Hoppa till sidans innehåll

Resultat Resultattävling

29 DEC 2018 22:47
Resultat Motala AIFs Resultattävling 20181227
  • Uppdaterad: 29 DEC 2018 22:47

Kvinnor 60m Häck

  1. Orchina Ghreibo-00    10,1

Kvinnor 400m

  1. Emily Fielder-00           64,5
  2. Matilda Martini-06        70,2
  3. Evelina Orre Svärdbom-06  73,6         Nyköpings BIS

F15 60m häck

  1. Emma Hjelm-05           9,6
  2. Malva Axén-05            9,7
  3. Ida Kindbom-05           10,6

F15 Höjd

  1. Emma Hjelm-05           1,41
  2. Ida Kindbom-05           1,38
  3. Evelina Orre Svärdbom-06  1,35         Nyköping BIS
  4. Matilda Martini-06     1,30
  5. Malva Axén-05            1,25

F15 Längd

  1. Lina Ånstad-05            4,64
  2. Nova Fogelkvist-04     4,64
  3. Stella Kolbrink Blomberg-04  4,54
  4. Malva Axén-05            4,40
  5. Emma Hjelm-05           4,18
  6. Ida Kindbom-05           4,09

F15 Kula

  1. Malva Axén-05            9,32
  2. Ida Kindbom-05           7,92
  3. Lina Ånstad-05             7,70
  4. Emma Hjelm-05           7,45

F13 60m häck

  1. Matilda Martini-06      11,3
  2. Moa Kindbom-07        11,4
  3. Tuva Lindstedt-08       11,6
  4. Evelina Orre Svärdbom-06   11,9        Nyköpings BIS
  5. Matilda Käck-07          13,0
  6. Lova Slänsby-08          14,2

 

F13 Längd

  1. Matilda Martini-06     4,10
  2. Evelina Orre Svärdbom-06  3,89         Nyköpings BIS

F13 Kula

  1. Evelina Orre Svärdbom-06  7,47         Nyköpings BIS
  2. Matilda Martini-06     7,42

F12 60m

  1. Tuva Lindstedt-08        9,0
  2. Lova Slänsby-08          10,5
  3. Emma Pilemalm-09     10,8
  4. Mathilda Käck-07        10,8

F12 Höjd

  1. Tuva Lindstedt-08       1,20
  2. Moa Kindbom-07        1,15
  3. Mathilda Käck-07        1,05
  4. Emma Pilemalm-09    1,05

F12 Längd

  1. Moa Kindbom-07        4,05
  2. Tuva Lindstedt-08       3,79
  3. Lova Slänsby-08          3,28
  4. Mathilda Käck-07        3,25
  5. Emma Pilemalm-09    3,07

F12 Kula

  1. Tuva Lindstedt-08       9,49
  2. Mathilda Käck-07        7,26
  3. Moa Kindbom-07        6,23

F11 400m

  1. Tuva Lindstedt-08       82,9
  2. Lova Slänsby-08          89,5
  3. Emma Pilemalm-09    90,8

F9 60m

  1. Nellie Hemmingsson  10,4
  2. Maja Martini-10          10,5                   Skeninge IK
  3. Tilde Högberg-11        12,2
  4. Ellen Gunnarsson        12,3
  5. Ester Swärm                 12,4
  6. Bodil Efraimsson-11   13,1

F9 200m

  1. Maja Martini-10                 38,8            (Skeninge IK)
  2. Michelle Conradsson       44,8
  3. Tilde Högberg-11               46,9
  4. Nellie Hemmingsson        46,9
  5. Ester Swärm                        49,7
  6. Bodil Efraimsson-11          52,6
  7. Ellen Gunnarsson               52,9

F9 Längd

  1. Maja Martini-10          3,06                   Skeninge IK
  2. Nellie Hemmingsson  2,67
  3. Tilde Högberg-11        2,53
  4. Bodil Efraimsson         2,33
  5. Ellen Gunnarsson        2,26
  6. Ester Swärm                 2,19

F9 Kula

  1. Maja Martini-10          5,04                   Skeninge IK
  2. Tilde Högberg-11        3,48
  3. Nellie Hemmingsson  3,36
  4. Ellen Gunnarsson        3,29
  5. Bodil Efraimsson-11   2,71
  6. Ester Swärm                 2,11

P15 400m

  1. Calle Lindstedt-05       66,3
  2. Leon Bodén-05            66,5

P15 Längd

  1. Calle Lindstedt-05       3,79

P15 Kula

  1. Leon Bodén-05            9,65
  2. Calle Lindstedt-05       8,76

P13 400m

  1. Daniel Samuelsson-07  83,1
  2. Loke Stråt-07                  91,4

P13 Längd

  1. Daniel Samuelsson-07  3,34
  2. Loke Stråt-07                3,25
  3. P13 Kula

    1. Daniel Samuelsson-07  6,66
    2. Loke Stråt-07                  5,06

    P9 60m

    1. Leo Törnqvist               10,2
    2. Milton Leinar               10,3
    3. Melvin Hjelm                10,4
    4. Cornelis Larsson Swärm   10,4
    5. Emanuel Odin              10,7
    6. Otis Larsson Swärm    13,1
    7. Ludvig Conradsson     13,5
    8. Elmer Efraimsson        15,7

    P9 200m

    1. Milton Leinar               37,3
    2. Leo Törnqvist               37,4
    3. Malte Törnqvist           37,5
    4. Emanuel Odin              40,1
    5. Cornelis Larsson Swärm  42,7
    6. Ludvig Conradsson     50,1
    7. Otis Larsson Swärm    55,0
    8. Elmer Efraimsson        67,8

    P9 Längd

    1. Milton Leinar               3,19
    2. Leo Törnqvist               3,16
    3. Cornelis Larsson Swärm  3,12
    4. Melvin Hjelm                3,04
    5. Emanuel Odin              2,.50
    6. Lucas Högberg             2,35
    7. Otis Larsson Swärm    2,11
    8. Ludvig Conradsson     2,00
    9. Elmer Efraimsson        1,74

    P9 Kula

    1. Leo Törnqvist               4,71
    2. Cornelis Larsson Swärm   4,45
    3. Melvin Hjelm               3,75
    4. Lucas Högberg             3,70
    5. Milton Leinar               3,07
    6. Otis Larsson Swärm    2,34
    7. Emanuel Odin              2,32
    8. Ludvig Conradsson     2,21
    9. Elmer Efraimsson        1,88

     

Skribent: Peter Håkansson
Epost: This is a mailto link

 LG

 

 SisuNorLarge_färg

352bb017503d1642c668a7f4d7f9d9e5_eps

Postadress:
Motala AIF - Friidrott
Friidrott, Bangårdsgatan 3
59135 Motala

Kontakt:
Tel: 0702248167
E-post: This is a mailto link

Se all info