedt

Simteam

 

00:52:04

 

 

Marcus

Lehto

Jumkils IF Uppsala

 

00:55:36

 

 

Kurt

Eneslätt

Korpilombolo GIF

 

00:56:05

 

 

Tommy

Niva

Gällivare SK

 

01:01:49

 

 

Mats

Eliasson

IFK Tärendö

 

01:06:36

 

 

Kennet

Pekkari

Pajala

 

01:12:12

 

 

Calle

Olofsson

IFK Arvidsjaur Alpina

01:15:05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

D Motion 12 km

 

 

 

 

 

Karin

Tornberg

IFK Tärendö

 

01:06:35

 

 

Annika

Pekkari

Pajala IF

 

01:06:50

 

 

Merja

Lehkonen-Tolpi

Pello

 

01:10:30

 

 

Sointu

Muotka

Pajala IF

 

01:12:11

 

 

Karen

Niva Gubachy

 

 

01:15:05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

H Elit

6 km

 

 

 

 

 

Andreas

Andersson Junkka

Haparanda SKT

 

00:19:20

 

 

Johan

Scott

Aapua IF

 

00:22:05

 

 

Lucas

Skott

Aapua IF

 

00:22:28

 

 

Juhani

Laakkonen

SK Gränsen

 

00:23:44

 

 

Marcus

Åkemalm

Nilivaara IS

 

00:25:41

 

 

Roger

Tuomas

Pajala IF

 

00:32:42

 

 

Joakim

Eriksson

Ersnäs LK

 

00:38:17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

D Elit

6 km

 

 

 

 

 

Julia

Virtala

Luleå Gjutarens IF

 

00:24:55

 

 

Sofia

Lantto

Nilivaara IS

 

00:25:54

 

 

Ida

Alainentalo

Boden Friidrott

 

00:26:47

 

 

Inger

Hieta

Kivijärvi IF

 

00:34:48

 

 

Anna

Andersson

Kivijärvi IF

 

00:34:49

 

 

Anna

Tuomas

Pajala IF

 

00:35:32

 

 

 

 

 

 

 

 

 

D Motion

6 km

 

 

 

 

 

Outi

Krekula

Gimonäs Umeå IK

 

00:28:02

 

 

Malin

Hörnström

IFK Kiruna

 

00:29:48

 

 

Christina

Klingestål

Liviöjärvi IF

 

00:30:00

 

 

Marita

Nykäinen

Liviöjärvi IF

 

00:30:34

 

 

Maria

Puranen

Armasjärvi Damklubb

00:30:57

 

 

Åsa

Kaati

Korpilombolo GIF

 

00:32:29

 

 

Liselott

Mattsson

Liviöjärvi IF

 

00:33:05

 

 

Anette

Hotti

Karesuando

 

00:33:29

 

 

Anne

Stridsman

Kangos IK

 

00:34:13

 

 

Anette

Hangasjärvi

Prelab Sunderbyn

 

00:38:20

 

 

Karin

Niva

Gällivare SK

 

00:40:24

 

 

 

 

 

 

 

 

 

H Motion 6 km

 

 

 

 

 

Elias

Pääjärvi

Bölebyns SK

 

00:24:03

 

 

Viljam

Hangasjärvi

Prelab Sunderbyn

 

00:25:33

 

 

Göran

Gunnelbrand

Parkka IK

 

00:25:35

 

 

Karl-Johan

Krekula

Gimonäs Umeå IK

 

00:27:33

 

 

Carl-Gunnar

Rova

 

 

00:27:35

 

 

Ingemar

Kalla

Saitta IK

 

00:27:44

 

 

Niklas

Stenman.

 

 

00:30:30

 

 

Håkan

Brodin

Kangos

 

00:31:26

 

 

Simon

Kaati

Korpilombolo GIF

 

00:32:28

 

 

Dan

Johansson.

 

 

00:33:40

 

 

Viktor

Hangasjärvi

Prelab Sunderbyn

 

00:36:52

 

 

Rolf

Gunnelbrand

Parkka IK

 

00:38:17

 

 

Herman

Niva

Gällivare SK

 

00:39:16

 

 

Hannes

Henriksson

Gällivare SK

 

00:40:24

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pojkar 13-16 3 km

 

 

 

 

 

Marcus

Nilsson

Luleå Friidrott

 

00:10:08

 

 

Hannes

Grym

Storklintens AK

 

00:11:07

 

 

Toivo

Tuma

Liviöjärvi IF

 

00:12:47

 

 

Elias

Grym

Storklintens AK

 

00:16:40

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Flickor 13-16 3 km

 

 

 

 

 

Maja

Majbäck

Jukkasjärvi IF

 

00:11:17

 

 

Evelina

Niemi

Pello IF

 

00:12:15

 

 

Signe

Brännström

Polcirkelns IF

 

00:12:48

 

 

Hilda

Scott

Aapua IF

 

00:13:14

 

 

Ida

Waistedt

Jukkasjärvi IF

 

00:13:57

 

 

Linnea

Fjällborg

Jukkasjärvi IF

 

00:14:41

 

 

Wilma

Fjordell

Jukkasjärvi IF

 

00:14:42

 

 

Ellen

Hallkvist

SK Gränsen

 

00:27:25

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Motion 3 km

 

 

 

 

 

Lovisa

Wanhatalo

Aapua IF

 

00:13:50

 

 

Albin

Johansson Tillbom

 

00:22:43

 

 

Anette

Johansson

 

 

00:30:49

 

 

Erik

Glaad

 

 

00:30:50

 

 

Nora

Johansson Schleu

 

00:30:51

 

 

Pernilla

Lindmark

 

 

00:32:22

 

 

Ann Helen

Johansson

 

 

00:32:23

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pojkar 9-12 1,5 km

 

 

 

 

 

Filip

Larsson

New Sweden

 

00:06:18

 

 

Emil

Eliasson

OK Sarven

 

00:06:25

 

 

Victor

Majbäck

Jukkasjärvi IF

 

00:06:38

 

 

Axel

Flygare

Jukkasjärvi IF

 

00:06:53

 

 

William

Andersson Junkka

IFK Umeå

 

00:07:05

 

 

Linus

Törmä

Kiruna IF Ungdom

 

00:07:09

 

 

Kåre

Tuma

Liviöjärvi IF

 

00:07:24

 

 

Isak

Niemi.

Pajala IF

 

00:10:11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Flickor 9-12 1,5 km

 

 

 

 

 

Moa

Majbäck

Jukkasjärvi IF

 

00:07:00

 

 

Fanny

Ylipää

Livijöärvi IF

 

00:07:06

 

 

Vilma

Hjärtström

Pajala IF

 

00:07:09

 

 

Signe

Olofsson

IFK Arvidsjaur Alpina

00:07:10

 

 

Ellen

Nykäinen

Livijöärvi IF

 

00:08:26

 

 

Ella

Rönnbäck

Pajala IF

 

00:08:43

 

 

Jennifer

Nilsson

Luleå Friidrott

 

00:08:59

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pojkar Flickor 0-8 800 m

 

 

 

 

 

Lukas

Krekula.

Gimonäs Umeå IK

 

 

 

 

Jonathan

Reinholdt

Lira BK

 

 

 

 

Josefine

Reinholdt

Lira BK

 

 

 

 

Gustav

Kúgler

Sigtuna OK

 

 

 

 

Vilma

Majbäck

Jukkasjärvi IF

 

 

 

 

Albin

Rannestam

Gällivare SK

 

 

 

 

Dennis

Törmä

Morgongåva SK

 

 

 

 

Wilma

Medelid

Liviöjärvi IF

 

 

 

 

Elin

Andersson

OK Sarven

 

 

 

 

Simon

Martino

IFK Tärendö

 

 

 

 

Svante

Olofsson

IFK Arvidsjaur Alpina

 

 

 

Tanja

Tuma

Liviöjärvi IF

 

 

 

 

Isak

Johansson

Jukkasjärvi IF

 

 

 

 

Malte

Johansson

 

 

 

 

 

Märta

Johansson

 

 

 

 

 

Lovisa

Fjällborg

Jukkasjärvi IF

 

 

 

 

Emilia

Hörnström

IFK Kiruna

 

 

 

 

Pontus

Hörnström

IFK Kiruna

 

 

 

 

Tilde

Mattsson

Liviöjärvi IF

 

 

 

 

Linus

Larsson

New Sweden

 

 

 

 

Tova

Burström

Liviöjärvi IF

 

 

 

 

Hugo

Ylipää

Liviöjärvi IF

 

 

 

 

Isabel

Pettersson

Pajalaan Pixipojat

 

 

 

 

Cajsa

Tuomas

Pajala IF

 

 

 

 

Oskar

Waaranperä

Liviöjärvi IF

 

 

 

 

Evelina

Engman

Nilivaara IS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Det finns inget album kopplat till denna sida.
 
 

 

Postadress:
Liviöjärvi IF - Friidrott
Stig Ylipää, Liviöjärvi 66 A
98492 Pajala

Kontakt:
Tel: 073-0834829
E-post: This is a mailto link

Se all info