Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2014


Resultat 2014:

16 september Sisugården, Forshaga

Värd: Birgitta Dahlström, Åsa Sörlin

GrönVit bana

Jan Bertil Åhs
Ebba Samuelsson
Jonathan Brand
Niklas Brand 

Gul bana

Mariann Nilsson
Melvin Nilsson
Lotta Karlsson
Josefin Magnusson
David Åkerlund
Lennart Bergkvist 

Violett bana

Kerrin Petty Nilsson
Anna-Pia Hägglund
Thea Bad
Torbjörn Magnusson
Niklas Karlsson
Tore Zetterberg

9 september Pokaljakt, Forshaga

Resultat i Eventor

2 september Granskogen Kil, Deje

Värd: Anders Olsson, Henrik Gynnemo

GrönVit bana

Jonathan Brant 31.34
Lotta Carlsson 39.33
Niclas Brant

Gul bana

Mikael Boman 35.54
Emma Hedin, Kil 37.59
Tore Zetterberg 41.35
Mariann Nilsson 41.38
Melvin Nilsson 42.15
Birgitta Dahlström 45.45
Bertil Lundberg 55.24
David Åkerlund 60.48
Lennart Mattsson
Lisa Olm, Kil
Ylva Olm, Kil
William Rebane, Kil
Janne Olm, Kil
Emma Lugne, Kil

Orange bana

Niklas Carlsson 41.01
Åsa Sörlin 49.31
Greg Campbell 51.00
Cecilia Boman 51.39
Hjalmar Berg. Fryksdalen 63.01
Robert Berg, Fryksdalen
Peter Carlberg, Kil
Lucas Olm, Kil
Ella Nordström, Kil
Linn Lugne, Kil
Ulf Mellerdahl, Kil
Lova Perman, Kil
Nora Holmgård, Kil
Anders Westerlund, Kil
Rebacka Westerlund, Kil
Lars Holmgård, Kil
Tove Ortkvist, Kil

Violett bana

Henrik Gynnemo 53.03
Mattias Modin, Örnen 62.15
Lars-Olov Lugne, Kil

 

26 augusti Pokaljakt, Kil

Resultat i Eventor

 

19 augusti Älvkroksvallen, Deje

Värd: Per Boman, Cecilia Boman

GrönVit bana

Gunnar Henriksson
Emilia Hagström

Gul bana

Mariann Nilsson
Bertil Lundberg
Elin Linnman
Anki Boman
Maria Magnusson
Emilia Hagström 

Orange bana

Lotta Carlsson
Lennart Bergqvist
Torbjörn Magnusson

Violett bana

 Kerrin Petty Nilsson
Anna-Pia Hägglund 

 

12 augusti Forshaga Kyrka, Forshaga

Värd: Maj-Britt Monsén, Villy Magnusson

Gul bana

Lennart Mattsson
Lennart Bergqvist 
Gunnar Henriksson
Lotta Carlsson
Elsa Bad
Maria Magnusson
Torbjörn Magnusson
Birgitta Dahlström 

Orange bana
Helena Bad
Tina Landfors 

Violett bana
Karin Nilsson
Anna-Pia Hägglund
Linnea Landfors 

 

17 juni FIMV Skidstugan, Deje

Värd: Roger Eriksson, Mariann Nilsson

Tom Campbell
Mikael Boman
Felix Persson
Greg Campbell
Jonathan Brand
Malin Brand
Thea Bad
Eric Campbell
Birgitta Dahlström
Cecilia Boman
Mikael Eriksson
Linn Eriksson
Åsa Sörlin
Erik Jansson
Marit Jansson 

 

10 juni Sisugården, Forshaga

Värd: Roger Eriksson

Vit bana
Eva Östin
Erik Jansson
Felix Persson
Jonathan Brand
Jan Elestedt
Anki Boman
Mikael Boman
Linn Eriksson
Mikael Eriksson
Birgitta Dahlström

Gul bana
Mariann Nilsson
Melvin NIlsson
Göte Falk

Orange bana
Kerrin Patty
Cecilia Boman

 

3 juni Pokaljakt, Skattkärr

Resultat i Eventor

 

27 maj Skidstugan, Deje

Värd: Tina Landfors, Pelle Landfors, Bertil Lundberg

Vit bana 2,6 km:
Linn Eriksson 36.54
Mikael Eriksson 36.54
Helga Karlsson 36.54
Birgitta Dahlström 36.54
Eva Östin 48.00
Tor Magnusson 53.58
Nils Karlsson 58.49
Hanna Johansson 58.49
Torbjörn Magnusson 58.49


Gul bana 3,0 km
David Åkerlind 49.11
Elsa Bad 49.11
Thea Bad 49.11

Orange bana 3,0 km
Greg Campbell 31.56
Melvin Nilsson 39.00
Mariann Nilsson 41.26
Göte Falk 37.18

Violett bana 3,6 km
Niklas Karlsson 35.32
Cecilia Boman 38.57
Åsa Sörlin 42.28

 

20 maj Pokaljakt, Karlstad

Resultat i Eventor


13 maj Ängbråten, Forshaga

Värd: Björn Engström
(Namn, Starttid, Stopptid)

Grön/Vit

Helga Karlsson 18.19 18.53
Nils Karlsson 18.19 18.53
Hanna Johansson 18.19 18.53

Gul

Mariann Nilsson 18.12 19.01
Melvin Nilsson 18.09 18.52
David Åkerlind 18.02 19.20 

Orange

Åsa Sörlin 18.33 19.36
Sören Johansson 18.07 19.16
Thea Bad 18.06 18.57 

Violett

Niklas Karlsson 18.03 19.00
Eric Campbell 18.36 19.08 

 

6 maj Pokaljakt, Grums

Resultat i Eventor

 

29 april Kvarnbråten, Deje

Värd: Lennart Mattsson
Provlöpning inför tävling 3-4 maj
Provlöpare:

Henrik Gynnemo
Melvin Nilsson
Mariann Nilsson
Mikael Boman
Cecilia Boman

 

24 april Kvarnbråten, Deje

Värd: Lars-Ola Westerlund
Provlöpning inför tävling 3-4 maj
Provlöpare:

Sune Hermansson
Henrik Gynnemo
Jonas Samuelsson
Björn Engström
Melvin Nilsson
Mariann Nilsson
Åsa Sörlin
Eric Campbell
Ceclila Boman

 

22 april Kvarnbråten, Deje

Värd: Mariann Nilsson, Melvin Nilsson
Provlöpning inför tävling 3-4 maj
Provlöpare:

Jonathan Brand
Miranda Brand
Niklas Brand
Linnea Karlsson
Henrik Jansson
Torbjörn Magnusson
Cecilia Boman
Johan Larsson
Henrik Gynnemo 
Björn Engström
Mikael Boman
Lennart Mattsson 
Bertil Lundberg

 

15 april Nybacka, Forshaga

Värd: Björn Engström
(Namn, Starttid, Stopptid)

Grön/Vit

Jonathan Brand 18:46 19:22
Felix Persson 18:46 19:22
Erik Jansson 18:46 19:22
Per Jansson 18:46 19:22
Birgitta Dahlström 18:46 19:22
Miranda Brand 18:46 19:26
Niklas Brand 18:46 19:26
Helga Karlsson 18:46 19:33
Nils Karlsson 18:46 19:33
Hanna Karlsson 18:46 19:33
Torbjörn Magnusson 18:46 19:33
Bertil Lundberg 17.59 18.55
Linn Eriksson 18:46 19:47
Mikael Boman 18:46 19:47

 

Gul

Melvin Nilsson 18:00 18:50

Orange

Greg Campbell 18.42 19.28
Cecilia Boman 18.02 18.50
Mariann Nilsson 18.00 18.51 

Violett

Tom Campbell 18:30 19:18

 

8 april Hagen, Deje

Sex tappra deltagare trotsade vädrets makter denna ruggiga Tisdagkväll.
Värd: Göran Eriksson, Anders Eriksson 1

Grön bana:
Maria Johansson 45:00

Gul bana:
Göte Falk 38:10
Malin Jonsson 39:30

Orange bana:
Lennart Mattsson 55:40
Greg Campbell

Violett bana:
Niklas Karlsson 56:15

Uppdaterad: 07 JUN 2016 20:05 Skribent: Anders Olsson

 Medlemsavgifter 2019

För de som även är medlemmar
i Deje SF eller SISU Forshaga SK:

Vuxna 17 år och äldre 200 kr

Ungdomar 16 år och yngre 100 kr

Övriga: 800 kr

Inbetalas till bankgiro 367-6293

Personuppgifter 

Inom idrottsrörelsen behandlar vi en stor mängd personuppgifter. Det finns särskilda regler för hur personuppgifter ska hanteras på ett tryggt och säkert sätt. Den 25 maj 2018 kommer personuppgiftslagen ersättas av den nya dataskyddsförordningen (GDPR), vilket gör att kraven förändras något. Med anledning av dessa förändringar har vi kompletterat medlemsvillkoren med en integritetspolicy. Den beskriver mer utförligt hur och varför vi sparar dina personuppgifter samt vilka rättigheter du har. Vill du läsa mer om integritetspolicyn så hittar du den här.

 

Dejesfklubbmärkepng1

Postadress:
Lustens OK - Orientering
Kristina Landfors, Smedbacken 10
66731 Forshaga

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info