Hoppa till sidans innehåll

Funktionärslista Tjejvättern

31 MAJ 2019 10:19
  • Uppdaterad: 31 MAJ 2019 10:19

Funktionärer Tjejvättern 8 Juni 2019

Starten 08.00-11.00 (eller när sista grupp passerat)

Samling vid seven eleven 07.20 för uthämtning av västar och flaggor och instruktioner . Stannar till sista grupp startat, återsamling vid seven eleven för inlämning av flaggor och västar.

Södra Allén/Vadstenavägen              Helena Ånstad

                                                          Mattias Källstrand

                                                          Anna Karin Gullberg

                                                          Marina Hjelm

                                                                

                                                                

Vadstenavägen/Sveavägen                Bo Steinvall

                                                           Mikael Emtesten

                                                                

 

Vadstenavägen/”Traktorsvägen”     Mats Björklin

                                                         Helena Högberg

                                                                

 

Trafikplats Södra Freberga                Fredrik Blomberg

                                                           Tomas Efraimsson

                                                                

                                                            Jill Jonsson

                                                            Petter Ivan Jonsson

                                                                

                                                                

                                                                 

 

Tillbakavägen  10.00-14.30, Samling 09.45 vid seven eleven

 

Fågelstavägen/Västra Stenby Korset                   

                                                                 Andreas JohanssonZune

                                                                  Gabriella Zune

                                                                

 

 

Sjökumla                                                André Conradsson

                                                               Tomas Hemmingsson

                                                               Peter Håkansson

Tillbakavägen  14.30-18.00 (eller när sista bil passerat), åker direkt till passet och löser av

 

Fågelstavägen/Västra Stenbykorset  Ingrid Martini

                                                                 Matilda Martini

                                           

                                                                

Sjökumla                                                Daniel Samuelsson + Fru

                                                               André Conradsson/Peter Håkansson

                                                                

                                                                                                            

                                                                

Pass 1 Hamnen 10.00-14.30

Samling vid seven eleven 09.45 för uthämtning av västar och flaggor.

 

Kanalparken                                           Martin Sundqvist

                                                                Albin Gunnarsson

                                                                                                            

 

Brandmuséet                                        Zabina Andersson

                                                                

 

Vätternmagasinet                                Ida Slänsby

                                                             Patric Halenius                                     

                                                                

Cykelstatyn                                          Jöns Samuelsson

                                                             Karl Oskar Svensson

Pass 2 Hamnen  14.30-18.30 (Eller tills Peter kommer och hämtar in flaggorna)

Samling Brandmuséet kl.14.20

 

Kanalparken                                          Emelie Fielder

                                                               Mattias Hedlund

 

Brandmuséet                                         Peter Pilemalm

                                                               Lucas Pilemalm                                    

 

Vätternmagasinet                                Linda Stråt

                                                             Loke stråt

                                                                

 

Cykelstatyn                                        Marie Sjögren(Gustafsson)

                                                            Molly Brissman              

Skribent: Peter Håkansson
Epost: This is a mailto link

 LG

 

 SisuNorLarge_färg

352bb017503d1642c668a7f4d7f9d9e5_eps

Postadress:
Motala AIF - Friidrott
Friidrott, Bangårdsgatan 3
59135 Motala

Kontakt:
Tel: 0702248167
E-post: This is a mailto link

Se all info