OK Denseln Långdistans, Klassresultatlista

2009-05-10


D10 2160 meter 15 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lisa BerggrenOK Kolmården18:020:00
2Victoria AsketunOK Roxen19:341:32
3Isabelle AguirreOK Kolmården21:423:40
4Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OL22:034:01
5Maja ÖstlundOK Kolmården25:257:23
6Tilda MarmelidOK Roxen25:277:25
7Johanna GuståsLinköpings OK25:317:29
8Josefin BovellanNAIS OK29:0611:04
9Malva EvebornOK Roxen35:5017:48
10Linnéa GustafssonOK Hällen39:3721:35

D12 2590 meter 19 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mai Ly SorriGOIF Tjalve19:590:00
2Stina GuståsLinköpings OK22:032:04
3Emma PetterssonOK Roxen22:192:20
4Elin JohanssonFinspångs SOK23:123:13
5Tora WesterbergOK Kolmården24:044:05
6Julia ErikssonOK Kolmården24:184:19
7Lova EvebornOK Roxen26:076:08
8Emilia ÖstlundOK Kolmården28:358:36
9Klara LjunggrenLinköpings OK29:559:56
10Lovisa KnutssonBoxholm-Mjölby OL31:1011:11
11Sarah PerssonOK Denseln34:3814:39
12Ida MiltonBoxholm-Mjölby OL43:3123:32
Sanna FasthBoxholm-Mjölby OLEj start
Moa HedegårdOK KolmårdenEj start
Cornelia AnderssonOK KolmårdenEj start

D14 3410 meter 19 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Andrea SvenssonFinspångs SOK33:240:00
2Elin HåkanssonSkogspojkarnas OK33:390:15
3Linda AguirreOK Kolmården36:283:04
4Lisa MalmströmGOIF Tjalve38:154:51
5Märta BerggrenOK Kolmården38:164:52
6Ida RydbergFinspångs SOK38:265:02
7Amanda NygrenSkogspojkarnas OK40:457:21
8Fanny AsketunOK Roxen42:008:36
9Malin MiltonBoxholm-Mjölby OL45:0611:42
10Marit FaxénLinköpings OK47:5314:29
11Gerda RankkaOK Roxen57:1023:46
12Frida StrömbergFinspångs SOK58:0224:38
13Ebba WesterbergOK Kolmården63:3230:08
14Sofia BerggrenOK Kolmården71:4838:24

D16 3850 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Linnea FaxénLinköpings OK37:240:00
2Anna WehlinSkogspojkarnas OK39:302:06
3Karolina NygrenSkogspojkarnas OK41:264:02
4Hannna NilssonOK Denseln44:427:18
5Josefine DahlstedtGOIF Tjalve48:0710:43
6Josefina AlménLinköpings OK48:5411:30
7Hanna AleniusBoxholm-Mjölby OL52:3815:14

D21 4830 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anna JohanssonAnkarsrums OK44:470:00
2Lisa JohanssonStjärnorps SK45:310:44
3Cecilia KleistLinköpings OK46:081:21
4Helén PerssonLinköpings OK53:479:00
5Sara ÖbergOK Hällen55:1310:26
6Karin HedbergOK Linné59:1814:31
7Åsa AxénMotala AIF OL61:0216:15
8Sofie AxeenStjärnorps SK61:3316:46
9Hanna TjärnströmLinköpings OK66:3321:46
10Julia TjärnströmLinköpings OK83:0438:17
Amie SamuelssonOK 64 TorpaEj start

D35 4190 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Annika AsketunOK Roxen40:270:00
2Kristina LjunggrenLinköpings OK40:400:13
3Hillevi LuksGOIF Tjalve50:069:39
4Gabriella JarlGOIF Tjalve51:2010:53
5Anna Martin-MagnussonGOIF Tjalve52:2311:56
6Sofia WesterbergOK Kolmården53:5613:29
Gith ThellsénOK RoxenEj godk.

D40 3850 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mia LindbergBoxholm-Mjölby OL38:170:00
2Barbara SvenssonFinspångs SOK39:431:26
3Agneta ErikssonOK Kolmården40:262:09
4Inger GuståsLinköpings OK40:432:26
5Lena LindmanFinspångs SOK41:273:10
6Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL42:053:48
7Maria WallströmNyköpings OK43:104:53
8Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL45:006:43
9Annica BerggrenOK Kolmården47:028:45

D45 3900 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Inger BergLinköpings OK39:090:00
2Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK43:023:53
3Karin LundströmOK Roxen46:076:58
4Eva CarlssonJönköpings OK50:1411:05
5Marianne NymanLinköpings OK50:2111:12
6Margareta Skarp RuntegenBoxholm-Mjölby OL58:4419:35
7Marie HåkanssonOK Kolmården60:1621:07
8Kerstin SegerssonOK 64 Torpa64:2325:14
9Annelie AugustssonTjällmo-Godegårds OK64:3325:24
10Kerstin JagestenOK Kolmården73:4534:36
11Monika LundqvistSkogspojkarnas OK90:3751:28

D50 3360 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Inger JohanssonNAIS OK43:450:00
2Carina FaxénLinköpings OK45:051:20
3Lena FröbergGOIF Tjalve45:221:37
4Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL48:024:17
5Kristina HagfalkOK Hällen55:5412:09
6Lena FornanderSkogspojkarnas OK61:1517:30

D55 3370 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Britt-Marie AldénOK Kolmården38:260:00
2Magdalena AxiGOIF Tjalve52:2113:55
3Marie SvernestamLinköpings OK52:4514:19
4Gerd HagströmGOIF Tjalve59:2420:58
5Barbro ÖstlundOK Roxen59:4321:17
6Christina KarlssonOK Hällen60:0321:37
7Lena JohanssonSkogspojkarnas OK67:5729:31
8Maud LundgrenLinköpings OK70:1531:49
9Elisabeth WiklundLinköpings OK87:2348:57
Lena PerssonGamleby OKEj start
Barbro FrelinOK RoxenEj start

D60 3320 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Kerstin ErikssonBjörkfors GOIF54:150:00
2Eva LindgrenLinköpings OK65:4011:25
3Inger PetterssonBjörkfors GOIF78:3224:17
Caroline OlofssonOK KolmårdenEj start
Britt-Marie BjörklundVästerviks OKEj start

D65 2960 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Carina LindmanFinspångs SOK43:310:00
2Karin RenbergOK Kolmården48:475:16
3Britten PerssonFinspångs SOK49:275:56
4Sonja HanssonGOIF Tjalve50:226:51
5Margareta TidmanOK Kolmården60:4817:17
6Britt PetterssonOK Roxen64:3121:00
7Kerstin BengtssonMotala AIF OL66:0522:34
8Ann-Cathrine SundqvistOK Motala67:0723:36
9Lotta GranholmLinköpings OK68:1624:45
10Chatarina AnderssonOK Motala85:4842:17
Monica Britta Maria LindgrenLinköpings OKEj godk.

D70 2840 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Hansi FridströmFinspångs SOK75:060:00
2Inga PetterssonTenhults SOK92:5417:48
Gudrun ThigerLinköpings AIKEj godk.
Elisabet BuchtJärfälla OKEj start

D75 2840 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jonna EngblomLinköpings AIK56:490:00
2Astrid AnderssonNAIS OK62:586:09
3Karin CarlssonNyköpings OK65:148:25
Gunnel NilssonLinköpings AIKEj godk.

H10 2140 meter 21 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1August MollénOK Denseln13:070:00
2Carl CarlssonNyköpings OK14:361:29
3Johan LindmanFinspångs SOK15:202:13
4Hugo LillieströmOK Roxen16:353:28
5Isak HertinVästerviks OK17:234:16
6Arvid WesterbergOK Kolmården17:384:31
7Gabriel UlltjärnOK Roxen18:235:16
8Philip CarlssonNyköpings OK18:495:42
9Jonas AnderssonOK Roxen20:447:37
10Thorsten SvenssonFinspångs SOK20:557:48
11Joar HertinVästerviks OK21:368:29
12Hugo DalhammerOK Roxen22:018:54
13Axel JohanssonFinspångs SOK30:0616:59
14Sixten ElehedLinköpings OK30:5917:52
15Joel KarnehedOK Roxen31:1818:11
Sverker EkLinköpings OKEj start

H12 2600 meter 22 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Alexander WiklundFinspångs SOK18:310:00
2Ville JohanssonOK Kolmården19:331:02
3Johan WehlinSkogspojkarnas OK20:592:28
4Gustav EngmanOK Denseln21:132:42
5Erik PetterssonBoxholm-Mjölby OL21:142:43
6Albin LillieströmOK Roxen21:262:55
7Adam ThellsénOK Roxen23:124:41
8Erik HåkanssonSkogspojkarnas OK23:134:42
9Lukas EvebornOK Roxen23:244:53
10Felix LuksGOIF Tjalve23:385:07
11Joar LönngrenBoxholm-Mjölby OL23:585:27
12Olle HanssonOK Roxen24:516:20
13Arvid StrömbergFinspångs SOK25:106:39
14Jakob BremerBoxholm-Mjölby OL28:009:29
15Melker ErikssonOK Kolmården39:0720:36
16Tobias HamströmGOIF Tjalve39:4321:12
Jacob MalmforsSkogspojkarnas OKEj start

H14 3890 meter 22 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Martin EngmanOK Denseln35:140:00
2Niklas CarlssonBoxholm-Mjölby OL37:452:31
3Oskar LeinonenOK Kolmården39:414:27
4Henrik HåkanssonOK Kolmården39:494:35
5Emil ThellsénOK Roxen41:396:25
6Elias RankkaOK Roxen43:218:07
7Johan SköldLinköpings OK49:3914:25
8Dag HultbergOK Kolmården53:2218:08
9Björn KongslienSkogspojkarnas OK55:4620:32
10Ryan JonesSkogspojkarnas OK57:4622:32
11Wincent RûdebergSkogspojkarnas OK60:4325:29
12Emanuel UrdalBoxholm-Mjölby OL61:3626:22
13David KarlssonOK Kolmården64:4429:30
14David AxelssonFinspångs SOK67:5432:40
15Nils BremerBoxholm-Mjölby OL105:1169:57
Sebastian SvenssonFinspångs SOKEj start
Fredrik TegströmLinköpings OKEj start
Fredrik MalmforsSkogspojkarnas OKEj start
Per LindmanFinspångs SOKEj start

H16 4800 meter 23 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jonas LundgrenLinköpings OK38:220:00
2Marcus BerggrenGOIF Tjalve39:190:57
3Petter JohanssonLinköpings OK39:321:10
4Viktor SegerssonOK 64 Torpa39:541:32
5Simon SmedbergOK Skogsfalken41:192:57
6Filip AguirreOK Kolmården41:202:58
7Oskar EngmanOK Denseln42:334:11
8Erik SköldLinköpings OK43:245:02
9Einar JohanssonLinköpings OK43:515:29
10Leif SvenssonFinspångs SOK45:377:15
11Albin DetterfeltLinköpings OK47:349:12
12Philip SorriGOIF Tjalve48:3310:11
13Jonas AxénMotala AIF OL54:0115:39
14Johan OlssonGOIF Tjalve61:0422:42
15Fredrik PetersonLinköpings OK64:5726:35
16Emil RankkaOK Roxen73:2735:05
Niklas HamströmGOIF TjalveEj godk.
Emil BlomquistOK KolmårdenEj start

H17-20 4800 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Joel ValfridssonBoxholm-Mjölby OL60:240:00
2Hampus AleniusBoxholm-Mjölby OL62:282:04

H21 7580 meter 15 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Robbin KantarpOK Hällen49:470:00
2Per ÖbergOK Hällen53:063:19
3Fredrik PetterssonLinköpings OK53:113:24
4Jonatan FrancénTjällmo-Godegårds OK56:026:15
5Jacob WesterbergLinköpings OK56:477:00
6Josef NordlundOK Linné57:558:08
7Anders KarlssonOK Hällen59:189:31
8Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK60:2510:38
9Christian EnbergLinköpings OK60:4310:56
10Björn CarlsonOK Roxen64:0514:18
11Jonas FogelbergVästvärmlands OK67:5718:10
12Torbjörn SvenskOK Hällen71:2521:38
13Martin HammarlundMotala AIF OL74:3624:49
14Philip DahlstedtGOIF Tjalve84:5635:09
15Markus HenrikssonLinköpings OK92:4242:55

H35 7120 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ronnie SamorTjällmo-Godegårds OK51:220:00
2Henrik MarmelidOK Roxen53:081:46
3Åke LjunggrenLinköpings OK54:353:13
4Per MagnussonLinköpings OK55:113:49
5Fredrik KorallMotala AIF OL62:3511:13
6Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK76:2425:02
7Örjan SandellOK Roxen85:2834:06
8John HylandStjärnorps SK88:4237:20

H40 6220 meter 16 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK43:000:00
2Per JohanssonMotala AIF OL45:112:11
3Olle LindmanFinspångs SOK46:233:23
4Anders LillieströmOK Roxen48:275:27
5Jonas OlssonOK Roxen48:565:56
6Mikael WesterbergOK Kolmården48:585:58
7Markku SorriGOIF Tjalve52:369:36
8Fredrik JönssonMotala AIF OL54:1111:11
9Henrik PetterssonOK Roxen56:4913:49
10Torbjörn AnderssonOK Motala58:1015:10
11Tommy EkLinköpings OK59:3916:39
12Per GuståsLinköpings OK60:3117:31
13Dag JehrlanderGOIF Tjalve69:3926:39
14Krister BergerMotala AIF OL77:0234:02
15Jimmy AleniusBoxholm-Mjölby OL94:1351:13
Per ThellsénOK RoxenEj godk.

H45 6170 meter 20 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF42:560:00
2Anders BergLinköpings OK43:230:27
3Thomas PetterssonNAIS OK49:186:22
4Stefan ThellsénOK Roxen50:297:33
5Michael HertinVästerviks OK52:079:11
6Anders MolinBoxholm-Mjölby OL53:0410:08
7Mats R JohanssonMotala AIF OL53:2410:28
8Pedro LundquistLinköpings OK55:4412:48
9Anders DalhammerOK Roxen55:5312:57
10Peter BerggrenOK Kolmården57:1214:16
11Per CarlssonNyköpings OK60:4717:51
12Jörgen SköldLinköpings OK63:5120:55
13Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL67:4324:47
14Wilhelm TernborgGOIF Tjalve72:0529:09
15Christer KarlssonBoxholm-Mjölby OL72:5529:59
16Mikael HamströmGOIF Tjalve112:0369:07
Torbjörn WrighedMotala AIF OLEj godk.
Sven-Erik SamuelssonOK 64 TorpaEj start
Lars GezeliusIFK Norrköpings OKEj start
Micke WallströmNyköpings OKEj start

H50 5520 meter 15 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lenn AronssonLinköpings OK48:150:00
2Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL49:541:39
3Staffan RuntegenBoxholm-Mjölby OL52:194:04
4Erik AxelssonBoxholm-Mjölby OL55:587:43
5Tommy ErikssonGOIF Tjalve59:2311:08
6Carl-Gustav NöjdNAIS OK63:4915:34
7Thomas SvenssonMotala AIF OL65:1717:02
8Stefan GustafssonOK Hällen68:3220:17
9Roger KarlssonOK Kolmården70:1121:56
10Bror Arne MårtenssonOK Eken70:5722:42
11Robert HåkanssonOK Kolmården90:2642:11
12Ole PedersenLinköpings OK91:1743:02
Lars Thomas Axel WåhlanderLinköpings OKEj godk.
Bertil CarlssonJönköpings OKEj godk.
Urban ÅbergTjällmo-Godegårds OKEj start

H55 5020 meter 20 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Pär EricssonLinköpings OK48:150:00
2Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK50:322:17
3Anders LarssonOK Roxen52:574:42
4Jan JonssonOK Tjärnen53:195:04
5Göran BlombergGOIF Tjalve54:546:39
6Hans EkGOIF Tjalve56:037:48
7Erik HallgrenFinspångs SOK60:1612:01
8Pär ForsströmStjärnorps SK60:2512:10
9Torgny FaxénLinköpings OK65:3117:16
10Kjell ErikssonStjärnorps SK65:4117:26
11Anders HallbergStjärnorps SK67:4219:27
12Lars AnderssonOK Roxen74:3526:20
13Bengt ÖstlundOK Roxen83:4235:27
14Hans OlstrandStjärnorps SK86:0437:49
Rolf Torgny JohanssonOK EkenEj godk.
Per-Åke TengvallBoxholm-Mjölby OLEj godk.
Stephan SvenssonLinköpings OKEj start
Håkan ÅbergTjällmo-Godegårds OKEj start
Ingemar PerssonGamleby OKEj start
Björn TholénStjärnorps SKEj start

H60 4630 meter 23 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL41:490:00
2Roger DanielssonLinköpings OK45:293:40
3Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL47:345:45
4Inge Leif LöwegrenKatrineholms OK47:425:53
5Hans-Ove ErikssonNyköpings OK48:236:34
6Christer JohanssonOK Motala48:246:35
7Bo JernbergOK Roxen48:497:00
8Rune RingsgårdOK Roxen51:239:34
9Rolf KarlssonOK Hällen52:5711:08
10Peter HagströmGOIF Tjalve54:3412:45
11Tord FranssonMotala AIF OL57:1415:25
12Johnny GustafssonGamleby OK57:2615:37
13Göran SvärdNAIS OK57:4315:54
14Lars-Erik HenrikssonLinköpings OK59:3217:43
15Ove JohanssonOK Kolmården60:4518:56
16Hans KleistOK Roxen61:2519:36
17Runar AldénOK Kolmården61:5920:10
18Jerry MartinssonOK Motala63:3021:41
19Olle ArmanNyköpings OK68:4026:51
20Jan SvenssonGOIF Tjalve70:1828:29
21Tomas AxiGOIF Tjalve93:0751:18
Peter JakobssonLinköpings OKEj start
Christer SandhOK RoxenEj start

H65 4030 meter 24 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Roland AlsénOK Roxen39:010:00
2Arne BergStjärnorps SK40:141:13
3Gösta LindmanFinspångs SOK47:038:02
4Lennart SturessonLinköpings OK47:488:47
5Gunnar CarlsonOK Roxen50:2811:27
6Thomas KleistBoxholm-Mjölby OL51:3312:32
7Jan JohanssonIFK Hedemora OK52:3513:34
8Arne AnderssonOK Motala52:5713:56
9Uno BergOK Motala54:2015:19
10Bertil ArdellOK Roxen54:2515:24
11Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OK56:0016:59
12Ewald ErikssonTjällmo-Godegårds OK57:5518:54
13Johnny WallingeOK Kolmården58:1519:14
14Ulf Lars-Erik WaldenfjordLinköpings OK59:4820:47
15Folke SimonssonOK Roxen60:4121:40
16Rolf-Inge KarlssonBoxholm-Mjölby OL60:5021:49
17Alf MattssonOK Kolmården61:2122:20
18Leif SamorTjällmo-Godegårds OK62:3423:33
19Kent Åke OhlssonFinspångs SOK67:3928:38
Lars PerssonFinspångs SOKEj godk.
Ellert ThunholmOK RoxenEj godk.
Bengt BuchtKatrineholms OKEj start
Åke BjörklundVästerviks OKEj start
Kjell HolmströmBjörkfors GOIFEj start

H70 3870 meter 20 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Bengt KarlssonIFK Norrköpings OK44:210:00
2Bertil EngmanIFK Norrköpings OK48:344:13
3Per-Inge SvenssonOK Eken50:005:39
4Göran HektorLinköpings OK51:056:44
5Jan-Olof GustKatrineholms OK52:258:04
6Ola KleistBoxholm-Mjölby OL53:118:50
7Stig BengtssonMotala AIF OL55:2010:59
8Kjell HagströmLinköpings OK56:2112:00
9Sven-Erik AnderssonNAIS OK57:5113:30
10Bo PerssonOK Roxen58:5514:34
11Åke TidmanOK Kolmården59:3715:16
12Arne WallbergOK Eken60:4416:23
13John-Erik PalmNAIS OK61:2317:02
14Anders CarlssonSkåneslättens OL63:0118:40
15Bernt PetterssonOK Kolmården66:0321:42
16Tore TellsénOK Roxen68:1323:52
17Leif AnderssonOK Motala70:2526:04
18Bo BorgGOIF Tjalve71:0326:42
Rune FritzLinköpings OKEj godk.
Bengt KleistBoxholm-Mjölby OLEj start

H75 2770 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK37:520:00
2Erik SvenssonFinspångs SOK41:093:17
3Rupert EngblomLinköpings AIK44:066:14
4Ramon BergerMotala AIF OL47:109:18
5Folke JelkvallNAIS OK47:5710:05
6Bengt JohanssonMotala AIF OL64:1926:27
Carleric ThigerLinköpings AIKEj godk.
Lars-Åke GustavssonGOIF TjalveEj start

H80 2770 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ingvar LundgrenBoxholm-Mjölby OL58:530:00
2Åke GabrielssonNAIS OK65:276:34
3Olof WalfridssonSOK Aneby72:3513:42
Rune KarlssonLinköpings OKEj start

H85 2770 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Åke SvenssonJärfälla OK59:470:00
2Rune ErixonFinspångs SOK61:231:36
3Rune HaraldssonNAIS OK65:125:25
4Ole TveteLinköpings AIK70:1510:28

INSK 1960 meter 15 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
Alice JohanssonFinspångs SOKGodkänd
Gustaf KullbergBjörkfors GOIFGodkänd
Gustav GranströmKlubblösGodkänd
Hanna LundgrenLinköpings OKGodkänd
Ivar ElehedLinköpings OKGodkänd
Jensine SvenssonFinspångs SOKGodkänd
Linnea BarkLinköpings OKGodkänd
Malin MarmelidOK RoxenGodkänd
Malte EvebornOK RoxenGodkänd
Mattias GranströmKlubblösGodkänd
Moltas LiudellGOIF TjalveGodkänd
Olle MalmÅby Skid o OKGodkänd
Svea KullbergLinköpings OKGodkänd
Eira HertinVästerviks OKEj start
Emil WallströmNyköpings OKEj start

U1 1960 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Vilma KarlssonOK Denseln16:390:00
2Towa PetterssonOK Denseln20:273:48
3Rasmus WallströmNyköpings OK22:035:24
4Ludvig ClassonNAIS OK47:1730:38

U2 2160 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Maja HultbergOK Kolmården20:080:00
2Tove PetterssonOK Roxen21:040:56
3Olof LjunggrenLinköpings OK23:363:28
3Bianca UlltjärnOK Roxen23:363:28
5Linnea HanssonOK Roxen24:244:16
6Axel KullbergLinköpings OK25:345:26
7Adam BremerBoxholm-Mjölby OL26:506:42
8Nova WisénOK Roxen31:5011:42
9Linus ClassonNAIS OK68:2548:17
10August StålnerFinspångs SOK95:2775:19

U3 2590 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Andreas AleniusBoxholm-Mjölby OL29:190:00
2Caroline BarkLinköpings OK33:153:56
Lovisa LundquistLinköpings OKEj godk.

U4 3410 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ida MårtenssonOK Eken60:110:00

Ö1 2150 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Sara ElehedLinköpings OK26:070:00
2Allan BengtssonOK Eken33:117:04
3Brigitte AlsénOK Roxen39:0012:53
4Magnus PetterssonKlubblös43:4417:37

Ö2 2590 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Calle GranströmKlubblös26:320:00
2Lena Nilsson AquirreOK Kolmården27:300:58
3Anna KullbergLinköpings OK29:363:04
4Johanna HanssonBoxholm-Mjölby OL29:593:27
5Inger OleskogGOIF Tjalve31:465:14
6Anna StrömTjällmo-Godegårds OK35:238:51
7Ulrica StrömbergFinspångs SOK36:009:28
8Margaretha EnrothFinspångs SOK38:1811:46
9Olle JohanssonLinköpings OK38:2211:50
10Harriet SwärdhLinköpings OK43:0616:34

Ö3 4130 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Magnus HanssonBoxholm-Mjölby OL39:090:00
2Jonas CarlssonKlubblös43:204:11
3Linda AlmgrenKrokeks OK45:236:14
4Karin AlmlöfKlubblös53:0813:59
5Gunilla CarlssonBoxholm-Mjölby OL53:3014:21
6Josabeth HultbergOK Kolmården59:5720:48
7Evelina HanssonBoxholm-Mjölby OL61:2522:16

Ö4 3160 meter 19 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anneli WiklundFinspångs SOK46:120:00
2Linda PetterssonMotala AIF OL51:285:16
3Christer AxénMotala AIF OL56:069:54
4Annelia NygrenSkogspojkarnas OK60:5814:46
5Ingvar HultqvistOK Hällen62:5316:41
6Laila AxénMotala AIF OL63:4217:30
7Karin Elisabet LundeqvistOK Hällen68:4122:29
8Urban PeterssonLinköpings OK71:5625:44
9Veronica NuijaGOIF Tjalve74:3828:26
10Mikael ErikssonOK Kolmården81:1335:01
11Lars-Åke HolmLinköpings OK92:5346:41
12Kerstin PerssonOK Hällen95:0348:51
13Britt-Marie EngsströmFinspångs SOK106:4960:37
14Jan NilssonLinköpings OK112:1466:02
Marianne WehlinNAIS OKEj godk.
Sören BremerBoxholm-Mjölby OLEj godk.
Anne Marie VindFinspångs SOKEj godk.
Göran SjögrenIFK Linköpings OSEj godk.
Anders AxelssonFinspångs SOKEj godk.

Ö5 3570 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Christer ErikssonOK Kolmården39:290:00
2Magnus UrdalBoxholm-Mjölby OL43:113:42
3Mikael UrdalBoxholm-Mjölby OL52:4413:15
4Tomas PetterssonBoxholm-Mjölby OL52:5513:26
5Audun KongslienSkogspojkarnas OK53:5114:22
6Åsa DetterfeltLinköpings OK58:2718:58
7Inga-Lill PetterssonLinköpings OK67:3428:05
8Kajsa Holmgren PetersonLinköpings OK70:2230:53
9Kerstin BobergOK Roxen72:0832:39
Patrik EvebornOK RoxenEj start

Ö6 5090 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Nils SjödinGOIF Tjalve68:090:00
2Kjell ErikssonSträngnäs-Malmby OL71:583:49
3Håkan ljungbergKlubblös74:276:18
4Carlle DahlstedtGOIF Tjalve99:5131:42
5Stefan BlomkvistÖstgöta Helikopter SK & IF112:1244:03
Magnus JohanssonKlubblösEj godk.
Astrid LundmarkLinköpings OKEj godk.

Ö7 3100 meter 22 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jonas DetterfeltLinköpings OK33:560:00
2Jan LundgrenLinköpings OK35:091:13
3Marie AnderssonNAIS OK35:171:21
4Magnus NygrenSkogspojkarnas OK36:292:33
5Hans EngströmFinspångs SOK37:003:04
6Lena MalmströmGOIF Tjalve37:013:05
7Mats LönngrenBoxholm-Mjölby OL39:025:06
8Anders AugustssonTjällmo-Godegårds OK41:017:05
9Jenny ÖstlundOK Kolmården42:368:40
10Thomas HåkanssonSkogspojkarnas OK43:5810:02
11Josefine LindgrenOK Skogsströvarna44:4310:47
12Karin ErnfridssonOK 64 Torpa46:2812:32
13Lars StrömTjällmo-Godegårds OK48:2214:26
14Ingela HåkanssonSkogspojkarnas OK48:2614:30
15Claes-Owe SwärdhLinköpings OK51:1917:23
16Anders JohanssonFinspångs SOK52:3818:42
17Mats LindgrenOK Skogsströvarna54:1620:20
18Benny WiklundFinspångs SOK54:4020:44
19Erik WedinNAIS OK56:4122:45
20Ronny PerssonFinspångs SOK59:0625:10
21Ann-Sofie UrdalBoxholm-Mjölby OL62:4028:44
22Tor AnderssonNAIS OK68:4534:49

Ö8 5130 meter 16 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jan AsketunOK Roxen44:400:00
2Rolf AxelssonTjällmo-Godegårds OK48:363:56
3Maria PettersonBoxholm-Mjölby OL54:4610:06
4Yuka KinnamiLinköpings OK61:3816:58
5Linda NilssonNAIS OK63:5019:10
6Mats MiltonBoxholm-Mjölby OL63:5619:16
7Gunnar PalmqvistBoxholm-Mjölby OL63:5819:18
8Ralf LindgrenNAIS OK66:5722:17
9Yngve PetterssonLinköpings OK68:2623:46
10Harris Haralds BrandeGOIF Tjalve73:1328:33
11Jan PetterssonOK Roxen76:3531:55
12Roland NilssonFinspångs SOK79:5535:15
13Roger StigssonLinköpings OK82:2437:44
14Anders KjellLinköpings OK85:3940:59
Anders N JönssonFinspångs SOKEj godk.
Johan FridströmFinspångs SOKEj godk.

Ö9 6930 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jan JohanssonOK Hällen68:120:00
2Dénes PelyheKlubblös70:402:28
3Marcus AdolfssonNAIS OK71:203:08
4Hans PerssonNybro OK74:336:21
5Peter StenbäckNAIS OK81:2713:15


Skapad 2009-05-10 14:56:09 med OLA version 4.0.0