Hoppa till sidans innehåll

Sammanställning 2014


Klubbmästerskap 2014

20/5 Medel Motala -> Resultat

3/6 Ultralång Boxholm -> Resultat

17/6 Sprint Borensberg -> Resultat

23/9 Natt Borensberg

28/9 Lång Motala (OBS ändrat datum)

 

BMOL KM 2014 ställning efter 5 deltävlingar

     

OBS Resultat från 2 deltävlingar krävs för placering i KM 

       
               

Klass

Medel

U-lång

Sprint

Natt

Lång

Summa

Plac

D21

             

Britta Norén

5

       

5

-

Lotta Frisell

       

5

5

-

               

H21

             

Emil Bruhn

1

5

3

 

3

12

1

Niklas Carlsson

5

 

5

   

10

2

Torbjörn Carlsson

       

5

5

-

Jonas Våtz

3

       

3

-

Joel Valfridsson

2

       

2

-

               

D20

             

Lovisa Knutsson

5

       

5

-

               

H20

             

Joar Lönngren

 

5

5

 

5

15

1

Jakob Bremer

5

3

3

 

3

14

2

               

D16

             

Julia Knutsson

5

       

5

-

Lovisa Lindqvist

   

5

   

5

-

               

H16

             
               

D14

             

Ida Johansson

5

 

5

   

10

1

Smilla Tengvall

   

3

   

3

-

               

H14

             

Jonas Milton

5

       

5

-

Oskar Pettersson

3

       

3

-

               

D12

             

Erica Molin

5

 

5

   

10

1

Malva Tengvall

3

 

2

   

5

2

Wilma Thudén

2

 

3

   

5

2

Ebba Lövgren

   

1

   

1

-

               

H12

             

Filip Örnvall

3

 

5

   

8

1

Viktor Lindqvist

5

       

5

-

Arvid Pettersson

2

       

2

-

               

D10

             

Moa Kleist

5

       

5

-

Tilda Thudén

   

5

   

5

-

               

H10

             

Albin Örnvall

5

 

5

   

10

1

Karl Pettersson

3

       

3

-

Elis Friberg

   

3

   

3

-

Edvin Elofsson

2

       

2

-

Filip Lövgren

   

2

   

2

-

               

D40

             

Annelie Alenius

3

5

3

5

5

18

1

Maria Pettersson

5

       

5

-

Bodil Molin

   

5

   

5

-

Cecilia Friberg

   

2

   

2

-

Therese Lindqvist

   

1

   

1

-

Inger Milton

0

       

0

-

               

H40

             

Patrik Kleist

5

       

5

-

Urban Andersson

       

5

5

-

Johan Knutsson

3

       

3

-

               

D50

             

Margareta Skarp Runtegen

5

5

     

10

1

Gunilla Carlsson

3

 

0

   

3

 
               

H50

             

Göran Valfridsson

3

5

3

5

 

16

1

Anders Molin

5

 

5

   

10

2

Conny Bruhn

1

3

2

 

3

9

3

Christer Karlsson

2

     

5

7

4

Karl-Johan Norén

1

1

 

3

 

5

5

Sören Bremer

1

1

1

2

1

5

6

Jan-Erik Carlsson

1

1

1

 

1

4

7

Roger Karlsson

1

2

     

3

8

Erik Axelsson

1

 

1

   

2

9

Mats Lönngren

   

1

 

1

2

9

Kenth Edin

       

2

2

-

               

D60

             
               

H60

             

Ingemar Magnusson

5

3

5

   

13

1

Anders Montelius

3

     

5

8

2

Håkan Gustafsson

2

 

3

   

5

3

Per-Åke Tengvall

 

5

     

5

-

Jan Lindgren

1

       

1

-

Per Våtz

1

       

1

-

               

H70

             

Bengt Carlsson

5

       

5

-

Bengt Kleist

3

       

3

-

               
               
Uppdaterad: 28 MAR 2018 00:17 Skribent: Göran Valfridsson

Träningsprogram här
Resultat träningar här
Anmäl till tävlingar via Eventor

-Klubbmästerskap 2018-06-24-

Budkavlar 2018
1/4 Kolmårdskavlen (inställd)
14-15/4 Stigtomtakavlen
28/4 Tiomila
30/6-1/7 Tjoget
20/8 DM-kavlen
29/9 Ekorren Cup
6/10 25-manna
27-28/10 Smålandskavlen
Anmälan budkavlar


O-ringen Kolmården 2019 - Upplev äventyret

Mjölby OK är funktionärsförening
för O-Ringen Kolmården 2019 i
Norrköping. Läs mer...


Postadress:
Mjölby OK - Orientering
Parkgatan 58
59551 Mjölby

Kontakt:
Tel: 0142-611861
E-post: This is a mailto link

Se all info