Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2020


 

OL träning 7 juni

  1. Simon Molander
  2. Mårten Smedh
  3. Jörgen Molander
  4. Åsa Sörlin
  5. Tom Campbell
  6. Anki Boman
  7. Peter Preisz
  8. Birgitta Dahlström
  9. Henrik Eriksson
  10. Mariann Nilsson
  11. Linnea Landfors
  12. Zeppo Landfors
  13. David Åkerlind
  14. Niklas Karlsson
  15. Maria Magnusson
  16. Torbjörn Magnusson
  17. Alvin Nord
  18. Ylva Nord
  19. Wille Vinborg
  20. Anders Olsson

OL tränin 30 juni

 

  1. Lars Ola Westerlund
  2. Magnus Leanderz
  3. Simon Molander
  4. Mårten Smedh
  5. Jörgen Molander
  6. Åsa Sörlin
  7. Tom Campbell
  8. Anki Boman
  9. Mikael Boman
  10. Birgitta Dahlström
  11. Niklas Karlsson
  12. David Åkerlind
  13. Mariann Nilsson
  14. Maria Magnusson
  15. Torbjörn Magnusson

 

OL-träning 16 juni

  1. Willy Magnusson
  2. Maj-Britt Monsén
  3. Göte Falk
  4. Simon Molander
  5. Mårten Smedh
  6. Jörgen Molander
  7. Åsa Sörlin
  8. Tom Campbell
  9. Anki Boman
  10. Mikael Boman
  11. Birgitta Dahlström
  12. Klas Eriksson
  13. Ann Charlotte Eriksson
  14. Maja Lykken
  15. Andres Lykken
  16. Mariann Nilsson
  17. Linnea Landfors
  18. Zeppo Landfors
  19. Kristina Landfors
  20. Maria Magnusson
  21. Torbjörn Magnusson
  22. Heidi Olsson
  23. Anders Olsson
  24. Jürgen Staub-Lambrecht

OL-träning 2 juni

  1. Willy Magnusson
  2. Maj-Britt Monsén
  3. Heidi Olsson
  4. Anders Olsson
  5. Jörgen Molander
  6. Göte Falk
  7. Niklas Karlsson
  8. Sören Johansson
  9. Birgitta Dahlström
  10. Klas Eriksson
  11. Maja Lykken
  12. Andres Lykken
  13. Ann Charlotte Eriksson
  14. Anki Boman
  15. Mariann Nilsson
  16. Linnea Landfors
  17. Zeppo Landfors
  18. Kristina Landfors
  19. Maria Magnusson
  20. Alvin Nord
  21. Ylva Nord
  22. Lisbeth Rohdin

 

OL-träning 9, Klippåsen 2020-06-09, 30 deltagare
Värd: Tore Zetterberg
Livelox: https://www.livelox.com/Events/Show/49854/Klubbtraning-nr-9-Lustens-OK-vid-Klippasen

 

Grön/Vit  1,8 km   (5 deltagare) 
Mårten Smedh        65 min
Sigge Stefansson    65 min
Tuva Stefansson     65 min
Nicka Hey              65  min
Pontus Stefansson  65 min

 

Gul  2,6 km                  (9 deltagare)
Maja Löcken          40 min
Andres Löcken       40 min
Klas Eriksson         46 min
Ann-Charlotte Eriksson  26 min
Claes Eriksson        46 min
Albin Nord             56 min
Ylva Nord              56 min
Anki Boman           utan tid

 


Orange  3,9 km             (1 deltagare)
David Åkerlind               62 min

 

Violett lång  4,3km      (7 deltagare)
Åsa Sörlin                       49 min
Linnea Landfors              51 min
Lars-Ola Westerlund       51 min
Niklas Karlsson              52min
Tom Campbell                52 min
Birgitta Dahlström          65 min
Lisbeth Rohdin               utan tid

 

Violett kort  2,4 km      (8 deltagare)
Torbjörn Magnusson       37 min
Maria Magnusson           39 min
Jörgen Molander             42 min
Simon Molander             42 min
Mikael Boman                46 min
Tina Landfors                 49 min
Marianne Nilsson           51 min
Göte Falk                        54 min

 

 

OL-träning 7, Skivtjärns badplats 2020-05-26   28 deltagare
Värd: Olle Kvarnström
Livelox: https://www.livelox.com/Events/Show/49126/Klubbtraning-nr-7-Lustens-OK-Skivtjarns-badplats

Grön/Vit  2,2 km   (7 deltagare) 
Katarina Persson     34 min
Bo Persson              34 min
Maja Lykken           37 min
Helena Haglund      37 min
Birgitta Dahlström  37 min
Mårten Smedh        49 min
Willy Magnusson   (hämtat karta)


Gul  2,9 km                    (7 deltagare)
Anki Boman                    38 min
Klas Eriksson                  43 min
Henrik Eriksson              43 min
Alvin Nord                      43 min
Ylva Nord                       43 min
Ann-Charlotte Eriksson  44 min
Maj-Britt Monsén           (hämtat karta)


Orange  3,9 km             (4 deltagare)
Simon Molander             33 min
Heidi Olsson                   38 min
David Åkerlind               48 min
Magnus Leanderz           61 min

Violett lång  4,7 km      (5 deltagare)
Niklas Karlsson              40 min
Anders Olsson                42 min
Maria Magnusson           55 min
Tina Landfors                 57 min
Lisbeth Rohdin               utan tid

Violett kort  2,5 km      (5 deltagare)
Lars-Ola Westerlund      18 min
Jörgen Molander            29 min
Göte Falk                       35 min
Marianne Nilsson          41 min
Tore Zetterberg              43 min

 

Resultat – PTL 19 maj

Lustens OK Kort (2 / 2) Tid Efter
1. Maja Lykken Lustens OK 22:07
2. Andres Lykken Lustens OK 22:11 +0:04

Lustens OK Mellan (8 / 8) Tid Efter
1. Simon Molander Lustens OK 17:23
2. Jörgen Molander Lustens OK 22:49 +5:26
3. Mariann Nilsson Lustens OK 31:36 +14:13
4. Mårten Smedh Lustens OK 40:54 +23:31
5. Alina Andersson Lustens OK 43:29 +26:06
6. Alma Andersson Lustens OK 49:19 +31:56
Henrik Eriksson Lustens OK Felst.
Klas Eriksson Lustens OK Felst.

Lustens OK Lång (11 / 11) Tid Efter
1. Lars-Ola Westerlund Lustens OK 18:49
2. Anders Olsson Lustens OK 22:23 +3:34
3. Niklas Karlsson Lustens OK 22:24 +3:35
4. Åsa Sörlin Lustens OK 24:39 +5:50
5. Maria Magnusson Lustens OK 30:00 +11:11
6. David Åkerlind Lustens OK 30:20 +11:31
7. Ylva Nord Lustens OK 30:45 +11:56
8. Alvin Nord Lustens OK 30:49 +12:00
9. Heidi Olsson Lustens OK 31:26 +12:37
10. Magnus Leanderz Lustens OK 59:43 +40:54
Kristina Landfors Lustens OK Felst.

 

OL-träning 5 SISU-gården den 12 maj

Värd: Björn Engström

  1. Olle Klarström
  2. Lars Ola Westerlund
  3. Simon Molander
  4. Mårten Smedh
  5. Jörgen Molander
  6. Åsa Sörlin
  7. Niklas Karlsson
  8. David Karlsson
  9. Birgitta Dahlström
  10. Klas Eriksson
  11. Ann Charlotte Eriksson
  12. Magnus Leanderz
  13. Mariann Nilsson
  14. Linnea Landfors
  15. Zeppo Landfors
  16. Kristina Landfors
  17. Maria Magnusson
  18. Alvin Nord
  19. Ylva Nord
  20. Lisbeth Rohdin

 

OL-träning 4, Forsnässkogen 2020-05-05
Värdar Magnus Leanderz och Anders Eriksson1
Livelox: https://www.livelox.com/Events/Show/47909/Klubbtraning-SISU-Deje-vagen-mot-Forsnas-5-maj

Grön/Vit  2,2 km
Rasmus     33 min
Stina         33 min
Maja         36 min
Andres      36 min
Anki         37 min
Katarina   46 min
Gun          46 min
Emma        x min


Gul  2,8 km
Birgitta            46 min
Ylva N            52 min
Alvin N           53 min
Klas                 56 min
Ann-Charlotte 57 min 
Torbjörn M      57 min


Orange  3,9 km
Henrik E         55 min
David Å          60 min
Heidi              65 min

Violett lång  4,5 km
Anders O        41 min
Linnea            44 min
Niklas K         46 min
Åsa                 53 min

Violett kort  2,6 km
Olle K            31 min
Maria M         38 min
Tina L            39 min
Mikael           39 min
Lisbeth R      42 min
Jörgen           44 min
Marianne      54 min

OL-träning 3 Söder om Lyckan 28 april
Funktionär: Björn E

  1. Lennart Mattsson
  2. Sven- Ove Svensson
  3. Simon Molander
  4. Jörgen Molander
  5. Åsa Sörlin
  6. Niklas Karlsson
  7. David Karlsson
  8. Birgitta Dahlström
  9. Klas Eriksson
  10. Maja Lykken
  11. Helena Haglund
  12. Henrik Eriksson
  13. Per Andersson
  14. Maria Magnusson
  15. Torbjörn Magnusson
  16. Alvin Nord
  17. Ylva Nord
  18. Lisbeth Rohdin


OL-träning 2 Söder om Lyckan 21 april
Funktionär: Birgitta D

Vit/Grön
Maja L
Ann-Charlotte E
Helena H

Gul:
Klas E
Henrik E
Magnus L

Orange
Jörgen M
Simon M
Tina L
David Å
Heidi O

Violett Kort
Mariann N
Åsa S
Torbjörn M
Maria M
Lisbeth R

Violett Lång
Niklas K
Linnea L
Anders O
Lars-Ola W

Hämtade kartor: Villy, Maj-Britt, Roger

OL-träning 1, Arnästjärn 2020-04-14
Värdar Tina och Linnea Landfors

Grön/Vit
Maja
Helena
Magnus L
Maj-Britt (hämtat karta)

Gul
Gun K
Katarina P
Torbjörn M
Roger
Jörgen
Klas
Ann-Charlotte
Alvin N
Ylva N
Villy (hämtat karta)

Orange
Henrik

Violett lång
Niklas K
Anders O
Anders E
Åsa
Lars-Ola
Henrik L (senare i veckan)
Inger S  (senare i veckan)

Violett kort
Sven-Ove
Olle K
Maria M
Lennart M (hämtat karta)

 Medlemsavgifter 2020

För de som även är medlemmar
i Deje SF eller SISU Forshaga SK:

Vuxna 17 år och äldre 200 kr

Ungdomar 16 år och yngre 100 kr

Övriga: 800 kr

Inbetalas till bankgiro 367-6293

Personuppgifter 

Inom idrottsrörelsen behandlar vi en stor mängd personuppgifter. Det finns särskilda regler för hur personuppgifter ska hanteras på ett tryggt och säkert sätt. Den 25 maj 2018 kommer personuppgiftslagen ersättas av den nya dataskyddsförordningen (GDPR), vilket gör att kraven förändras något. Med anledning av dessa förändringar har vi kompletterat medlemsvillkoren med en integritetspolicy. Den beskriver mer utförligt hur och varför vi sparar dina personuppgifter samt vilka rättigheter du har. Vill du läsa mer om integritetspolicyn så hittar du den här.

 

Dejesfklubbmärkepng1

Postadress:
Lustens OK - Orientering
Anders Olsson, Ahlmarksgatan 6b, 1301
65216 Karlstad

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info