Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2013


Resultat Baltzarloppet 2013

2013-07-27 16:41:20

Created by SiTiming © Neptron AB 2012

D40 10km

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född   - Tid Tid Efter Pace

1

293 Anna Ekholm LK NyköpingRunners 1972     00:44:36   04:27

2

287 Karin Backteman IK Akele 1960     00:49:31 00:04:55 04:57

3

249 Annika Eklundh Motala AIF 1970     00:50:20 00:05:43 05:02

4

327 Gesine RothLjungman IK Akele 1960     00:53:05 00:08:29 05:18

5

111 Kristina Johansson Örebro 1952     00:54:09 00:09:33 05:24

6

107 Linda Ekberg Karlstad 1972     00:57:07 00:12:31 05:42

7

115 Jenny Kylstam Åby 1971     00:57:51 00:13:15 05:47

8

112 Ing Marie Persson IK Akele 1945     00:59:42 00:15:06 05:58

9

197 Agneta Malm Motala 1952     00:59:43 00:15:07 05:58

10

11

 

113

Karin

Katarina

JerkAxelsson

JarlKoubrously

Borlänge

Motala

1970

1967

   

01:00:55

01:01:54

 

00:17:18

 

06:11

12

13

 

110

Ulrika

Anna carin

Karlberg

Selhag

IK Trippe Solna

Stockholm

1967

1971

   

01:03:55

01:04:08

 

00:19:31

 

06:24

14

114 Katarina Present Motala 1963     01:09:21 00:24:45 06:56

15

224 Carina Lövgren Motala 1964     01:10:20 00:25:44 07:02

16

106 Carina Jonsson Vadstena 1973     01:10:32 00:25:56 07:03

17

109 Linda Qvarnemark Falköping 1973     01:13:21 00:28:45 07:20

18

105 Britta Gollvik Motala 1955     01:13:48 00:29:12 07:22

19

108 Gunilla Wallin Fredrkshof FIF 1938     01:19:24 00:34:48 07:56
D40 21km

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född   - Tid Tid Efter Pace

1

                  04:39

1

42 Maria Broström OK Denseln 1971     01:48:37 00:10:39 05:10

2

43 Helena Qvarnemark Kvänum 1970     01:48:59 00:11:02 05:11

3

265 Eva LindénHenriksson IK Akele 1959     01:51:38 00:13:41 05:18

4

261 Stina Kögl IK Westmania 1973     01:52:29 00:14:32 05:21

5

187 Barbro Andersson Löpargänget Motala 1972     01:54:02 00:16:04 05:25

6

40 Elisabeth Cserhalmi Löparkollektivet 1968     01:58:21 00:20:23 05:38

7

234 Sofie Rydell Kisa SK 1973     02:13:24 00:35:27 06:21

8

44 Catarina Pielbusch Hägersten 1974     02:30:54 00:52:57 07:11

9

45 Åsa West USA 1963     02:30:54 00:52:57 07:11

 

                  02:53

 

                  03:11
Damer 10km

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född   - Tid Tid Efter Pace

1

85 Johanna Eriksson Motala AIF 1981     00:38:58   03:53

2

323 Kristina HäggströmWeddin Motala 1996     00:41:19 00:02:20 04:07

3

104 Matilda Jarl

Motala

1998

   

00:45:34

00:06:36

04:33

4

5

 

302

Sandra

Emma

Hänninen

Eriksson

Ockelbo SK

FalunBorlänge SK

1986

1986

   

00:46:55

00:47:08

 

00:08:10

 

04:42

6

100 Madeleine Svensson Skeninge IK 1992     00:47:30 00:08:32 04:45

7

99 Johanna Björk Eneby Street Runner 1978     00:48:14 00:09:15 04:49

8

330 Celine Allard Eskilstuna FI 2001     00:49:46 00:10:48 04:58

9

263 Beatrice Birkhammar Mjölby 1984     00:50:12 00:11:13 05:01

10

210 Petra Leandersson Motala 1992     00:50:21 00:11:22 05:02

11

253 Frida Davidsson Motala 1984     00:50:27 00:11:28 05:02

12

324 Lisa Hansson Linköping 1978     00:50:45 00:11:47 05:04

13

317 Ellen Alveteg Fornåsa 1994     00:52:16 00:13:18 05:13

14

254 Julia Davidsson Motala 1987     00:52:55 00:13:57 05:17

15

91 Linda Nilsson Mjölby 1976     00:53:37 00:14:39 05:21

16

93 Victoria Holmberg Motala 1975     00:53:52 00:14:54 05:23

17

101 Helena Nilvér Linköping 1980     00:54:07 00:15:08 05:24

18

97 Margareta Hagman Motala 1983     00:56:00 00:17:02 05:36

19

319 Emmy MoulinBlomberg Motala 1985     00:56:23 00:17:25 05:38

20

95 Emma RostgaardClaesson Jönköping 1983     00:56:29 00:17:31 05:38

21

96 Ann Sofie Axén Motala 1975     00:58:18 00:19:20 05:49

22

90 Lovisa Johansson Motala       01:01:03 00:22:05 06:06

23

103 Susanne Elf Motala 1974     01:02:14 00:23:15 06:13

24

92 Malin Hultman Motala 1983     01:03:47 00:24:49 06:22

25

98 Amanda Holmberg Motala 1991     01:04:59 00:26:00 06:29

26

89 Helena Wisell Motala       01:05:05 00:26:06 06:30

27

86 Rebecka Roxvret Motala 1983     01:05:06 00:26:08 06:30

28

329 Linda Jonsson Motala 1973     01:05:28 00:26:29 06:32

29

87 Emelie Zune Motala 1981     01:06:10 00:27:12 06:37

30

102 Ida Hallbäck Motala 1977     01:08:21 00:29:23 06:50
Damer 21km

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född   - Tid Tid Efter Pace

1

259 Jenny Johannesson Mullsjö SOK 1976     01:24:40   04:01

2

31 Frida Södermark GOIF Tjalve 1978     01:28:44 00:04:04 04:13

3

28 Camilla Frejd SOK Knallen 1985     01:32:09 00:07:29 04:23

4

37 Kinna Karlsson Löpargänget Motala 1980     01:32:36 00:07:56 04:24

5

326 Henrietta Thorén Linköpings LK 1982     01:36:40 00:12:00 04:36

6

36 Cecilia Allard Eskilstuna FI 1980     01:38:45 00:14:05 04:42

7

26 Johanna Dahlberg Linghem 1978     01:46:19 00:21:39 05:03

8

220 Malin Nilsson SaltsjöBoo 1974     01:46:42 00:22:02 05:04

9

39 Helena Stridbeck Tranås 1978     01:48:38 00:23:58 05:10

10

29 Pernilla Åström IK Akele 1977     01:49:02 00:24:22 05:11

11

34 Johanna Canderblad Borensberg 1981     01:50:07 00:25:27 05:14

12

38 Anna Wismerius         01:52:30 00:27:50 05:21

13

188 Christine Jacobsson Löpargänget Motala 1976     01:54:48 00:30:08 05:28

14

35 Karin Nyström Linköping 1976     01:59:43 00:35:03 05:42

15

27 Lina Eklund KA3 IF 1978     02:04:54 00:40:14 05:56

16

30 Malou Bernström Motala 1986     02:32:19 01:07:39 07:15

 

                  02:13
F11 2km

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född   - Tid Tid Efter Pace

1

146 Carolina Larsson Danderyds SK 2002     00:07:20   03:40

2

241 Vera Alveteg Fornåsa 2003     00:08:22 00:01:02 04:11

3

145 Nora Eriksson Motala AIF 2003     00:09:51 00:02:30 04:55

4

219 Sara Leijon Kärsby 2003     00:10:21 00:03:01 05:10

5

144 Filippa Axén Motala AIF 2002     00:10:35 00:03:14 05:17
F13 2km

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född   - Tid Tid Efter Pace

1

141 Ester SandénAlin Stocksäters IF 2000     00:07:00   03:30

2

142 Emilia Larsson Danderyds SK 2001     00:07:43 00:00:43 03:51

3

143 Celine Allard Eskilstuna FI 2001     00:07:46 00:00:46 03:53
F7 2km

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född   - Tid Tid Efter Pace

1

153 Elsa Wiik Motala AIF 2006     00:10:31   05:15

2

222 Aina Nilvér Linköping 2006     00:11:51 00:01:20 05:55

3

152 Alice Nilsson Mjölby 2007     00:12:38 00:02:06 06:19

4

227 Hanna Johansson Motala 2006     00:13:06 00:02:34 06:33
F9 2km

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född   - Tid Tid Efter Pace

1

233 Ingrid Rydell Kisa SK 2004     00:10:07   05:03

2

269 Smilla Rossel Barnarps IF 2004     00:10:16 00:00:09 05:08

3

218 Julia Leijon Kärsby 2005     00:10:21 00:00:14 05:10

4

163 Lova Berzelius Alingsås 2004     00:10:32 00:00:24 05:16

5

149 Svea Eklund Motala AIF 2005     00:10:33 00:00:26 05:16

6

150 Agnes Haknert Alingsås 2004     00:10:39 00:00:32 05:19

7

196 Aurora Zune Motala AIF 2004     00:11:10 00:01:03 05:35

8

247 Liv Persson Linköping 2005     00:11:21 00:01:13 05:40

9

151 Greta Rosén Örebro 2004     00:11:52 00:01:44 05:56

10

148 Amanda Nilsson Mjölby 2005     00:12:41 00:02:34 06:20

11

201 Wilma Karlsson Motala 2005     00:15:10 00:05:02 07:35
M40 10km

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född   - Tid Tid Efter Pace

1

125 Jason Bailey Motala 1971     00:41:24   04:08

2

216 Tommy Eriksson Motala AIF 1966     00:41:34 00:00:10 04:09

3

239 Mikael Grip Löpning för alla 1967     00:42:02 00:00:38 04:12

4

122 Stefan Oscarsson IK Akele 1972     00:42:03 00:00:39 04:12

5

223 Kent ErikssonPripp LK NyköpingRunners 1973     00:42:26 00:01:02 04:14

6

124 Thomas Samuelsson Motala 1970     00:43:06 00:01:42 04:18

7

318 Björn Robinson Karlskoga LK 1965     00:43:20 00:01:56 04:20

8

295 Joakim Gustavsson Tranås 1970     00:45:48 00:04:24 04:34

9

192 Fredrik Hörlenius Motala 1972     00:46:22 00:04:58 04:38

10

166 Patric Halenius Motala 1968     00:47:25 00:06:01 04:44

11

168 Fredrik Blomberg LSW IF       00:47:26 00:06:02 04:44

12

121 Peter Nydal         00:48:34 00:07:10 04:51

13

126 Stefan Svensson Söderköping 1968     00:50:06 00:08:42 05:00

14

325 Jerker Alexandersson Linköpings LK 1972     00:52:13 00:10:49 05:13

15

16

 

190

Andreas

Lars

Björklund

Wibom

IK NocOut.se

Motala

1972

1971

   

00:52:20

00:52:39

00:11:15 05:15

17

119 Matthias Köhler Feelgood Karlskoga       00:52:56 00:11:32 05:17

18

117 Tommy Gunninge Motala       00:53:46 00:12:22 05:22

19

235 Johan Käller Motala 1970     00:54:33 00:13:09 05:27

20

202 Simon Lundin CKR Motala 1972     00:55:57 00:14:33 05:35

21

212 Anders Gustavsson Motala 1970     00:58:02 00:16:38 05:48

22

301 Fredrik Jarizon Mjölby 1972     00:58:46 00:17:22 05:52
M40 21km

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född   - Tid Tid Efter Pace

1

229 Pontus Rudberg Mjölby 1971     01:25:16   04:03

2

54 Jonas Lundqvist IK Akele 1966     01:26:41 00:01:24 04:07

3

238 Magnus Sandström GOIF Tjalve 1973     01:27:49 00:02:33 04:10

4

49 Martin Gustavsson Norge 1968     01:28:09 00:02:52 04:11

5

47 Peder Sjölin Motala AIF 1972     01:28:30 00:03:13 04:12

6

272 Anders Nilseryd IK Akele 1964     01:28:41 00:03:24 04:13

7

267 Kent Nordström Vilsta IK 1965     01:30:04 00:04:47 04:17

8

48 Magnus Dahlberg Hässelby SK 1971     01:30:09 00:04:52 04:17

9

46 Stefan Asp Motala AIF 1970     01:31:54 00:06:37 04:22

10

273 Erik Karlsson Borensberg 1972     01:33:14 00:07:57 04:26

11

50 Michael Nilsson Mjölby 1971     01:33:35 00:08:19 04:27

12

248 Stefan Persson Linköping Triatlon 1965     01:33:45 00:08:28 04:27

13

53 Peter Axelsson Borlänge 1967     01:34:57 00:09:41 04:31

14

55 Peter Hakert Alingsås 1972     01:34:59 00:09:42 04:31

15

58 Peter Korall Motala 1972     01:35:41 00:10:24 04:33

16

231 Jan Karlberg Trippe IK Solna 1968     01:37:07 00:11:50 04:37

17

217 Lars Wallinder Ericsson IK 1963     01:37:53 00:12:36 04:39

18

19

264

237

Sami

Niclas

Nerberg

Östman

29th SwEDN.com

Motala AIF

1971

1969

   

1.37.57

01:37:58

00:12:41 04:39

20

294 Thomas Stuker Tranås 1969     01:38:18 00:13:01 04:40

21

60 Daniel Bjurhamn Ik NocOut.se 1968     01:38:31 00:13:14 04:41

22

296 Peter Törnqvist Askersund 1969     01:39:51 00:14:34 04:45

23

284 Christian Ulltjärn Linköpings LK 1973     01:40:27 00:15:11 04:47

24

268 Anders Rossel Barnarps IF 1970     01:41:23 00:16:07 04:49

25

52 Niklas Cserhalmi Löparkollektivet 1968     01:46:46 00:21:29 05:05

26

63 Per Johansson PIF Motala       01:46:51 00:21:34 05:05

27

59 Göran Wendeus Team StockhomMarathon 1966     01:48:39 00:23:22 05:10

28

271 Nils Sallnäs IF Linnea 1964     01:53:43 00:28:26 05:24

29

61 Michael Malmgren Motala 1967     01:54:46 00:29:30 05:27

30

57 Christer Broström OK Denseln 1965     01:55:26 00:30:09 05:29

31

251 Håkan Asp   1969     01:56:41 00:31:24 05:33

32

257 Christer Kvam Mälarsjukhuset IF 1966     01:58:19 00:33:02 05:38

33

56 Niclas Dia Rolls Royce IF 1964     02:00:47 00:35:30 05:45

34

299 Christian Stuker Tranås 1966     02:13:50 00:48:33 06:22

35

305 Isak Ahlström Mantorp 1971     02:17:46 00:52:29 06:33

 

                  02:28
M50 10km

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född   - Tid Tid Efter Pace

1

255 Jan Hagelbrand Hagens AIK 1954     00:40:04   04:00

2

321 Stellan Andersson Norrköping 1956     00:41:12 00:01:07 04:07

3

208 Ulf Johansson Solvikingarna 1959     00:44:34 00:04:30 04:27

4

136 Thomas Emelid GOIF Tjalve 1961     00:45:38 00:05:34 04:33

5

133 Jan Svensson Skeninge IK 1960     00:47:30 00:07:25 04:45

6

127 Roger Pettersson Motala 1961     00:47:43 00:07:39 04:46

7

288 Tommy Pedersen Motala 1963     00:49:30 00:09:26 04:57

8

211 Ove Bäcklin Motala AIF 1959     00:50:22 00:10:17 05:02

9

195 Lars Karlstedt PIF Motala 1955     00:50:55 00:10:51 05:05

10

131 Thomas SjögrenGustavsson Motala 1961     00:51:13 00:11:08 05:07

11

134 Göran Pettersson Motala 1961     00:51:19 00:11:15 05:07

12

164 Kjell Welin Motala 1959     00:54:50 00:14:46 05:29

13

250 Henrik Winskog Solfjäderstaden 1960     00:55:24 00:15:20 05:32

14

130 Rune Strand Linköping 1963     00:55:36 00:15:31 05:33

15

304 Björn Ekström Motala 1962     00:56:55 00:16:50 05:41

16

289 Johan Waldner Motala 1955     00:57:53 00:17:49 05:47

17

320 Per Inge Blomberg Schweiz 1961     00:59:49 00:19:44 05:58

18

128 Glenn Persson Askim 1954     01:00:23 00:20:19 06:02

19

135 Stefan Malmborg Motala 1959     01:00:58 00:20:54 06:05

20

132 Staffan Silvegyll Örebro 1962     01:02:10 00:22:06 06:13

21

129 Håkan Borg Eksjö 1959     01:09:38 00:29:34 06:57
M50 21km

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född   - Tid Tid Efter Pace

1

66 Mikael Knutsson IK Akele 1963     01:29:41   04:16

2

328 Sven Andersson IK Akele 1959     01:35:20 00:05:39 04:32

3

184 Lenn Aronsson IK Akele 1955     01:37:45 00:08:04 04:39

4

230 Mats Hammerin Borlänge LK 1960     01:37:48 00:08:06 04:39

5

309 Erlend Legander   1963     01:45:21 00:15:40 05:01

6

286 Mats Backteman IK Akele 1959     01:49:51 00:20:10 05:13

7

68 Jim Turesson Norrköping 1957     01:54:33 00:24:52 05:27

8

291 Mikael Holmberg Västervik 1959     01:56:10 00:26:29 05:31

9

67 Stefan Davidsson Strängnäs 1960     01:56:50 00:27:09 05:33

10

240 KlasGöran Ewerman Motala 1960     02:04:46 00:35:05 05:56

11

64 Thomas Mårtensson KA3 IF 1962     02:23:16 00:53:35 06:49
M60 10km

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född   - Tid Tid Efter Pace

1

282 Raimo Nygård Sala 1952     00:42:18   04:13

2

213 Thommy Karlsson Djungelpatrullen 1950     00:45:03 00:02:45 04:30

3

214 Thure Karlsson Djungelpatrullen 1950     00:45:04 00:02:46 04:30

4

139 Lars Degerheim Huddinge AIS 1948     00:47:33 00:05:15 04:45

5

274 Lars Andersson IK Akele 1952     00:58:26 00:16:08 05:50

6

138 Ulf Samuelsson IFK Linköping       01:02:12 00:19:54 06:13

7

207 Jörgen Nyström Motala 1951     01:04:32 00:22:14 06:27

8

137 Jan Larry Holmberg Motala 1947     01:04:58 00:22:40 06:29

9

285 Anders Jonasson Aneby 1953     01:06:01 00:23:43 06:36

10

204 Örjan Seger Motala 1946     01:08:51 00:26:33 06:53

11

298 Sven Sandberg Motala AIF 1941     01:20:25 00:38:07 08:02
M60 21km

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född   - Tid Tid Efter Pace

1

73 Anders Kasselstrand Kisa SK 1947     01:34:24   04:29

2

226 Tommy Ericsson LK NyköpingRunners 1947     01:34:29 00:00:04 04:29

3

244 Åke Palmqvist IK Akele 1946     01:35:41 00:01:16 04:33

4

72 Lars Dennevi LK NyköpingRunners 1942     01:42:18 00:07:53 04:52

5

322 Sven Åke Persson IK Akele 1944     01:48:41 00:14:16 05:10

6

70 Ove Engman Elvans IF 1939     02:15:52 00:41:27 06:28

7

69 Sten Odelberg Fredrkshof FIF 1939     02:22:11 00:47:46 06:46

 

71 Bernt Magnusson IK Akele 1933     DNF    
Män 10km

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född   - Tid Tid Efter Pace

1

303 Jimmie Johnsson Axa Sports Club 1985     00:34:43   03:28

2

82 Stefan Wass IK Akele 1987     00:34:46 00:00:03 03:28

3

79 Johan Carlsson Örgryte IS 1987     00:35:06 00:00:23 03:30

4

76 Jonas Linderholm Huddinge AIS 1988     00:35:49 00:01:06 03:34

5

80 Mattias Käck Fredrkshof FIF 1983     00:36:06 00:01:23 03:36

6

75 Daniel Karlsson Ystads IF 1984     00:37:18 00:02:35 03:43

7

191 Marcus Morin Solvikingarna 1978     00:37:21 00:02:38 03:44

8

312 Claes Lennartsson IK Pallas 1984     00:37:46 00:03:03 03:46

9

316 Adam Alveteg Fornåsa 1996     00:38:36 00:03:53 03:51

10

313 Martin Jonsson Räddningstjänsten 1984     00:39:57 00:05:14 03:59

11

74 Fredrik Zeitelberg Motala AIF 1978     00:40:39 00:05:56 04:03

12

177 Mumma Ahlabib LSW IF       00:41:51 00:07:08 04:11

13

178 Sanel Osmanovic LSW IF       00:42:31 00:07:48 04:15

14

252 Christoffer Lindqvist Motala 1981     00:42:36 00:07:53 04:15

15

307 Magnus Nykvist Motala 1979     00:43:33 00:08:50 04:21

16

300 Fredrik Lundgren Skänninge 1975     00:43:47 00:09:04 04:22

17

283 Ulrik Karlsson Lessebo OK 1975     00:44:22 00:09:39 04:26

18

315 Fredrik Svärm Motala AIF 1980     00:44:24 00:09:41 04:26

19

78 Henrik Sandberg Motala 1983     00:44:57 00:10:14 04:29

20

81 Emil Särnehed IK Akele 1994     00:44:58 00:10:15 04:29

21

169 Andreas Wikström LSW IF       00:46:09 00:11:26 04:36

22

278 Mattias Ragnehed Motala 1976     00:46:53 00:12:10 04:41

23

83 Jakob Johansson Växjö 1990     00:47:00 00:12:17 04:42

24

171 Marcus Cederqvist LSW IF       00:47:05 00:12:22 04:42

25

189 Daniel Olausson Motala 1978     00:47:11 00:12:28 04:43

26

194 Fredrik Andersson Motala 1982     00:47:48 00:13:05 04:46

27

262 Patrik Birkhammar Mjölby 1980     00:49:49 00:15:06 04:58

28

206 Jimmy Bäckström Linköping 1977     00:52:59 00:18:16 05:17

29

170 Felix Manfredsson LSW IF       00:53:27 00:18:44 05:20

30

181 Sebastian Käller LSW IF       00:53:49 00:19:06 05:22

31

193 Jonas Brandt Motala 1979     00:53:53 00:19:10 05:23

32

183 Samir Rekic LSW IF       00:54:19 00:19:36 05:25

33

199 Jimmy Jarmyr Motala 1975     00:54:59 00:20:16 05:29

34

185 Christer Fredriksson Grankulla Runners 1974     00:55:47 00:21:04 05:34

35

180 Kim Karlsson LSW IF       00:55:57 00:21:14 05:35

36

176 Olle Blomdahl LSW IF       00:55:58 00:21:15 05:35

37

175 Mikael Sonesson LSW IF       00:58:58 00:24:15 05:53

38

174 Marcus Sundström LSW IF       01:00:03 00:25:20 06:00

39

172 Calle Håkansson LSW IF       01:00:13 00:25:30 06:01

40

276 Peter Rönnqvist Linköping 1975     01:04:26 00:29:43 06:26

41

205 Mattias Zetterlund Kumla 1977     01:07:07 00:32:24 06:42
Män 21km

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född   - Tid Tid Efter Pace

1

200 Laban Siiro Kenya       01:11:38   03:24

2

14 Magnus Lindberg Ockelbo SK 1990     01:13:23 00:01:45 03:29

3

258 Daniel Karlsson IK Akele 1986     01:15:02 00:03:23 03:34

4

308 Edvin Karlsson IK Akele 1980     01:15:27 00:03:48 03:35

5

311 Fredrik Rådström Hällefors LK 1983     01:17:54 00:06:15 03:42

6

260 Adrian Dahlqvist Gyllebo 1984     01:21:48 00:10:09 03:53

7

6 Erik Åström IK Akele 1979     01:25:10 00:13:31 04:03

8

277 Erik Drotz Ik NocOut.se 1985     01:26:20 00:14:41 04:06

9

279 Robert Davidsson Ölmstad IS 1988     01:27:15 00:15:36 04:09

10

314 Maximilian LohmIsberg Motala 1991     01:27:50 00:16:11 04:10

11

209 Daniel Johansson Örebro AIK 1986     01:29:04 00:17:26 04:14

12

9 Henrik Danielsson Ik NocOut.se 1974     01:29:07 00:17:28 04:14

13

186 Kristian Karlsson Motala 1979     01:29:10 00:17:32 04:14

14

4 Mikael Ceder Ik NocOut.se 1982     01:29:32 00:17:53 04:15

15

17 Per Christell Skeninge IK 1980     01:32:34 00:20:56 04:24

16

198 Rickard Petrich Motala 1974     01:32:52 00:21:13 04:25

17

16 Jocke Bernström Motala AIF 1981     01:34:23 00:22:44 04:29

18

167 Kristoffer Krus Linköping 1987     01:35:13 00:23:34 04:32

19

11 Jan Warverud Motala 1974     01:35:15 00:23:37 04:32

20

3 Fredrik Didriksson Nödinge 1976     01:35:33 00:23:55 04:33

21

245 Jack Johansson IFK Österbymo 1989     01:35:45 00:24:07 04:33

22

19 PerAnders Nybond Frösön 1979     01:35:47 00:24:08 04:33

23

12 Erik Högkvist Karlstad 1989     01:36:39 00:25:00 04:36

24

280 Robin Johansson Ölmstad IS 1988     01:36:48 00:25:09 04:36

25

10 Mattias Berggren Hultsfreds LK 1974     01:37:06 00:25:27 04:37

26

8 Mattias Wettermark Ik NocOut.se 1978     01:37:18 00:25:39 04:38

27

20 Daniel Allard Eskilstuna FI 1976     01:38:45 00:27:06 04:42

28

275 Fredrik Mjörning Ik NocOut.se 1981     01:41:54 00:30:15 04:51

29

281 Jakob Svensson Ölmstad IS 1987     01:42:15 00:30:36 04:52

30

310 Sara Jakobsson Karlskoga LK 1987     01:47:04 00:35:26 05:05

31

306 Simon Jormelin Åby 1975     01:47:09 00:35:31 05:06

32

292 Robert Forsgren Ik NocOut.se 1975     01:54:23 00:42:44 05:26

33

18 Janne West Linköping 1982     01:56:37 00:44:58 05:33

34

13 Arvid Berzelius Alingsås 1978     01:58:10 00:46:31 05:37

35

15 Filip Hoppula Motala       01:59:02 00:47:24 05:40

36

22 Fredrik Svensson Motala 1985     02:03:24 00:51:45 05:52

37

1 Max Skännestig Motala       02:14:07 01:02:28 06:23

38

290 John Börén Motala 1977     02:19:06 01:07:27 06:37

 

21 David Kasselstrand Gamleby OK 1982     DNF   03:29
P11 2km

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född   - Tid Tid Efter Pace

1

156 Kevin Bodén Motala AIF 2002     00:07:16   03:38

2

270 Filip Rossel Barnarps IF 2002     00:08:06 00:00:50 04:03

3

159 Johannes Lönnqvist   2002     00:08:26 00:01:10 04:13

4

158 Arvid Pettersson Skeninge IK 2003     00:09:02 00:01:46 04:31

5

157 Olle Hoppula Motala 2003     00:09:32 00:02:16 04:46

6

256 Kevin Bölenius Kvicksund KSK 2003     00:09:48 00:02:32 04:54

7

203 Simon Cederfjärd Umeå 2002     00:09:57 00:02:41 04:58
P13 2km

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född   - Tid Tid Efter Pace

1

155 Simon Hjortmark GOIF Tjalve 2000     00:06:57   03:28

2

215 Isak Huddén Klubblös 2000     00:07:53 00:00:55 03:56

3

228 Rasmus Rudberg Sya SK 2001     00:08:09 00:01:11 04:04

4

242 Ludvig Alveteg Fornåsa IF 2000     00:08:12 00:01:15 04:06

5

246 Love Persson Linköping 2000     00:08:32 00:01:35 04:16

6

225 William Gustavsson Norge 2000     00:08:47 00:01:49 04:23
P7 2km

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född   - Tid Tid Efter Pace

1

221 Samuel Hallbäck Motala 2006     00:11:52   05:56

2

236 Theo Malm IK Akele 2008     00:12:41 00:00:48 06:20

3

243 Axel Rydell Kisa SK 2008     00:12:55 00:01:02 06:27
P9 2km

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född   - Tid Tid Efter Pace

1

162 Vincent Larsson Danderyds SK 2005     00:09:17   04:38

2

161 Leo Bodén Motala AIF 2005     00:09:17 00:00:00 04:38

3

160 Alvin Willén Motala AIF 2005     00:09:37 00:00:20 04:48

4

266 Wilma Wikström Mjölby 2005     00:12:13 00:02:56 06:06
Uppdaterad: 08 AUG 2013 22:17 Skribent: Peter Håkansson
Epost: This is a mailto link

 LG

 

 SisuNorLarge_färg

352bb017503d1642c668a7f4d7f9d9e5_eps

Postadress:
Motala AIF - Friidrott
Friidrott, Bangårdsgatan 3
59135 Motala

Kontakt:
Tel: 0702248167
E-post: This is a mailto link

Se all info