Minitjoget 2009, individuellon 2009-06-24 20:59
Preliminär resultatlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2004

   Pl Klubb                            Namn                                     Tid 



Sträcka 1  (48 Preliminär resultatlista  2 

    1 IF Rigor                         L1-S1 Martin Boberg                    13:47 
    2 OK Orinto                        L1-S1 Erik Classon                     13:49 
    3 OK Tranan                        L1-S1 Mats Kindlund                    13:53 
    4 IF Rigor                         L4-S1 Jonas Andersson                  13:55 
    5 OK Mark                          L1-S1 Fredrik Herdesson                14:02 
    6 Skene Sim o IS                   L5-S1 Simon Skogman                    14:14 
    7 OK Räven                         L4-S1 Albin Andersson                  14:18 
    8 Skene Sim o IS                   L1-S1 Simon Larsson                    14:42 
    9 Fjärås AIK                       L1-S1 Helmut Hansen                    14:45 
   10 OK Tranan                        L3-S1 Kenneth Johansson                14:49 
   11 IK Omega                         L2-S1 Erik Jonsson                     14:54 
   12 Skene Sim o IS                   L6-S1 Jonas Karlsson                   14:56 
   13 IK Uven                          L1-S1 Anton Hemlin                     14:58 
   14 OK Löftan                        L2-S1 Magnus Hansson                   15:12 
   15 IK Dran                          L1-S1 Marie Arnesson                   15:20 
   15 OK Löftan                        L1-S1 Torkel Davidsson                 15:20 
   17 OK Mark                          L2-S1 Niclas Ek                        15:23 
   18 OK Mark                          L6-S1 Per Svensson                     15:25 
   19 Göteborgs Skidklubb              L1-S1 Staffan Johansson                15:42 
   20 Fjärås AIK                       L2-S1 Ulrika Eriksson                  15:45 
   21 IK Uven                          L2-S1 Stefan Anerönn                   15:47 
   22 OK Mark                          L3-S1 Magnus Wallin                    15:53 
   23 Skene Sim o IS                   L4-S1 Fredrik Ask                      15:57 
   24 OK Tranan                        L4-S1 Claes Sethagen                   15:58 
   25 Bredareds IF                     L4-S1 PerAnders Enenge                 15:59 
   26 OK Löftan                        L3-S1 Owe Andersson                    16:21 
   27 Bredareds IF                     L3-S1 Lovisa Hansson                   16:24 
   28 OK Räven                         L2-S1 Odd Wallander                    16:27 
   29 OK Mark                          L4-S1 Martin Frisk                     16:54 
   30 Skene Sim o IS                   L3-S1 Per-Anders Axelsson              16:58 
   31 Skene Sim o IS                   L2-S1 Anton Udd                        17:00 
   32 IK Uven                          L3-S1 Henrik Carlsson                  17:04 
   33 IK Dran                          L4-S1 Elias Jacobsson                  17:06 
   34 Fjärås AIK                       L4-S1 Christer Henze                   17:07 
   35 Fjärås AIK                       L3-S1 Per Hentze                       17:08 
   36 IF Rigor                         L2-S1 Martin Svensson                  17:14 
   37 OK Tranan                        L2-S1 Ludvig Holmberg                  17:17 
   38 Bredareds IF                     L2-S1 Therese Enenge                   18:03 
   39 Fjärås AIK                       L5-S1 Karin Elofsson                   18:06 
   40 OK Räven                         L5-S1 Albin Petersson                  18:21 
   41 IK Omega                         L1-S1 Johan Lindeblom                  19:03 
   42 IK Dran                          L2-S1 Peter Åkesson                    19:07 
   43 Bredareds IF                     L1-S1 Ulf Nordgren                     19:12 
   44 IF Rigor                         L3-S1 Erik Toftered                    19:15 
   45 OK Räven                         L1-S1 Henrik Turesson                  21:10 
   46 Göteborgs Skidklubb              L2-S1 Bertil Larsson                   21:14 
   47 OK Räven                         L6-S1 Erik                             28:55 
   48 IK Dran                          L3-S1 Arnfinn Koppfjell                32:58 



Sträcka 2  (48 Preliminär resultatlista  2 

    1 OK Mark                          L3-S2 Mikael Karlsson                  10:15 
    2 OK Orinto                        L1-S2 Andreas Westberg                 10:59 
    3 OK Mark                          L4-S2 Bo Herdersson                    11:07 
    4 IF Rigor                         L4-S2 Christofer Berntsson             11:11 
    5 OK Löftan                        L1-S2 Pontus Andersson                 11:23 
    6 IK Uven                          L1-S2 Anton Ledelius                   11:28 
    7 OK Mark                          L2-S2 Klas Udd                         11:29 
    8 Skene Sim o IS                   L2-S2 Hanna Karlsson                   11:33 
    9 Skene Sim o IS                   L1-S2 Felix Axelsson                   11:48 
   10 IK Dran                          L1-S2 Glenn Svensson                   11:52 
   11 Bredareds IF                     L1-S2 Einar Nordgren                   12:08 
   12 OK Tranan                        L3-S2 Lisa  Johansson                  12:10 
   13 IF Rigor                         L3-S2 Jonas Toftered                   12:12 
   14 OK Räven                         L2-S2 Anna Eriksson                    12:19 
   15 Bredareds IF                     L4-S2 Alexander Sörqvist               12:25 
   16 OK Tranan                        L4-S2 Erik Finnskog                    12:29 
   17 OK Tranan                        L2-S2 Lina Sundqvist                   12:42 
   18 Skene Sim o IS                   L5-S2 Tor Udd                          12:46 
   19 Fjärås AIK                       L3-S2 Eva Rabe                         12:50 
   20 OK Räven                         L5-S2 Fabian Petersson                 12:51 
   21 OK Tranan                        L1-S2 Sara Kindlund                    13:02 
   21 Fjärås AIK                       L5-S2 Maria Halvarsson                 13:02 
   23 IF Rigor                         L1-S2 Peter Broberg                    13:07 
   24 OK Mark                          L6-S2 Rune Arvidsson                   13:11 
   25 OK Mark                          L1-S2 Axel Ek                          13:12 
   26 Göteborgs Skidklubb              L1-S2 Daniel Torstensson               13:16 
   27 IK Uven                          L3-S2 Annika Aasa                      13:46 
   27 Skene Sim o IS                   L6-S2 Nicklas Sjöberg                  13:46 
   29 Göteborgs Skidklubb              L2-S2 Lennart Andersson                14:07 
   30 IF Rigor                         L2-S2 Jonas Bäckström                  14:10 
   30 OK Räven                         L4-S2 Helena Andersson                 14:10 
   32 Fjärås AIK                       L1-S2 Kjell Svensson                   14:18 
   33 IK Omega                         L2-S2 Andreas Lundqvist                14:25 
   34 OK Räven                         L1-S2 Olle Sörqvist                    14:33 
   35 Fjärås AIK                       L2-S2 Linnea Svensson                  15:14 
   36 Bredareds IF                     L2-S2 Ingela Nordgren                  15:27 
   37 IK Dran                          L4-S2 Jonathan Carlsson                15:40 
   38 Bredareds IF                     L3-S2 Ellinor Åhman                    15:47 
   39 IK Dran                          L2-S2 Monica Åkesson                   15:51 
   40 Skene Sim o IS                   L3-S2 Marita Larsson                   16:31 
   41 OK Löftan                        L2-S2 Alexandra Nilsson                17:14 
   42 OK Löftan                        L3-S2 Anton Åkesson                    17:35 
   43 OK Räven                         L6-S2 Jakob                            18:43 
   44 Fjärås AIK                       L4-S2 Gunilla Carresjö                 19:21 
   45 IK Omega                         L1-S2 Elin Lundqvist                   21:17 
   46 Skene Sim o IS                   L4-S2 Anders Andersson                 24:29 
   47 IK Dran                          L3-S2 Vanja Kristensson                24:47 
   48 Horreds SK                       L1-S2 Olivia Jändel                    28:24 



Sträcka 3  (47 Preliminär resultatlista  2 

    1 OK Orinto                        L1-S3 Erik Classon                      7:00 
    2 Skene Sim o IS                   L5-S3 Jeanette Sigenstam                8:45 
    3 IK Uven                          L1-S3 Henrik Dahlrot                    9:05 
    4 OK Tranan                        L2-S3 Edvin Alsteus                     9:24 
    5 IK Dran                          L4-S3 David Jacobsson                   9:38 
    6 Skene Sim o IS                   L4-S3 Klara Ask                         9:40 
    7 Bredareds IF                     L3-S3 Emil Johansson                    9:48 
    8 OK Mark                          L1-S3 Susann Evertsson                  9:59 
    9 Bredareds IF                     L4-S3 Alice Aroneng                    10:11 
   10 Fjärås AIK                       L4-S3 Andrea Ammilon                   10:32 
   11 IK Uven                          L2-S3 Evelina Blom                     10:35 
   12 OK Mark                          L4-S3 Jörgen Frisk                     10:38 
   13 OK Mark                          L6-S3 Johan Svensson                   10:40 
   13 IF Rigor                         L4-S3 Adam Broberg                     10:40 
   15 OK Räven                         L4-S3 Camilla Isaksson                 11:00 
   16 OK Tranan                        L3-S3 Klas Johansson                   11:08 
   16 OK Tranan                        L4-S3 Hugo Setthagen                   11:08 
   18 Bredareds IF                     L1-S3 Joel Plumppu                     11:12 
   19 OK Tranan                        L1-S3 Maja Kindlund                    11:39 
   20 Skene Sim o IS                   L3-S3 Julia Carlsson                   11:48 
   21 Bredareds IF                     L2-S3 Nora Aroneng                     11:49 
   22 IK Uven                          L3-S3 Karin Axelsson                   11:51 
   23 OK Mark                          L2-S3 Emeli Udd                        12:29 
   24 OK Mark                          L3-S3 Elsa Ek                          12:32 
   25 Göteborgs Skidklubb              L2-S3 Lotta Leman                      12:33 
   26 IK Omega                         L1-S3 Elsa Lindeblom                   12:36 
   27 IF Rigor                         L3-S3 Helén Toftered                   12:38 
   28 Skene Sim o IS                   L1-S3 Selma Nordgren                   13:08 
   29 OK Räven                         L2-S3 Ida Eriksson                     13:23 
   30 Göteborgs Skidklubb              L1-S3 Filip Leman                      13:24 
   31 OK Löftan                        L1-S3 Johanna Nilsson                  13:30 
   31 OK Löftan                        L3-S3 Johanna Larsson                  13:30 
   33 IK Dran                          L1-S3 Ewa Arnesson                     14:03 
   34 Fjärås AIK                       L5-S3 Simon Samuelsson                 14:46 
   35 Skene Sim o IS                   L2-S3 Erik Nordgren                    15:02 
   35 OK Räven                         L5-S3 Filippa Petersson                15:02 
   37 OK Löftan                        L2-S3 Arvid Åkesson                    15:05 
   38 Skene Sim o IS                   L6-S3 Mattias Leander                  15:18 
   39 IK Dran                          L2-S3 Anna-Stina Arnesson              15:21 
   40 Fjärås AIK                       L3-S3 Mattias Findin                   15:23 
   41 Fjärås AIK                       L2-S3 Christina Henze                  15:30 
   42 IF Rigor                         L2-S3 Emelie Josefin                   16:04 
   43 IK Dran                          L3-S3 Inger Karlsson                   17:13 
   44 Horreds SK                       L1-S3 Emilia Lennartsson               17:52 
   45 IK Omega                         L2-S3 Tim Konradsson                   20:52 
   46 OK Räven                         L1-S3 Filip, Lukas                     21:54 
   46 OK Räven                         L6-S3 Ann                              21:54 



Sträcka 4  (44 Preliminär resultatlista  2 

    1 OK Mark                          L3-S4 Roland Herdesson                 13:25 
    2 Bredareds IF                     L1-S4 Stefan Aroneng                   13:29 
    3 OK Räven                         L2-S4 NN                               13:30 
    4 IF Rigor                         L4-S4 Mikael Andersson                 14:22 
    5 IK Uven                          L1-S4 Jonas Hemlin                     14:45 
    6 OK Tranan                        L1-S4 Thomas Andersson                 15:01 
    7 OK Tranan                        L2-S4 Per Sundqvist                    16:06 
    8 OK Orinto                        L1-S4 Andreas Westberg                 16:09 
    9 OK Löftan                        L1-S4 Tomas Axelsson                   16:16 
   10 IK Uven                          L3-S4 Gustav Boquist                   16:31 
   11 Skene Sim o IS                   L4-S4 Lena Karlsson                    16:34 
   12 Fjärås AIK                       L1-S4 Roger Ivarsson                   16:48 
   13 OK Räven                         L4-S4 Niclas Andersson                 16:49 
   14 OK Mark                          L2-S4 Martin Udd                       16:50 
   15 Göteborgs Skidklubb              L1-S4 Magnus Wall-Ljungbjer            16:54 
   16 Bredareds IF                     L2-S4 Clas Johansson                   16:55 
   16 Fjärås AIK                       L4-S4 Torbjörn Halvarsson              16:55 
   18 Bredareds IF                     L4-S4 Fredrik Plumppu                  17:00 
   19 IK Uven                          L2-S4 Anton blom                       17:34 
   20 OK Tranan                        L3-S4 Annika Johansson                 17:46 
   21 Fjärås AIK                       L3-S4 Fredrik Elofsson                 18:03 
   22 Fjärås AIK                       L2-S4 Kristin Schyberg                 18:16 
   23 IK Dran                          L1-S4 Bengt Arnesson                   18:20 
   24 IF Rigor                         L1-S4 Magnus Hammar                    18:53 
   25 OK Tranan                        L4-S4 Lisa Nilsson                     19:05 
   26 Skene Sim o IS                   L6-S4 Håkan Skogum                     19:19 
   27 Fjärås AIK                       L5-S4 Erik Köllerström                 19:29 
   28 OK Räven                         L1-S4 Urban Sörqvist                   19:55 
   29 IF Rigor                         L3-S4 Ulrika Toftered                  20:18 
   30 Skene Sim o IS                   L1-S4 Anne Udd                         20:27 
   31 Skene Sim o IS                   L3-S4 Joel Udd                         20:57 
   32 Göteborgs Skidklubb              L2-S4 Svante Johansson                 21:21 
   33 Bredareds IF                     L3-S4 Anders Sörqvist                  21:30 
   34 IK Omega                         L1-S4 Anne Kaill                       21:36 
   34 IF Rigor                         L2-S4 Kjell Jeppson                    21:36 
   36 IK Dran                          L4-S4 Ingmar Arnesson                  21:37 
   37 OK Löftan                        L2-S4 Maria Viktorsson                 21:47 
   38 IK Dran                          L2-S4 Lisa Åkesson                     21:48 
   39 Skene Sim o IS                   L5-S4 Lars Eriksson                    22:15 
   40 OK Löftan                        L3-S4 Erik Antonsson                   22:33 
   41 OK Räven                         L5-S4 Joel Petersson                   22:56 
   42 OK Räven                         L6-S4 Totte                            33:45 
   43 IK Dran                          L3-S4 Stig Karlsson                    38:18 
   44 Horreds SK                       L1-S4 Madeleine Gustavsson             46:45 



Sträcka 5  (48 Preliminär resultatlista  2 

    1 OK Orinto                        L1-S5 Erik Classon                     10:00 
    2 OK Mark                          L4-S5 Lennart Karlsson                 10:39 
    3 OK Räven                         L4-S5 Ivar Sörqvist                    10:59 
    4 IK Uven                          L1-S5 Birger Andersson                 11:11 
    5 OK Tranan                        L1-S5 Ulrika Kindlund                  11:13 
    6 OK Mark                          L1-S5 Niclas Frisk                     11:42 
    7 IF Rigor                         L4-S5 Filip Berntsson                  11:44 
    8 Göteborgs Skidklubb              L1-S5 Lovisa Leman                     12:42 
    9 IK Uven                          L2-S5 Ingemar Blom                     12:46 
   10 IF Rigor                         L1-S5 Anton Boberg                     12:59 
   11 OK Löftan                        L2-S5 Daniel Andersson                 13:09 
   12 OK Tranan                        L4-S5 Fredrik Finnskog                 13:14 
   13 Fjärås AIK                       L4-S5 Sofia Larborn                    13:23 
   14 IK Dran                          L1-S5 Mike Galler                      13:40 
   15 OK Mark                          L2-S5 Veronica Udd                     13:53 
   16 OK Mark                          L3-S5 Per Knubbe                       14:05 
   17 Bredareds IF                     L3-S5 Ingmarie Aroneg                  14:08 
   18 IK Omega                         L2-S5 Niklas Konradsson                14:10 
   19 Bredareds IF                     L1-S5 Gunilla Larsson                  14:12 
   19 Skene Sim o IS                   L6-S5 Björn Arnesson                   14:12 
   21 Fjärås AIK                       L3-S5 Matti Larborn                    14:18 
   22 IF Rigor                         L2-S5 Lena Melvinsdotter               14:19 
   23 Bredareds IF                     L2-S5 Samuel Plumppu                   14:22 
   24 OK Räven                         L1-S5 Sofia Sörqvist                   14:24 
   25 IK Dran                          L4-S5 Anders Jacobsson                 14:29 
   26 Bredareds IF                     L4-S5 Marianne Hansson                 14:32 
   27 Göteborgs Skidklubb              L2-S5 Kristina Wall Jungbjer           14:50 
   28 IK Uven                          L3-S5 Lennart Gustavsson               15:35 
   29 OK Räven                         L5-S5 Leo/Eskil Petersson              15:41 
   30 IK Dran                          L2-S5 Håkan Carlsson                   15:42 
   31 OK Mark                          L6-S5 Malin Svenssn                    16:32 
   32 OK Tranan                        L3-S5 Roland Johansson                 16:59 
   32 Skene Sim o IS                   L2-S5 LarsErik Fägersten               16:59 
   34 Fjärås AIK                       L2-S5 Louise Larborn                   17:04 
   35 Skene Sim o IS                   L1-S5 Stellan Helgesson                17:33 
   36 IF Rigor                         L3-S5 Kirsten Toftered                 18:07 
   37 OK Tranan                        L2-S5 Simon Olausson                   18:13 
   38 IK Omega                         L1-S5 Evelina Lindeblom                18:37 
   39 Skene Sim o IS                   L5-S5 Ingemar Gustafsson               19:08 
   40 OK Räven                         L2-S5 Wilma Karlsson                   21:02 
   41 Fjärås AIK                       L1-S5 Isak Larborn                     22:45 
   42 OK Löftan                        L3-S5 Alice Hultin                     23:15 
   43 Fjärås AIK                       L5-S5 Mats Halvarsson                  25:22 
   44 OK Löftan                        L1-S5 Oskar Hultin                     25:42 
   45 OK Räven                         L6-S5 Emy/Anna                         26:47 
   46 Skene Sim o IS                   L4-S5 Gunvor Håkansson                 26:55 
   47 Skene Sim o IS                   L3-S5 Sven Håkansson                   27:09 
   48 IK Dran                          L3-S5 Eina-Britt Koppefjell            28:00