Ljusdals RK 2013-05-11
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2013-05-11 kl. 16:52
Klass 1 - Dressyr Lätt C:1
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Lag
Klass 3 - Dressyr Lätt A:1

Klass 1 - Dressyr Lätt C:1
15 anmälda, 13 startande, 4 placerade
Överdomare: Gunilla Schelin
Tävlingsledare: Emma Persson
Speaker: Emma Persson
Domare C: AnnChristine BrinkLindholm
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Fanny SundhBailey 192,5192,571,296
 Hudiksvalls R&PKOkänd - Okänd1 
2Anette EdlingZ-Roxane 181,5181,567,222
 Hudiksvalls R&PKQuattro - Democraat2 
3Maja SwensonCremo 169,5169,562,778
 Hudiksvalls R&PKCharleston - Carnot3 
4Åsa AbrahamssonWisky 168,5168,562,407
 Dressage Club RidsportföreningFirst Wish - Pontus4 
 
5Stina MellströmArn Dorn 16416460,741
 Edsbyns RKAnrit - Dietar5 
6Malin Johanna YdrevallNorma (45) 162,5162,560,185
 Ljusdals RKTwiligt - Vivaldi6 
7Susanna Frisk DubskyKanebys Elvira 16216260,000
 Bollnäs RSGoofy - Horsemosens Charlie Brown7 
8Tina HolmbergWilma 15515557,407
 Näsets RSOkänd8 
9Malin CollinCenturion 149,5149,555,370
 Hudiksvalls R&PKCastor - Looping9 
10Anne CahlingMoona 142,5142,552,778
 Ljusdals RKNotariat - Glaz10 
10Jennie SandeliusEchnaton 142,5142,552,778
 Hudiksvalls R&PKChapman - Ceylon10 
12Sofi BertilssonAmaretto 13113148,519
 Bollnäs RSOkänd - Okänd12 
13Isabell SjonsHank Frontline 129,5129,547,963
 Edsbyns RKMeadowbranch Lucky - Active Bowler13 
 Pauline OlssonFranklin B    
 Ljusdals RKFigaro R - Guinness  
 Rebecca ÖstansjöIzadora    
 Söderhamnsort. RFPainted Black II - Chirac  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Lag
30 anmälda, 26 startande, 7 placerade
Överdomare: AnnChristine BrinkLin
Tävlingsledare: Emma Persson
Speaker: Emma Persson
Domare C: Gunilla Schelin
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Carolin WoxlinThriller 22022075,862
 Edsbyns RK (1)Sandakan - Danone1 
2Kim GötessonAsti 21921975,517
 Mitt Hjärta Hästsportförening (1)Flush - Okänd2 
3Helen AnderssonFazer 20120169,310
 Hudiksvalls R&PK (1)Danone - Ganesco3 
4Maja SwensonCremo 19319366,552
 Hudiksvalls R&PK (1)Charleston - Carnot4 
5Fanny SundhBailey 19219266,207
 Hudiksvalls R&PK (2)Okänd - Okänd5 
6Anna PerssonCopycat 19119165,862
 Edsbyns RK (1)Santano - Flemmingh6 
7Saralena SahlinLuna of Eurostable 18618664,138
 Hudiksvalls R&PK (2)Okänd7 
 
8Jennie SandeliusEchnaton 18418463,448
 Hudiksvalls R&PK (2)Chapman - Ceylon8 
9Åsa AbrahamssonWisky 18318363,103
 Dressage Club RidsportföreningFirst Wish - Pontus9 
10Nicole MichaelsdotterViadeira 18218262,759
 Hudiksvalls R&PK (1)Winterwald - Ako10 
11Mie WidelundGårdhagenWeltino 17917961,724
 Hudiksvalls R&PK (2)Weltmeyer - Amerigo Vespucci11 
12Hannah JonssonAssy Hs 17417460,000
 Ljusdals RKAsilo xx - Fabelhaft12 
13Emma AnderssonHilton 17217259,310
 Hudiksvalls R&PK (1)Quésac - Cyrano ||13 
13Anette EdlingZ-Roxane 17217259,310
 Hudiksvalls R&PKQuattro - Democraat13 
15Maria WennbergGigoletto 16916958,276
 Mitt Hjärta Hästsportförening (1)Gigolo - Hartung15 
16Susanna Frisk DubskyKanebys Elvira 16716757,586
 Bollnäs RSGoofy - Horsemosens Charlie Brown16 
17Stina MellströmArn Dorn 16616657,241
 Edsbyns RK (1)Anrit - Dietar17 
18Ann-Christin Bergsman Cipri H 16416456,552
 Mitt Hjärta Hästsportförening (1)Vermont - Valblank18 
18Jessica PerssonSpeed 16416456,552
 Edsbyns RK (1)Okänd - Okänd18 
18Maria Almström SvenssonCaballo 16416456,552
 Ljusdals RKOkänd - Okänd18 
21Tina HolmbergWilma 16116155,517
 Näsets RSOkänd21 
21Amanda WiklundSyb 16116155,517
 Hudiksvalls R&PKBrend 413 - Fabe 34821 
23Ulrika JacobssonAlezzi 16016055,172
 Söderhamnsort. RFAkribori - Bellini23 
24Sara JanssonElliot 15515553,448
 Mitt Hjärta Hästsportförening (1)Okänd - Okänd24 
25Maria NorellPanina 14914951,379
 Ljusdals RKParadiesvogel - Durchgang25 
26Jenny MartinssonEgers Madam 14114148,621
 Västerås RSEgerländer - Dammen26 
 Anne CahlingMoona    
 Ljusdals RKNotariat - Glaz  
 Rebecca ÖstansjöIzadora    
 Söderhamnsort. RFPainted Black II - Chirac  
 Pauline OlssonFranklin B    
 Ljusdals RKFigaro R - Guinness  
 Rebecca HedlundAmadeus    
 Tunalids RKOkänd  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Lag
4 startande lag
Domare C: Gunilla Schelin
 
PlatsKlubbLagnrProcent
  Lagledare
   RyttareHästSumma 
1Edsbyns RKLag 166,322
   
 
   Carolin WoxlinThriller75,862 
   Anna PerssonCopycat65,862 
   Stina MellströmArn Dorn57,241 
   Jessica PerssonSpeed56,552 
2Hudiksvalls R&PKLag 166,207
   
 
   Helen AnderssonFazer69,310 
   Maja SwensonCremo66,552 
   Nicole MichaelsdotterViadeira62,759 
   Emma AnderssonHilton59,310 
3Hudiksvalls R&PKLag 264,598
   
 
   Fanny SundhBailey66,207 
   Saralena SahlinLuna of Eurostable64,138 
   Jennie SandeliusEchnaton63,448 
   Mie WidelundGårdhagenWeltino61,724 
4Mitt Hjärta HästsportföreningLag 163,448
   
 
   Kim GötessonAsti75,517 
   Maria WennbergGigoletto58,276 
   Ann-Christin Bergsman Cipri H56,552 
   Sara JanssonElliot53,448 
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt A:1
9 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Överdomare: AnnChristine BrinkLin
Tävlingsledare: Emma Persson
Speaker: Emma Persson
Domare C: AnnChristine BrinkLindholm
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Carolin WoxlinThriller 26726770,263
 Edsbyns RKSandakan - Danone1 
2Kim GötessonAsti 23823862,632
 Mitt Hjärta HästsportföreningFlush - Okänd2 
 
3Sandra LjusMak 226,5226,559,605
 Ljusdals RKOkänd - Okänd3 
4Maria WennbergGigoletto 22022057,895
 Mitt Hjärta HästsportföreningGigolo - Hartung4 
5Anneli BlomqvistLaranello 216,5216,556,974
 Ljusdals RKLaurentianer - Western Star5 
6Hannah JonssonAssy Hs 20420453,684
 Ljusdals RKAsilo xx - Fabelhaft6 
7Sara JanssonElliot 202,5202,553,289
 Mitt Hjärta HästsportföreningOkänd - Okänd7 
 Jenny MartinssonEgers Madam    
 Västerås RSEgerländer - Dammen  
 Maria Almström SvenssonCaballo    
 Ljusdals RKOkänd - Okänd  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport