Hoppa till sidans innehåll

Schemat HT20-VT21


 

Schemat för HT20-VT21

 

 

Måndag

 
     
Bana 1 Bana 2 Bana 3
15.30-16.30    
Tränare: Nick     
 Waldemar Oddshammar  16:00-17:00  16:00-17:00
 Ivar Holst  Tränare : Sofi Tränare: Marek
 Erik Bark  Axel Palme  Anthony Cosgrove
   Henrik Uddenberg Bence
16.30-17.30  Rebecka Förander Ashkan Majidian
Tränare: Nick   August Murray  
   17.00-18.00  17:00-18:30
Viola Sundin  Tränare: Sofi   Tränare: Marek 
Ingrid Sundin
 Gurnar Nord  Anna Kinnander
   Simon Liljedahl  Maja Mårtensoon
17.30-18.30  Elin Mårtensson Sam Åbrg
Tränare: Nick    Jakob Knudsen
 Elin Mårtensson    
 Ella Sjöberg  
 Sixten Nihlberg Tränare:   
   Peter Atterling  
18.30-19.30   18.30-19.30
Tränare: Nick   Sandra Fors Tränare: Marek  PL
Kristina Haara  Carl Högberg  
Christer Löfstedt    
Stephanie Reimann    
Andreas Wacker    
     
19.30-20.30 19.30-20.30  
Tränare: Marek Tränare: Sofi   
Steffan Winslow  Erik Magntorn  
Karl Magnus Lenntorp
 Johan Sjöholm  
John Andersson Moll
 Mattias Trolleryd  
Johan Eker
 Björn Pentén  
  20.30-21.30  
  Tränare: Marek
 
  Karin Ekholm  
  Linda Björkman  
  Maria Wulff  
     
     
 

Tisdag

 
     
Bana 1 Bana 2 Bana 3
15:30-17:00   15.30-16.30
 Tränare: Nick    Tränare: 
Linn Stråby  16:00-17:00  
Signe Hugosson Tränare: Marek
 
 Ebba Solen Alvar Gustafsson  
 Maria Ringell  Anton Bengston  
   Marvin Landby 16.30-17.30
   Sofia Bondarenko Tränare: Sofi
17.00-18.30 17.00-18.30  Maxvell Kav
Tränare: Nick  Tränare: Marek  Karl Wadenius
 David Riley  Elliot Nilsson  Henrik Uddenberg
 Philipp Wacker  Benjamin Diehl  Edward Widestadh
 Albin Borén  Olof Nord 17.30-18.30
 Fredrik Gustafsson  Lukas Kendrup  
    Tetra Pak
     
     
18.30-20.00 18.30-20.00  18.30-19.30
Tränare: Nick  Tränare: Marek  Tränare: Sofi 
Oscar Norsberg  Josefina Eliasson Åsa Schiött
Linus Linder  Olga Lark Kristina vult von Steyern
 Fredrik Scheuer  Alexandra Thorén
Anna Kraiczi
 András Szanthoffer    Sofia Tagesson
     
     
     
20.00-21.30 20.00-21.00  
Tränare: Nick  Tränare: Marek   
Per Johansson  Björn Svensson  
Stefan Diehl  Anna Stenstam  
Magnus Mårtensson  Nina Andersson  
 Magnus Franzèn    
     
     
 

Onsdag

 
     
Bana 1 Bana 2 Bana 3
 15.30-16.30  15.30-17.00 15.30-16.30
 Tränare: Marek  Tränare: Nick  Tränare: 
 Amit Kumra  Walddemar Oddshammar  
 Fredrik Milanov Erik Bark  
   Ivar Holst  
     
16.30-17.30   16.30-17.30
Tränare: Marek    Tränare: Alice 
 Walter Laurin   Wincent Stenberg
 Ingrid Laurin 17.00-18.30 Kianosh Farsani
 Märtha Laurin Tränare: Nick   Jakob Stenstam
   Erik Kinnander  
17:30-18:30  Simon Liljedahl 17.30-18.30
Tränare: Marek    Tränare: Alice 
Tristan Lindros    Leo Lirvall
 Ishi Misra    Hans Xu
Hugo Olsson Lundhal    Amanda Åkesson
Carl Green  

 Svea Nilsson

18.30-19.30 18.30-19.30 18.30-19.30
Tränare:  Tränare: Nick  Tränare:  Marek 
  Hanes Wahlgren  Viveka Brunander
 Tetra Pak Elka Wahlgren  Linea Sjöholm
  Emma Wennerberg  Charlotta Franzen
     Elin Olsson
19.30-20.30 19.30-20.30 19.30-20.30
Tränare:  Alice  Tränare: Nick  Tränare: Marek 
 Ida Magntorn    Christina Jonsson
 Anna Johansson  Martin Aldman  Celine Fernandez
 Anna Rydelius  Carl-Johan Fraenkel  Mia Espinoza
  Clara Oudenaardeen  Mohan Misra
20.30-21.30 20.30-21.30 20.30-21.30
Tränare: Nick  Tränare: Marek  Tränare: Alice 
 Kristina Haara  Daniel Knudsen  Marie Solen
 Cecilia Ahström  Olle Rosén Steffan Solen
 Christer Lövstedt  Seemanto Mukherjee  Rajesh Somasundaram
   Jan Magnusson  
     
 

Torsdag

 
     
Bana 1 Bana 2 Bana 3
 16:00-17:00 15.30-16.30  15:30-16:30
 Tränare: Marek  Tränare: Nick  Tränare: Laurent
 Freja White  August Hotz Murray   Gustav Hallengren
 Ester Collin  Yngjia He  William Kav
 Ebba Noretoft    Edvin Eriksson
 Selma Lilja    Viktor Ringstörm
 17:00-18:00 16.30-18.00 16.30-17.30
 Tränare: Marek  Tränare: Laurent  Tränare: Nick
 Sofie Isaksson  Linus Håkansson Henrik Uddenberg
 Elsa Mertin  Axel Linderum Rebecka Förander
 Bence  Gurnar Nord  Theo Sager
 Anthony Cosgrove  Erik Kinnander  Jakob Stenstam
    17.30-18.30
    Tränare: Nick
     Aron Björklund
     Ruben Anderberg
18.00-19.00 18.00-19.00   Sophie Linderkrantz
Tränare: Marek  Tränare:Laurent   Ella Sjöberg
Lisbeth Nilsson Peter Atterling  
 Victoria Beckman Yan Shu  
 Charlotte Gedeon  Johan Franz  
 Malin Lundhal  Fredrik Gustafsson  
19:00-20:30 19.00-20.30  
Tränare: Marek  Tränare: Daniel  
 Jens Kinnander Ola Lindgren  19:30-20:30 Laurent 
Magnus Mårtensson Magnus Paulsson  Maria Rosendahl
Henrik Wennerberg Erik Hallengren  Medeleine Gjerling
 Per Johansson  Fredrik Scheuer  Matilda Wadenbäck
     Yun Weng
     
20.30-21.30 20.30-21.30  
Tränare: Daniel Tränare: Marek 

 

 

Elin Olsson  Magnus Mertin  
Charlotta Trolleryd  Olga lark  
Nina Söderström  Erik Nilsson  
Jan Magnusson  Sara Fregert  
     
 

Fredag

 
   

 

 
Bana 1 Bana 2  Bana 3
    14:30-15:30  LUGI PL
15.30-16.30 15.30-16.30 15.30-16.30
 Tränare: Marek  Tränare:Nick  Tränare:
 Melker Tagesson Harry Belfrage  
 Amit Kumra  Olle Glatz   
 Vinicius Haller    
     
16.30-17.30 MINI

16.30-17.30

16.30-17.30
Tränare: Marek, Axel, Simon Tränare: Johan  Tränare: Nick 
 David Lark  Sigge Sandahl  Maja Mårtensson
 Simona Anchevska  Alvar Gustafsson  Anna Kinnander
 Signe Björkman
 Walter laurin  Sam Åberg
 Emma  Mariki Botha    Märtha Laurin
 Philip Reardon Botha    
 Lira Jarlskog Pauser    
 Gustav Nyman    
 Lukas Gren    
Momo Ni    
 Jasper Richter    
 Eskil Penteén    
 Joel Paulsson    
     
     
     
 17.30-18.30  17.30-18.30  17.30-18.30
 Tränare: Johan  Tränare: Nick   Tränare: Marek 
 Gustav Schiött Sebastian Laurila

Julin Chen

 Hans Xu Erik Jacobsson  
 Erik Bark  Ludwig Johansson Livia Wirf
 Edward Wiedestadh   Anna Orlova
    Hanna Nilsson
     
     
     
18.30-19.30 18.30-20.00 18.30-19:30
Tränare: Johan  Tränare: Marek  Tränare: 
 Svea Nilsson  Viveka Brunander  
 Vera Franzén Wiebke Sundin  
 Sixten Nihlberg  Dorothea Engelbrecht  
  Francesco Assetta  
     
 

Lördag

 
   

 

 
Bana 1 Bana 2 Bana 3
9.30-10.30 9.30-10.30  
Tränare: Marek Tränare: Laurent   
 Johan Strandberg    
 Gabriel Ahx  Ida Wigforss  
 Tilda Björkman  Isak Wigforss  
  Maria Diehl    
10.30-11.30 10.30-11.30 10.30-11.30
Tränare: Laurent  Tränare: Marek  Tränare: Daniel 
 Yingjia He  Amanda Åkesson
 Shuree Andersson

 Axel Palme

 Linda Sun  Yaojie Lu
 Kianosh Farsani  Olle Trolleryd  Johan Mård
   Jasmine Bahrani  Helen Emilsson
     
11.30-12.30 MINI 11.30-12.30 11.30-12.30
Tränare: Laurent, Albin, Benjamin Tränare: Marek  Tränare: Daniel 
David Lark  Noa Trolleryd
 
 Sigrid Törrnblom  Elsa Gjerling    Cardiotennis
Ruben Mertin   Viktor Hansson  
Maria Skurbaty  Noa Svensson  
 Valter Törnblom  Isabel Dahlström  
 Bhavya  Rajesh Somasundaram    
Agnes Mertin    
Angelyn Grace Baiju    
Lovisa Carnerup    
Isac ragnarsson    
     
 
   
     
12.30-14.00 12.30-14.00 12.30-13.30
Tränare: Laurent  Tränare: Marek  Tränare: Daniel 
 Philipp Wacker  Elliot Nilsson  Karl Bonnevier
 David Riley  Benjamin Diehl  Karl Winslow
 Albin Borèn  Johan Franz  Karl Eker
 Lukas Kendrup  Karl-Magnus Rosell  
    13.30-15.00
    Tränare: Daniel 
14.00-15.00  14.00-15.00  Rueisen Huang

Tränare:

LUGI privatlektion

 Tränare:  Marek  Wiebke Sundin
   Filippa Neergard
Matilda Wadenbäck
   Filip Wennerberg
 Andreas Wacker
 
 Aadhavan Aravinth  
      
  15.00-16.30  
  Tränare:Marek   
   Erik Kinnander  
   Axel Linderum  
   Simon Liljedahl  
   Gabriel Corrigan Förnvik  
     
     
 

Söndag

 
 

 

 
Bana 1 Bana 2 Bana 3
9.30-10.30 9.30-10.30  
Tränare: Alice   Tränare: Eric   
 Karolina Beckman  Khezeng LI  
 Junlin Chen  Josefine Bahrani  
 Albin Fäström  Luna Hagelsteen  
 Elsa Mertin  Klara Stömbom  
10.30-11.30 MINI 10.30-11.30 10.30-11.30
Tränare: Eric,Karl Magnus, Simon

Tränare: Alice

 

Tränare: 
 Lucas Horntvedt  Rui Du  
 Salem Khalid Salem  Björn Svensson  
 Albert Broberg  Olga Lark  
 Otto Rosén  Anna Stenstam  
 Harry Gyllin    
 Ebba Ramsden    
 Vera Ramsden    
 Felix Backman
   
 Momo Ni,  Anton Käck    
 11.30-12.30 MINI  11.30-12.30  11.30-12.30
Tränare: Simon,Karl Magnus, Eric   Tränare: Alice   Tränare:
 Sixten Leandersson
 Ardhavan Aravinth  

 Anika paul, Isak Lindqvist

 Oscar Wennerberg  
 Melker Sternros  Filip Wennerberg  
 Victor Elfversson    
 Bella Andrén    
 Tilda Andrén    
 Felix Rochman    
 Vivaan Joshi    
12:30-13:30  12.30-13.30 12.30-13.30

Tränare:

 

Tränare: Alice L Tränare: Eric
  Allis Rodvaldr  Cardiotennis
   Malena Mertin
 
   Klara Tjernstörm  13:30-14:30 LUGI PL
   Alice Löfqvist  
Uppdaterad: 28 AUG 2019 10:37 Skribent: Nick Bakradze

Postadress:
Lugi TF - Tennis
Tre Högars väg 7
22475 Lund

Kontakt:
Tel: 046130990
E-post: This is a mailto link