Hoppa till sidans innehåll

Efterlysning, laguppställningar och info inför Tjoget

28 JUN 2019 17:45
Om en dryg vecka är det dags - årets roligaste stafett tycker många av oss - nämligen Tjoget!! Men först en EFTERLYSNING!
  • Uppdaterad: 28 JUN 2019 17:45

Ja nästa helg är det alltså dags - Tjoget!!

Nedan hittar du preliminära laguppställningar och information - men TUK kommer också med en EFTERLYSNING: "en löpare till sträcka 11 i andralaget sökes (6,5 km, blå, dag) - dessutom mottages gärna anmälningar från några reserver".

Så fråga runt i familjen och kompiskretsen och hör av dig till TUK! Tänk på att Tjoget är en stafett där fokus ligger på klubbgemenskap och glädje - ALLA kan vara med!

Hör av dig till Albin Andersson - 076-3906288

 

Tjoget 2019 Fagereke


Här kommer lite info från TUK om Tjoget nästa helg: 

Vi åker ner till Fagereke i egna bilar (samåk gärna). Vi samlas ute på TC ca 13.30–14.00 för genomgång och utdelning av nummerlappar. Vi har bokat 5 husvagnsplatser + 5 tältplatser. Markbygden kommer även ha ett tält framme vid TC. Efter en väl genomförd första dag i skogen så kör vi gemensamt långbord på lördag kväll.

 

Preliminära laguppställningar:

Lag 1

 

 

 

 

 

 

 

 

Sträcka

 

km

färg

namn

 

 Bricknr

 

 

Sträcka 1 

alla

6,5

blå

Olle Bergstedt

 

9010102

 

Sträcka 2

alla

4,0

gul

Olle Sörqvist

 

990312

 

Sträcka 3

14/60

2,5

vit


Henry Djurbäck, Elsie Häggmark 

28809

7203435

Sträcka 4

alla

6,5

blå

Edvin Carlsson

 

439893

 

Sträcka 5

alla

2,5

vit

Einar Sörqvist

 

306559

 

Sträcka 6

damer

4,0

blå

Lisa Åkesson

 

530108

 

Sträcka 7

alla

5,5

orange

Filip Andersson

 

930826

 

Sträcka 8

alla

8,0

blå

Pontus Karlsson

 

940710

 

Sträcka 9

alla

5,5

blå

Petter Bergstedt

 

9102775

 

Sträcka 10

alla

5,0

orange

Mikael Bergstedt

 

690409

 

Sträcka 11

alla

6,5

blå

Bertil Åkesson

 

17083

 

Sträcka 12

alla

3,0

gul

Torgny Pettersson

 

15740

 

Sträcka 13

alla

6,5

orange

David Hansson (Sätila)

 

504227

 

Sträcka 14

alla

4,0

gul

Elin Blomqvist

 

1441310

 

Sträcka 15

damer

4,5

blå

Anne Hansson

 

504277

 

Sträcka 16

alla

8,0

blå

Albin Andersson

 

920909

 

Sträcka 17

alla

6,5

blå

Niclas Andersson

 

7641109

 

Sträcka 18

alla

3,0

blå

Marina Axelsson

 

700228

 

Sträcka 19

alla

8,0

blå

Felix Axelsson

 

8060199

 

Sträcka 20

damer

5,0

blå

Erika Åkesson

 

730108

 

 


Lag 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sträcka

 

km

färg

namn

 

 

 

 

 

 

 

Sträcka 1

alla

6,5

blå

Urban Sörqvist

 

 

 

214266

 

 

Sträcka 2

alla

4,0

gul

David Hansson (Älekulla)

 

 

  

203803 

 

Sträcka 3

14/60

2,5

vit

Michael Magnusson Einar Granath

Olle Blomqvist

354902

2107144

1941310

Sträcka 4

alla

6,5

blå

Anton Blomqvist

 

 

 

8341310

 

 

Sträcka 5

alla

2,5

vit

Elena Eckhart

 

 

 

2107144

 

 

Sträcka 6

damer

4,0

blå

Sofia Sörqvist

 

 

 

347180

 

 

Sträcka 7

alla

5,5

orange

Helena Blomqvist

 

 

 

941310

 

 

Sträcka 8

alla

8,0

blå

Per-Anders Axelsson

 

 

 

6799999 

 

Sträcka 9

alla

5,5

blå

Anders Henriksson

 

 

 

 

 

 

Sträcka 10

alla

5,0

orange

Marie Högstrand

 

 

 

7621222

 

 

Sträcka 11

alla

6,5

blå

Vakant

 

 

 

 

 

 

Sträcka 12

alla

3,0

gul

Axel Eckhart

 

 

 

2107584

 

 

Sträcka 13

alla

6,5

orange

Anders Sandberg

 

 

 

1418151

 

 

Sträcka 14

alla

4,0

gul

Lizkulla Pettersson

 

 

 

15741

 

 

Sträcka 15

damer

4,5

blå

Kristin Hansson

 

 

 

27489

 

 

Sträcka 16

alla

8,0

blå

Josefin Andersson

 

 

 

940714

 

 

Sträcka 17

alla

6,5

blå

Marcus Ragnarsson

 

 

 

1010908

 

 

Sträcka 18

alla

3,0

blå

Helena Andersson

 

 

 

203804

 

 

Sträcka 19

alla

8,0

blå

Rikard Ölander

 

 

 

 

 

 

Sträcka 20

damer

5,0

blå

Åsa Hagnestål

 

 

 

42264

 

 

Skribent: Marina Axelsson
Epost: This is a mailto link

 

Tränings- och tävlingsprogram våren 2019

 

Tält- och vimpelansvariga


Tävlingsstatistik


GRYMT 2019 

 

 
 Länk till Eventor
 

 Länk till Orientering.se

 

Länk till Sisu Idrottsutbildarna

 

Postadress:
Markbygdens OK - Orientering
Anders Andersson, Brantalid 14
51156 Kinna

Kontakt:
Tel: +46705141370
E-post: This is a mailto link

Se all info

Våra sponsorer 2019

 

 

Negativ logga Sparbanken Sjuhärad 

  

Sponsor Forsbergs

 

Sponsor Markbladet

 

Sponsor MM

 

Sponsor Air Control