Hoppa till sidans innehåll

Juniorer 20 år & yngre


Damer

 

 

 

 

 

 

50m fjäril

28.53

 

Josefin Lindkvist

2009-05-10

Jönköping

100m fjäril

1:03.56

 

Josefin Lindkvist

2010-07-23

Köping

200m fjäril

2:28.13

 

Emma Ekman

2005-06-29

Sundsvall

 

 

 

 

 

 

50m rygg

31.50

 

Anna Miram

2015-05-03

Riga

100m rygg

1:07.18

 

Anna Miram

2016-01-31

Malmö

200m rygg

2:23.85

 

Anna Miram

2016-01-30

Malmö

 

 

 

 

 

 

50m bröst

33.26

 

Sara Larsson

2002-07-03

Landskrona

100m bröst

1:11.94

 

Sara Larsson

2002-07-03

Landskrona

200m bröst

2:32.68

 

Sara Larsson

2002-07-03

Landskrona

 

 

 

 

 

 

50m fritt

26.42

 

Josefin Lindkvist

2009-05-10

Jönköping

100m fritt

57.29

 

Josefin Lindkvist

2009-07-19

Malmö

200m fritt

2:07.59

 

Josefin Lindkvist

2010-07-23

Köping

400m fritt

4:33.95

 

Josefin Lindkvist

2010-07-24

Köping

800m fritt

9:36.81

 

Josefin Lindkvist

2008-07-10

Varberg

1500m fritt

19:52.51

 

Jessica Lindkvist

2008-06-15

Älvdalen

 

 

 

 

 

 

200m medley

2:29.08

 

Emma Ekman

2005-05-06

Mölndal

400m medley

5:17.83

 

Frida Lannhard

2015-06-27

Trollhättan

 

 

 

 

 

 

Herrar

 

 

 

 

 

 

50m fjäril

27.94

 

Max Galjaart

2012-05-06

Uppsala

100m fjäril

1:02.83

 

Max Galjaart

2012-05-06

Uppsala

200m fjäril

2:28.40

 

Alexandre Toledo

2005-05-08

Jönköping

 

 

 

 

 

 

50m rygg

30.28

 

Jakob Gustafsson

2017-05-21

Uppsala

100m rygg

1:06.83

 

Jakob Gustafsson

2017-03-26

Västerås

200m rygg

2:28.98

 

Lukas Hill

2018-03-25

Västerås

 

 

 

 

 

 

50m bröst

31.43

 

Anton Campalto

2018-03-25

Västerås

100m bröst

1:12.71

 

Anton Campalto

2018-03-25

Västerås

200m bröst

2:43.42

 

Anton Campalto

2018-03-24

Västerås

 

 

 

 

 

 

50m fritt

25.43

 

Max Galjaart

2012-05-06

Uppsala

100m fritt

57.25

 

Robin Johansson

2006-07-13

Stockholm

200m fritt

2:05.85

 

David Hällman

2008-06-07

Landskrona

400m fritt

4:29.46

 

David Hällman

2008-04-25

Luxemburg

800m fritt

9:41.57

 

David Hällman

2007-06-17

Älvdalen

1500m fritt

18:26.66

 

David Hällman

2008-06-11

Landskrona

 

 

 

 

 

 

200m medley

2:24.11

 

Robin Johansson

2005-05-06

Mölndal

400m medley

4:59.96

 

Kristian Lundegård

1995-11-26

Göteborg

 

 

 

 

 

 

OBS! LB - Juniorer omfattar endast tider registrerade på www.octoopen.se.

Med reservation för att det kan finnas bättre tider satta i klubben av simmare innan år 2000 eller av simmare som bytt klubb.

Uppdaterad: 28 MAR 2018 19:55 Skribent: Birgitta Söderholm

Postadress:
Ludvika SS - Simidrott
Box 120
77123 Ludvika

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

SISU

 

logo_tyr-(red) (2) (2)

  GYMMET 

 Bingo Ringen

 

Logo Bästa tvåan trean och fyran