Hoppa till sidans innehåll

Hallschema matcher 2018/2019


Datum Tid Match Resultat   Division
Tis 11/9 10.00 Ludvika Pen 3 - Ludvika Pen 4 14 - 5 2486 - 2231  DGV-serien 4-manna
Lör 15/9 10.00 BK Wege A - BK Norden F 13 - 7 5236 - 4980  Div 3 Nordvästra Svealand
Lör 15/9 11.40 BK Wege F - BK Norden F 13 - 7 5247 - 5062  Div 3 Nordvästra Svealand
Lör 15/9 15.00 Ludvika BK A - Djurgårdens IF A 14 - 6 6517 - 6146  Mellanallsvenskan
Sön 16/9 10.00 BK Wege B - BK Milan B 7 - 11 2310 - 2310  Reservlagsserie 8
Ons 19/9 10.00 Ludvika Pen 1 - Fagersta Pen 1 19 - 0 5641 - 5065  DGV-serien 8-manna
Ons 19/9 11.40 Ludvika Pen 2 - Fagersta Pen 1 10 - 10 5202 - 5210  DGV-serien 8-manna
Lör 22/9 10.00 Ludvika BK F - BK Rättvik A 9 -11 5838 - 5787  Div 2 Norra Svealand
Tis 25/9 10.00 Ludvika Pen 3 - Falun Pen 2 7 - 13 2320 - 2467  DGV-serien 4-manna
Tis 25/9 11.40 Ludvika Pen 4 - Falun Pen 2 9 - 11 2176 - 2319  DGV-serien 4-manna
Lör 29/9 10.00 BK Wege F - King Cobra BK F 9 - 10 4721 - 4870  Div 3 Nordvästra Svealand
Lör 29/9 11.40 BK Wege A - King Cobra BK F 12 - 8 5464 - 4981  Div 3 Nordvästra Svealand
Lör 29/9 14.00 Ludvika BK F - Sandvikens IF A 17 - 3 5765 - 5231  Div 2 Norra Svealand
Sön 30/9 13.30 BK Wege B - BK Karma C 6 - 14 2270 - 2508  Reservlagsserie 8
Tis 2/10 10.00 Ludvika Pen 4 - Hedemora Pen 3 10 - 9 2336 - 2329  DGV-serien 4-manna
Tis 2/10 11.40 Ludvika Pen 3 - Hedemora Pen 3 16 - 4 2735 - 2406  DGV-serien 4-manna
Ons 3/10 10.00 Ludvika Pen 2 - Sala Pen 2 12 - 8 5004 - 4920  DGV-serien 8-manna
Ons 3/10 11.40 Ludvika Pen 1 - Sala Pen 2 14 - 6 5759 - 5436  DGV-serien 8-manna
Lör 20/10 10.00 Ludvika BK A - BK Nobel A 7 - 13 6799 - 6852  Mellanallsvenskan
Lör 20/10 12.20 BK Wege A - IFK Sala A 3 - 17 5182 - 5646  Div 3 Nordvästra Svealand
Lör 20/10 14.00 BK Wege F - IFK Sala A 6 - 14 5307 - 5648  Div 3 Nordvästra Svealand
Sön 21/10 10.00 BK Wege B - BK Milan C 8 - 12 2428 - 2586  Reservlagsserie 8
Tis 23/10 10.00 Ludvika Pen 3 - Fagersta Pen 3 18 - 2 2639 - 2256  DGV-serien 4-manna
Tis 23/10 11.40 Ludvika Pen 4 - Fagersta Pen 3 11 - 9 2294 - 2124  DGV-serien 4-manna
Lör 27/10 10.00 Ludvika BK F - Strands BK A 12 - 8 6122 - 6112  Div 2 Norra Svealand
Tis 30/10 10.00 Ludvika Pen 4 - Sala Pen 3 8 - 11 2170 - 2320  DGV-serien 4-manna
Tis 30/10 11.40 Ludvika Pen 3 - Sala Pen 3 11 - 9 2494 - 2470  DGV-serien 4-manna
Ons 31/10 10.00 Ludvika Pen 1 - Sala Pen 1 13 - 7 5731 - 5560  DGV-serien 8-manna
Ons 31/10 11.40 Ludvika Pen 2 - Sala Pen 1 5 - 15 5397 - 5848  DGV-serien 8-manna
Tis 6/11 10.00 Ludvika Pen 4 - Skinnskatteberg Pen 2 10 - 10 2211 - 2385  DGV-serien 4-manna
Tis 6/11 11.40 Ludvika Pen 3 - Skinnskatteberg Pen 2 17 - 3 2670 - 2268  DGV-serien 4-manna
Lör 17/11 10.00 Ludvika BK F - BK Skinnsberg A 12 - 8 5928 - 5594  Div 2 Norra Svealand
Lör 17/11 11.40 BK Wege A - BK Wege F 12 - 8 5739 - 5499  Div 3 Nordvästra Svealand
Ons 21/11 10.00 Ludvika Pen 1 - Ludvika Pen 2 17 - 3 6107 - 5180  DGV-serien 8-manna
Lör 24/11 10.00 BK Wege F - King Cobra BK A 3 - 17 4781 - 5510  Div 3 Nordvästra Svealand
Lör 24/11 11.40 BK Wege A - King Cobra BK A 9 - 10 5686 - 5847  Div 3 Nordvästra Svealand
Lör 24/11 14.00 Ludvika BK F - Sandvikens AIK F1 13 - 7 5754 - 5623  Div 2 Norra Svealand
Sön 25/11 13.20 BK Wege B - BK Karma B 1 - 19 2255 - 2708  Reservlagsserie 8
Ons 28/11 10.00 Ludvika Pen 2 - Avesta Pen 1 10 - 8 5183 - 5188  DGV-serien 8-manna
Ons 28/11 11.40 Ludvika Pen 1 - Avesta Pen 1 15 - 5 5968 - 5348  DGV-serien 8-manna
Lör 1/12 10.00 Ludvika BK A - AIK A 14 - 6 7233 - 6666  Mellanallsvenskan
Lör 1/12 12.00 Sandvikens AIK A - AIK A 5 - 15 6351 - 7065  Mellanallsvenskan
Lör 1/12 14.20 Sandvikens AIK A - Matteus-Pojkarna BK A 5 - 15 6293 - 6583  Mellanallsvenskan
Lör 1/12 16.20 Ludvika BK A - Matteus-Pojkarna BK A 14 - 5 6861 - 6479  Mellanallsvenskan
Sön 2/12 10.00 Ludvika BK F - BK Stöten A 14 - 6 5847 - 5615  Div 2 Norra Svealand
Sön 2/12 12.00 BK Wege A - Volvo FK A 12 - 7 5490 - 5142  Div 3 Nordvästra Svealand
Sön 2/12 13.40 BK Wege F - Volvo FK A 7 - 13 5157 - 5480  Div 3 Nordvästra Svealand
Tis 4/12 10.00 Ludvika Pen 3 - Fagersta Pen 2 17 - 3 2632 - 2304  DGV-serien 4-manna
Tis 4/12 11.40 Ludvika Pen 4 - Fagersta Pen 2 11 - 9 2297 - 2210  DGV-serien 4-manna
Ons 5/12 10.00 Ludvika Pen 1 - Falun Pen 1 17 - 3 6163 - 5752  DGV-serien 8-manna
Ons 5/12 11.40 Ludvika Pen 2 - Falun Pen 1 8 - 12 5420 - 5292  DGV-serien 8-manna
Lör 12/1 10.00 BK Wege F - BK Wege A 4 - 16 5472 - 5891  Div 3 Nordvästra Svealand
Sön 13/1 10.00 BK Wege B - BK Zenit B 7 - 13 2389 - 2653  Reservlagsserie 8
Tis 15/1 10.00 Ludvika Pen 4 - Hedemora Pen 2 11 - 9 2281 - 2361  DGV-serien 4-manna
Tis 15/1 11.40 Ludvika Pen 3 - Hedemora Pen 2 15 - 5 2554 - 2403  DGV-serien 4-manna
Ons 16/1 10.00 Ludvika Pen 2 - Skinnskatteberg Pen 1 6 - 14 5249 - 5402  DGV-serien 8-manna
Ons 16/1 11.40 Ludvika Pen 1 - Skinnskatteberg Pen 1 9 - 10 5719 - 5616  DGV-serien 8-manna
Lör 19/1 10.00 BK Wege A - BK Skinnsberg F 19 - 1 5926 - 4960  Div 3 Nordvästra Svealand
Lör 19/1 11.40 BK Wege F - BK Skinnsberg F 15 - 5 5526 - 5159  Div 3 Nordvästra Svealand
Lör 19/1 14.00 Ludvika BK F - Edsbyns BK A 9 - 11 5768 - 5902  Div 2 Norra Svealand
Sön 20/1 10.00 BK Wege B - BK Granen B 12 - 8 2429 - 2086  Reservlagsserie 8
Tis 22/1 10.00 Ludvika Pen 3 - Borlänge Pen 3 14 - 5 2502 - 2393  DGV-serien 4-manna
Tis 22/1 11.40 Ludvika Pen 4 - Borlänge Pen 3 3 - 17 2353 - 2689  DGV-serien 4-manna
Lör 26/1 10.00 Ludvika BK A - Sundbybergs IK A 11 - 9 6891 - 6678  Mellanallsvenskan
Lör 26/1 14.00 Ludvika BK F - BK Skinnarna A 11 - 9 5739 - 5667  Div 2 Norra Svealand
Sön 27/1 10.00 BK Wege B - Sandvikens AIK BK B 5 - 15 2234 - 2793  Reservlagsserie 8
Tis 29/1 10.00 Ludvika Pen 4 - Rättvik Pen 2 4 - 16 2183 - 2495  DGV-serien 4-manna
Tis 29/1 11.40 Ludvika Pen 3 - Rättvik Pen 2 13 - 7 2659 - 2518  DGV-serien 4-manna
Ons 30/1 10.00 Ludvika Pen 1 - Borlänge Pen 2 11 - 9 5901 - 5970  DGV-serien 8-manna
Ons 30/1 11.40 Ludvika Pen 2 - Borlänge Pen 2 5 - 15 5150 - 5799  DGV-serien 8-manna
Tis 5/2 10.00 Ludvika Pen 4 - Ludvika Pen 3 5 - 15 2208 - 2623  DGV-serien 4-manna
Lör 16/2 10.00 Ludvika BK A - Västerås SK A 18 - 2 7033 - 6172  Mellanallsvenskan
Lör 16/2 12.20 BK Wege F - BK Hammarslaget A 14 - 6 5482 - 5288  Div 3 Nordvästra Svealand
Lör 16/2 14.00 BK Wege A - BK Hammarslaget A 17 - 3 6130 - 5312  Div 3 Nordvästra Svealand
Ons 20/2 10.00 Ludvika Pen 2 - Ludvika Pen 1 7 - 13 5471 - 5720  DGV-serien 8-manna
Lör 23/2 12.00 BK Wege A - BK Fermé F 18 - 2 5899 - 5110  Div 3 Nordvästra Svealand
Lör 23/2 13.40 BK Wege F - BK Fermé F 13 - 7 5394 - 5044  Div 3 Nordvästra Svealand
Lör 23/2 15.40 Ludvika BK A - Stureby BK F1 17 - 3 7089 - 6418  Mellanallsvenskan
Sön 24/2 13.20 BK Wege B - BK Skinnarna B 8 - 12 2349 - 2390  Reservlagsserie 8
Tis 5/3 10.00 Ludvika Pen 3 - Hofors Pen 3 13 - 7 2761 - 2577  DGV-serien 4-manna
Tis 5/3 11.40 Ludvika Pen 4 - Hofors Pen 3 3 - 17 2223 - 2542  DGV-serien 4-manna
Ons 6/3 10.00 Ludvika Pen 2 - Borlänge Pen 1 9 - 11 5599 - 5761  DGV-serien 8-manna
Ons 6/3 11.40 Ludvika Pen 1 - Borlänge Pen 1 12 - 8 6027 - 5839  DGV-serien 8-manna
Lör 9/3 10.00 Ludvika BK F - Warpen BK A 12 - 8 6253 - 6083  Div 2 Norra Svealand
Lör 9/3 12.00 BK Wege F - BK Frisk A 15 - 5 5626 - 5382  Div 3 Nordvästra Svealand
Lör 9/3 13.40 BK Wege A - BK Frisk A 13 - 7 5769 - 5449  Div 3 Nordvästra Svealand
Sön 10/3 10.00 BK Wege B - BK 66 B 7 - 13 2428 - 2625  Reservlagsserie 8
Lör 30/3 10.00 Ludvika BK A - BK Glam A 15 - 5 6926 - 6583  Mellanallsvenskan
Lör 30/3 14.00 Ludvika BK F - BK Mas A 10 - 10 5952 - 5976  Div 2 Norra Svealand
Lör 30/3 15.40 Ludvika BK F - BK Enjoy A 8 - 12 6056 - 6056  Div 2 Norra Svealand
Sön 31/3 13.20 BK Wege B - Falu BK B 12 - 8 2514 - 2264  Reservlagsserie 8
Tis 2/4 10.00 Ludvika Pen 4 - Sala Pen 4 9 - 10 2379 - 2424  DGV-serien 4-manna
Tis 2/4 11.40 Ludvika Pen 3 - Sala Pen 4 16 - 4 2703 - 2358  DGV-serien 4-manna
Ons 3/4 10.00 Ludvika Pen 2 - Rättvik Pen 1 10 - 10 5501 - 5585  DGV-serien 8-manna
Ons 3/4 11.40 Ludvika Pen 1 - Rättvik Pen 1 12 - 8 5921 - 5944  DGV-serien 8-manna
Lör 6/4 10.00 BK Wege A - Kopparbergs BK A 16 - 4 5899 - 5433  Div 3 Nordvästra Svealand
Lör 6/4 11.40 BK Wege F - Kopparbergs BK A 5 - 15 5490 - 5861  Div 3 Nordvästra Svealand
Lör 6/4 14.00 Ludvika BK A - Sandvikens AIK A 17 - 3 6917 - 6082  Mellanallsvenskan
Sön 14/4 10.00 BK Wege B - BK Rättvik B - B1 14 - 6 2573 - 2206  Reservlagsserie 8
Uppdaterad: 12 SEP 2018 10:17 Skribent: Tommy West
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Ludvika BA
Roger Öbrell, Dagkarlsbovägen 6
777 91 Smedjebacken

Besöksadress:
Ludvika Bowlinghall, Tingshusgatan 18
771 31 Ludvika

Kontakt:
Tel: 024017440
E-post: This is a mailto link

Se all info