Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2019


Resultat 2019

Pokaljakt 12 september
Värd: Deje SF/Sisu Forshaga SK
https://eventor.orientering.se/Events/Show/27255

 

OL-träning Klippåsen 10 september
Värd: Åsa Sörlin, Per Andersson

Tina Landfors
Pelle Landfors
Mariann Nilsson
Maria Magnusson
Niklas Karlsson
Simon Molander
Jörgen Molander

 

KM 3 september
Värd: Kils OK
https://eventor.orientering.se/Events/Show/25623

 

Pokaljakt 29 augusti
Värd: OK Älgen
https://eventor.orientering.se/Events/Show/27057

 

 

Provlöpning Forsnäs 27 augusti
Värd: Per Boman, Anders Eriksson

Jörgen Molander
Simon Molander
Pelle Landfors
Tina Landfors
Henrik Gynnemo
Björn Engström
Mariann Nilsson
Torbjörn Magnusson
Maria Magnusson
Niklas Karlsson

 

Provlöpning Forsnäs 22 augusti
Värd: Anders Eriksson

Mariann Nilsson
Melvin Nilsson 
Henrik Gynnemo
Björn Engström
Pelle Landfors
Tina Landfors
Anders Olsson

OL-träning Ängbråten 20 augusti
Värd: Björn Engström

OL-träning Älvkroksvallen 13 augusti
Värd: Tina och Pelle Landfors

FIMV Skidstugan 6 augusti
Värd: Klas Eriksson med familj, Henrik Gynnemo

 

  1. Klas Eriksson                                             0.00
  2. Sven-Ove Svensson                                0.05
  3. Alvin Nord                                                  0.10
  4. Nova Gynnemo                                       0.20
  5. Birgitta Dahlström                                  1.47
  6. Anders 1 Eriksson                                    1.55
  7. Lars-Ola Westerlund                              2.37
  8. Tom Campbell                                          3.03
  9. Henrik Linnman                                       3.05
  10. Åsa Sörlin                                                   3.15
  11. Lennart Mattsson                                   3.17
  12. Anders Olsson                                          3.25
  13. Göran Eriksson                                         4.37
  14. Niklas Karlsson                                         4.40
  15. Marianne Nilsson                                    5.20
  16. David Åkerlind                                          8.10

OL-träning Sisugården 2 juli
Värd: David Åkerlund, Niklas Karlsson

Margareta Wiik 
Lennart Bergqvist
Mattihas Dahlheimer
Tim Dahlheimer
Jonas Fågelström
Sofia Fågelström
Marianne Nilsson
Simon Molander 
Jörgen Molander
Klas Eriksson
Henrik Eriksson
Bo Hjalmert
Bosse Jiflén
LG Odehein
Tea
Kristina
Jonas Preisz
Anki Boman
Göran Ericsson
Alvin Nord
Ebba Hagström
Torbjörn Magnusson
Maria Magnusson
Pelle Landfors
Tina Landfors
Lisbeth

 

Mini-5dagars
Värd: OK Tyr
https://eventor.orientering.se/Events/Show/26303

 

OL-träning Skived 18 juni
Värd: David Åkerlund, Niklas Karlsson

Margareta Wiik
Lennart Bergqvist
Tom Campbell 
Åsa Sjörlin
Julia
Emilia
Sten Ove Svensson
Klas Eriksson
Henrik Eriksson
Simon Molander 
Jörgen Molander
Birgitta Dahlström
Henrik Gynnemo
Nova Gynnemo
Alvin Nord

 

Pokaljakt 11 juni
Värd: Kils OK
https://eventor.orientering.se/Events/Show/26510

 

 

OL-träning Nybacka 4 juni

Värd Hitta Ut: Inger Ståhl
Värd: Birgitta Dahlström

Grön/Vit bana: Kent O, Nova, Klas, Henrik E, Mikael, Milo, Bosse, Linnea, Kristian

Gul: Lars-Göran, Bosse, Alvin, Ylva, Torbjörn

Orange: Sven-Ove, Jörgen, Simon

Violett Kort: Göte, Marianne, Melvin, Maria, Tina

Violett Lång: Niklas, David, Pelle

Hitta Ut: Margareta, Karin, Gunno

 

Park Tour Värmland 28 maj
Värd: Deje SF
https://eventor.orientering.se/Events/Show/26093

 

Pokaljakt 21 maj
Värd: Skattkärrs SOK
https://eventor.orientering.se/Events/Show/26020

 

Pokaljakt 14 maj
Värd: OK Tyr
https://eventor.orientering.se/Events/Show/26033

 

OL-träning Skidstugan 14 maj
Värd: Tore Zetterberg, Olle Klarström

Grönvit  1,9
Lennart Bergqvist
Kent Olsson
Bo Jalmarsson
Bo Jefflen

Violett  2,7
Margareta Wik
David Ålerlind
Inger Ståhl
Sofia Byström
Sally Byström
Maria Magnusson
Lisbeth Rohdin

Gul 3,1
Gun Klarström
Per Boman
Mariann Nilsson
Anki Boman

Orange  4
SvenOve Svensson
Åsa Sörlin

Violett 4,6
Pelle Landfors

 

OL-träning Sisugården 7 maj
Värd: Birgitta Dahlström
---

 

OL-träning Stackbråtarna 23 april
Värd: Birgitta Dahlström

Grön/vit
1. Klas Eriksson Lustens OK 31:24
2. Linus Ståhl Lustens OK 37:45
3. Kristian Ståhl Lustens OK 39:30
4. Linnea Ståhl Lustens OK 39:33
Gul
1. Sofia Fogelberg Västvärmlands OK
2. Ann-Christine Boman Lustens OK 48:07
3. Alvin Nord Lustens OK 1:05:51
Orange
1. Sven-Ove Svensson Lustens OK 44:57
2. Kristina Landfors Lustens OK 59:30
Violett Kort
1. David Åkerlind Lustens OK
2. Maria Magnusson Lustens OK 32:33
3. Mikael Boman Lustens OK 33:22
4. Torbjörn Magnusson Lustens OK 33:58
5. Melvin Nilsson Lustens OK 36:12
6. Lisbeth Rohdin Lustens OK 37:33
7. Mariann Nilsson Lustens OK 42:33
Violett Lång
1. Linnea Landfors Lustens OK 37:22
2. Pelle Landfors Lustens OK 43:35
3. Lars-Ola Westerlund Lustens OK 47:43
4. Niklas Karlsson Lustens OK 58:00

 

 

OL-träning Råtorp 2019-04-16
Värdar Göran och Anders Eriksson

Violett lång
1. Pelle L. 44:50
2. Anders O. 45:35
3. Lars-Ola W. 48:35


Violett kort
1. Niklas K. 24:50
2. Åsa S. 33:50
3. Henrik L. 41:20
4. Maria M. 42:50
5. Jörgen M. 43:20
6. Mariann N. 51:35
7. Lisbeth R. -

Orange
1. Håkan E. 38:30
2. Sven-Ove S. 46:15
3. Stig E. 46:30
4. Heidi O. 52:00

Gul
1. Maja M. 39:45
2. Mikael B. 41:00
3. Henrik G. 43:00
4. Nova G. 48:15
5. Alvin N. 48:30
6. Torbjörn M. 48:30
7. Anki B. 50:25

Vit
1. Klas E. 29:05
2. Ann-Charlotte o Henrik E. 29:55
3. Emilia, Ola, Julia, Anders o Birgitta 50:00

Uppdaterad: 16 APR 2019 23:40 Skribent: Anders Olsson
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Lustens OK - Orientering
Kristina Landfors, Smedbacken 10
66731 Forshaga

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info