Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2017


Tisdagen den 12 september, FIMV, Sisugården

Grön/Vit

Nova Gynnemo
Klas Eriksson
Simon Molander

  

Orange

Sven-Ove Svensson
Frida Eriksson  

  

Violett

Greg Campbell
Åsa Sörlin
Torbjörn Magnusson                                         
Henrik Gynnemo                                          

Tisdagen den 5 september, Pokaljakt Skattkär

https://eventor.orientering.se/Events/Show/19910

Tisdagen den 29 aug, Tvättstugan/Dansbanan, Skivtjärn

GrönVit
Nova Gynnemo
Klas Eriksson
Torbjörn Magnusson
Alma Andersson
Per Andersson

Gul
Greg  Campbell                                             
Marianne Nilsson                                
Lennart Bergqvist

Violett Kort
Göran Eriksson                                         
Jonas Samuelsson                                           
Sören Johansson  (Örnen)                        
Frida Eriksson                                           
Simon Molander

Tisdagen den 22 augusti, Pokaljakt Mariebergsskogen, Karlstad

https://eventor.orientering.se/Events/Show/19692

Tisdagen den 15 aug, Dyvelsten

Resultat

Tisdagen den 8 aug, Brattbacken

GrönVit
Ludvig Hansen. 35
Simon Molander. 37
Jörgen Molander. 37
Lennart Bergkvist. 38
Lovisa Hansen. 40
Frida Eriksson. 57

Gul
Melvin Nilsson. 54
Mariann Nilsson. 65

Orange
Göran Eriksson. 41
Olov Öström. 46
Linnea Landfors. 48
Niklas Carlsson. 61
Henrik Eriksson. 75
David Åkerlind. 78

Violett Kort
Torbjörn Magnusson 49
Sven Ove Svensson 52
Henrik Linnman. 62
Sören Johansson. 62
Tina Landfors. 70

Violett
Per Andersson. 58
Henrik Gynnemo. 61
Pelle Landfors. 61

Tisdagen den 27 juni, Åna, Mölnbacka

Resultat

Måndagen den 19 juni, Klubbmästerskap Fagerås

https://eventor.orientering.se/Events/Show/19252

Tisdagen den 13 juni, Klubbträning Östra Nybacka

Resultat        Resultat med mellantider

Tisdagen den 30 maj, Pokaljakt stationsområdet, Deje

https://eventor.orientering.se/Events/Show/19288

Tisdagen den 23 maj, Dejeskolan

Vit
Kent Olsson Deje 19:30 (cykel)
Nova Gynnemo utan tid
+ en till utan tid

Gul
Kerrin Petty Nilsson Lustens OK 33:20
Simon Molander Lustens OK 37:55
Marit Jansson Lustens OK 40:20
Erik Jansson Lustens OK 40:20
Mariann Nilsson Lustens OK 41:30
Melvin Nilsson Lustens OK 43:30

Orange
Tina Landfors Lustens OK 33:25
Jörgen Molander Lustens OK 43:15
Sören Johansson SK Örnen 44:10

Violett Kort
Anders Eriksson 2 Lustens OK 25:50
Birgitta Dahlström Lustens OK 26;05
Mikael Boman Lustens OK 46:20
Lennart Bergqvist Lustens OK 52:20

Violett Lång
Pelle Landfors Lustens OK 38:15
Henrik Gynnemo Lustens OK 39:50

Tisdagen den 16 maj, Pokaljakt OK Älgens klubbstugan, Grums

https://eventor.orientering.se/Events/Show/19143

Tisdagen den 9 maj, Klubbträning och kartsläpp, Skived

  1. Birgitta Dahlström
  2. Torbjörn Magnusson
  3. Josefin Magnusson
  4. Oskar Andrén
  5. Klas Eriksson
  6. Julius Lund
  7. Petra Lund
  8. Rikard Lund
  9. Simon Molander
  10. Jörgen Molander
  11. Susanne Landmark
  12. Kent Olsson
  13. Niklas Karlsson
  14. Sven-Ove Svensson
  15. Lars Ola Westerlund
  16. Henrik Eriksson
  17. Greg Campbell
  18. Åsa Sörlin
  19. Nova Gynnemo
  20. Henrik Gynnemo
  21. Sören Johansson
  22. Mariann Nilsson
  23. Melvin Nilsson
  24. Marita Gleisner
  25. Kia Gleisner
  26. Henrik Linnman
  27. Jörgen Nilsson
  28. Sofia Byström
  29. Charlie Lakmaker
  30. Marit Jansson
  31. Erik Jansson
  32. Lennart Bergqvist
  33. Ann Nilsson
  34. Hans Nilsson
  35. Okänd stolpjägare

Tisdagen den 2 maj, Pokaljakt Frykstastugan, Kil

https://eventor.orientering.se/Events/Show/19023

Tisdagen den 25 april, Skidstugan

Vit
1. Lennart Bergqvist Lustens OK 29:17
2. Claes Eriksson Lustens OK 34:04
3. Nova Gynnemo Lustens OK 34:24
Gul
1. Simon Molander Lustens OK 51:58
Orange
1. Tina Landfors Lustens OK 35:03
2. Jörgen Molander Lustens OK 42:23
Violett kort
1. Anders Eriksson Lustens OK 23:18
2. Mariann Nilsson Lustens OK 44:25
Violett lång
1. Per Andersson Lustens OK 42:22
2. Karen Petty Nilsson Lustens OK 51:58
Pelle Landfors Lustens OK -
Vit kort
1. Linus Ståhl Lustens OK 24:34
2. Vince Nyström Lustens OK 25:11
MTBO Medel
1. Daniel Rååd OK Tyr 41:53
2. Niklas Karlsson Lustens OK 47:50
3. Elin Linnmann Lustens OK 1:00:00
MTBO Kort
1. Henrik Gynnemo Lustens OK 22:20

Dessutom utan tid
NN1
NN2
NN3

Tisdagen den 18 april, SISU-gården

  1. Birgitta Dahlström
  2. Simon Molander
  3. Jörgen Molander
  4. Göte Falk
  5. Anders Olsson
  6. Niklas Karlsson
  7. David Åkerlind
  8. Lars Ola Westerlund
  9. Anders Larsson
  10. Åsa Sörlin
  11. Henrik Gynnemo
Uppdaterad: 20 SEP 2017 21:52 Skribent: Birgitta Dahlström
Epost: This is a mailto link

 Medlemsavgifter 2019

För de som även är medlemmar
i Deje SF eller SISU Forshaga SK:

Vuxna 17 år och äldre 200 kr

Ungdomar 16 år och yngre 100 kr

Övriga: 800 kr

Inbetalas till bankgiro 367-6293

Personuppgifter 

Inom idrottsrörelsen behandlar vi en stor mängd personuppgifter. Det finns särskilda regler för hur personuppgifter ska hanteras på ett tryggt och säkert sätt. Den 25 maj 2018 kommer personuppgiftslagen ersättas av den nya dataskyddsförordningen (GDPR), vilket gör att kraven förändras något. Med anledning av dessa förändringar har vi kompletterat medlemsvillkoren med en integritetspolicy. Den beskriver mer utförligt hur och varför vi sparar dina personuppgifter samt vilka rättigheter du har. Vill du läsa mer om integritetspolicyn så hittar du den här.

 

Dejesfklubbmärkepng1

Postadress:
Lustens OK - Orientering
Kristina Landfors, Smedbacken 10
66731 Forshaga

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info