Ljusdals RK 2013-05-12
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2013-05-12 kl. 20:35
Klass 1 - Dressyr Lätt C:1 Kategori B + C + D
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Lag Kategori B
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Lag Kategori C
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Lag Kategori D
Klass 3 - Dressyr Lätt A:1 Kategori C
Klass 3 - Dressyr Lätt A:1 Kategori D

Klass 1 - Dressyr Lätt C:1 Kategori B + C + D
8 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Överdomare: Gunilla Schelin
Tävlingsledare: Susanne Bergman
Speaker: Jenny Martinsson
Domare C: Jennie Harrysson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Stina Skalberg HalvarssonDo it Douglas 18618668,889
 Ljusdals RKNicolas G - Goldör1 
2Michelle JohnsonMilton Mercury 17417464,444
 Hudiksvalls R&PKOkänd - Okänd2 
 
3Elvira TranéJacasso 16316360,370
 Nansta SportryttarföreningVeronas Bo-GI - Jacob3 
4Regina Andersson LansVinden 160,5160,559,444
 Bollnäs RSErnford Jester - Rousseau ox4 
5Ida MelinMurgårdens Amber 13913951,481
 Hudiksvalls R&PKScrafton Night Owl - Molstabergs Sandstorm5 
6Elina PerssonEl Corazon 135,5135,550,185
 Mitt Hjärta HästsportföreningEduard - Kenaf NPA STB 82.56 
 Elin EkstedtMovie Star    
 Tunalids RKGranath - Ponte  
 Emilia SteffanssonBonfire    
 Tunalids RKOkänd - Okänd  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Lag Kategori B
12 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Överdomare: Jennie Harrysson
Tävlingsledare: Susanne Bergman
Speaker: Jenny Martinsson
Domare C: Gunilla Schelin
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Stina Skalberg HalvarssonDo it Douglas 22422477,241
 Ljusdals RKNicolas G - Goldör1 
2Ella PersdotterDandy 19819868,276
 Nansta SportryttarföreningOkänd2 
3Wilma LeekLillemons Panhead 19619667,586
 Hudiksvalls R&PK (2)Kokkedals Grounua Baby - Cui Christian3 
 
4Saga LarssonDrambuie II 19219266,207
 Hudiksvalls R&PK (1)Ekbäckens Savoy - Pevire Coch4 
5Astrid JakobssonMini 19019065,517
 Edsbyns RK (1)Okänd - Okänd5 
6Ida MelinMurgårdens Amber 16716757,586
 Hudiksvalls R&PK (2)Scrafton Night Owl - Molstabergs Sandstorm6 
7Linn LantzJasmine 15815854,483
 Söderhamnsort. RF (1)Okänd - Okänd7 
8Joline PerssonNexis Zeggrigon 15215252,414
 Edsbyns RK (1)Eyarth Ramah - Eyarth Tomahawk WSB 339258 
9Wilma KiviniemiStings Pretty Puzzel 14514550,000
 Edsbyns RKKarlfälts Bocelli - Bona Fide9 
10Agnes ErikssonStarlight 14414449,655
 Edsbyns RK (1)Okänd - Okänd10 
11Felicia ForsgrenRapidash 13213245,517
 Söderhamnsort. RF (1)Stendyssens Siban - Twyford My Man11 
 Sandra WexènFortuna 15415453,103
 Bollnäs RSTop Nordpol - Wolling`s Dino  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Lag Kategori C
11 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Överdomare: Jennie Harrysson
Tävlingsledare: Susanne Bergman
Speaker: Jenny Martinsson
 
PlatsRyttareHästPremieTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Hanna NilssonXochipilli 20269,655
 Hudiksvalls R&PK (1)Okänd - Okänd 
2Tove OlssonRasmus 19266,207
 Delsbo K&RS (1)Okänd 
3Julia JanssonPrins Hot Fox H 18563,793
 Hudiksvalls R&PK (2)Carolinas Fox Glove - Menelek 
 
4Regina Andersson LansVinden 18463,448
 Bollnäs RS (1)Ernford Jester - Rousseau ox 
4Michelle JohnsonMilton Mercury 18463,448
 Hudiksvalls R&PK (2)Okänd - Okänd 
6Olivia KareliusSunflower 18363,103
 Delsbo K&RS (1)Verona´s Bo-Gi - Mylord 
7Alva TranéMunsboro m&m´s 18062,069
 Nansta Sportryttarförening (1)Okänd 
8Clara JonssonMr Bentley 17761,034
 Bollnäs RS (1)Holens Ingolf - Rolls Royce 
9Ellen LarssonEmbla 17560,345
 Nansta SportryttarföreningPower Boy - Downland Folklore 
10Cecilia PehrsonThyra 17058,621
 Bollnäs RS (1)Okänd - Okänd 
 Tilde JonssonNikita   
 Delsbo K&RS (1)Okänd - Okänd 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Lag Kategori D
19 anmälda, 18 startande, 5 placerade
Överdomare: Jennie Harrysson
Tävlingsledare: Susanne Bergman
Speaker: Jenny Martinsson
 
PlatsRyttareHästPremieTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Lina EkstedtMelissa Moonlight 22577,586
 Nansta Sportryttarförening (1)Okänd - Okänd 
2Maja NylundCarlo 22376,897
 Timrå HSFOkänd - Okänd 
3Amelia TapperJolstads Allabell 21273,103
 Söderhamns HKValentin Bell RNF - Hoekshors Denny RNF 
4Tilda PersdotterÅstratorps Main Top 20972,069
 Nansta Sportryttarförening (1)Marrondales O'Connor - Xandino RNF 89 
5Gustav DellhemOscar 20671,034
 Delsbo K&RS (1)Orchards D'Avrances - Orchards D'Avrances 
5Matilda BäremoMunsboro Chester 20671,034
 Bollnäs RS (1)Okänd - Okänd 
 
7Maya BalazsiTipTop 20470,345
 Hudiksvalls R&PK (1)Janus RC 71 - Millfield Ensign RC 32 
8Elvira BergkvistCristalls Jeanne d Arc 19667,586
 Näsets RSPriory Dallas - Merrie Master 
9Miranda FrestadiusJärnman 19266,207
 Hudiksvalls R&PK (1)Jarno - Hellekis Timjan 
10Moa GadeliusMunsboro Iceman 18664,138
 Ljusdals RKOkänd - Okänd 
11Stina Skalberg HalvarssonLiljegårdens Jaguar 18162,414
 Ljusdals RKMöllans Castro - Värnbergs Orion RC 27 
12Elvira TranéJacasso 17158,966
 Nansta Sportryttarförening (1)Veronas Bo-GI - Jacob 
12Alva RenströmNoeska 17158,966
 Sundsvalls RKOkänd - Okänd 
14Adina LönnPurple Heart 15754,138
 Söderhamnsort. RF (1)Okänd - Okänd 
15Elin EkstedtMovie Star 15553,448
 Tunalids RKGranath - Ponte 
16Emilia SteffanssonBonfire 14550,000
 Tunalids RKOkänd - Okänd 
17Agnes RundbergSalt´n Pepper 14248,966
 Söderhamnsort. RF (1)Belesár - Nasser RNF 61 
18Maja EdwardsNimfa 12442,759
 Bergsjö R&KSEgzamin - Murat Gazon 
 Maja ScholsAastrupgaards Njord   
 Edsbyns RK (1)Aastrupgaards Odin - Sir Surprise xx 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Lag
7 startande lag
Domare C: Gunilla Schelin
 
PlatsKlubbLagnrProcent
  Lagledare
   RyttareHästSumma 
1Nansta SportryttarföreningLag 170,575
   
 
   Lina EkstedtMelissa Moonlight77,586 
   Tilda PersdotterÅstratorps Main Top72,069 
   Alva TranéMunsboro m&m´s62,069 
   Elvira TranéJacasso58,966 
2Hudiksvalls R&PKLag 168,736
   
 
   Hanna NilssonXochipilli69,655 
   Saga LarssonDrambuie II66,207 
   Maya BalazsiTipTop70,345 
   Miranda FrestadiusJärnman66,207 
3Delsbo K&RSLag 166,781
   
 
   Tove OlssonRasmus66,207 
   Gustav DellhemOscar71,034 
   Olivia KareliusSunflower63,103 
   Tilde JonssonNikita  
4Bollnäs RSLag 165,172
   
 
   Regina Andersson LansVinden63,448 
   Matilda BäremoMunsboro Chester71,034 
   Clara JonssonMr Bentley61,034 
   Cecilia PehrsonThyra58,621 
5Hudiksvalls R&PKLag 264,942
   
 
   Wilma LeekLillemons Panhead67,586 
   Julia JanssonPrins Hot Fox H63,793 
   Michelle JohnsonMilton Mercury63,448 
   Ida MelinMurgårdens Amber57,586 
6Edsbyns RKLag 155,862
   
 
   Astrid JakobssonMini65,517 
   Joline PerssonNexis Zeggrigon52,414 
   Agnes ErikssonStarlight49,655 
   Maja ScholsAastrupgaards Njord  
7Söderhamnsort. RFLag 152,529
   
 
   Linn LantzJasmine54,483 
   Felicia ForsgrenRapidash45,517 
   Adina LönnPurple Heart54,138 
   Agnes RundbergSalt´n Pepper48,966 
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt A:1 Kategori C
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Jennie Harrysson
Tävlingsledare: Susanne Bergman
Speaker: Jenny Martinsson
Domare C: Jennie Harrysson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Clara JonssonMr Bentley 242,5242,563,816
 Bollnäs RSHolens Ingolf - Rolls Royce1 
 
2Julia JanssonPrins Hot Fox H 216,5216,556,974
 Hudiksvalls R&PKCarolinas Fox Glove - Menelek2 
3Alva TranéMunsboro m&m´s 209,5209,555,132
 Nansta SportryttarföreningOkänd3 
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt A:1 Kategori D
8 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Överdomare: Jennie Harrysson
Tävlingsledare: Susanne Bergman
Speaker: Jenny Martinsson
Domare C: Jennie Harrysson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Amelia TapperJolstads Allabell 253,5253,566,711
 Söderhamns HKValentin Bell RNF - Hoekshors Denny RNF1 
2Maya BalazsiTipTop 23723762,368
 Hudiksvalls R&PKJanus RC 71 - Millfield Ensign RC 322 
 
3Maja NylundCarlo 22822860,000
 Timrå HSFOkänd - Okänd3 
4Moa GadeliusMunsboro Iceman 22522559,211
 Ljusdals RKOkänd - Okänd4 
5Stina Skalberg HalvarssonLiljegårdens Jaguar 21121155,526
 Ljusdals RKMöllans Castro - Värnbergs Orion RC 275 
6Elvira BergkvistCristalls Jeanne d Arc 21021055,263
 Näsets RSPriory Dallas - Merrie Master6 
7Alva RenströmNoeska 207,5207,554,605
 Sundsvalls RKOkänd - Okänd7 
8Tilda PersdotterÅstratorps Main Top 18918949,737
 Nansta SportryttarföreningMarrondales O'Connor - Xandino RNF 898 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport