Hoppa till sidans innehåll

Resultat Serie+KM 2014 och äldre


Malungs IF:s KM klassisk stil 2014-03-04
D6 0,4 kmWilma EngwallLinnea MatssonTilde BernhardssonAlice Bygg
H6 0,4 kmErik SöderströmEdvin Bernhardsson
D7-8 0,8 km1 Lovisa Masapärs 5,112 Wilma Olofsson 6,323 Julia Tros 6,454 Ebba Päbel 8,25
H7-8 0,8 km1 Emil Jönsson 4,042 Johan Nilsson 4.523 Alfred Pettersson 5,044 Markus Matsson 5,54
D9-10 1,6 km1 Elin Bygg 7,362 Elvira Eriksson 7,383 Nelly Söderström 8,04
H9-10 1,6 km1 Jens Nilsson 6,172 Joel Masapärs 7,513 Kalle Pettersson 9,51
D11-12 2,3 km1 Johanna Jonsson 11,552 Lovisa Jönsson 13,48
D13-14 2,3 km1 Gabriella Thors 7,452 Jennifer Nilsson 8,373 Mirelle Petersdotter 9,154 Linnea Davidsson 9,49D15-16 3,7 km1 Madelene Melin 12,37
H15-16 3,7 km1 Erik Bergström Frisk 12,292 Hampus Bexelius 12,44
D17-  7,4 km1 Kristina Lycke 25,09
H17-  7,4 km1 Mats Fredriksson 28,06

 

Malungs IF:s 5:e serietävling 2014-02-25
D6 0,4 kmWilma EngwallLinnea Matsson
H6 0,4 kmErik Söderström
D7-8 0,8 km1 Julia Tros 7,12
H7-8 0,8 km1 Marcus Matsson 4,192 Johan Nilsson 4.28
D9-10 1,6 km1 Elvira Eriksson 6,022 Elin Bygg 6,403 Nelly Söderström 7,01
H9/10 1,6 km1 Sebastian Gunnarsson 6,09
D13-14 2,3 km1 Gabriella Thors 6,012 Elin Storm 6,483 Jennifer Nilsson 7,004 Mirelle Petersdotter 7,015 Linnea Davidsson 7,386 Julia Gunnarsson 8,40
D15-16 7,4 km1 Madelene Melin 21,17
H15-16 7,4 km1 Hampus Bexelius 19,18
D17-  7,4 km1 Kristina Lycke 19,202 Sara Olsson 21,523 Lotta Melin 22,40
H17-  7,4 km1 Lars Olof Jönsson 20,022 Lars Gunnarsson 20,44

 

 

Malungs IF:s 4:e serietävling 2014-02-18
D6 0,4 kmWilma EngwallTilde BernhardssonLinnea Matsson
H6 0,4 kmElis AnderssonEdvin BernhardssonErik Söderström
D7-8 0,8 km1 Lowa Masapärs 4,122 Wilma Olofsson 5,083 Julia Tros 5,24
H7-8 0,8 km1 Emil Jönsson 3,332 Marcus Matsson 4,38   Johan Nilsson 4.38
D9-10 1,6 km1 Elvira Eriksson 7,012 Nelly Söderström 7,243 Elin Bygg 7,254 Rebecca Luiza 8,325 Cajsa Torris 10,40
H9/10 1,6 km1 Jens Nilsson 6,132 Sebastian Gunnarsson 7,053 Joel Masapärs 8,24
D11-12 2,3 km1 Lovisa Jönsson 11,42
D13-14 2,3 km1 Elin Storm 7,032 Mirelle Petersdotter 7,413 Jennifer Nilsson 7,504 Julia Gunnarsson 9,005 Linnea Davidsson 9,02
H13-14 2,3 km1 Johannes Lennartsson 7,412 Alexander Lennartsson 7,54
D15-16 3,7 km1 Madelene Melin 10,43
H15-16 4,8 km1 Jakob Ringius 10,522 Hampus Bexelius 10,583 Erik Bergström Frisk 11,29
D17-  7,4 km1 Anna Karin Söderström 20,58

 

Malungs IF:s 3:e serietävling 2014-02-011
D6 0,4 kmWilma EngwallAlice ByggLinnea MatssonJoline FrykstedtLily Masapärs
H6 0,4 kmEdvin Bernardsson
D7-8 0,8 km1 Lowa Masapärs 5,212 Wilma Olofsson 6,24
H7-8 0,8 km1 Emil Jönsson 3,452 Jon Nordquist 5,383 Johan Nilsson 5,514 Marcus Matsson 5,57
D9-10 1,6 km1 Elvira Eriksson 6,472 Elin Bygg 7,563 Nelly Söderström 8,104 Caisa Torris 10,41
H9/10 1,6 km1 Jens Nilsson 5,332 Sebastian Gunnarsson 6,393 Joel Masapärs 9,004 Oskar Frykstedt 13,53
D11-12 2,3 km1 Johanna Jonsson 9,02
D13-14 2,3 km1 Gabriella Thors 6,392 Mirelle Petersdotter 7,443 Jennifer Nilsson 8,004Linnea Davidsson 8,38
D15-16 3,7 km1 Madelene Melin 10,39
D17-  7,4 km1 Anna Karin Söderström 20,442 Sara Olsson 21,573 Jessica Enström 26,34
H17-  7,4 km1 Lars Olof Jönsson 21,522 Mats Fredriksson 25,13

 

Malungs IF:s 2:a serietävling 2014-02-04
D6 0,4 kmWilma EngwallAlice ByggLinnea Matsson
D7-8 0,8 km1 Lowa Masapärs 4,332 Wilma Olofsson 5,563 Julia Tros 7,01
H7-8 0,8 km1 Emil Jönsson 3,412 Marcus Matsson 6,00
D9-10 1,6 km1 Elvira Eriksson 7,042 Elin Bygg 7,113 Nelly Söderström 7,174 Isabella Skytt 7,565 Kajsa Torris 9,54
H9/10 1,6 km1 Sebastian Gunnarsson 6,522 Joel Masapärs 8,01
D11-12 1,6 km1 Johanna Jonsson 7,452 Lovisa Jönsson 8,24
D13-14 3,2 km1 Gabriella Thors 10,072 Elin Storm 10,133 Jennifer Nilsson 11,574Linnea Davidsson 12,24
H13-14 3,2 km1 Oskar Lindgren 9,46
D15-16 4,8 km1 Madelene Melin 14,25
H15-16 4,8 km1 Erik Bergström Frisk 15,032 Hampus Bexelius 15,19
D17-  4,8 km1 Kristina Lycke 14,182 Lotta Melin 15,56
H17-  4,8 km1Hans Daniels 13,202Lars Gunnarsson 13,443 Jonas Melin 15,17

 

Malungs IF:s 1:a serietävling 2014-01-28
D6 0,4 kmWilma EngwallAlice Bygg
H6 0,4 kmErik SöderströmWille Pettersson
D7-8 0,8 ikm1 Lowa Masapärs 5,002 Julia Tros 8,01
H7-8 0,8 km1 Alfred Petterssson 4,572 Johan Nilsson 5,453 Marcus Matsson 7,08
D9-10 1,6 km1 Elvira Eriksson 8,072 Elin Bygg 8,203 Nelly Söderström 8,504 Tilda Unander 11,18
H9/10 1,6 km1 Jens Nilsson 6,482 Sebastian Gunnarsson 7,263 Joel Masapärs 9,224 Kalle Pettersson 9,36
D11-12 2,3 km1 Johanna Jonsson 10,432 Lovisa Jönsson 20,12
D13-14 2,3 km1 Gabriella Thors 7,092 Mirelle Pettersdotter 8,263 Linnea Davidsson 9,484 Jennifer Nilsson 10,275 Julia Gunnarsson 11,00

D15-16 4,6 km1 Ida Eriksson 16,48
H15-16 4,6 km1 Hampus Bexelius 15,26
D17-  6,9 km1 Kristina Lycke 22,372 Lotta Melin 26,23
H17-  6,9 km1 Lars Olof Jönsson 22,372 Mats Fredriksson 26,06

 

Malungs IF:s KM  i klassisk stil  på skidor 5/3 2013

D6  400 m
Lova Masapärs
Alice Bygg

H6  400 m
Marcus Matsson
Erik Söderström
Johan Nilsson

D7-8  800 m
1) Elvira Eriksson        4.16
2) Elin Bygg        4.25
3) Nelly Söderström        4.29

H7-8  800 m
1) Sebastian Gunnarsson    4.15
2) Joel Masapärs        4.16
3) Emil Jönsson        4.30

D9-10  1,6 km
1) Johanna Jonsson        7.32
2) Lovisa Jönsson        9.11

H9-10  1,6 km
1) Jens Nilsson        6.33
2) William Ljungberg        8.49

D11-12  2,3 km
1) Gabriella Thors        7.39
2) Mirelle Petersdotter        9.09
3) Jennifer Nilsson        9.13
3) Julia Gunnarsson        9.13
5) Lovisa Theander        9.39
6) Sanna Ljungberg        9.44

D13-14  2,3 km
1) Ida Eriksson        7.42
2) Linnea Davidsson        9.22



H13-14  2,3 km
1) Oskar Lindgren        7.42
1) Erik Bergström Frisk    7.42

D15-16  3,7 km
1) Madelene Melin        11.26

H15-16  3,7 km
1) Andreas Davidsson        14.24

D17- 7,4 km
1) Kristina Lycke        23.28

H17- 7,4 km
1) Olof Persson        23.06
2) Mats Fredriksson        25.54

 

 

Malungs IF:s KM  i fri stil på skidor 19/2 2013

D6  400 m
Lova Masapärs

H6  400 m
Marcus Matsson
Erik Söderström

D7-8  800 m
1) Elvira Eriksson        4.42
2) Elin Bygg        4.54
3) Nelly Söderström        5.00

H7-8  800 m
1) Emil Jönsson        4.34
2) Joel Masapärs        4.40

D9-10  1,6 km
1) Johanna Jonsson        7.11
2) Lovisa Jönsson        9.37

H9-10  1,6 km
1) Jens Nilsson        5.55
2) William Ljungberg        9.53

D11-12  2,3 km
1) Gabriella Thors        6.47
2) Mirelle Petersdotter        7.49
3) Jennifer Nilsson        8.51
4) Sanna Ljungberg        9.38

D13-14  2,3 km
1) Ida Eriksson        7.10
2) Linnea Davidsson        8.54
3) Denise Johansson        9.03

H13-14  2,3 km
1) Oskar Lindgren        6.53

D15-16  3,7 km
1) Elin Theander        11.32

H15-16  3,7 km
1) Andreas Davidsson        13.23

D17- 7,4 km
1) Anna Carin Söderström    22.20
2) Sara Olsson        22.24

H17- 7,4 km
1) Mats Fredriksson        25.28

 

Malungs IF:s 4:e serietävling på skidor 12/2 2013

D6  400 m
Lova Masapärs

H6  400 m
Leo Torris
Johan Nilsson
Marcus Matsson

H7-8  800 m
1 Emil Jönsson        4.46
2) Sebastian Gunnarsson    4.53
3) Joel Masapärs        5.10

D9-10  1,6 km
1) Johanna Jonsson        9.34
2) Lovisa Jönsson        10.11

H9-10  1,6 km
1) Jens Nilsson        7.41

D11-12  2,3 km
1) Gabriella Thors        8.20
2) Jennifer Nilsson        10.07
3) Julia Gunnarsson        10.27
4) Sanna Ljungberg        11.00
5) Lovisa Theander        11.08

D13-14  2,3 km
1) Elin Storm        8.52
2) Linnea Davidsson        10.15

H13-14  2,3 km
1) Oskar Lindgren        8.12
2) Erik Bergström Frisk    8.20

D15-16  3,7 km
1) Elin Theander        13.08

H15-16  3,7 km
1) Andreas Davidsson        15.38


H17- 7,4 km
1) Lars Olof Jönsson        23.21
2) Jonas Jonsson        23.25
3) Mats Fredriksson        27.22

 

 

Malungs IF:s 3:e serietävling på skidor 5/2 2013

D6  400 m
Lova Masapärs

H6  400 m
Leo Torris
Johan Nilsson
Marcus Matsson
Erik Söderström

D7-8  800 m
1) Nelly Söderström        4.31
2) Elin Bygg        4.56
3) Elvira Eriksson        5.20

H7-8  800 m
1) Sebastian Gunnarsson    4.38
2) Emil Jönsson        4.51
3) Joel Masapärs        5.00

D9-10  1,6 km
1) Johanna Jonsson        8.30
2) Lovisa Jönsson        11.05

H9-10  1,6 km
1) Jens Nilsson        6.45

D11-12  2,3 km
1) Gabriella Thors        7.15
2) Mirelle Petersdotter        8.39
3) Jennifer Nilsson        10.02
4) Julia Gunnarsson        10.19

D13-14  2,3 km
1) Ida Eriksson        7.51
2) Linnea Davidsson        11.02

H13-14  2,3 km
1) Erik Bergström Frisk    7.14
2) Oskar Lindgren        7.24


D15-16  3,7 km
1) Madelene Melin        12.16

D17 – 7,4 km
1) Sara Olsson        25.45
2) Madelene Matsson        30.32
3) Jessica Enström        32.53

H17- 7,4 km
1) Robin Hampus        24.50
2) Lars Gunnarsson        24.57
3) Jonas Jonsson        25.10
4) Mats Fredriksson        27.34

Malungs IF:s 2:a serietävling på skidor 29/1 2013

D6  400 m
Lova Masapärs

H6  400 m
Johan Nilsson
Marcus Matsson
Erik Söderström

D7-8  800 m
1) Nelly Söderström        4.33
2) Elin Bygg        4.57

H7-8  800 m
1) Sebastian Gunnarsson    4.30
2) Emil Jönsson        4.33
3) Joel Masapärs        4.52

D9-10  1,6 km
1) Johanna Jonsson        8.29
2) Lovisa Jönsson        9.44

H9-10  1,6 km
1) Jens Nilsson        7.09
2) William Ljungberg        9.12

D11-12  2,3 km
1) Gabriella Thors        7.30
2) Mirelle Petersdotter        9.01
3) Lovisa Theander        9.21
4) Jennifer Nilsson        9.22
5) Julia Gunnarsson        10.07
6) Sanna Ljungberg        10.10

D13-14  2,3 km
1) Elin Storm        9.09
2) Linnea Davidsson        9.11

H13-14  2,3 km
1) Oskar Lindgren        7.29
2) Erik Bergström Frisk    7.33

D15-16  3,7 km
1) Madelene Melin        11.21
2) Elin Theander        11.32

H15-16  3,7 km
1) Andreas Davidsson        14.11

H17- 7,4 km
1) Lars Olof Jönsson        21.42
2) Johan Sandgren        22.11
3) Jonas Jonsson        22.56
4) Lars Gunnarsson        23.06
5) Mats Fredriksson        25.55

 

Malungs IF:s 1:a serietävling på skidor 15/1 2013

Malungs IF:s 1:a serietävling på skidor 15/1 2013

D6  400 m
Lova Masapärs

H6  400 m
Johan Nilsson

D7-8  800 m
1) Nelly Söderström        4.40
2) Elvira Eriksson        5.32

H7-8  800 m
1) Sebastian Gunnarsson    4.34
2) Emil Jönsson        5.09
3) Joel Masapärs        5.21

D9-10  1,6 km
1) Johanna Jonsson        7.52
2) Lovisa Jönsson        9.26

H9-10  1,6 km
1) Jens Nilsson        6.58
2) William Ljungberg        8.27

D11-12  2,3 km
1) Gabriella Thors        8.13
2) Mirelle Petersdotter        9.59
3) Jennifer Nilsson        10.47
4) Lovisa Theander        11.11
5) Sanna Ljungberg        11.19
6) Julia Gunnarsson        11.40


D13-14  2,3 km
1) Elin Storm        9.20
2) Linnea Davidsson        10.29
3) Sandra Melin        21.25

H13-14  2,3 km
1) Erik Bergström Frisk    8.44
    Oskar Lindgren        8.44

D15-16  5 km
1) Madelene Melin        19.37
2) Elin Theander        20.09
3) Nathalie Johansson        27.59

D17-       5 km
1) Pernilla Fagerlund        20.55

H17-       5 km
1) Lars Olof Jönsson        18.15

 

 

 

 

Malungs IF:s 1:a serietävling på skidor 24/1 2012

 

H6  400 m

Johan Nilsson

Emil Jönsson

Markus Matsson

 

D7-8  800 m

1)    Elvira Eriksson                  6.38

 

H7-8  800 m

1) Jens Nilsson                            4.04

2) Sebastian Gunnarsson             5.50

 

D9-10  1,6 km

1) Sanna Ljungberg                     7.07

2) Lovisa Theander                      7.36

3) Lovisa Jönsson                        10.46

 

H9-10  1,6 km

 

1)    Ludvig Gunnarsson           10.46

 

D11-12  2,3 km

1) Gabriella Thors                       8.04

2) Mirelle Petersdotter                                  9.58

3) Julia Gunnarsson                    10.18

4) Linnea Davidsson                    10.40

5) Jennifer Nilsson                       11.01

 

H11-12  2,3 km

1) Oskar Lindgren                      8.14

 

D13-14  2,3 km

1) Madelene Melin                       7,16

2) Elin Theander                         7,42

 

H13-14  2,3 km

1) Andreas Davidsson                                  9,07

 

D15-16  3,7 km

1) Nathalie Johansson                                   13,22

 

D17-       7,4 km

1) Lotta Melin                              26,26

2) Anki Bäcklin                           27,14

 

H17-       7,4 km

1) Johan Sandgren                       22,02

2) Lars Gunnarsson                     22,29

3) Lars Enar Gunnarsson            30,30

 

 

Malungs IF:s 2:a serietävling på skidor 31/1 2012

 

H6  400 m

Johan Nilsson

Emil Jönsson

Markus Matsson

 

D7-8  800 m

1) Elvira Eriksson                       6.58

 

H7-8  800 m

1) Jens Nilsson                            4.39

2) Sebastian Gunnarsson             5.39

 

D9-10  1,6 km

1) Johanna Jonsson                     8.29

2) Lovisa Jönsson                        13.08

 

H9-10  1,6 km

1) Ludwig Gunnarsson                                 10.06

 

D11-12  2,3 km

1) Gabriella Thors                       7,29

2) Mirelle Petersdotter                                  9.24

3) Jennifer Nilsson                                      10.12

4) Julia Gunnarsson                    10.25

5) Linnea Davidsson                    10.56

 

H11-12  2,3 km

1) Oskar Lindgren                      7.36

 

D13-14  2,3 km

1) Madelene Melin                       6.40

2) Ida Eriksson                            7.08

 

H13-14  2,3 km

1) Andreas Davidsson                                  8.30

 

D15-16  3,7 km

1) Nathalie Johansson                                   11.48

2) Josefine Herlin                         12.48

 

 

H15-16  3,7 km

1) Christian Thors                       14.27

 

D17-       7,4 km

1) Sara Olsson                             22.54

2) Lotta Melin                              24.49

 

H17-       7,4 km

1) Jonas Jonsson                         21.03

2) Lars Gunnarsson                     21.39

3) Kalle Björkman                       22.18

4) Lars Olof Jönsson                   23.46

5) Jan Gunnarsson                      25.00

6) Mats Fredriksson                    25.42

7) Lars Enar Gunnarsson            29.30

Malungs IF:s 3:e serietävling på skidor 7/2 2012

 

H6  400 m

Johan Nilsson

Emil Jönsson

Markus Matsson

 

D7-8  800 m

1) Elvira Eriksson                          6.40

2) Kajsa Torris                              11.29

 

H7-8  800 m

1) Jens Nilsson                              4.15

2) William Ljungberg                     5.40

 

D9-10  1,6 km

1) Sanna Ljungberg                       7.20

2) Johanna Jonsson                       8.56

3) Lovisa Jönsson                         10.41

 

H9-10  1,6 km

1) Ludwig Gunnarsson                  10.09

 

D11-12  2,3 km

1) Gabriella Thors                         9.09

2) Jennifer Nilsson                                         10.50

3) Linnea Davidsson                      10.51

4) Mirelle Petersdotter                   11.10

 

H11-12  2,3 km

1) Oskar Lindgren                        8.29

 

D13-14  2,3 km

1) Ida Eriksson                             8.44

 

H13-14  2,3 km

1) Andreas Davidsson                   9.22

 

D15-16  3,7 km

1) Jessica Hallqvist                        12.42

2) Nathalie Johansson                    12.48

3) Josefine Herlin                          13.17

 

D17-       7,4 km

1) Lotta Melin                               27.25

2) Susanne Tranberg                     28.00

 

H17-       7,4 km

1) Jonas Jonsson                           22.38

2) Kalle Björkman                         23.26

3) Johan Sandgren                         23.30

4) Jan Gunnarsson                        26.36

5) Lars Enar Gunnarsson               30.27

Det finns inget album kopplat till denna sida.
 
 

9f9619c8-2152-4d1a-a8e4-e2b660073f86[1]

Hans & Jonas

 

Mobilnummer:

Jonas Melin 070 571 0398

Hans Thors 070 564 0982

Kristina Lycke 073 808 2352 

Sara Olsson 072 201 3258

 

 

Postadress:
Malungs IF - Skidor
Box 141
78223 Malung

Besöksadress:
Ishallen, Östra Bangatan 2
78234 Malung

Kontakt:
Tel: 028012918, 028071532
E-post: This is a mailto link

Se all info