Hoppa till sidans innehåll

2019


DM Sprintstafett H21 Felix Axelsson och Pontus Karlsson

DM Sprintstafett D16 Lisa Åkesson och Erika Åkesson 

 

U-10mila (Judith Granat, Vanja Hagnestål Lundenius, Einar Granat, Olle Blomqvist, Hjalmar Skogevall och Alfred Martinsson)

DM Stafett D16 (Erika Åkesson, Elsie Häggmark, Matilda Fagerlind, Elin Blomqvist och Lisa Åkesson)

 

 

Damkavlen (Erika Åkesson, Lisa Åkesson, Anne Hansson, Marina Axelsson och Åsa Hagnestål + Marie Högstrand) och Tiomilakavlen (Felix Axelsson, Pontus Karlsson, Mikael Bergstedt, Filip Andersson, Albin Andersson, Erika Åkesson, Lisa Åkesson, Bertil Åkesson, Per-Anders Axelsson och Petter Bergstedt) 

 

 

 

Jukola och Venla i Finland

Felix Axelsson, Albin Andersson, Pontus Karlsson, Olle Bergstedt, Filip Andersson, Edvin Carlsson och Simon Skogman

Niklas Frisk, Erik Persson, Mikael Bergstedt, Joel Udd, Per-Anders Axelsson, Niclas Andersson och Urban Sörqvist

Josefin Andersson, Marie Högstrand, Marina Axelsson och Anne Hansson

Lagledare - Ivar Sörqvist och Tintin Hansson

Tjoget - förstalaget placerade sig som 12:a och andralaget som 62:a lag

Bakre raden - Marina Axelsson, Helena Blomqvist, Niclas Andersson, Josefin Andersson, Petter Bergstedt, Anaders Sandberg, Bertil Åkesson, Edvin Carlsson, Olle Sörqvist, David Hansson, Albin Andersson, Torgny Pettersson, Elsie Häggmark, Rickard Öhlander, Helena Andersson, Erika Åkesson, Michael Magnusson. 

Främre raden - Marie Högstrand, Urban Sörqvist, Tintin Hansson, Elin Blomqvist, Olle Blomqvist, Einar Sörqvist, Marcus Ragnarsson, Filip Andersson, Marita Larsson, Einar Granat och Åsa Hagnestål. 

Saknas på bilden gör - Olle Bergstedt, Anton Blomqvist, Niklas Frisk, Christer Lundenius, Sofia Sörqvist, Lisa Åkesson, Felix Axelsson och säkert någon mer.

Uppdaterad: 09 FEB 2020 17:42 Skribent: Marina Axelsson
Epost: This is a mailto link

 

Tränings- och tävlingsprogram hösten 2020

 

Tält- och vimpelansvariga


Sörens tävlingsstatistik


GRYMT 2020 

 

 
 Länk till Eventor
 

 Länk till Orientering.se

 

Länk till Sisu Idrottsutbildarna

 

Postadress:
Markbygdens OK - Orientering
Anders Andersson, Brantalid 14
51156 Kinna

Besöksadress:
Kristin Hansson, Flohult Storegården 12
51199 Sätila

Kontakt:
Tel: +46735235816
E-post: This is a mailto link

Se all info

Våra sponsorer 2020

 

 

Negativ logga Sparbanken Sjuhärad 

  

Sponsor Forsbergs

 

Sponsor Markbladet

 

Sponsor MM

 

Sponsor Air Control