Hoppa till sidans innehåll

Schemat, VT21


 

Schemat för VT21

 

 

Måndag

 

 

 

 

Bana 1

Bana 2

Bana 3

15.30-16.30

 

 

Tränare: Nick 

 

 

 Waldemar Oddshammar

 16:00-17:00

 16:00-17:00

 Ivar Holst

 Tränare : Dragan

Tränare: Marek

 Erik Bark

 Axel Palme

 Anthony Cosgrove

 Sixten Nihlberg

 Henrik Uddenberg

Bence

16.30-17.30

 Rebecka Förander

Ashkan Majidian

Tränare: Nick 

 August Murray

 Erik Keller

 

 17.00-18.00

 17:00-18:30

Viola Sundin

 Tränare: Dragan

 Tränare:  Marek

Ingrid Sundin

 Gurnar Nord

 Anna Kinnander

 

 Simon Liljedahl

 Maja Mårtensoon

17.30-18.30

 Elin Mårtensson

Sam Åbrg

Tränare: Nick 

 

 Melker Tagesson

 Elin Mårtensson

 

 

 Ella Sjöberg

18.00-19.30 

 

Gustav Schiött

Tränare: Dragan

 

 Kianush Farsani

 Peter Atterling

 

18.30-19.30

Carl Högberg

18.30-19.30 

Tränare: Nick 

Jacob Tebani

Tränare:  Marek

Kristina Haara

 Olga Lark

 Linus Håkansson

Christer Löfstedt

 

 Axel Linderum

Stephanie Reimann

 

 Erik Kinnander

Andreas Wacker

 

 

 

 

 

19.30-20.30

19.30-20.30

 

Tränare: Nick

Tränare: Dragan

 

Steffan Winslow

 Erik Magntorn

 

Karl Magnus Lenntorp

 Johan Sjöholm

 

Johan Eker

 Mattias Trolleryd

 

 

 Björn Pentén

 

 

20.30-21.30

 

 

Tränare:  Nick

 

 

Karin Ekholm

 

 

Linda Björkman

 

 

Maria Wulff

 

 

 

 

 

 

 

 

Tisdag

 

 

 

 

Bana 1

Bana 2

Bana 3

15:30-17:00

 

15.30-16.30

 Tränare: Nick 

 

Tränare: 

Linn Stråby

 16:00-17:00

 

Signe Hugosson

Tränare: Dragan

 

 Ebba Solen

Alvar Gustafsson

 

 Maria Ringell

 Anton Bengston

 

 

 Marvin Landby

16.30-17.30

 

 Sofia Bondarenko

Tränare: Marek

17.00-18.30

17.00-18.30

 Maxvell Kav

Tränare: Nick 

Tränare: Dragan

 Karl Wadenius

Fredrik Gustafsson

 Elliot Nilsson

 Henrik Uddenberg

 Philipp Wacker

 David Riley

 Gusten Fernlund

 Albin Borén

 Olof Nord

17.30-18.30

 

 Lukas Kendrup

 

 

 

Tetra Pak

 

 

 

 

 

 

18.30-20.00

18.30-20.00

 18.30-19.30

Tränare: Nick 

Tränare: Dragan

Tränare: Marek

Oscar Norsberg

 Josefina Eliasson

Åsa Schiött

Linus Linder

 Olga Lark

 Sofia Tagesson

 Fredrik Scheuer

 Alexandra Thorén

Anna Kraiczi

 András Szanthoffer

 Clara Oudenaardeen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20.00-21.30

20.00-21.00

 

Tränare: Nick 

Tränare:  Dragan

 

Per Johansson

 Björn Svensson

 

Stefan Diehl

 Anna Stenstam

 

Magnus Mårtensson

 

 

 Magnus Franzèn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Onsdag

 

 

 

 

Bana 1

Bana 2

Bana 3

 15.30-16.30 

15.30-17.00

15.30-16.30

 Tränare: Dragan

Tränare: Nick 

Tränare: 

 Amit Kumra

 Walddemar Oddshammar

 Maja Mårtensson

 Ludwig Muzzi

Erik Bark

 Sam Åberg

 

 Ivar Holst

 

 

 Sixten Nihlberg

 

16.30-17.30

 

16.30-17.30

Tränare: Dragan

 

Tränare: Alice 

 Walter Laurin

 

Wincent Stenberg

 Ingrid Laurin

17.00-18.30

Kianosh Farsani

 Märtha Laurin

Tränare: Nick 

 Jakob Stenstam

 

 Erik Kinnander

 

17:30-18:30

 Simon Liljedahl

17.30-18.30

Tränare: Dragan

 Gunnar Nord

Tränare: Alice 

Tristan Lindros

 

 Leo Lirvall

Vito Lavillotti

 

 Hans Xu

Hugo Olsson Lundhal

 

 Amanda Åkesson

Carl Green

 

 Svea Nilsson

18.30-19.30

18.30-19.30

18.30-19.30

Tränare: 

Tränare: Nick 

Tränare:  Dragan

 

Hanes Wahlgren

 Viveka Brunander

 Tetra Pak

Elka Wahlgren

 Linea Sjöholm

 

Emma Wennerberg

 Charlotta Franzen

 

 

 Elin Olsson

19.30-20.30

19.30-20.30

19.30-20.30

Tränare:  Alice 

Tränare: Nick 

Tränare: Dragan

 Ida Magntorn

 John Löfgren

 Christina Jonsson

 Anna Johansson

 Martin Aldman

 Celine Fernandez

 Anna Rydelius

 Carl-Johan Fraenkel

 Mia Espinoza

 

Joachim Östlund

 Mohan Misra

20.30-21.30

20.30-21.30

20.30-21.30

Tränare: Nick 

Tränare: Dragan

Tränare: Alice 

 Kristina Haara

 Daniel Knudsen

 Marie Solen

 Cecilia Ahström

 Olle Rosén

Steffan Solen

 Christer Lövstedt

 Seemanto Mukherjee

 Rajesh Somasundaram

 Olga Lark

 Jan Magnusson

 Tommy Persson

 

 

 

 

Torsdag

 

 

 

 

Bana 1

Bana 2

Bana 3

 16:00-17:00

15.30-16.30

 15:30-16:30

 Tränare: Dragan

Tränare: Nick 

Tränare: Marek

 Freja White

 August Hotz Murray

  Gustav Hallengren

 Ester Collin

 Yngjia He

 William Kav

 Ebba Noretoft

 

 Edvin Eriksson

 Selma Lilja

 

 Viktor Ringstörm

 17:00-18:00

16.30-18.00

16.30-17.30

 Tränare:  Dragan

Tränare:Marek

Tränare: Nick

 Sofie Isaksson

 Linus Håkansson

Henrik Uddenberg

 Elsa Mertin

 Axel Linderum

Rebecka Förander

 Bence

 Erik Kinnander

 Theo Sager

 Anthony Cosgrove

 

 Jakob Stenstam

 

 

17.30-18.30

 

 

Tränare: Nick

 

 

 Aron Björklund

 

 

 Ruben Anderberg

18.00-19.00

18.00-19.00

  Sophie Linderkrantz

Tränare: Marek

Tränare: Dragan

 Ella Sjöberg

Lisbeth Nilsson

Fredrik Gustafsson

 

 Victoria Beckman

Yan Shu

 

 Malin Lundhal

 Johan Franz

 

 Hanna Björklund

 

 

19:00-20:30

19.00-20.30

 

Tränare:  Dragan

Tränare: Daniel

 

 Jens Kinnander

Ola Lindgren

 19:30-20:30 Eric

Stefan Diehl

 

 Maria Rosendahl

Henrik Wennerberg

Erik Hallengren

 Medeleine Gjerling

 Per Johansson

Fredrik Scheuer

 Yun Weng

 

 

 

 

 

 

20.30-21.30

20.30-21.30

 

Tränare: Daniel

Tränare:  Eric

 

 

Elin Olsson

 Magnus Mertin

 

Charlotta Trolleryd

 Sara Fregert

 

Nina Söderström

 Erik Nilsson

 

Jan Magnusson

 

 

 

 

 

 

Fredag

 

 

 

 

 

Bana 1

Bana 2 

Bana 3

 

14:30-15:30 Damtennis

14:30-15:30  Damtennis

15.30-16.30

15.30-16.30

15.30-16.30

 Tränare: Nick

Tränare: Dragan

Tränare:

 Melker Tagesson

Sebastian Eliasson

 

 Amit Kumra

Oskar Bissett

  

 Vinicius Haller

 Poul von Dahlem

 

 Harry Belfrage

 Lucas Eliasson

 

16.30-17.30 Minitennis

16.30-17.30

16.30-17.30

Tränare: Axel, Simon, Dragan

Tränare: Johan 

Tränare: Nick 

 David Lark

 Sigge Sandahl

 Maja Mårtensson

 Simona Anchevska

 Alvar Gustafsson

 Anna Kinnander

 Signe Björkman

 Walter laurin

 Sam Åberg

 Emma  Mariki Botha

 

 Märtha Laurin

 Philip Reardon Botha

 

 

 Lira Jarlskog Pauser

 

 

 Gustav Nyman

 

 

 Lukas Gren

 

 

Momo Ni

 

 

 Jasper Richter

 

 

 Eskil Penteén

 

 

 Joel Paulsson

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 17.30-18.30

 17.30-18.30

 17.30-18.30

 Tränare: Nick

Tränare: Johan

 Tränare:  Dragan

 Gustav Schiött

Sebastian Laurila

Julin Chen

 Hans Xu

Erik Jacobsson

 Hanna Nilsson

 Erik Bark

 Ludwig Johansson

Livia Wirf

Sixten Nihlberg

 Olle Glatz

Anna Orlova

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18.30-19.30

18.30-20.00

18.30-19:30

Tränare: Johan 

Tränare: Dragan

Tränare: 

 Svea Nilsson

 Viveka Brunander

 

 Vera Franzén

Wiebke Sundin

 

 Viola Sundin

 Dorothea Engelbrecht

 

 Ingrid Sundin

Francesco Assetta

 

 

 

 

 

Lördag

 

 

 

 

 

Bana 1

Bana 2

Bana 3

9.30-10.30

9.30-10.30

 9:30-10:30 

Tränare: Albin

Tränare:  Sofi

Tränare: 

 Johan Strandberg

 

 

 Maria Diehl

 Ida Wigforss

 

 Tilda Björkman

 Isak Wigforss

 

  

 

 

10.30-11.30

10.30-11.30

10.30-11.30

Tränare: Sofi

Tränare: Marek

Tränare: Daniel 

 Yingjia He

 Amanda Åkesson

 Shuree Andersson

 Axel Palme

 Linda Sun

 Yaojie Lu

 Kianosh Farsani

 Olle Trolleryd

 Johan Mård

 

 Jasmine Bahrani

 

 

 

 

11.30-12.30 Minitennis

11.30-12.30

11.30-12.30

Tränare:  Albin, Karl-Magnus, Sofi

Tränare: Marek

Tränare: Daniel 

David Lark

 Noa Trolleryd

 

 Sigrid Törrnblom

 Elsa Gjerling

   Cardiotennis

Ruben Mertin 

 Tilda Andrén

 

Maria Skurbaty

 Noa Svensson

 

 Valter Törnblom

 Isabel Dahlström

 

 

 

 

Agnes Mertin

 

 

Angelyn Grace Baiju

 

 

Lovisa Carnerup

 

 

 Valter Törnblom

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12.30-14.00

12.30-14.00

12.30-13.30

Tränare:  Sofi

Tränare: Marek

Tränare: Daniel 

 Philipp Wacker

 David Riley

 Karl Bonnevier

Lukas Kendrup

 Karl-Magnus Rosell

 Karl Winslow

 Albin Borèn

 Johan Franz

 Karl Eker

 

 

 

 

 

13.30-15.00

 

 

Tränare: Daniel 

14.00-15.00

 14.00-15.00

 Andreas Wacker

Tränare: Albin

 Tränare:  Marek

Wiebke Sundin

Valter Lindgren

 Oscar Wennerberg

 

 Melker Sternros

 Filip Wennerberg

 

 Victor Elfersson

Viktor Hansson

 

 Hannes Maltesson

 

 

 

15.00-16.30

 

 

Tränare: Marek

 

 

 Erik Kinnander

 

 

 Axel Linderum

 

 

 Simon Liljedahl

 

 

 Gabriel Corrigan Förnvik

 

 

 

 

 

 

 

 

Söndag

 

 

 

 

Bana 1

Bana 2

Bana 3

9.30-10.30

9.30-10.30

 

Tränare: Alice 

 Tränare: Eric 

 

 Karolina Beckman

 Khezeng LI

 

 Junlin Chen

 Josefine Bahrani

 

 Albin Fäström

 Luna Hagelsteen

 

 Elsa Mertin

 Klara Stömbom

 

10.30-11.30 Minitennis

10.30-11.30

10.30-11.30

Tränare: Eric,Karl Magnus, Simon

Tränare: Alice

 

Tränare:  Jorge

 Anton Käck

 Rui Du

 

 Salem Khalid Salem

 Björn Svensson

 Stefan Velkov

 Albert Broberg

Anna Stenstam

 Mathilda Nilsson

 Otto Rosén

 Marie Nilsson

 Linnea Resic

 Harry Gyllin

 

 

 Ebba Ramsden

 

 

 Vera Ramsden, Jonathan Roosen-Runge

 

 

 Felix Backman, Karl Bark

 

 

 Momo Ni

 

 

 11.30-12.30 MINI

 11.30-12.30

 11.30-12.30

Tränare: Simon,Karl Magnus, Eric 

 Tränare: Alice 

 Tränare: Jorge

 Sixten Leandersson

 Ardhavan Aravinth

 Gustav Lilja

 Anika paul, Isak Lindqvist

 Oscar Wennerberg

 Chang Liu

 Melker Sternros

 Filip Wennerberg

 

 Victor Elfversson

 

 

 Bella Andrén, Dawood Khan

 12:30-13:30 

 12:30-13:30 PL

 August d"Aboville

 Tränare: Alice

 Tränare: Eric

 Felix Rochman, Viktor Hallengren

 Allis Rodavldr

 

 Vivaan Joshi, 

 Malena Mertin

 

12:30-13:30 

Klara Tjernstörm

 

Damtennis

Alice Löfqvist

 



 

 



 13:30-14:30  

 

 

Tränare: Alice

 

 

Vera Björklund

 

 

Sonja Björklund

 

 

 Axel Berglund

 

 

 

 

 

 

 

Uppdaterad: 28 AUG 2019 10:37 Skribent: Nick Bakradze

Postadress:
Lugi TF - Tennis
Tre Högars väg 7
22475 Lund

Kontakt:
Tel: 046130990
E-post: This is a mailto link