Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  LSS Stjärnskottet 2015    Utskriftsdatum  30 september 2015   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  20:47   
  Arrangör  Ludvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 september 2015         
 
 
Gren 1, 4X25m Medley Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Borlänge Mix [2005]  2005  Borlänge Simsällskap            1:27.14   
  Ville Arola  2005                 
  Agnes Åhlen  2005      1:27.14        1:27.14   
  Oscar Westman  2005                 
  Inez Dahlqvist  2005      1:27.14        1:27.14   
                     
Lindesberg Mix [2005]  2005  Lindesbergs Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 2, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    39.17        1:28.51   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            40.20   
Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap            41.69   
Anna Nyberg  2003  Falu Simsällskap            43.85   
Anna Philipsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Schön  2003  Bollnäs Simsällskap            35.86   
Melker Rosengren  2003  Gävle Simsällskap            37.57   
Alvin Eriksson  2003  Ludvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap            37.46   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap            39.34   
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap            39.54   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap            40.81   
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            44.60   
Hanna Wahlqvist  2004  Ludvika Simsällskap            48.36   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap            49.41   
Greta Ribaitis  2004  Falu Simsällskap            DSQ   
Karolina Karlsson  2004  Hedemora Simsällskap            DSQ   
Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
Nova Nahkala Nilsson  2004  Hedemora Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap            40.88   
David Diamandiev  2004  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marika Edlund  2005  Bollnäs Simsällskap            49.86   
Nea Nilsson  2005  Lindesbergs Simsällskap            51.97   
Lovisa Leonardsson  2005  Ludvika Simsällskap            52.29   
Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap            52.93   
Agnes Åhlen  2005  Borlänge Simsällskap            52.97   
Sara Arthursdóttir  2005  Hedemora Simsällskap            53.26   
Lilly Tuominiemi  2005  Lindesbergs Simsällskap            53.62   
Inez Dahlqvist  2005  Borlänge Simsällskap            54.10   
Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            54.70   
10  Signe Löf  2005  Gävle Simsällskap            55.92   
Melody Engström-Hagelin  2005  Ludvika Simsällskap            DNS   
Saga Undervill  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DNS   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            41.15   
Sixten Wikström  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            44.78   
Ville Arola  2005  Borlänge Simsällskap            51.41   
Arvid Lind  2005  Bollnäs Simsällskap            53.21   
Oscar Westman  2005  Borlänge Simsällskap            55.98   
Joacim Nilsson  2005  Hedemora Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 9, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elisha Cloudy Weerasinghe  2006  Hedemora Simsällskap            25.28   
Enya Enmark  2006  Borlänge Simsällskap            27.64   
Vera Stefanovic  2006  Bollnäs Simsällskap            29.56   
                     
 
Gren 10, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap            25.64   
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap            27.44   
                     
 
Gren 11, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Eremo  2007  Lindesbergs Simsällskap            31.11   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Nyberg  2003  Falu Simsällskap            43.88   
Alice Nordén  2003  Lindesbergs Simsällskap            44.70   
Anna Philipsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            44.91   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap            45.11   
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            45.83   
Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap            46.61   
Alva Taxell Stoltz  2003  Falu Simsällskap            47.66   
Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap            47.69   
Maja Bergman  2003  Borlänge Simsällskap            47.83   
10  Emma Murhagen  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            52.51   
11  Maja Westin  2003  Borlänge Simsällskap            54.45   
12  Wilma Pettersson  2003  Gävle Simsällskap            54.79   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Schön  2003  Bollnäs Simsällskap            36.42   
Melker Rosengren  2003  Gävle Simsällskap            37.02   
Alvin Eriksson  2003  Ludvika Simsällskap            48.35   
Gustav Westman  2003  Borlänge Simsällskap            49.75   
Eric Karlsson  2003  Ludvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap            39.17   
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap            39.84   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap            40.55   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap            42.68   
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            45.34   
Greta Ribaitis  2004  Falu Simsällskap            45.94   
Hanna Wahlqvist  2004  Ludvika Simsällskap            46.56   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap            48.35   
Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            51.72   
10  Nova Nahkala Nilsson  2004  Hedemora Simsällskap            52.93   
11  Linnéa Borggren  2004  Borlänge Simsällskap            56.91   
12  Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap            1:01.74   
13  Karolina Karlsson  2004  Hedemora Simsällskap            1:10.19   
Jasmin Ozan  2004  Borlänge Simsällskap            DNF   
Karin Gabrielsson  2004  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap            40.67   
Adrian Jonsson  2004  Bollnäs Simsällskap            47.11   
Esbjörn Montelius Risberg  2004  Falu Simsällskap            49.58   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Åhlen  2005  Borlänge Simsällskap            51.83   
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap            52.17   
Lilly Tuominiemi  2005  Lindesbergs Simsällskap            52.26   
Nea Nilsson  2005  Lindesbergs Simsällskap            53.41   
Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap            53.59   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            55.19   
Inez Dahlqvist  2005  Borlänge Simsällskap            59.92   
Lovisa Leonardsson  2005  Ludvika Simsällskap            1:02.16   
Signe Löf  2005  Gävle Simsällskap            1:02.44   
10  Melody Engström-Hagelin  2005  Ludvika Simsällskap            1:05.06   
11  Sara Arthursdóttir  2005  Hedemora Simsällskap            1:06.65   
12  Saga Undervill  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:07.09   
13  Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:10.56   
Marika Edlund  2005  Bollnäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            50.72   
Ville Arola  2005  Borlänge Simsällskap            51.28   
Arvid Lind  2005  Bollnäs Simsällskap            53.26   
Sixten Wikström  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            59.80   
Joacim Nilsson  2005  Hedemora Simsällskap            1:00.77   
Oscar Westman  2005  Borlänge Simsällskap            1:04.60   
                     
 
Gren 19, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vera Stefanovic  2006  Bollnäs Simsällskap            21.19   
Elisha Cloudy Weerasinghe  2006  Hedemora Simsällskap            DNS   
Enya Enmark  2006  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap            27.37   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Nyberg  2003  Falu Simsällskap    43.83        1:33.19   
Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap    44.76        1:33.34   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    47.92        1:33.35   
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    43.99        1:34.56   
Maja Bergman  2003  Borlänge Simsällskap    47.34        1:39.78   
Wilma Pettersson  2003  Gävle Simsällskap    1:01.18        2:01.86   
Anna Philipsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap            DSQ   
Maja Westin  2003  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 4X50m Medley Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gävle SS Mix [2003]  2003  Gävle Simsällskap            2:42.41   
  Albin Östlund  2004      41.67        41.67   
  Melker Rosengren  2003      44.55        1:26.22   
  Frida Florén  2004      40.02        2:06.24   
  Lisa Löf  2004      36.17        2:42.41   
                     
Lindesberg Mix [2003]  2003  Lindesbergs Simsällskap            2:48.88   
  Alice Nordén  2003      47.15        47.15   
  Lovisa Hodell  2004      44.59        1:31.74   
  Elise Tegin  2004      40.35        2:12.09   
  Elin Eriksson  2004      36.79        2:48.88   
                     
Sandviken Mix [2003]  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            2:50.77   
  Sixten Wikström  2005      46.70        46.70   
  Saga Boråker  2004      44.44        1:31.14   
  Lucas Humling  2005      43.07        2:14.21   
  Anna Jönsson  2003      36.56        2:50.77   
                     
Bollnäs SS Mix [2003]  2003  Bollnäs Simsällskap            3:09.50   
  Marika Edlund  2005      51.50        51.50   
  Adrian Jonsson  2004      54.14        1:45.64   
  Martin Schön  2003      35.69        2:21.33   
  Vera Stefanovic  2006      48.17        3:09.50   
                     
Borlänge Mix 1 [2003]  2003  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
Gävle SS Mix Lag 2  2003  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
Ludvika SS  2003  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 25, 4X25m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Borlänge Mix [2005]  2005  Borlänge Simsällskap            1:16.40   
  Ville Arola  2005                 
  Alex Storbacka  2006      38.07        38.07   
  Oscar Westman  2005                 
  Inez Dahlqvist  2005      1:16.40        1:16.40   
                     
Lindesberg Mix [2005]  2005  Lindesbergs Simsällskap            1:22.67   
  Isabella Viklund  2006                 
  Elsa Eremo  2007      44.34        44.34   
  Lilly Tuominiemi  2005                 
  Nea Nilsson  2005      1:22.67        1:22.67   
                     
                     
 
Gren 26, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap    40.60        1:25.39   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap    41.63        1:26.10   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    39.32        1:26.54   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap    43.30        1:32.07   
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    45.15        1:33.23   
Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    47.43        1:40.02   
Nova Nahkala Nilsson  2004  Hedemora Simsällskap    50.32        1:49.40   
Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap    56.97        2:01.47   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap            DSQ   
Jasmin Ozan  2004  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Karolina Karlsson  2004  Hedemora Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 27, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Schön  2003  Bollnäs Simsällskap            40.92   
Melker Rosengren  2003  Gävle Simsällskap            43.82   
Gustav Westman  2003  Borlänge Simsällskap            45.73   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap            48.43   
Alvin Eriksson  2003  Ludvika Simsällskap            49.65   
                     
 
Gren 28, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap            44.73   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap            45.43   
Maja Bergman  2003  Borlänge Simsällskap            49.20   
Emma Danrud  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            50.74   
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            51.92   
Alice Nordén  2003  Lindesbergs Simsällskap            52.63   
Anna Philipsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            54.32   
Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap            54.40   
Alva Taxell Stoltz  2003  Falu Simsällskap            54.55   
10  Wilma Pettersson  2003  Gävle Simsällskap            1:01.54   
Anna Nyberg  2003  Falu Simsällskap            DNS   
Emma Murhagen  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
Maja Westin  2003  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 29, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap            48.51   
Adrian Jonsson  2004  Bollnäs Simsällskap            53.90   
Timothy Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap            54.18   
Esbjörn Montelius Risberg  2004  Falu Simsällskap            58.44   
                     
 
Gren 30, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            41.80   
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap            44.26   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap            45.04   
Lovisa Hodell  2004  Lindesbergs Simsällskap            45.57   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap            46.36   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap            47.85   
Hanna Wahlqvist  2004  Ludvika Simsällskap            51.52   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap            52.30   
Karin Gabrielsson  2004  Ludvika Simsällskap            52.74   
10  Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            53.13   
11  Linnéa Borggren  2004  Borlänge Simsällskap            54.31   
12  Nova Nahkala Nilsson  2004  Hedemora Simsällskap            56.15   
13  Jasmin Ozan  2004  Borlänge Simsällskap            58.48   
14  Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap            59.73   
15  Karolina Karlsson  2004  Hedemora Simsällskap            1:03.02   
Greta Ribaitis  2004  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 31, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            37.74   
Sixten Wikström  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            39.10   
Ville Arola  2005  Borlänge Simsällskap            40.22   
Arvid Lind  2005  Bollnäs Simsällskap            42.94   
Oscar Westman  2005  Borlänge Simsällskap            44.08   
Sebastian Isaksson  2005  Falu Simsällskap            47.91   
Joacim Nilsson  2005  Hedemora Simsällskap            57.25   
                     
 
Gren 32, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap            39.97   
Nea Nilsson  2005  Lindesbergs Simsällskap            42.89   
Agnes Åhlen  2005  Borlänge Simsällskap            43.67   
Inez Dahlqvist  2005  Borlänge Simsällskap            43.80   
Lilly Tuominiemi  2005  Lindesbergs Simsällskap            44.87   
Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap            45.81   
Sara Arthursdóttir  2005  Hedemora Simsällskap            49.30   
Lovisa Leonardsson  2005  Ludvika Simsällskap            49.56   
Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            50.04   
10  Signe Löf  2005  Gävle Simsällskap            50.62   
11  Marika Edlund  2005  Bollnäs Simsällskap            51.03   
12  Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            53.90   
13  Saga Undervill  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            56.46   
14  Melody Engström-Hagelin  2005  Ludvika Simsällskap            1:06.97   
                     
 
Gren 33, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap            22.78   
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 34, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vera Stefanovic  2006  Bollnäs Simsällskap            22.68   
Isabella Viklund  2006  Lindesbergs Simsällskap            23.09   
Elisha Cloudy Weerasinghe  2006  Hedemora Simsällskap            24.84   
Enya Enmark  2006  Borlänge Simsällskap            26.69   
                     
 
Gren 36, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Eremo  2007  Lindesbergs Simsällskap            28.73   
                     
 
Gren 37, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Schön  2003  Bollnäs Simsällskap            32.12   
Melker Rosengren  2003  Gävle Simsällskap            33.05   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap            37.37   
Alvin Eriksson  2003  Ludvika Simsällskap            38.08   
Gustav Westman  2003  Borlänge Simsällskap            39.14   
                     
 
Gren 38, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap            35.99   
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            37.16   
Anna Philipsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.78   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap            37.90   
Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap            39.75   
Alice Nordén  2003  Lindesbergs Simsällskap            39.78   
Maja Bergman  2003  Borlänge Simsällskap            41.38   
Alva Taxell Stoltz  2003  Falu Simsällskap            42.98   
Wilma Pettersson  2003  Gävle Simsällskap            47.19   
10  Maja Westin  2003  Borlänge Simsällskap            48.36   
Anna Nyberg  2003  Falu Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 39, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap            36.00   
Timothy Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap            41.64   
Adrian Jonsson  2004  Bollnäs Simsällskap            44.41   
Esbjörn Montelius Risberg  2004  Falu Simsällskap            47.31   
                     
 
Gren 40, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap            33.30   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap            34.50   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap            36.64   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap            37.59   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap            37.64   
Karin Gabrielsson  2004  Ludvika Simsällskap            38.46   
Greta Ribaitis  2004  Falu Simsällskap            38.59   
Hanna Wahlqvist  2004  Ludvika Simsällskap            38.99   
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            39.56   
10  Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            39.98   
11  Lovisa Hodell  2004  Lindesbergs Simsällskap            43.24   
12  Nova Nahkala Nilsson  2004  Hedemora Simsällskap            45.49   
13  Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap            49.00   
14  Linnéa Borggren  2004  Borlänge Simsällskap            49.83   
15  Jasmin Ozan  2004  Borlänge Simsällskap            50.27   
16  Karolina Karlsson  2004  Hedemora Simsällskap            56.21   
                     
 
Gren 41, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            19.13   
Arvid Lind  2005  Bollnäs Simsällskap            20.32   
Oscar Westman  2005  Borlänge Simsällskap            22.32   
Ville Arola  2005  Borlänge Simsällskap            23.41   
Sebastian Isaksson  2005  Falu Simsällskap            24.97   
Joacim Nilsson  2005  Hedemora Simsällskap            31.66   
Sixten Wikström  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
                     
 
Gren 42, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap            20.28   
Lilly Tuominiemi  2005  Lindesbergs Simsällskap            25.90   
Nea Nilsson  2005  Lindesbergs Simsällskap            26.16   
Agnes Åhlen  2005  Borlänge Simsällskap            26.23   
Sara Arthursdóttir  2005  Hedemora Simsällskap            27.14   
Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap            30.55   
Inez Dahlqvist  2005  Borlänge Simsällskap            31.36   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            DNS   
Lovisa Leonardsson  2005  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Marika Edlund  2005  Bollnäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 43, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap            19.42   
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap            20.78   
                     
 
Gren 44, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vera Stefanovic  2006  Bollnäs Simsällskap            19.70   
Isabella Viklund  2006  Lindesbergs Simsällskap            19.74   
Elisha Cloudy Weerasinghe  2006  Hedemora Simsällskap            21.36   
Enya Enmark  2006  Borlänge Simsällskap            22.02   
                     
 
Gren 46, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Eremo  2007  Lindesbergs Simsällskap            24.76   
                     
 
Gren 47, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Martin Schön  2003  Bollnäs Simsällskap    38.18        1:19.47   
Melker Rosengren  2003  Gävle Simsällskap    38.02        1:20.28   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap    48.45        1:39.61   
                     
 
Gren 48, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gävle SS Mix [2003]  2003  Gävle Simsällskap            2:24.29   
  Albin Östlund  2004      36.36        36.36   
  Melker Rosengren  2003      33.00        1:09.36   
  Frida Florén  2004      37.94        1:47.30   
  Lisa Löf  2004      36.99        2:24.29   
                     
Gävle SS Mix Lag 2  2003  Gävle Simsällskap            2:29.84   
  Maja Nilsson  2003      38.01        38.01   
  Gabriella Mosbach  2003      36.29        1:14.30   
  Emelie Wijker  2003      39.11        1:53.41   
  Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003      36.43        2:29.84   
                     
Sandviken Mix [2003]  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            2:34.20   
  Sixten Wikström  2005      42.17        42.17   
  Moa Kvarnlöf  2004      39.34        1:21.51   
  Lucas Humling  2005      1:12.69        2:34.20   
  Anna Jönsson  2003              2:34.20   
                     
Lindesberg Mix [2003]  2003  Lindesbergs Simsällskap            2:34.91   
  Lovisa Hodell  2004      42.07        42.07   
  Alice Nordén  2003      40.61        1:22.68   
  Elin Eriksson  2004      37.80        2:00.48   
  Elise Tegin  2004      34.43        2:34.91   
                     
Ludvika SS  2003  Ludvika Simsällskap            2:49.02   
  Hanna Wahlqvist  2004      41.58        41.58   
  Karin Gabrielsson  2004      38.52        1:20.10   
  Lovisa Leonardsson  2005      51.29        2:11.39   
  Alvin Eriksson  2003      37.63        2:49.02   
                     
Borlänge Mix 1 [2003]  2003  Borlänge Simsällskap            2:52.07   
  Maja Bergman  2003      40.51        40.51   
  Gustav Westman  2003      39.94        1:20.45   
  Timothy Ståhl  2004      43.52        2:03.97   
  Linnéa Borggren  2004      48.10        2:52.07   
                     
Bollnäs SS Mix [2003]  2003  Bollnäs Simsällskap            2:52.64   
  Arvid Lind  2005      43.82        43.82   
  Vera Stefanovic  2006      53.28        1:37.10   
  Martin Schön  2003      27.49        2:04.59   
  Marika Edlund  2005      48.05        2:52.64   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  30 september 2015 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  20:47