DM Lång 2010sö 2010-09-19 18:16
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl Namn                    Klubb                          Tid 



H80  (4)       3090 m                      

    1 Stig Hedhag             Göteborg/Majorna OK          54:29 
    2 Ture Gunnarsson         Göteborg/Majorna OK        1:06:38 
    3 Åke Pettersson          Kungälvs OK                1:09:56 
    4 Bengt Borg              Göteborg/Majorna OK        1:17:23 



H75  (11)      3090 m                      

    1 Leif Hjertqvist         IK Stern                     45:15 
    2 Leif Edsand             Sävedalens AIK               48:31 
    3 Sten Carlsson           Sävedalens AIK               54:37 
    4 Åke Hogedal             Kungälvs OK                  59:12 
    5 Carl-Henrik Hallberg    IK Uven                    1:01:07 
    6 Alban Karlbom           Lerums SOK                 1:01:55 
    7 Gösta Cederin           Göteborg/Majorna OK        1:06:55 
    8 Erik Johansson          Föreningen Skatåsstugan    1:13:13 
    9 Leif Berg               Göteborg/Majorna OK        1:14:38 

      Björn Broman            Göteborg/Majorna OK       ej start 
      Rolf Forsman            Tolered-Utby Ol-klubb     ej start 



H70  (14)      3950 m                      

    1 Roland Dahl             IFK Göteborg                 47:13 
    2 Magne Hagström          Frölunda OL                  51:14 
    3 Per-Olof Eckerlid       Sävedalens AIK               51:51 
    4 Lennart Bernhed         Tolered-Utby Ol-klubb        52:24 
    5 Roland Brandshage       Sävedalens AIK               52:52 
    6 Roland Aasa             IK Uven                      55:37 
    7 Ingemar Alfredsson      IK Uven                      56:09 
    8 Bo Leuchovius           Göteborg/Majorna OK          59:35 
    9 Gösta Grahn             Sävedalens AIK             1:03:02 
   10 Gert Emanuelsson        Frölunda OL                1:11:53 
   11 Ingvar Ottosson         Göteborg/Majorna OK        1:12:04 
   12 Eskil Folkelid          Tenhults SOK               1:13:38 

      Per-Hugo Lundgren       Lerums SOK                Ej godk. 
      Andre Alexandersson     Kungälvs OK               Ej godk. 



H65  (22)      4220 m                      

    1 Henrik Hvoslef          IK Stern                     48:20 
    2 Per Fosser              Indre Østfold OK             48:50 
    3 Ingemar Lindblom        IFK Göteborg                 51:15 
    4 Jukka Rankanen          Sjövalla FK                  56:00 
    5 Anders Axelsson         Sävedalens AIK               56:16 
    6 Bengt Börjesson         OK Alehof                    57:37 
    7 Jan Larsson             Sävedalens AIK               58:51 
    8 Kent Pettersson         IFK Göteborg               1:00:03 
    9 Karl-Axel Johansson     IK Uven                    1:00:26 
   10 Lennart Höije           OK Ravinen                 1:03:28 
   11 Christer Westberg       IFK Göteborg               1:03:54 
   12 Acke Wåhlander          Göteborg/Majorna OK        1:04:47 
   13 Bengt-Rune Wallström    IK Uven                    1:08:42 
   14 Thomas Åberg            Tolered-Utby Ol-klubb      1:14:28 
   15 Mats Jodal              Göteborg/Majorna OK        1:16:34 
   16 Percy Carlsson          Föreningen Skatåsstugan    1:17:07 
   17 Hans C Johansson        IK Stern                   1:17:10 
   18 Göran Leffler           Lerums SOK                 1:26:30 
   19 Sune Mentor             Göteborg/Majorna OK        1:26:56 
   20 Kenneth Rosén           Göteborg/Majorna OK        1:32:39 
   21 Björn Ahlnér            Göteborg/Majorna OK        1:36:28 

      Lennart Olsson          IK Uven                   ej start 



H60  (14)      4530 m                      

    1 Olle Adolfsson          Lerums SOK                   48:36 
    2 Björn Jägerström        IK Uven                      49:50 
    3 Mats Kågeson            Lerums SOK                   59:03 
    4 Björn Engström          Lerums SOK                   59:52 
    5 Kenneth Johansson       Tolered-Utby Ol-klubb      1:02:30 
    6 Jack Grönroos           OK Alehof                  1:07:18 
    7 Hans Carlstedt          Sävedalens AIK             1:08:18 
    8 Sven-Erik Molander      Tolered-Utby Ol-klubb      1:10:15 
    9 Jan Vulcan              Tolered-Utby Ol-klubb      1:11:05 
   10 Lennart Almström        IK Stern                   1:13:37 
   11 Gunnar Hedberg          Östersunds OK              1:14:15 
   12 Sten Helmertz           FK Herkules                1:39:49 
   13 Arne Bigsten            FK Herkules                2:17:52 

      Lennart Andersson       Göteborgs SK              Ej godk. 



H55  (13)      5200 m                      

    1 Pierre Karlsson         OK Alehof                    52:57 
    2 Yngve Norell            Frölunda OL                  53:56 
    3 Henrik Undeland         IFK Göteborg                 55:09 
    4 Ulf Petersson           Kungälvs OK                  56:51 
    5 Kent Eriksson           Lerums SOK                 1:01:11 
    6 Mats Strandhagen        Göteborg/Majorna OK        1:08:01 
    7 Sten Blomström          IK Stern                   1:15:06 
    8 Ingemar Gunnarsson      Lerums SOK                 1:16:40 
    9 Stefan Janslätt         Tolered-Utby Ol-klubb      1:16:44 
   10 Lennart Vamling         Frölunda OL                1:37:01 
   11 Anders Mohlin           IK Stern                   1:39:14 

      Ingemar Carlsson        Sävedalens AIK            Ej godk. 
      Bengt Jonasson          Göteborg/Majorna OK       ej start 



H55 MOTION  (1 4350 m                      

      Roger Jacobson          Frölunda OL               Ej godk. 



H50  (22)      5750 m                      

    1 Torsten Backteman       Lerums SOK                   53:31 
    2 Kjell Andersson         Sävedalens AIK               54:53 
    3 Thomas Sellgren         Göteborg/Majorna OK          57:26 
    4 Christer Bergagård      Tolered-Utby Ol-klubb      1:00:00 
    5 Stefan Sjöblom          Frölunda OL                1:03:45 
    6 Mats Eriksson           Göteborg/Majorna OK        1:07:06 
    7 Ulf Wallin              Sjövalla FK                1:08:31 
    8 Mats Lindqvist          Sävedalens AIK             1:09:15 
    9 Bengt Nilsson           Göteborg/Majorna OK        1:16:48 
   10 Lars-Erik Andersson     Lerums SOK                 1:16:51 
   11 Hans Garmer             Göteborg/Majorna OK        1:17:23 
   12 Martin Eickhoff         Sävedalens AIK             1:18:09 
   13 Anders Björklund        Sävedalens AIK             1:18:22 
   14 Lars Magnusson          Tolered-Utby Ol-klubb      1:23:46 
   15 Jonas Jerlin            Frölunda OL                1:29:01 
   16 Torbjörn Almgren        Göteborgs SK               1:29:39 
   17 Björn Borg              Göteborg/Majorna OK        1:30:42 
   18 Ulf Sundin              Göteborg/Majorna OK        1:33:30 
   19 Magnus Uppström         FK Herkules                1:40:25 
   20 Lars Larsson            Sjövalla FK                2:06:51 

      Bertil Thomas           Lerums SOK                Ej godk. 
      Bo Hermansson           Göteborg/Majorna OK       Ej godk. 



H45  (32)      5960 m                      

    1 Roine Pettersson        IFK Göteborg                 48:50 
    2 Per-Arne Wahlgren       Sjövalla FK                  57:19 
    3 Maths Carlsson          Tolered-Utby Ol-klubb      1:00:06 
    4 Leif Einarsson          Kungälvs OK                1:00:17 
    5 Magnus Ullman           OK Alehof                  1:02:28 
    6 Ragnar Uppström         FK Herkules                1:03:28 
    7 Staffan Asplund         Kungälvs OK                1:03:36 
    8 Bengt Grewin            Frölunda OL                1:04:17 
    9 Jan Hinder              Tolered-Utby Ol-klubb      1:05:28 
   10 Thomas Attfors          Tolered-Utby Ol-klubb      1:06:40 
   11 Björn Lindau            Tolered-Utby Ol-klubb      1:06:51 
   12 Christer Borg           Göteborg/Majorna OK        1:07:46 
   13 Mikael Jungbjer         Göteborgs SK               1:10:11 
   13 Anders Lindén           Frölunda OL                1:10:11 
   15 Magnus Wide             Frölunda OL                1:10:39 
   16 Stig Larsson            Göteborg/Majorna OK        1:10:57 
   17 Stefan Hammar           FK Herkules                1:12:47 
   18 Johan Wettergren        IK Uven                    1:15:16 
   19 Stefan Gustafsson       IFK Göteborg               1:16:01 
   20 Per Flakberg            IFK Göteborg               1:16:05 
   21 Håkan Wåhlander         Frölunda OL                1:17:04 
   22 Christer Carlsson       Sävedalens AIK             1:20:30 
   23 Patrick Djerf           Lerums SOK                 1:22:24 
   24 Ulf Almehed             Frölunda OL                1:23:06 
   25 Leif Hagman             IK Uven                    1:25:01 
   26 Bernt Berndtsson        Frölunda OL                1:31:47 
   27 Johan Byström           KFUK-KFUM IA Göteborg      1:40:39 
   28 Mats Dahlrot            IK Uven                    1:41:11 
   29 Jan Grahn               IK Uven                    2:21:17 

      Bengt Mattsson          Tolered-Utby Ol-klubb     Ej godk. 
      Björn Östman            Göteborg/Majorna OK       ej start 
      Rikard Nilsson          Kungälvs OK               ej start 



H45 MOTION  (1 5030 m                      

      Kjell Fransson          OK Alehof                 Ej godk. 



H40  (20)      6370 m                      

    1 Thomas Asp              IFK Göteborg                 54:59 
    2 Gunnar Elveljung        IFK Göteborg                 55:43 
    3 Bjarne Bäcklund         IFK Göteborg                 58:58 
    4 Anders Asp              FK Herkules                1:01:56 
    5 Anders Hellgren         Frölunda OL                1:03:00 
    6 Magnus Homann           Frölunda OL                1:03:12 
    7 Nichlas Wallström       Sävedalens AIK             1:06:02 
    8 Anders Arfwedson        Frölunda OL                1:06:39 
    9 Jari Williamsson        Tolered-Utby Ol-klubb      1:06:47 
   10 Thomas Karlsson         Sjövalla FK                1:07:38 
   11 Peter Asp               IFK Göteborg               1:08:55 
   12 Pär Moqvist             Lerums SOK                 1:13:14 
   13 Jim Axmalm              Sävedalens AIK             1:15:10 
   14 Klas Åström             FK Herkules                1:15:14 
   15 Erik Ruotsalainen       FK Herkules                1:21:45 

      Carl Norin              Frölunda OL               Ej godk. 
      Lars Munther            Sävedalens AIK            Ej godk. 
      Claes Hagstrand         Lerums SOK                ej start 
      Stefan Jansson          Lerums SOK                ej start 
      Thomas Kullander        Sävedalens AIK            ej start 



H35  (10)      8460 m                      

    1 Fredrik Johansson       Sävedalens AIK             1:14:59 
    2 Kristoffer Sideby       Göteborg/Majorna OK        1:17:31 
    3 Ola Jodal               Göteborg/Majorna OK        1:19:02 
    4 Mats Karlfeldt          Sävedalens AIK             1:23:41 
    5 Andreas Persson         Göteborg/Majorna OK        1:35:36 
    6 Erik Lauri              FK Herkules                1:37:42 
    7 Erik Aderstedt          Kungälvs OK                1:46:34 

      Anders H Johansson      Göteborg/Majorna OK       Ej godk. 
      Mats Ljungblom          Göteborg/Majorna OK       ej start 
      Fredrik Bartholdsson    Frölunda OL               ej start 



H35 MOTION  (6 6210 m                      

    1 Mattias Ljungqvist      Tolered-Utby Ol-klubb      1:20:11 
    2 Jonas Norrman           Göteborg/Majorna OK        1:23:15 
    3 Niklas Larsson          IK Uven                    1:24:12 
    4 Lars Ljungberg          Sjövalla FK                1:33:50 
    5 Dick Himmelmann         Sjövalla FK                1:45:28 
    6 Christer Henriksson     Sävedalens AIK             2:05:11 



H21  (25)      11560 m                     

    1 Jonas Pilblad           IFK Göteborg               1:19:30 
    2 Marcus Millegård        Sävedalens AIK             1:20:09 
    3 Johan Strand            Göteborg/Majorna OK        1:24:23 
    4 Anders Axenborg         Göteborg/Majorna OK        1:26:30 
    5 Christian Christensen   IFK Göteborg               1:30:01 
    6 Mikael Eliasson         Göteborg/Majorna OK        1:30:10 
    7 Henrik Laas             IFK Göteborg               1:32:33 
    8 Markus Båth             IFK Göteborg               1:34:00 
    9 Anders Hedberg          Göteborg/Majorna OK        1:34:24 
   10 Anders Einum            NTNUI                      1:40:41 
   11 Erik Engstrand          IFK Göteborg               1:40:49 
   12 Robert Johansson        Göteborg/Majorna OK        1:41:50 
   13 Anders Höije            Göteborg/Majorna OK        1:42:21 
   14 Karl Tiselius           Göteborg/Majorna OK        1:45:26 
   15 Alexander Schwab        Göteborg/Majorna OK        1:46:35 
   16 Jonas Lundberg          Göteborg/Majorna OK        1:48:26 
   17 Mattias Karlsson        OK Alehof                  1:50:45 
   18 Marcus Ullman           OK Alehof                  2:21:00 

      André Haury             Göteborg/Majorna OK       Ej godk. 
      Per-Anders Eggertsen    IFK Göteborg              Ej godk. 
      Håkan Petersson         IFK Göteborg              Ej godk. 
      Martin Larsson          IFK Göteborg              Ej godk. 
      Stepan Holas            SC Jicin                  ej start 
      Patrik Nordgren         Sävedalens AIK            ej start 
      Tobias Noborn           IFK Göteborg              ej start 



H20  (2)       9650 m                      

      Erik Bernérus           Sävedalens AIK            ej start 
      John Persson            IFK Göteborg              ej start 



H18  (14)      7160 m                      

    1 Egil Edvardsen          Göteborg/Majorna OK        1:00:08 
    2 Måns Östman             Göteborg/Majorna OK        1:02:58 
    3 Joel Nilsson            IFK Göteborg               1:04:37 
    4 Albin Thunberg          OK Alehof                  1:10:04 
    5 Viktor Runnby           Göteborg/Majorna OK        1:15:45 
    6 Johan Blick             OK Alehof                  1:20:12 
    7 Niklas Helmertz         FK Herkules                1:21:39 
    8 Johan Hinder            Tolered-Utby Ol-klubb      1:38:32 
    9 Bjarne Gelotte          Tolered-Utby Ol-klubb      1:40:47 
   10 Vidar Eriksson          IF Marin Väst              1:42:48 
   11 Emil Karlsson           OK Alehof                  1:44:08 
   12 Henrik Dahlrot          IK Uven                    2:00:28 

      Jacob Thomas            Lerums SOK                Ej godk. 
      Joakim Eliasson         Göteborg/Majorna OK       ej start 



H16  (18)      4850 m                      

    1 Arvid Våg               Lerums SOK                   47:20 
    2 Gustaf Sparrevik        Lerums SOK                   51:19 
    3 Gustav Boquist          IK Uven                      51:43 
    4 Albin Petrén            Kungälvs OK                  54:51 
    5 Petter Glenn Östman     Göteborg/Majorna OK          56:51 
    6 Anton Blom              IK Uven                      58:45 
    7 Karl Modig              OK Alehof                    59:05 
    8 Johannes Kuhlin         Göteborg/Majorna OK          59:08 
    9 Jesper Mattsson         Göteborg/Majorna OK        1:21:23 
   10 Fredrik Kjörk           Frölunda OL                1:43:11 
   11 Jonathan Söderqvist     Sjövalla FK                2:04:50 
   12 Anton Mohlin            IK Stern                   2:09:32 
   13 Oskar Vigren            Sävedalens AIK             2:16:54 

      Pontus Hermansson       Tolered-Utby Ol-klubb     Ej godk. 
      Fredrik Burman          Tolered-Utby Ol-klubb     Ej godk. 
      Rickard Norlin          Kungälvs OK               ej start 
      Gustav Hinder           Tolered-Utby Ol-klubb     ej start 
      Rasmus Larsson          OK Alehof                 ej start 



H14  (22)      3880 m                      

    1 Oskar Lindqvist         Sävedalens AIK               28:43 
    2 Filip Wadsten           OK Landehof                  32:45 
    3 Rasmus Arfwedson        Frölunda OL                  34:05 
    4 Heino Ollin             Sävedalens AIK               36:23 
    5 Oscar Renberg           FK Herkules                  36:43 
    6 Albin Pålsson           Kungälvs OK                  37:34 
    7 John Gabrielsson        Sävedalens AIK               37:50 
    8 Erik Hagman             Lerums SOK                   46:09 
    9 Fredrik Cahlin          IF Marin Väst                49:37 
   10 Felix Garmer            Göteborg/Majorna OK          54:12 
   11 Karl Norrman            Göteborg/Majorna OK          55:01 
   12 Nils Ingelhag           Frölunda OL                1:01:46 
   13 Erik Larsson            Lerums SOK                 1:04:14 
   14 Oskar Vamling           Frölunda OL                1:05:36 
   15 Felix Ekholm            IF Marin Väst              1:09:24 
   16 Jonathan Schulz         Sävedalens AIK             1:09:25 
   17 Dennis Karström         FK Herkules                1:09:39 

      Jonatan Bernhed         Sävedalens AIK            Ej godk. 
      Erik Björklund          Sjövalla FK               ej start 
      Arvid Hammar            FK Herkules               ej start 
      Fredrik Lind            FK Herkules               ej start 
      Johan Kollén            IF Marin Väst             ej start 



H12  (29)      2870 m                      

    1 Anders Magnusson        OK Landehof                  27:58 
    2 Hjalmar Ljungberg       Sjövalla FK                  29:19 
    3 Douglas Fransson Lee    OK Alehof                    31:51 
    4 Anders Logren           Sjövalla FK                  34:41 
    5 Joel Flakberg           IFK Göteborg                 36:13 
    6 Otto Stuhlhofer         OK Landehof                  38:02 
    7 Joel Leander            OK Landehof                  38:37 
    8 Lukas Wadsten           OK Landehof                  38:42 
    9 Johan Olson             IK Uven                      39:58 
   10 Erik Blick              OK Alehof                    40:08 
   11 Albin Claesson          Sävedalens AIK               40:11 
   12 Jonatan Larsson         Sävedalens AIK               40:36 
   13 Jonatan Wedberg-Kilnäs  Sjövalla FK                  42:27 
   14 Tobias Tillgren         IK Uven                      43:45 
   15 Jonas Lauri             FK Herkules                  43:58 
   16 Anton Andrén            Tolered-Utby Ol-klubb        45:29 
   17 Vilhelm Melkstam        Lerums SOK                   46:49 
   18 Edvin Ljungberg         Sjövalla FK                  47:56 
   19 Mathias Undeland        IFK Göteborg                 49:17 
   20 Rasmus Bäcklund         IFK Göteborg                 51:57 
   21 Carl Agrell             Sävedalens AIK               56:31 
   22 Jesper Malmberg         Tolered-Utby Ol-klubb        56:40 
   23 Niclas Sparrevik        Lerums SOK                   57:03 
   24 Hugo Thunberg           OK Alehof                  1:01:20 
   25 Ville Grahn             IK Uven                    1:04:13 
   26 Axel Vahnberg           Lerums SOK                 1:10:44 
   27 Simon Johansson         Tolered-Utby Ol-klubb      1:16:00 

      Johan Lamm              Frölunda OL               ej start 
      Mikael Lind             FK Herkules               ej start 



H10  (26)      2320 m                      

    1 Samuel Pihlström        OK Landehof                  22:12 
    2 Oliver Fransson Lee     OK Alehof                    26:01 
    3 Hannes Norrman          Göteborg/Majorna OK          27:04 
    4 Adam Olsson             Sjövalla FK                  27:36 
    5 Elias Ljungqvist        Tolered-Utby Ol-klubb        27:38 
    6 Martin Lamm             Frölunda OL                  29:02 
    7 Hugo Söderberg          Tolered-Utby Ol-klubb        30:21 
    8 Johan Grahn             IK Uven                      31:23 
    9 Alexander Roos          OK Landehof                  31:34 
   10 Jakob L Gunnarsson      Lerums SOK                   32:25 
   11 Petter Hinder           Tolered-Utby Ol-klubb        33:11 
   12 Nils Hammar             FK Herkules                  35:01 
   13 Joakim Lindén           Frölunda OL                  36:18 
   14 Axel Forsberg           Tolered-Utby Ol-klubb        37:41 
   15 Erik Hogedal            Göteborg/Majorna OK          39:11 
   16 Alvin Martinsson Grbic  FK Herkules                  40:08 
   17 Martin Linden           OK Landehof                  43:27 
   18 Mattias Lauri           FK Herkules                  44:34 
   19 Erik Johansson          OK Alehof                    45:56 
   20 Johan Hjelmér           Sjövalla FK                  46:48 
   21 Markus Grahn            IK Uven                      47:52 
   22 William Koskinen        OK Landehof                  56:50 
   23 Martin Gruvesäter       Tolered-Utby Ol-klubb      1:45:18 

      Oskar Nordin            Göteborgs SK              Ej godk. 
      Felix Falk              Göteborg/Majorna OK       ej start 
      Per Nordholm            Sävedalens AIK            ej start 



D75  (4)       2700 m                      

    1 Eva Falk                IK Stern                     48:32 
    2 Evelyn Alexandersson    Lerums SOK                   55:57 
    3 Anna-Lisa Berglund      Sävedalens AIK               57:23 
    4 Vera Lång               Göteborg/Majorna OK        1:11:22 



D70  (8)       2980 m                      

    1 Gudrun Broman           Göteborg/Majorna OK          48:57 
    2 Gull-Britt Grönberg     Kungälvs OK                1:01:36 
    3 Marianne Grahn          Sävedalens AIK             1:05:44 
    4 Anne-Marie Carlsson     Sävedalens AIK             1:11:32 
    5 Gunnel Börjesson        IK Uven                    1:18:21 
    6 Eivor Steen-Olsson      Kungälvs OK                1:20:09 

      Inger Hallberg          IK Uven                   Ej godk. 
      Ingvor Hjertqvist       IK Stern                  ej start 



D65  (7)       3000 m                      

    1 Ulla Lindhe             IK Stern                     44:21 
    2 Christina Schedwin      IK Stern                     45:11 
    3 Ann-Britt Björkman      Kungälvs OK                  55:48 
    4 Lilian Samuelsson       Kungälvs OK                1:04:12 
    5 Barbro Johansson        Sjövalla FK                1:12:25 
    6 Elvy Börjesson          OK Alehof                  1:47:27 

      Margareta Emanuelsson   Frölunda OL               ej start 



D60  (12)      3350 m                      

    1 Eva Blomström           IK Stern                     52:39 
    2 Ann-Britt Johansson     IK Stern                     55:21 
    3 Ann-Kristin Lindegårdh  Tolered-Utby Ol-klubb        55:46 
    4 Rosa Johansson          IK Uven                    1:01:21 
    5 Elisabeth Rosén         Göteborg/Majorna OK        1:02:04 
    6 Ingegerd Olsson         OK Alehof                  1:04:27 
    7 Gertrud Ulla-Bri Ordasi Kungälvs OK                1:05:15 
    8 Lotta Börjesson         Sävedalens AIK             1:07:53 
    9 Eva Höije               OK Ravinen                 1:13:36 
   10 Ingrid Rex Wallström    IK Uven                    1:23:25 
   11 Ingrid Carlstedt        Sävedalens AIK             1:27:27 

      Britt-Marie Grönroos    OK Alehof                 Ej godk. 



D55  (8)       3600 m                      

    1 Ing-Marie Brander-Stran Göteborg/Majorna OK          41:15 
    2 Maria Norell            FK Herkules                  50:24 
    3 Karin Axelsson          IK Uven                      53:14 
    4 Solveig Hedenblom       Sjövalla FK                  54:47 
    5 Eva Thörnblom           Sjövalla FK                1:09:44 

      Ulla Carlstedt          Sävedalens AIK            ej start 
      Monica Knutsson         Sävedalens AIK            ej start 
      Brith Mohlin            IK Stern                  ej start 



D55 MOTION  (3 2990 m                      

    1 Inger Alice Eismark     IFK Göteborg               1:25:27 
    2 Monica Svärd            Föreningen Skatåsstugan    1:30:43 

      Britt-Marie Jacobson    Frölunda OL               ej start 



D50  (14)      3660 m                      

    1 Lena Larsson            Göteborg/Majorna OK          47:29 
    2 Elisabeth Strandhagen   Göteborg/Majorna OK          49:09 
    3 Gunilla Carlsson        Göteborg/Majorna OK          52:23 
    4 Anna-Karin Granath      Tolered-Utby Ol-klubb        54:16 
    5 Maria Olsson            Lerums SOK                   54:35 
    6 Karin Gelotte           Tolered-Utby Ol-klubb        58:33 
    7 Lisbeth Bergagård       Tolered-Utby Ol-klubb      1:05:11 
    8 Monika Nilsson          OK Alehof                  1:06:18 
    9 Gunilla Axelsson        Sävedalens AIK             1:11:06 
   10 Susanne Eickhoff        Sävedalens AIK             1:15:00 
   11 Christina Nilsson       Lerums SOK                 1:21:04 

      My Engström             Lerums SOK                Ej godk. 
      Lisa Larsson            Sjövalla FK               Ej godk. 
      Carina Wiström          Sävedalens AIK            Ej godk. 



D45  (12)      4060 m                      

    1 Helena Sellgren         Göteborg/Majorna OK          46:08 
    2 Malin Årebäck           Göteborg/Majorna OK          49:03 
    3 Anette Bernhed          Sävedalens AIK               49:04 
    4 Ann-Charlotte Johansson IFK Göteborg                 58:09 
    5 Pia Hermansson          Tolered-Utby Ol-klubb        58:25 
    6 Anna Asplund            Kungälvs OK                  58:40 
    7 Åsa Nyberg              Göteborg/Majorna OK        1:09:12 
    8 Annika Aasa             IK Uven                    1:14:22 
    9 Karin Bergdahl          Sävedalens AIK             1:24:56 
   10 Karin Helmertz          FK Herkules                1:59:15 

      Katarina Hedberg        Lerums SOK                ej start 
      Britt Flakberg          IFK Göteborg              ej start 



D45 MOTION  (3 3480 m                      

    1 Jennifer Lee            OK Alehof                  1:19:51 
    2 Yvonne Jungbjer         Göteborgs SK               1:24:06 
    3 Maare Ollin             Sävedalens AIK             1:35:50 



D40  (10)      4080 m                      

    1 Agneta Nordholm         Sävedalens AIK               46:00 
    2 Liselotte Falk          Göteborg/Majorna OK          46:42 
    3 Malin Lamm              Frölunda OL                  47:01 
    4 Anna Abrahamsson        FK Herkules                  52:02 
    5 Ellinor Johansson       OK Alehof                    54:20 
    6 Lena Blom               Göteborg/Majorna OK          57:09 
    7 Tina Holthoff           Sjövalla FK                1:00:14 
    8 Annika Kuhlin           Göteborg/Majorna OK        1:01:51 
    9 Johanna Wallinder       Göteborg/Majorna OK        1:03:56 
   10 Hanna Axmalm            Sävedalens AIK             1:04:55 



D35  (7)       5390 m                      

    1 Åsa Nordberg            Göteborg/Majorna OK        1:03:24 
    2 Anna Lövgärd            OK Alehof                  1:18:38 
    3 Kristin Olsson          OK Alehof                  1:26:33 
    4 Anna Säfsten            FK Herkules                1:27:27 
    5 Susanne Cox             Lerums SOK                 1:28:53 
    6 Linda Gunnarsson        Lerums SOK                 1:35:54 

      Cecilia Flakberg        IFK Göteborg              ej start 



D35 MOTION  (6 3870 m                      

    1 Christina Pettersson    Sjövalla FK                1:18:47 
    2 Anna-Karin Norrman      Göteborg/Majorna OK        1:18:52 
    3 Camilla Björklund       Sjövalla FK                1:26:30 
    4 Sara Larsson            Sävedalens AIK             1:28:48 
    5 Ulrika Logren           Sjövalla FK                1:32:39 

      Gunilla Himmelmann      Sjövalla FK               Ej godk. 



D21  (14)      7250 m                      

    1 Lina Strand             Göteborg/Majorna OK        1:05:43 
    2 Maria Magnusson         Sävedalens AIK             1:08:41 
    3 Petra Halvarsson        Göteborg/Majorna OK        1:15:51 
    4 Laila B Höglund         FK Herkules                1:16:25 
    5 Frida Nero              Göteborg/Majorna OK        1:18:16 
    6 Jennie Andersson        Sävedalens AIK             1:19:49 
    7 Sara Johansson          Göteborg/Majorna OK        1:20:09 
    8 Bodil Halvarsson        Göteborg/Majorna OK        1:21:04 
    9 Katja Lüscher           Göteborg/Majorna OK        1:26:32 
   10 Karolina Källstrand     Göteborg/Majorna OK        1:40:47 
   11 Lisa Weimann            IK Uven                    1:44:14 

      Jennie Runesson         Göteborg/Majorna OK       Ej godk. 
      Linda Martinsson        IF Marin Väst             ej start 
      Rachel Engeler          Göteborg/Majorna OK       ej start 



D21 MOTION  (1 4610 m                      

    1 Anna Rosnäs             Skogsluffarnas OK          1:26:55 



D20  (4)       5390 m                      

    1 Ulrika Lindstam         Sol Tranås                 1:00:16 
    2 Anna Gustafsson         IK Hakarpspojkarna         1:03:20 
    3 Ylva Fonselius          FK Herkules                1:19:24 
    4 Malin Hermansson        Tolered-Utby Ol-klubb      1:27:57 



D20 MOTION  (1 4350 m                      

      Zeinab El-Charif        Tolered-Utby Ol-klubb     ej start 



D18  (7)       5030 m                      

    1 Madeleine Attfors       Sävedalens AIK             1:11:34 
    2 Emma Almehed            Frölunda OL                1:12:59 
    3 Frida Björklund         Sjövalla FK                1:16:40 
    4 Klara Åhsberg-Ottosson  Sjövalla FK                1:41:01 

      Malin Hedberg           Lerums SOK                Ej godk. 
      Amilia Björklund        Sävedalens AIK            Ej godk. 
      Erika Lindqvist         Sävedalens AIK            ej start 



D16  (24)      3870 m                      

    1 Felicia Stuhlhofer      OK Landehof                  40:13 
    2 Linnea Wahlgren         Sjövalla FK                  40:58 
    3 Frida Brogren           Kungälvs OK                  41:48 
    4 Anna Wallin             Sjövalla FK                  48:54 
    5 Elin Blick              OK Alehof                    49:00 
    6 Filippa Spånér          Sävedalens AIK               51:57 
    7 Erica Pettersson        Sjövalla FK                  52:46 
    8 Lovisa Leman            Göteborgs SK                 53:51 
    9 Ida Wenklo              Kungälvs OK                  55:03 
   10 Amanda Claesson         Sävedalens AIK               55:14 
   11 Emmeli Glenn Axmalm     Sävedalens AIK               57:26 
   12 Tilda Karlsson          OK Alehof                  1:02:44 
   13 Lina Henriksson         Sävedalens AIK             1:03:52 
   14 Danielle Fröstad        Kungälvs OK                1:04:01 
   15 Klara Pålsson           Kungälvs OK                1:05:33 
   16 Linnea Bergstrand       Kungälvs OK                1:15:27 
   17 Jennifer Hallel         Sjövalla FK                1:15:42 
   18 Cherie Sjöblom          Frölunda OL                1:17:57 
   19 Sofia Johansson         OK Alehof                  1:19:04 
   20 Caroline Lövstedt       Sjövalla FK                1:30:54 
   21 Sofia Helmertz          FK Herkules                1:34:26 
   22 Helena Martinsson       Sjövalla FK                1:51:54 

      Hanna Djerf             Lerums SOK                Ej godk. 
      Paula Glenn Jungbjer    FK Herkules               ej start 



D14  (15)      3370 m                      

    1 Elin Pettersson         Sjövalla FK                  38:02 
    2 Sara Magnusson          OK Landehof                  40:10 
    3 Ella Wallinder          Göteborg/Majorna OK          40:45 
    4 Lina Pålsson            Kungälvs OK                  48:25 
    5 Sara Almehed            Frölunda OL                  48:46 
    6 Ylva Mattsson           Tolered-Utby Ol-klubb        49:50 
    7 Clara Wallin            Sjövalla FK                  54:23 
    8 Elin Wahlgren           Sjövalla FK                1:01:06 
    9 Julia Blom              Frölunda OL                1:04:54 
   10 Molly Rundström         OK Landehof                1:06:46 
   11 Stina Ströby            Tolered-Utby Ol-klubb      2:15:03 

      Erika Eliasson          OK Landehof               Ej godk. 
      Lydia Norin             Frölunda OL               ej start 
      Emma Himmelmann         Sjövalla FK               ej start 
      Jasmine Axmalm          Sävedalens AIK            ej start 



D12  (27)      2880 m                      

    1 Kerstin Wadman          Göteborg/Majorna OK          23:32 
    2 Emma Djerf              Lerums SOK                   29:05 
    3 Agnes Spånér            Sävedalens AIK               35:27 
    4 Anna Henriksson         Sävedalens AIK               35:54 
    5 Emma Renberg            FK Herkules                  36:31 
    6 Martina Kylebäck-Wenner Sävedalens AIK               37:27 
    7 Kajsa Jungbjer          FK Herkules                  38:19 
    8 Moa Kuhlin              Göteborg/Majorna OK          40:28 
    9 Emelie Karlsson         OK Landehof                  40:36 
   10 Emelie Roos             OK Landehof                  40:42 
   11 Elvira Sellgren         Göteborg/Majorna OK          41:19 
   12 Emelie Lorén            OK Landehof                  42:28 
   13 Emma Karlsson           OK Landehof                  43:04 
   14 Isabella Lago           Göteborg/Majorna OK          43:20 
   15 Klara Djerf             Lerums SOK                   44:26 
   16 Maja Gunnarsson         Lerums SOK                   46:47 
   17 Evelina Hall            FK Herkules                  48:54 
   18 Hanna Boquist           IK Uven                      49:45 
   19 Julia Bergdahl          Sävedalens AIK               57:52 
   20 Janneke Snijder         IK Uven                    1:00:16 
   21 Johanna Lundmark        OK Alehof                  1:06:37 
   22 Lovisa Tillgren         IK Uven                    1:12:17 
   23 Sofie Gruvesäter        Tolered-Utby Ol-klubb      1:21:16 

      Clara Cox               Lerums SOK                Ej godk. 
      Olivia Ullman           OK Alehof                 Ej godk. 
      Agnes Asp               FK Herkules               ej start 
      Anna Nordholm           Sävedalens AIK            ej start 



D10  (16)      2310 m                      

    1 Linn Himmelmann         Sjövalla FK                  22:28 
    2 Selma Moqvist           Lerums SOK                   23:59 
    3 Frida Andersson         Göteborg/Majorna OK          26:37 
    4 Klara Wallinder         Göteborg/Majorna OK          29:11 
    5 Ester Freidlitz         OK Landehof                  34:18 
    6 Maria Logren            Sjövalla FK                  42:29 
    7 Märta Ljungberg         Sjövalla FK                  42:38 
    8 Fanny Nilsson           OK Landehof                  45:50 
    9 Ida Eriksson            OK Landehof                  48:07 
   10 Hanna Lundgren          Tolered-Utby Ol-klubb        52:27 
   11 Sofia Lundgren          Tolered-Utby Ol-klubb      1:25:48 

      Matilda Hagstrand       Lerums SOK                Ej godk. 
      Elsa Aderstedt Althoff  Kungälvs OK               Ej godk. 
      Tove Johansson          OK Alehof                 Ej godk. 
      Alva Sellgren           Göteborg/Majorna OK       ej start 
      Anna Flakberg           IFK Göteborg              ej start 



U4  (6)        3880 m                      

    1 Joakim Logren           Sjövalla FK                  52:23 
    2 Fredrik Öckerstedt      Sjövalla FK                  53:08 
    3 Jacob Lövstedt          Sjövalla FK                  53:48 
    4 Tommy Gelotte           Tolered-Utby Ol-klubb      1:11:02 
    5 Marcus Braun            Tolered-Utby Ol-klubb      1:27:48 

      Jessika Roos Enkvist    OK Landehof               ej start 



U3  (20)       2890 m                      

    1 Felix Larsson           Göteborgs SK                 46:27 
    2 Anton Främberg          Göteborgs SK                 46:34 
    3 Mattias Retteli         Tolered-Utby Ol-klubb        49:39 
    4 Fredrik Grönberg        Sävedalens AIK               49:41 
    5 Martin So               Göteborgs SK                 50:31 
    6 Frida Lund              Sävedalens AIK               58:25 
    7 Albin Söderberg         Tolered-Utby Ol-klubb        58:34 
    8 Filip Leman             Göteborgs SK               1:03:19 
    9 Linnéa Bengtsson Crease Sävedalens AIK             1:04:54 
   10 Lova Sörman Laurien     Göteborgs SK               1:07:50 
   11 Susanne Farg            Tolered-Utby Ol-klubb      1:09:11 
   12 Amalia Setterstig       Göteborgs SK               1:12:18 
   13 Jesper Lundmark         Tolered-Utby Ol-klubb      1:15:21 
   14 Johan Knutsson          Lerums SOK                 1:16:59 
   15 Emil Leeman             Tolered-Utby Ol-klubb      1:20:34 
   16 Anna Nilsson            Sjövalla FK                1:29:24 
   17 Ossian Forsberg         Tolered-Utby Ol-klubb      1:49:10 

      Gustav Lahti            Tolered-Utby Ol-klubb     Ej godk. 
      Rebecka Persson         FK Herkules               Ej godk. 
      Jenny Nordin            Göteborgs SK              ej start 



U2  (32)       2360 m                      

    1 Annika Holthoff         Sjövalla FK                  24:32 
    2 Johan Cahlin            IF Marin Väst                26:55 
    3 Jonathan Westerdahl     Tolered-Utby Ol-klubb        27:25 
    4 Simon Fransson          Tolered-Utby Ol-klubb        27:41 
    5 Tobias Edström          Sjövalla FK                  30:18 
    6 Ellika Groth            Kungälvs OK                  32:20 
    7 Linnea Pihl             Lerums SOK                   32:25 
    8 Lovisa Moqvist          Lerums SOK                   33:07 
    9 Ida Lundmark            Tolered-Utby Ol-klubb        34:52 
   10 Hanna Fuxborg           Sjövalla FK                  35:03 
   11 Robyn Terning           Tolered-Utby Ol-klubb        35:46 
   12 Filippa Sandberg        Sjövalla FK                  37:29 
   13 Adam Sandström          Tolered-Utby Ol-klubb        38:10 
   14 Erica Abrahamsson       FK Herkules                  38:59 
   15 Joyce Reis              Tolered-Utby Ol-klubb        39:08 
   16 Edvin Alestig           IF Marin Väst                41:00 
   17 Jacob Pihel             Sjövalla FK                  41:27 
   18 Fredrik Ehrs            Tolered-Utby Ol-klubb        41:28 
   19 Lovisa Mahlin           Tolered-Utby Ol-klubb        42:01 
   20 Tilda Melkstam          Lerums SOK                   42:03 
   21 Filip Klingberg         OK Alehof                    42:27 
   22 Daniel Jonk             Sjövalla FK                  48:44 
   23 Oskar Bengtsson Creaser Sävedalens AIK               49:14 
   24 Linus Fransson          Tolered-Utby Ol-klubb        52:08 
   25 Simon Andreasson        Tolered-Utby Ol-klubb      1:05:08 
   26 Kevin Bakhtiarzadeh     Tolered-Utby Ol-klubb      1:20:32 
   27 Rebecka Schäfer         Tolered-Utby Ol-klubb      1:36:02 

      Hanna Douglasson        Tolered-Utby Ol-klubb     Ej godk. 
      Paulina Lund            Sävedalens AIK            ej start 
      Gustav Friman           Tolered-Utby Ol-klubb     ej start 
      Jakob Westerdahl        Tolered-Utby Ol-klubb     ej start 
      Maya Johnsson           OK Alehof                 ej start 



U1  (41)       1950 m                      

    1 Linnea Wedberg-Kilnäs   Sjövalla FK                  22:23 
    2 Johan Källström         Sjövalla FK                  23:05 
    3 Tilda Erixon            IFK Göteborg                 23:54 
    4 Marie Asplund           Kungälvs OK                  24:32 
    5 Thea Fagerström         IFK Göteborg                 24:43 
    6 Gabriel Granberg        Tolered-Utby Ol-klubb        26:25 
    7 Oscar Wall Jungbjer     Göteborgs SK                 27:11 
    8 Isabella Hall           FK Herkules                  27:59 
    9 Carl Erixon             IFK Göteborg                 28:52 
   10 Samuel Ljungqvist       Tolered-Utby Ol-klubb        30:01 
   11 Elvira Söderberg        Tolered-Utby Ol-klubb        30:14 
   12 Olivia Asp              IFK Göteborg                 31:16 
   13 Vilmer Martinsson Grbic FK Herkules                  34:14 
   14 David Johansson         Tolered-Utby Ol-klubb        34:19 
   15 Sofia Tillgren          IK Uven                      35:27 
   16 Elin Flakberg           IFK Göteborg                 35:37 
   17 Lovisa Lago             Göteborg/Majorna OK          36:04 
   18 Margit Sundén           Tolered-Utby Ol-klubb        36:32 
   19 Oscar Persson           Sjövalla FK                  37:01 
   20 Elsa Asp                FK Herkules                  37:15 
   21 Anton Magnusson         Tolered-Utby Ol-klubb        37:24 
   22 Anders Sundén           Tolered-Utby Ol-klubb        37:33 
   23 Johanna Nidler          Sjövalla FK                  38:41 
   23 Clara Stenberg          Sjövalla FK                  38:41 
   25 Yemina El-Charif        Tolered-Utby Ol-klubb        39:53 
   26 Mathilde Snijder        IK Uven                      40:47 
   27 Lukas Groth             Kungälvs OK                  41:33 
   28 Signe Engström          Tolered-Utby Ol-klubb        41:53 
   29 Linnea Williamsson      Tolered-Utby Ol-klubb        41:57 
   30 Linus Pihl              Lerums SOK                   42:30 
   30 Moa Friman              Tolered-Utby Ol-klubb        42:30 
   32 Isak Gustafson          Tolered-Utby Ol-klubb        42:38 
   33 Lova Gustafson          Tolered-Utby Ol-klubb        42:42 
   34 Moa Bartholdsson        Frölunda OL                  42:58 

      Dena Akbar              Frölunda OL               Ej godk. 
      Arvid Engström          Sjövalla FK               Ej godk. 
      Lisa Falk               Göteborg/Majorna OK       ej start 
      Adam Mahlin             Tolered-Utby Ol-klubb     ej start 
      Filippa Kinde           Tolered-Utby Ol-klubb     ej start 
      Felix Kinde             Tolered-Utby Ol-klubb     ej start 
      Arvid Lundqvist         Sjövalla FK               ej start 



INSKOLNING  (3 1950 m                      

      Filippa Fagerström      IFK Göteborg                 Godk. 
      Max Henningsson         OK Landehof                  Godk. 
      Jacob Gran              IK Uven                      Godk. 
      Simon Bååth             Sävedalens AIK               Godk. 
      Jakob Asp               IFK Göteborg                 Godk. 
      Linnea Olsson           Sjövalla FK                  Godk. 
      Elias Nyqvist           OK Landehof                  Godk. 
      Klara Lemurell          Sjövalla FK                  Godk. 
      Felix Sandberg          Sjövalla FK                  Godk. 
      Alvin Jonasson          Klubblös                     Godk. 
      Julia Hellmark          OK Landehof                  Godk. 
      Johan Wall Jungbjer     Göteborgs SK                 Godk. 
      Ella Carlström          OK Landehof                  Godk. 
      Noah Liström Mamani     Frölunda OL                  Godk. 
      Max Bartholdsson        Frölunda OL                  Godk. 
      Matilda Åkesson         OK Landehof                  Godk. 
      Rasmus Edström          Sjövalla FK                  Godk. 
      Elias Nordberg          Göteborg/Majorna OK          Godk. 
      Ruben Kaaling           Klubblös                     Godk. 
      Kasper Bergström        Frölunda OL                  Godk. 
      Bastian Bergström       Frölunda OL                  Godk. 
      Vidar Waldolfs          OK Landehof                  Godk. 
      Sara Saetre             OK Landehof                  Godk. 
      Wilma Saetre            OK Landehof                  Godk. 
      Linus Karlsson Kokinsky IFK Göteborg                 Godk. 
      Amanda Vorberg          OK Landehof                  Godk. 
      Mikaela Vorberg         OK Landehof                  Godk. 
      Alva Hedenberg          Sjövalla FK                  Godk. 
      Elis Norin              Frölunda OL                  Godk. 

      Matilda Asp             IFK Göteborg              Ej godk. 
      Ida Kilnäs              Sjövalla FK               ej start 



Öppen 1  (11)  2360 m                      

    1 Birgitta Johansson-Cahl IF Marin Väst                27:45 
    2 Gabriel Öhgren          Sävedalens AIK               31:55 
    3 Kajsa Terning           Tolered-Utby Ol-klubb        35:08 
    4 Klara Säfsten           FK Herkules                  39:09 
    5 Rikard Larsson          IK Uven                      41:49 
    6 Simon Nordberg          Göteborg/Majorna OK          45:32 
    7 Colin Holmen            Klubblös                     50:41 
    8 Pontus Jonasson         Emmaboda Verda OK            51:03 
    9 Viktor Jonasson         Emmaboda Verda OK            56:26 
   10 Kajsa Homann            Frölunda OL                  56:35 

      Linda Torstensson       Klubblös                  Ej godk. 



Öppen 2  (16)  2890 m                      

    1 Rune Jungbjer           Göteborgs SK                 49:47 
    2 Karin Grönberg          Sävedalens AIK               49:50 
    3 Febe Jacobsson          Göteborg/Majorna OK          59:01 
    4 Eva Lahti               Tolered-Utby Ol-klubb      1:01:00 
    5 Karin Häggbring         Klubblös                   1:01:43 
    6 Hans Grönberg           Sävedalens AIK             1:02:45 
    7 Mona Grönberg           Sävedalens AIK             1:02:58 
    8 Christian Schulz        Sävedalens AIK             1:11:39 
    9 Claes Lindegårdh        Tolered-Utby Ol-klubb      1:13:37 
   10 Kristina Narbro         Tolered-Utby Ol-klubb      1:18:05 
   11 Majbritt Jonsson        Sjövalla FK                1:18:24 
   12 Eva Löthman             Sjövalla FK                1:24:04 
   13 Viktor Le Claire        FK Herkules                1:31:48 

      Christina Wernersson    OK Orinto                 Ej godk. 
      Magdalena Agrell        Sävedalens AIK            Ej godk. 
      Mary Larner             Göteborg/Majorna OK       Ej godk. 



Öppen 3  (5)   3660 m                      

    1 Maria Engman            Klubblös                     57:12 
    2 Göran Hall              FK Herkules                  59:15 
    3 Mats Gruvefeldt         Klubblös                   1:13:50 
    4 Marie Hallel            Sjövalla FK                1:24:26 
    5 Helén Ljungqvist        Tolered-Utby Ol-klubb      1:54:12 



Öppen 4  (25)  3080 m                      

    1 Arjan Snijder           IK Uven                      40:33 
    2 Ola Kristofferson       Klubblös                     42:54 
    3 Anders Egneus           Klubblös                     44:24 
    4 Eva Liljeros            Tolered-Utby Ol-klubb        45:11 
    5 Lars Torstensson        Göteborgs SK                 49:25 
    6 Sofia Persson           Klubblös                     50:37 
    7 Mikael Kuhlin           Göteborg/Majorna OK          53:56 
    8 Martin Davidsson        Klubblös                     54:49 
    9 Cecilia Karlsson        Göteborgs SK                 55:01 
   10 Eva Åhsberg             Sjövalla FK                  58:29 
   11 Karin Cederlöf          Klubblös                     58:51 
   12 Per Andblad             OK Landehof                  59:54 
   13 Jonas Larsson           Klubb 900754               1:01:02 
   14 Mats Larsson            Klubblös                   1:01:32 
   15 Britt-Marie Ekberg      OK Orinto                  1:05:49 
   16 Karin Ingelhag          Vittsjö OK                 1:06:32 
   17 Eva-Li Saarvali         Klubblös                   1:23:11 
   18 Per Robertsson          IFK Göteborg               1:25:41 
   19 Bengt-Åke Sjöström      Tolered-Utby Ol-klubb      1:30:14 
   20 Anna Durge              KFUK-KFUM IA Göteborg      1:40:08 
   21 Martin Ahnoff           IK Uven                    2:02:09 

      Annie Edvardsen         Göteborg/Majorna OK       Ej godk. 
      Andreas Lund            Sävedalens AIK            Ej godk. 
      Malin Kjellström        Sjövalla FK               Ej godk. 
      Tineke Snijder          IK Uven                   Ej godk. 



Öppen 5  (11)  3730 m                      

    1 Magnus Wall Jungbjer    Göteborgs SK                 54:40 
    2 Stefan Pauli            Göteborg/Majorna OK          58:58 
    3 Nina Djerf              Lerums SOK                   59:46 
    4 Per Liljeros            Tolered-Utby Ol-klubb      1:01:02 
    5 Håkan Tillgren          IK Uven                    1:16:59 
    6 Christer Berg           Sjövalla FK                1:17:01 
    7 Jörgen Estving          Lerums SOK                 1:19:23 
    8 Anna Svensson           Frölunda OL                1:19:52 
    9 Bertil Larsson          Göteborgs SK               1:35:21 
   10 Lars Carlhammar         IK Uven                    1:43:45 

      Magnus Erixon           IFK Göteborg              Ej godk. 



Öppen 6  (17)  5350 m                      

    1 Andreas Ivarsson        OK Skogshjortarna          1:03:38 
    2 Erik Lindgren           Klubblös                   1:03:45 
    3 Jacob Axenborg          Göteborg/Majorna OK        1:11:54 
    4 Fredrik Persson         FK Åsen                    1:19:27 
    5 Stefan Lemurell         Klubblös                   1:21:17 
    6 Christer Nordberg       Göteborg/Majorna OK        1:27:33 
    7 Karin Olsson            Sjövalla FK                1:31:27 
    8 Rudolf Brogren          Kungälvs OK                1:35:19 
    9 Johannes Grahn          IK Uven                    1:51:20 
   10 Fredrik Persson         Göteborg/Majorna OK        1:52:59 
   11 Andreas Svensson        IF Marin Väst              1:53:18 
   12 Mattias Hansson         Frölunda OL                1:54:16 
   13 Lena Max                Frölunda OL                1:54:25 
   14 Jan-Erik Porath         Tolered-Utby Ol-klubb      2:04:20 
   15 Camilla Vargman         IFK Göteborg               2:41:13 

      Magnus Olsson           Sjövalla FK               Ej godk. 
      Henrik Melkstam         Lerums SOK                Ej godk. 



Öppen 7  (29)  3010 m                      

    1 Tobias Ahnoff           Göteborg/Majorna OK          28:34 
    2 Rolf Eckermark          Göteborg/Majorna OK          31:15 
    3 Annieke Grahn           Göteborgs SK                 34:26 
    4 Per Johansson           Klubblös                     36:29 
    5 Cecilia Groth           Kungälvs OK                  36:42 
    6 Karin Kullander         Sävedalens AIK               39:55 
    7 Ellen Samuelsson        Bredareds IF                 40:09 
    8 Sara Holmberg           Göteborg/Majorna OK          40:29 
    9 Anna Broberg            IF Marin Väst                40:48 
   10 Annica Eng              IFK Göteborg                 43:45 
   11 Kristina Wall Jungbjer  Göteborgs SK                 45:18 
   12 Karolina Norin          IFK Göteborg                 46:00 
   13 Therese Persson         Göteborg/Majorna OK          47:19 
   14 Lena Johansson          Sävedalens AIK               49:32 
   15 Kurt-Åke Karlsson       Sjövalla FK                  50:59 
   16 Erika Asp               FK Herkules                  51:19 
   17 Claes Andersson         Tullinge SK                  51:40 
   18 Michael Andersson       Göteborg/Majorna OK          51:43 
   19 Karin Wahlgren          Sjövalla FK                  53:01 
   20 Conny Wernersson        OK Orinto                    53:48 
   21 Stig Dahlgren           Göteborg/Majorna OK          55:35 
   22 Ulf Larsson             Lerums SOK                 1:00:42 
   23 Sten Olsson             OK Alehof                  1:01:25 
   24 Staffan Broberg         IF Marin Väst              1:05:44 
   25 Ingrid Cullbrand        IK Stern                   1:06:41 
   26 Lars-Göran Cullbrand    IK Stern                   1:07:49 
   27 Evelina Eriksson        IF Marin Väst              1:14:07 
   28 Karin Elfman            IF Marin Väst              1:42:59 

      Joakim Lindkvist        Tolered-Utby Ol-klubb     Ej godk. 



Öppen 8  (23)  4970 m                      

    1 Mattias Holmstrand      IFK Göteborg                 42:50 
    2 Stefan Holthoff         Sjövalla FK                  48:50 
    3 Emma Andersson          Sävedalens AIK               49:05 
    4 Jonas Brånalt           Astra Zeneca IF              53:22 
    5 Tale Gulliksen          Sävedalens AIK               53:39 
    6 Patrik Eickhoff         Göteborg/Majorna OK          57:51 
    7 Anders Lövgärd          OK Alehof                  1:03:25 
    8 Andrew Lago             Göteborg/Majorna OK        1:06:17 
    9 Marie-Louise Axenborg   Göteborg/Majorna OK        1:06:57 
   10 Peter Gustavsson        Hylte OK                   1:07:34 
   11 Anna Frantz             Stigmännen Karlshamns OK   1:08:49 
   12 Stefan Johansson        Frölunda OL                1:10:52 
   13 Lars Hagstedt           Uddevalla OK               1:11:57 
   14 Lars-Göran Davidsson    Göteborg/Majorna OK        1:14:40 
   15 Jimmy Hägg              FK Friskus-Varberg         1:14:44 
   16 Kurt Ekberg             OK Orinto                  1:15:47 
   17 Mats Logren             Sjövalla FK                1:23:50 
   18 Tommy Pedersen          OK Orinto                  1:43:17 
   19 Pertti Heed             OK Orinto                  1:48:23 

      Erik Sparrevik          Lerums SOK                Ej godk. 
      Jenny Wålander          Frölunda OL               Ej godk. 
      Anders Leire            Sävedalens AIK            Ej godk. 
      Torbjörn Sjölin         IK Uven                   Ej godk. 



Öppen 9  (8)   6990 m                      

    1 Jakob Eng               OK Pan-Kristianstad          54:17 
    2 Ferdrik Eliasson        Halden                       57:45 
    3 Mikael Öhgren           Sävedalens AIK             1:06:32 
    4 Sven Granfors           Sävedalens AIK             1:07:34 
    5 Rikard Pentonen         IFK Göteborg               1:08:11 
    6 Partik Lindegårdh       Tolered-Utby Ol-klubb      1:13:51 
    7 Anders Karlsson         Göteborg/Majorna OK        1:21:16 
    8 Ingemar Blom            IK Uven                    2:02:45 



H85  (2)       3090 m                      

    1 Hugo Krause             Tolered-Utby Ol-klubb      1:55:04 

      Gustav Elvmyr           Föreningen Skatåsstugan   Ej godk.