Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2016


Resultat 2016:
13 september Skidstugan, Deje
Värdar: Tina Landfors, Per Andersson

Vit
Lennart Bergqvist 30
Simon Molander 28
Alma Andersson 70
Göte Falk 23

Gul
Eva Östlin 71
Kent Olsson 47
Jörgen Molander 32
Alina Andersson 70

Orange
Kerrin Petty Nilsson 53

Violett Kort
Lennart Mattson 43
Henrik Linnman 60
Åsa Sörlin 38
Torbjörn Magnusson 45

Violett
Niklas Karlsson 46
Greg Campbell 56

6 september Kil
Värdar: Pokaljakt Kils OK
https://eventor.orientering.se/Events/Show/16739
30 augusti Grums
Värdar: Pokaljakt OK Älgen
https://eventor.orientering.se/Events/Show/16710
23 augusti Mossängen, Klippåsen, Deje
Värdar: Björn Engström

Lennart Bergqvist
Mariann Nilsson
Bertil Lundberg
Göte Falk
Simon Molander
Jörgen Molander
Niklas Karlsson
David Åkerlind
Greg Campbell
Åsa Sörlin
Kent Olsson
Kristina Landfors
Per-Åke Landfors

16 augusti Brattbacken, Deje
Värdar: Tore Zetterberg, Henrik Gynnemo

Vit 2,1
Eva Östin,
Kenneth Olsson, 
Lennart Bergqvist, 
Jörgen Molander 
Simon Molander

Gul 2,5
Mariann Nilsson,
Marit Jansson 
Erik Jansson

Orange 3,0
Lennart Mattson,
Anders Larsson,
Kaaren Petty-Nilsson
Linnea Landfors

Violett 4,5
Peller Landfors

9 augusti Abborrtjärn, Forshaga
Värdar: Björn Engström

Birgitta Dahlström
Eva Östin
Susanne Landmark
Lennart Bergqvist
Kerrin Nilsson
Melvin Nilsson
Mariann Nilsson
Bertil Lundberg
Josefine Engström
Simon Molander
Jörgen Molander
Torbjörn Magnusson
Josefine Magnusson
Niklas Karlsson
David Åkerlind
Greg Campbell
Linnea Landfors
Åsa Sörlin
Sören Johansson
Erik Jansson
Marit Jansson
Kent Olsson
Anita Larsson
Therese Larsson
Olle Larsson
Tom Campbell

21 juni Skidstugan, Deje (FIMV)
Värdar: Greg Campbell, Mariann NIlsson, Lennart Mattson
14 juni Klippåsen, Deje
Värdar: Björn Engström, Bigitta Dahlström, Torbjörn Magnusson, Josefin Magnusson, Mikael Boman, Anders Olsson
https://eventor.orientering.se/Events/Show/14770
7 juni Nybacka, Forshaga
Värdar: Björn Engström

Lennart Bergqvist
Kerrin Nilsson
Anna Pia Hägglund
Mariann Nilsson
Melvin Nilsson
Göte Falk
Simon Molander
Jörgen Molander
Niklas Karlsson
David Åkerlind
Greg Campbell
Åsa Sörlin
Linnea Landfors
Malte Landfors
Kristina Landfors
Ia Alpmarken

31 maj Skattkärr 
Värdar: Pokaljakt Skattkärrs SOK
https://eventor.orientering.se/Events/Show/16124
21 maj Hagen, Deje 
Värdar: Göran Eriksson, Anders Eriksson 1
Vit bana 2,3 km
Simon Molander            44:05 
Jörgen Molander           44:10 
Ida Nordlöf                      
Siri Nordlöf                      
Erik Olsson                         
Violett bana 2,4 km 
Tina Landfors                  31:40 
Göte Falk                         34:05 
Kerrin Petty                     39:00   
Violett 4,7 km 
Linnea Landfors              47:40   
Pelle Landfors                 48:30   
 
17 maj Mariebergsskogen, Karlstad 
Värdar: Pokaljakt OK Tyr
https://eventor.orientering.se/Events/Show/15940
 
10 maj Elljusspåret, Skived
Värdar: Björn Engström

Birgitta Dahlström
Eva Östin
Inger Ståhl
Lennart Bergqvist
Karen Nilsson
Anna Pia Hägglund
Mariann Nilsson
Bertil Lundberg
Göte Falk
Simon Molander
Jörgen Molander
Torbjörn Magnusson
Josefine Magnusson
Niklas Karlsson
David Åkerlind
Greg Campbell
Linnea Landfors
Åsa Sörlin
William Birkland
Eva Björkman
Daniel Fransson
Fanny Nygren
Johan Larsson
Anders Larsson
Ewy Magnusson
Tor Magnusson
Ia Alpmarken
Ida Nordlöf
Erik Olsson
Mikael Hallberg
Erika Hallberg

 
3 maj Brôtera, Deje 
Värdar: Ungdom, Pokaljakt 
https://eventor.orientering.se/Events/Show/15628
 
26 april Älvkroksvallen, Deje 
Värdar: Per Boman
Bana 2,0 km
1 Fanny Larsson 24,00
Bana 2,8 km
1 Göte Falk 34,12
2 Simon Molander 38,05
3 Ia Alpmarken 38,10
4 Melvin Nilsson 40,55
5 Mariann Nilsson 41,30
6 David Åkerlind 58,10
Bana 3.7 km
1 Greg Campbell 36,40
2 Åsa Sörlin 40,00
3 Torbjörn Magnusson 42,30
4 Pelle Landfors 56,10
5 Malte Landfors 56,10
- Linnea Landfors ej tidtagning
Bana 4,7 km
1 Johan Larsson 33,10
2 Henrik Gynnemo 37,00
3 Anna-Pia Hägglund 43,00
4 Karen Petty-Nilsson 43,00
5 Niclas Karlsson 44,50
 
19 april Abborrtjärn, Dyvelsten
Värdar: Sune Hermansson

Lennart Mattsson
Eva Trangius
Leif Sahlin
Kerry Nilsson
Anna Pia Hägglund
Mariann Nilsson
Melvin Nilsson
Göte Falk
Simon Molander
Jörgen Molander
Torbjörn Magnusson
Josefine Magnusson
Niklas Karlsson
David Åkerlind
Greg Campbell
Erik Campbell
Åsa Sörlin
Henrik Gynnemo
Nova Gynnemo
Birgitta Saksinen
Fanny Nygren
Johan Larsson

Uppdaterad: 15 APR 2017 10:34 Skribent: Anders Olsson

 Medlemsavgifter 2019

För de som även är medlemmar
i Deje SF eller SISU Forshaga SK:

Vuxna 17 år och äldre 200 kr

Ungdomar 16 år och yngre 100 kr

Övriga: 800 kr

Inbetalas till bankgiro 367-6293

Personuppgifter 

Inom idrottsrörelsen behandlar vi en stor mängd personuppgifter. Det finns särskilda regler för hur personuppgifter ska hanteras på ett tryggt och säkert sätt. Den 25 maj 2018 kommer personuppgiftslagen ersättas av den nya dataskyddsförordningen (GDPR), vilket gör att kraven förändras något. Med anledning av dessa förändringar har vi kompletterat medlemsvillkoren med en integritetspolicy. Den beskriver mer utförligt hur och varför vi sparar dina personuppgifter samt vilka rättigheter du har. Vill du läsa mer om integritetspolicyn så hittar du den här.

 

Dejesfklubbmärkepng1

Postadress:
Lustens OK - Orientering
Kristina Landfors, Smedbacken 10
66731 Forshaga

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info