Hoppa till sidans innehåll

Schemat för sommartennisen är klart

06 JUN 2019 13:39
Schemat för sommartennisen är klart och ni hittar det under läs mer nedan.
  • Uppdaterad: 06 JUN 2019 13:39

Hör av er till This is a mailto link om ni kommit in på fel dagar t ex. Det kan finnas möjlighet att hoppa in i sommartennisen även om ni inte är anmälda än, maila i så fall så kollar jag upp. Observera tiderna för juniorer i v 25 (spel 10:30-12:30 och två dagar 13:30-15:30) och att vi spelar på centrala IP (pga rengöring av banor i Vikingahallen) måndagen 24 juni.
Här är schemat:
Vecka 24        
Måndag Tisdag Onsdag Torsdag Fredag
16:30-18:30 16:30-18:30 16:30-18:30 16:30-18:30 16:30-18:30
Ivar Holst Ivar Holst Ivar Holst Ivar Holst Ivar Holst
Waldemar Oddshammar Alvar Gustafsson Waldemar Oddshammar Alvar Gustafsson Alvar Gustafsson
Alvar Gustafsson Maja Mårtensson Alvar Gustafsson Ludvig Bohman-Muzzi Ludvig Bohman-Muzzi
Maja Mårtensson Ludvig Bohman-Muzzi Ludvig Bohman-Muzzi Sam Åberg Alexander Nordin
Ludvig Bohman-Muzzi Sam Åberg Sam Åberg Alexander Nordin  
Sam Åberg        
         
18:30-20:00 18:30-20:00 18:30-20:00 18:30-20:00 18:30-20:00
Dace Holst Dace Holst Dace Holst Dace Holst Dace Holst
Ida Hansson Emma Johnstone Ida Hansson Karin Gredegård Karin Gredegård
  Ida Hansson Anna Rydelius Ida Hansson Ida Hansson
  John Moll Anna Johnsson John Moll  
  Oscar Norberg   Oscar Norberg  
  Hans Wärnerup   Hans Wärnerup  
      Emma Johnstone  
Vecka 25        
Måndag Tisdag Onsdag Torsdag  
10:30-12:30 13:30-15:30 10:30-12:30 13:30-15:30  
Waldemar Oddshammar Waldemar Oddshammar Waldemar Oddshammar Waldemar Oddshammar  
Ivar Holst Ivar Holst Ivar Holst Ivar Holst  
Jakob Stenstam Jakob Stenstam      
Alexander Nordin        
         
18:30-20:00 18:30-20:00 18:30-20:00 18:30-20:00  
Vivi Brunander Vivi Brunander Karin Gredegård Vivi Brunander  
Emma Johnstone Emma Johnstone Vivi Brunander Oscar Norberg  
Hans Wärnerup Oscar Norberg Emma Johnstone Dorothea Engelbrecht  
Dorothea Engelbrecht Dorothea Engelbrecht Hans Wärnerup    
    Anna Rydelius    
    Dorothea Engelbrecht    
    Anna Johnsson    
Vecka 26        
Måndag (centrala IP) Tisdag Onsdag Torsdag Fredag
10:30-12:30 10:30-12:30 10:30-12:30 10:30-12:30 10:30-12:30
Edward Widestadh Waldemar Oddshammar Edward Widestadh Edward Widestadh Edward Widestadh
Bruno Brunander Edward Widestadh Bruno Brunander Bruno Brunander Bruno Brunander
  Bruno Brunander      
         
18:30-20:00 18:30-20:00 18:30-20:00 18:30-20:00 18:30-20:00
Sofia Tagesson Sofia Tagesson Sofia Tagesson Sofia Tagesson Sofia Tagesson
Emma Johnstone Ida Hansen Vivi Brunander Ida Hansen Ida Hansen
Ida Hansen   Ida Hansen Vivi Brunander Emma Johnstone
    Emma Johnstone Oscar Norberg  
    Oscar Norberg John Moll  
    John Moll Dorothea Engelbrecht  
    Dorothea Engelbrecht    
Skribent: Jakob Holmstedt
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Lugi TF - Tennis
Tre Högars Väg 7
22475 Lund

Kontakt:
Tel: 046130990
E-post: This is a mailto link

Se all info