Hoppa till sidans innehåll

Schemat HT19-VT20


 

Schemat för HT19-VT20

 

 

Måndag

 
     
Bana 1 Bana 2 Bana 3
15.30-16.30   15.30-16.30
Tränare: Nick B   Tränare:
 Waldemar Oddshammar  16:00-17:00  
 Livia Hultman  Tränare: Alfredo M  
 Ivar Holst  Filip Isaksson  
   Henrik Uddenberg  
16.30-17.30   16.30-17.30
Tränare: Nick B   Tränare: Benjamin D
Vera Franzen  17.00-18.00  Gabriel Ahx
 Daniel Dempsey  Tränare: Alfredo M  Sigge Sandahl
 Svea Nilsson  Gurnar Nord  
   Simon Liljedahl  
17.30-18.30   17.30-18.30
Tränare: Nick B   Tränare: Sofi S
 Elin Mårtensson    Maja Mårtensson
 Bruno Brunander  Jakob Adlam-Knudesen
 Sixten Nihlberg Tränare: Alferdo M  Hannes Aldman
   Erik Hallengren  
18.30-19.30  Hans Wärnerup 18.30-19.30
Tränare: Nick B  Adrian Chiriac Tränare: 
Kristina Haara    
Christer Löfstedt    
Stephanie Reimann    
Andreas Wacker    
     
19.30-20.30 19.30-20.30  
Tränare: Nick B Tränare: Alfredo M  
Steffan Winslow  Erik Magntorn  
 Oscar Norberg Guillermo Quintanilla  
 Karl-Magnus Lenntorp  Fredrik Scheuer  
 Daniel Sandstörm    
  20.30-21.30  
  Tränare: Nick B  
  Karin Ekholm  
  Linda Björkman  
  Maria Wulff  
     
     
 

Tisdag

 
     
Bana 1 Bana 2 Bana 3
  15.30-17.00 15.30-16.30
  Tränare:  Tränare: Kent E
16.00-17.00    Jakob Stenstam
Tränare: Nick B    
 Ebba Solen    
 Maria Ringell    
 Linn Stråby   16.30-17.30
 Fiona Maria Dempsey   Tränare: Kent E
17.00-18.30 17.00-18.30  Maxvell Kav
Tränare: Nick B Tränare: Sofi S  Karl Wadenius
 David Riley  Elliot Nilsson  Henrik Uddenberg
 Philipp Wacker  Benjamin Diehl  Edward Widestadh
 Matilda Sjöberg  Olof Nord 17.30-18.30
 Ella Hall  Albin Boren  
    Tetra Pak
     
     
18.30-20.00 18.30-20.00  18.30-19.30
Tränare: Nick B Tränare: Kent E Tränare: Sofi S
 Oscar Norberg  Karolina Lagos Åsa Schiött
 Linus Linder  Mattias Trolleryd Kristina vult von Steyern
 John Andersson Moll  Cajsa Mortazavi Anna Kraiczi
 Kristina Bennet    
     
     
     
20.00-21.30 20.00-21.00  
Tränare: Nick B Tränare: Kent E  
Per Johansson  Björn Svensson  
Stefan Diehl  Anna Stenstam  
 Calum Warwick  Nina Andersson  
     
     
     
 

Onsdag

 
     
Bana 1 Bana 2 Bana 3
 15.30-16.30  15.30-17.00 15.30-16.30
 Tränare:  Tränare: Nick B Tränare: Alfredo M
   Walddemar Oddshammar  Fredrik Milanov
   Sixten Nihlberg  Erik Bark
   Ivar Holst  Wincent Stenberg
     
16.30-17.30   16.30-17.30
Tränare: Kent E   Tränare: Alfredo M
 Kaisa Björklund    Albin Fälström
 Signe Aldman 17.00-18.30  David Berling
 Mohita Misra Tränare: Nick B  
   Axel Linderum  
17:30-18:30  Linus Håkansson 17.30-18.30
Tränare:   Simon Liljedahl Tränare: Kent E
   Alina Kraiczi  Leo Lirvall
 Privatlektion LUGI    Hans Xu
     Ivar Walleij
   

 Daniel Dempsey

18.30-19.30 18.30-19.30 18.30-19.30
Tränare:  Tränare: Nick B Tränare:  Kent E
   Hanna Siljemark  Viveka Brunander
 Tetra Pack Charlotta Trolleryd  Anneli Nilsson
     Charlotta Franzen
     Linea Sjöholm
19.30-20.30 19.30-20.30 19.30-20.30
Tränare:  Alfredo M Tränare: Nick B Tränare:  Kent E
 Elin Olsson  Björn Bark  Christina Jonsson
 Anna Johansson  Martin Aldman  Celine Fernandez
 Anna Rydelius  Ola Lindgren  Pia Åhren
 Ida Magntorn  Carl—Johan Fraenkel  Mohan Krishna Misra
20.30-21.30 20.30-21.30 20.30-21.30
Tränare: Nick B Tränare: Alfredo M Tränare: Kent E
 Kristina Haara  Daniel Knudsen  Marie Solen
 Cecilia Ahström  Samuel Inisto  Beatrice Hedvall
   Hjalmar Ekelöw  Sofia Uddenberg
   Adrian Chiriac  
     
 

Torsdag

 
     
Bana 1 Bana 2 Bana 3
 15.30-16.30 15.30-16.30  15:30-16:30
 Tränare:  Tränare: Nick B Tränare: 
   August Hotz Murray  
   Yngjia He  
     
     
 16.30-17.30 16.30-18.00 16.30-17.30
 Tränare: Kent E Tränare: Nick B Tränare: Alfredo M
 Sofie Isaksson  Linus Håkansson  Todd Mondragon
 Aseel Yaseen  Axel Linderum  Alvin Johansson
   Gurnar Nord  
     
    17.30-18.30
    Tränare: Alfredo M
     Aron Björklund
     Ruben Anderberg
18.00-19.00 18.00-19.00  Vilhem Nordvall
Tränare: Kent E Tränare: Nick B  
  Olof Nord  
 Stephanie Wacker PL Yan Shu  
   Johan Franz  
   Emma Olivcrona  
19:00-20:30 19.00-20.30  
Tränare: Daniel S Tränare: Kent E  
 Andreas Johansson Jens Kinnander  
 Knut Laurin Magnus Mårtensson  
Fredrik Vogel  PerJohanson  
     
     
     
20.30-21.30 20.30-21.30  20.30-21.30
Tränare: Daniel S Tränare: Kent E  Tränare: Alfredo M
 Elin Olsson  karin Öhgren  Maria Rosendahl
 Charlotta Trolleryd  Sofia Tagesson  Anna Buhre
 Nina Söderström  YONGHO HOUE  Madeleine Gjerling
 Jan Magnusson  Karolina Lagos  
     
 

Fredag

 
   

 

 
     
Bana 1  Bana 2 Bana 3
15.30-16.30 15.30-16.30 15.30-16.30
 Tränare:Kent E Tränare:Nick B Tränare:Alfredo M
 Svante Tagesson  Ingrid Laurin  Vinicius Haller
 Meller Tagesson  Vera Franzen  
 Märtha Laurin  Svea Nilsson  
     
16.30-17.30 MINI

16.30-17.30

16.30-17.30
Tränare: Kent,Alfredo,Philip. Tränare: Johan F Tränare: Nick B
 Hugo Lundholm  Sigge Sandahl  Maja Mårtensson
 Aadhavan Aravinth  Alvar Gustafsson  Anna Kinnander
 Otis Edlund Kårmark  Walter laurin  Sam Åberg
 Alicia Christiansson  Viktor Wallen Öden  Ludwig Muzzi
 Tilda Andren    
Joel Wallin Oden    
Matilda Roubert    
 Frode Gustafsson    
 Majken Görtz    
 Yug Panigrahi    
 Clara Görtz    
     
     
     
     
 17.30-18.30  17.30-18.30  17.30-18.30
 Tränare: Johan F Tränare: Kent E  Tränare: Nick B
 Lisa Håkansson  Sebastian Laurila

 Daniel Magdid

Tilda White Erik Jacobsson Maja Magdid
Iris Collin    
     
     
     
     
     
18.30-19.30 18.30-20.00 18.30-19:30
Tränare: Johan F Tränare: Kent E Tränare: Alfredo M
 Gustav Schiött  Erik Dempsey  Daisy Wang
 Hans Xu  Wiebke Sundin  Ruihan Jiang
 Ivar Walleij  Dorothea Engelbrecht  Ruixin Jiang
 Vilhelm Nordvall  Huang Rueisen  
     
 

Lördag

 
   

 

 
Bana 1 Bana 2 Bana 3
9.30-10.30 9.30-10.30  08.30-09.30
Tränare: Karl-Magnus Tränare: Alfredo M  Tränare: Kent E
 Johan Strandberg  Jakob Stensam  Lidia Strandberg
 Albin Fältström  Ida Wigforss  Bo Strandberg
 Edward Widestadh  Isak Wigforss  
Gabriel Corrigan Förnvik and Gabriel Ahx  Tilda Björkman  
10.30-11.30 10.30-11.30 10.30-11.30
Tränare: Karl-Magnus Tränare: Kent E Tränare: Alfredo M
 Yingjia He  Ivar Wallej  Jakob Aldman-Knudsen

 Axel Palme

 Linda Sun  Oscar Vogel
   Jasmin Bahrani  Ted Ingvar
     Alexander Nordin
     
11.30-12.30 MINI 11.30-12.30 11.30-12.30
Tränare: Sofi,Albin,Benjami,Elliot Tränare: Kent K Tränare: Alfredo M
Lara Haidari  Hannele Diehl  
Viktor Hansson      Cardiotennis
 Elsa Gjerling    
 Noa Trolleryd    
 Isabel Dahlström    
 Valter Törnblom    
 Ruben Mertin    
 Franz Kockum    
 Noa Svensson    
 David Lark    
 August Halvarsson    
 Anna Kjellsson    
 Vera Dahlström    
12.30-14.00 12.30-14.00 12.30-13.30
Tränare: Sofi S Tränare: Kent E Tränare: Alfredo M
 Philipp Wacker  Elliot Nilsson  Karl Bonnevier
 David Riley  Benjamin Diehl  Sami El Oufi Waldholm
 Emma Olivcrona  Johan Franz  Kalle Winslow J
 Albin Boren  Karl-Magnus Rosell  Karl Eker
    13.30-15.00
    Tränare: Alfredo M
14.00-15.00  14.00-15.00 Andreas Wacker
Tränare: Sofi S  Tränare:  Kent E Wiebke Sundin
 Luna Hagelsteen  Baiju Alexander Matilda Wadenbäck
 Klara Strömbom  Amanda Corlin  Christer Samuelsson
  Josefine Bahrani    
      
15.00-16.30 15.00-16.30  
Tränare:  Tränare:Kent E  
   Erik Kinnander  
   Axel Linderum  
   Simon Liljedahl  
     
     
     
 

Söndag

 
 

 

 
Bana 1 Bana 2 Bana 3
9.30-10.30 9.30-10.30  
Tränare: Albin B  Tränare: Alfredo M  
 Erik Bark  Kezheng Li  
Calle Roubert  Alma Nygren  
   Ishi Misra  
     
10.30-11.30 MINI 10.30-11.30 10.30-11.30
Tränare:Albin , Elliot,Shu Yan,Daniel Tränare: Alfredo M Tränare: 
 Vilgot Gustafson  Rui Du  
 Aadhavan Aravinth    
 Filippa Neergaard    
 Alva Jonsson    
 Hannes Maltesson    
 Filippa Skånberg    
 Edvin Blomqvist    
 Anna Kjellsson    
 Aaliyah Iga    
 11.30-12.30 MINI  11.30-12.30  11.30-12.30
 Tränare: ElliotAlbin,Shu Yan  Tränare: Daniel S   Tränare: Alfredo M
 Lara Haidari  Sigge Rosen  Benousheh Noushtakin
 Otto Rosen  Björn Hallberg  Payman Paykar
 Sixten Leandersson  Philip Vogel  
 Filip Wennerberg  Ryan Noushtakin  
 Oscar  Wennerberg    
 Hedvig Darlin    
 Tilde Celander    
     
12.30-13.30 12.30-13.30 12.30-13.30
Tränare:  Tränare:  Tränare: 
     
     
     
     
Uppdaterad: 28 AUG 2019 10:37 Skribent: Nick/Kent

Postadress:
Lugi TF - Tennis
Tre Högars väg 7
22475 Lund

Kontakt:
Tel: 046130990
E-post: This is a mailto link