Varglördanfr 2009-10-02 20:09
Startlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

 Startnr       Bricka Rank  Namn              Klubb                      Start 


H80  (11)   2390 m                     

     462        26594       Ingvar Green      Ljungskile FK           10:57:00 
       1        46959       John Olsson       Trollhättans SK         11:00:00 
       2        37375       Arne Svahn        Främmestads IK          11:03:00 
       3        11003       Ture Gunnarsson   Göteborg-Majorna        11:06:00 
       4        44557       Bo Elvingsson     Herrljunga SK Ski       11:09:00 
       5        24897       Yngve Hederström  OK Skogshjortarna       11:12:00 
       6        15878       Karleric Fransson Trollhättans SOK        11:15:00 
       7       260901       Hugo Krause       Tolered-Utby Ol-k       11:18:00 
       8       302653       Ingvar Johansson  Stenungsunds OK         11:21:00 
       9       419716       Gunnar Källman    Herrljunga SK Ski       11:24:00 
      10        19556       Stig Engström     OK Skogshjortarna       11:27:00 



H75  (13)   2390 m                     

      11       259442       Nils Rågstedt     IS Kullen               11:30:00 
      12        26534       Gunnar Larsson    Uddevalla IS            11:33:00 
      13        19987       Åke Johansson     Trollhättans SOK        11:36:00 
      14        14722       Sten Carlsson     Sävedalens AIK          11:39:00 
      15        16231       Sven-Johan Persso IK Gandvik              11:42:00 
      16        26539       Kurt Johansson    Uddevalla IS            11:45:00 
      17       260824       Ragnar Hallsten   OK Roto                 11:48:00 
      18        13923       Bertil Johansson  Markbygdens OK          11:51:00 
      19        26533       Said Johansson    Uddevalla IS            11:54:00 
      20        30490       Egon Gilbert Sven Trollhättans SK         11:57:00 
      21        16209       Kurt Stenberg     IK Gandvik              12:00:00 
      22        26531       Bror Svensson     Uddevalla IS            12:03:00 
      23        17279       Sten Johansson    OK Kullingshof          12:06:00 



H70  (18)   2750 m                     

     450        19294       Lars Lång         OK Klyftamo             10:57:00 
      24       225123       Gunnar Bylund     Rydboholms SK           11:01:00 
      25       264610       Rolf Stenström    Vänersborgs SK          11:05:00 
      26        30690       Ingemar Holmberg  IF Hagen                11:09:00 
      27        17281       Harry Andersson   OK Kullingshof          11:13:00 
      28        30552       Leif Johansson    Trollhättans SOK        11:17:00 
      29        16205       Lars-Erik Höök    IK Gandvik              11:21:00 
      30        30915       Ragnar Gudmundsso IF Rigor                11:25:00 
      31        25108       Inge Borgliden    Vänersborgs SK          11:29:00 
      32        44565       Åke Lindberg      Herrljunga SK Ski       11:33:00 
      33        15861       Bengt Hallén      Trollhättans SOK        11:37:00 
      34       241542       Karl-Inge Karlsso Istrums SK              11:41:00 
      35       225717       Hans Östlund      OK Kroppefjäll          11:45:00 
      36       245249       Roger Andersson   Vänersborgs SK          11:49:00 
      37        19271       Tord Lööv         Stångenäs AIS           11:53:00 
      38       260914       Lennart Bernhed   Tolered-Utby Ol-k       11:57:00 
      39       439388       Gunnar Waern      Trollhättans SOK        12:01:00 
      40       209065       Sune Hagström     IK Gandvik              12:05:00 



H65  (32)   2750 m                     

      41        14594       Lars Finbom       OK Landehof             11:00:00 
      42        14209       Ingemar Lindblom  IFK Göteborg            11:02:00 
      43       807547       Per-Arne Johansso Vänersborgs SK          11:04:00 
      44       717445       Lars Ljungberg    Trollhättans SOK        11:06:00 
      45        18628       Erland Ling       Jönköpings OK           11:08:00 
      46        15017       Heikki Rissanen   Mariestads FK           11:10:00 
      47        15824       Kent Carlgren     OK Skogshjortarna       11:12:00 
      48        26384       Svein Bakken      Stigsökarna             11:14:00 
      49        16822       Harry Lundström   OK Löftan               11:16:00 
      50        26406       Lars Wester       Stångenäs AIS           11:18:00 
      51        25366       Gösta Drotz       Hestra IF               11:20:00 
      52        17975       Bengt Andersson   Tidaholm SOK Sisu       11:22:00 
      53        25110       Kenneth Jonsson   Vänersborgs SK          11:24:00 
      54        28464       Bengt-Åke Svensso IK Ymer                 11:26:00 
      55        13755       Göran Bengtsson   Tockarps IK             11:28:00 
      56        13910       Waste Byström     OK Virdarna             11:30:00 
      57       355805       Lars Johansson    OK Skogshjortarna       11:32:00 
      58        15015       Lennart Höije     OK Ravinen              11:34:00 
      59       227878       Roland Nilsson    Falköpings AIK OK       11:36:00 
      60       666860       Curt Tillman      Linköpings OK           11:38:00 
      61        12464       Göte Johansson D- OK Tranan               11:40:00 
      62        33629       Lars Tuvesson     Ulricehamns OK          11:42:00 
      63        26328       Tore Pettersson   OK Gipen                11:44:00 
      64        25111       Bo Westerberg     Vänersborgs SK          11:46:00 
      65        19990       Torgny Grönlund   Trollhättans SOK        11:48:00 
      66        30099       Ivan Ernvid       Nitta IF                11:50:00 
      67        28806       Pär-Erik Johansso Markbygdens OK          11:52:00 
      68        15821       Ronny Andersson   OK Skogshjortarna       11:54:00 
      69        26363       Erling Tällberg   Stigsökarna             11:56:00 
      70       204693       Åke Nordberg      OK Klyftamo             11:58:00 
      71        26403       Mårten Svensson   Stångenäs AIS           12:00:00 
      72        29941       Bengt Nilsson     Hestra IF               12:02:00 



H60  (21)   2980 m                     

     456       570818       Per-Arne Källén   Uddevalla OK            10:48:00 
     454       725000       Hans Carlstedt    Sävedalens AIK          10:51:00 
     443        29985       Ulf Lofterud      OK Kullingshof          10:54:00 
     440        15740       Torgny Pettersson Markbygdens OK          10:57:00 
      73       264613       Bror Palgrim      Vänersborgs SK          11:00:00 
      74        25566       Bengt Frick       Trollhättans SK         11:03:00 
      75        17263       Jonas Larsson     OK Kullingshof          11:06:00 
      76        44564       Stellan Holmstran Herrljunga SK Ski       11:09:00 
      77        19286       Lars-Olof Gustafs OK Klyftamo             11:12:00 
      78        16875       Rudi Olvenmyr     OK Tyr                  11:15:00 
      79        30302       Olof Karlsson     Uddevalla OK            11:18:00 
      80        17372       Rune Eliasson     Falkenbergs OK          11:21:00 
      81        44559       Lars-Erik Norsten Herrljunga SK Ski       11:24:00 
      82        33625       Roland Boman      Ulricehamns OK          11:27:00 
      83        15684       Karl Evert Svenss IF Hagen                11:30:00 
      84        27754       Lennart Hermansso Stenungsunds OK         11:33:00 
      85        44562       Ingmar Olsson     Herrljunga SK Ski       11:36:00 
      86       925593       Sven-Olof Larsson Växjö AIS               11:39:00 
      87       550523       Rune Sandberg     Uddevalla OK            11:42:00 
      88        13752       Håkan Winnberg    IK Trenne Ullared       11:45:00 
      89       419700       Mats Elofsson     Herrljunga SK Ski       11:48:00 



H55  (27)   3200 m                     

      90        14543       Ingemar Gunnarsso Lerums SOK              11:00:00 
      91        15811       Kent Ivarsson     OK Skogshjortarna       11:03:00 
      92        17298       Per-Ola Johnsson  OK Kullingshof          11:06:00 
      93        26233       Roalh Kleveland   Kvillebyns SK           11:09:00 
      94        26500       Dan Widercrantz   OK Skärmen              11:12:00 
      95        27763       Börje Gustavsson  Trollhättans SOK        11:15:00 
      96       866886       Gunnar Bejbom     Uddevalla OK            11:18:00 
      97        30647       Tommy Westerberg  Tibro OK                11:21:00 
      98        14031       Torbjörn Olsson   Göteborg-Majorna        11:24:00 
      99       500514       Lars Hogedal      Vänersborgs SK          11:27:00 
     100        26575       Mats Blom         Ljungskile FK           11:30:00 
     101       409555       Hans Ekberg       Trollhättans SOK        11:33:00 
     102       214316       Thore Jansson     Kungälvs OK             11:36:00 
     103       340685       Börje Sundberg    OK Gipen                11:39:00 
     104        15822       Bengt Johansson   OK Skogshjortarna       11:42:00 
     105        13674       Kjell Kaminsky    IF Hagen                11:45:00 
     106       205295       Rainer Scholz     IK Vista                11:48:00 
     107       520912       Roland Mattsson   OK Skärmen              11:51:00 
     108        30550       Åke Johannesson   Trollhättans SOK        11:54:00 
     109       219940       Anders Johansson  OK Skogsstjärnan        11:57:00 
     110        28486       Bengt Andersson   Främmestads IK          12:00:00 
     111       226977       Bengt Jonasson    Göteborg-Majorna        12:03:00 
     112        28213       Björn Pettersson  Ulricehamns OK          12:06:00 
     113       344003       Bent Galborgen    Skaukameratene OL       12:09:00 
     114       403050       Josef Håkansson   OK Skärmen              12:12:00 
     115       342816       Lars Ekberg       Trollhättans SOK        12:15:00 
     116        25405       Stig Gustafsson   Bredaryds SOK           12:18:00 



H55 MOTION  2430 m            Start: 1 

     117       225106       Torbjörn Larsson  Falköpings AIK OK       10:30:00 
     118        25112       Erling Andersson  Vänersborgs SK          10:30:00 



H50  (18)   3200 m                     

     119       352800       Thomas Karlsson   Främmestads IK          11:01:00 
     120       550226       Urban Larsson     IF Hagen                11:04:00 
     121        38982       Tommy Roos        Falköpings AIK OK       11:07:00 
     122        14780       Christer Bergagår Tolered-Utby Ol-k       11:10:00 
     123       342827       Gunnar Johansson  Trollhättans SOK        11:13:00 
     124        26491       Peo Johansson     OK Skärmen              11:16:00 
     125        14044       Bengt Nilsson     Göteborg-Majorna        11:19:00 
     126       408183       Ulf Björkdahl     Herrestads AIF          11:22:00 
     127        19989       Thomas Lundgren   Trollhättans SOK        11:25:00 
     128       431231       Bengt-Åke Jansson Främmestads IK          11:28:00 
     129        25371       Per-Olof Larsson  Hestra IF               11:31:00 
     130        25163       Mats Karlsson     Lidköpings VSK          11:34:00 
     131        30491       Lars Carlsson     Trollhättans SK         11:37:00 
     132       342832       Anders Axelsson   Trollhättans SOK        11:40:00 
     133        26501       Lars Blom         OK Skärmen              11:43:00 
     134       429780       Pierre Karlsson   OK Alehof               11:46:00 
     135        26225       Jerry Rasmusson   Herrestads AIF          11:49:00 
     136        26625       Peter Larsson     Trollhättans SOK        11:52:00 



H45  (23)   3690 m                     

     458        19986       Peter Cederberg   Vänersborgs SK          10:58:00 
     137       362061       Hans Lindgren     OK Skogshjortarna       11:00:00 
     138        14661       Christer Carlsson Sävedalens AIK          11:02:00 
     139        46951       Dag Tryggö        Trollhättans SOK        11:04:00 
     140       620700       Stefan Lund       OK Orinto               11:06:00 
     141       214225       Leif Moberg       Vänersborgs SK          11:08:00 
     142        17272       Ingvar Ivarsson   OK Kullingshof          11:10:00 
     143        42436       Anders Jonsson    OK Klyftamo             11:12:00 
     144       427848       Stefan Hornebrant Trollhättans SOK        11:14:00 
     145       213912       Helge Søgaard     MFOK-DK                 11:16:00 
     146       429854       Mats G Andersson  OK Skogshjortarna       11:18:00 
     147        15318       Henrik Karlsson   OK Skogsstjärnan        11:20:00 
     148       306499       Bengt Norrman     Trollhättans SOK        11:22:00 
     149        11241       Klaes Axelsson    Mullsjö SOK             11:24:00 
     150        33407       Nils-Olof Larsson Vänersborgs SK          11:26:00 
     151        17274       Anders Sjögren    OK Kullingshof          11:28:00 
     152       419730       Krister Wessmark  OK Flundrehof           11:30:00 
     153       306490       Jörgen Hallén     Trollhättans SOK        11:32:00 
     154        26348       Tomas Karlsson    OK Skogsmunken          11:34:00 
     155       302594       Hans Voksepp      OK Skogshjortarna       11:36:00 
     156        42399       Claes Ekberg      Lidköpings VSK          11:38:00 
     157       217423       Hans Kööhler      Trollhättans SOK        11:40:00 
     158       341026       Jens Lindström    Tibro OK                11:42:00 



H45 MOTION  2920 m            Start: 1 

     159       408892       Knut Svenning     Falköpings AIK OK       10:30:00 



H40  (10)   3720 m                     

     160       343883       Robert Wieslander OK Skärmen              11:02:00 
     161       408562       Kristian Lund     Lidköpings VSK          11:08:00 
     162       427843       Ingemar Elefant   Trollhättans SOK        11:14:00 
     163        26390       Johan Lilljeqvist Stigsökarna             11:20:00 
     164       245824       Åke Andersson     Trollhättans SOK        11:26:00 
     165       670913       Anders Olsson     OK Klyftamo             11:32:00 
     166       342552       Ulrik Olsson      Brattås CK              11:38:00 
     167       264977       Janne Mattsson    Trollhättans SOK        11:44:00 
     168        26369       Anders Karlsson   Stigsökarna             11:50:00 
     169       306493       Martin Mandinger  Trollhättans SOK        11:56:00 



H35  (4)    4270 m                     

     170       231237       Sven Arne Karlsso Trollhättans SOK        11:00:00 
     171        11821       Kenneth Johansson OK Tranan               11:06:00 
     172        44566       Thomas Westerlund Herrljunga SK Ski       11:12:00 
     173       344498       Fredrik Plumppu   Bredareds IF            11:18:00 



H21  (34)   4670 m                     

     463       227830       Björn Öberg       Främmestads IK          11:22:00 
     461        26346       Patrik Karlsson   OK Skogsmunken          11:24:00 
     447       260826       Joakim Axelsson   OK Skogsmunken          11:26:00 
     444       202452       Karl Larsson      OK Skogshjortarna       11:28:00 
     174       800322       Martin Hogedal    OK Orion                11:30:00 
     175       864892       David Bejbom      Vänersborgs SK          11:32:00 
     176        17676       Martin Schagerlin OK Bävern               11:34:00 
     177       780625       Fredrik Rosén     Jönköpings OK           11:36:00 
     178        11549       Tobias Lindell    Vänersborgs SK          11:38:00 
     179        26343       Daniel Karlsson   OK Skogsmunken          11:40:00 
     180       203847       Kent Skärberg     Vänersborgs SK          11:42:00 
     181       979798       Klas Dalberg      Göteborg-Majorna        11:44:00 
     182       435995       Gunnar Elveljung  IFK Göteborg            11:46:00 
     183       524798       Daniel Netz       Vänersborgs SK          11:48:00 
     184        38010       Lars Jakobsson    IF Hagen                11:50:00 
     185       860707       Daniel Hjortvall  Hestra IF               11:52:00 
     186        25115       Anders Larsson    Vänersborgs SK          11:54:00 
     187        17300       Marcus Johnsson   OK Kullingshof          11:56:00 
     188       351100       Robert Enbom      Vänersborgs SK          11:58:00 
     189       770531       Anders Frick      Trollhättans SK         12:00:00 
     190       408717       Joakim Gustafsson Halmstad OK             12:02:00 
     191       261573       Peter Ivarsson    Vänersborgs SK          12:04:00 
     192        26347       Jonas H T Karlsso OK Skogsmunken          12:06:00 
     193        29336       Niklas Persson    Uddevalla SK            12:08:00 
     194       710322       Richard Tengström Vänersborgs SK          12:10:00 
     195       913337       Daniel Martinsson Göteborg-Majorna        12:12:00 
     196       880909       Jonas Wallin      Vänersborgs SK          12:14:00 
     197       245211       Jens Nyström      IF Hagen                12:16:00 
     198       890619       Mikael Nilsson    Snättringe SK           12:18:00 
     199       730227       Tommy Andersson   Vänersborgs SK          12:20:00 
     200       202453       Andreas Claesson  OK Kullingshof          12:22:00 
     201       831215       Rickard Holmqvist Hestra IF               12:24:00 
     202       880119       Mattias Nilsson   Vänersborgs SK          12:26:00 
     203        17655       Johan Schagerlind OK Bävern               12:28:00 



H21 MOTION  3410 m            Start: 1 

     204       229544       Henrik Sahlström  Främmestads IK          10:30:00 
     205        25569       Erik Frick        Trollhättans SK         10:30:00 
     206       264602       Lennart Nyman     Vänersborgs SK          10:30:00 
     207        44331       Bjørn Nordvik     Kolbotn & Skimt O       10:30:00 



H20  (4)    4270 m                     

     208        33560       Dennis Nyqvist    OK Gipen                11:03:00 
     209       225187       Tim Zetterberg    Falköpings AIK OK       11:09:00 
     211       208172       Dag Stridh        OK Gipen                11:21:00 
     212       900925       David Jonsson     OK Klyftamo             11:27:00 



H18  (7)    3720 m                     

     213       921337       Johan Sandström   OK Gipen                11:05:00 
     214        26389       Albin Liljeqvist  Stigsökarna             11:11:00 
     215       229300       Fredrik Wessmark  OK Flundrehof           11:17:00 
     216       260803       Tobban Karlsson   OK Skogsmunken          11:23:00 
     217       264980       Tobias Mattsson   Trollhättans SOK        11:29:00 
     218       431232       Mattihas Kjell    Främmestads IK          11:35:00 
     219       914470       Adam Fredén       Falköpings AIK OK       11:41:00 



H16  (6)    3320 m                     

     220        14510       Pontus Jansson    Kungälvs OK             11:02:00 
     221       214290       Per Moberg        Vänersborgs SK          11:05:00 
     222       354986       Emil Hallsten     OK Skärmen              11:08:00 
     223       264000       Sebastian Dahlstr Åmåls OK                11:11:00 
     224       218245       Erik Skärberg     Vänersborgs SK          11:14:00 
     225        46955       Hampus Carlsson   Trollhättans SK         11:17:00 



H14  (12)   2470 m                     

     446       405524       Oskar Stenberg    OK Skogshjortarna       11:03:00 
     226       219994       Jacob Lilljeqvist Stigsökarna             11:05:00 
     227        28613       Albin Axelsson    Mullsjö SOK             11:07:00 
     228       218223       Alfred Jansson    Vänersborgs SK          11:09:00 
     229       417583       Noak Sanderberg   Åmåls OK                11:11:00 
     230       355294       Oskar Johansson   OK Klyftamo             11:13:00 
     231       953319       Markus Larsson    Hestra IF               11:15:00 
     232       340996       Martin Klasson    Trollhättans SK         11:17:00 
     233       214233       Samuel Sandgren   Vänersborgs SK          11:19:00 
     234        14517       Jesper Jansson    Kungälvs OK             11:21:00 
     235        26504       Sune Hallsten     OK Skärmen              11:23:00 
     236       227689       Erik Bäcklund Ekv Trollhättans SOK        11:25:00 



H12  (11)   2380 m                     

     451       260989       Erik Andersson    Ryda SK                 10:56:00 
     237       343845       Lukas Alfsén      OK Skärmen              11:00:00 
     238       218288       Viktor Wassén     Vänersborgs SK          11:04:00 
     239       256612       Elias Bäcklund-Ek Trollhättans SOK        11:08:00 
     240        44337       Simon Krantz      OK Skogsvargarna        11:12:00 
     241       999998       Kevin Kullgren    Vänersborgs SK          11:16:00 
     242       208071       Johan Höög        OK Kullingshof          11:20:00 
     243        47472       Adrian Dahlström  Åmåls OK                11:24:00 
     244        26481       Tim Olsson        Brattås CK              11:28:00 
     245       970609       Markus Pettersson Vänersborgs SK          11:32:00 
     246       331457       Samuel Plumppu    Bredareds IF            11:36:00 



H10  (13)   1990 m                     

     247       354064       Klas Johansson    OK Tranan               11:01:00 
     248       427849       Eskil Tryggö      Trollhättans SOK        11:05:00 
     249        44336       Jakob Pettersson  OK Skogsvargarna        11:09:00 
     250       439390       Pontus Karlsson   Trollhättans SOK        11:13:00 
     251       426212       Elias Olsson      OK Kroppefjäll          11:17:00 
     252       439382       Joar Tryggö       Trollhättans SOK        11:21:00 
     253       342368       Patrik Gustafsson OK Kullingshof          11:25:00 
     254       214213       Gustav Nyman      Vänersborgs SK          11:29:00 
     255       348330       Oscar Karlsson    Trollhättans SOK        11:33:00 
     256       340994       Mathias Klasson   Trollhättans SK         11:37:00 
     257       256672       Anders Björklund  Trollhättans SOK        11:41:00 
     258       362456       Axel Halvarsson   OK Kroppefjäll          11:45:00 
     259       435332       Oscar Welén       Trollhättans SOK        11:49:00 



D70  (7)    2390 m                     

     260        18844       Vivi-Anne Bylund  Rydboholms SK           11:01:00 
     261        15602       Margareta Holmber IF Hagen                11:04:00 
     262        16232       Ann-Marie Persson IK Gandvik              11:07:00 
     263        26541       Signe Nyman       Uddevalla IS            11:10:00 
     264        28476       Lisbeth Johansson OK Skogshjortarna       11:13:00 
     265       403079       Ingrid Borgliden  Vänersborgs SK          11:16:00 
     266       234424       Anne-Marie Carlss Sävedalens AIK          11:19:00 



D65  (16)   2390 m                     

     267         6486       Siv Andersson     Vänersborgs SK          11:22:00 
     268        13911       Berit Byström     OK Virdarna             11:25:00 
     269        16823       Marie-Louise Lund OK Löftan               11:28:00 
     270        14595       Birgitta Parkner  OK Landehof             11:31:00 
     271        25119       Gunnel Palgrim    Vänersborgs SK          11:34:00 
     272       306505       Lena Waern        Trollhättans SOK        11:37:00 
     273        28463       Gunnel Svensson   IK Ymer                 11:40:00 
     274        29942       Birgit Smedberg N Hestra IF               11:43:00 
     275        25118       Gunvor Jonsson    Vänersborgs SK          11:46:00 
     276        36465       Mariann Kjellberg Bredareds IF            11:49:00 
     277        30100       Kerstin Ernvid    Nitta IF                11:52:00 
     278        42846       Britta Larsson    OK Frisene              11:55:00 
     279        25120       Birgitta Stenströ Vänersborgs SK          11:58:00 
     280        30546       Margareta Johanss Trollhättans SOK        12:01:00 
     281        30143       Lisbeth Bernhed   Tolered-Utby Ol-k       12:04:00 
     282        15038       Birgit Karlsson   Mariestads FK           12:07:00 



D60  (12)   2390 m                     

     283        16226       Anne-Marie Tivelj IK Gandvik              11:02:00 
     284        15820       Barbro Andersson  OK Skogshjortarna       11:08:00 
     285        12468       Birgitta Johansso OK Tranan               11:14:00 
     286        15039       Eva Höije         OK Ravinen              11:20:00 
     287       213873       Eva Björkman      OK Tyr                  11:26:00 
     288        44556       Inger Holmstrand  Herrljunga SK Ski       11:32:00 
     289        18606       Ulla Ling         Jönköpings OK           11:38:00 
     290        15828       Anita Andersson   OK Skogshjortarna       11:44:00 
     291        26407       Gudrun Wester     Stångenäs AIS           11:50:00 
     292        36441       Marianne Rosén    IK Ymer                 11:56:00 
     293        11311       Ingrid Rex Wallst IK Uven                 12:02:00 
     294        28830       Marita Johansson  Markbygdens OK          12:08:00 



D55  (10)   2390 m                     

     295        25597       Siv Larsson       Växjö AIS               11:05:00 
     296       530312       Gunilla Hogedal   Vänersborgs SK          11:11:00 
     297        15669       Christina Jansson IF Hagen                11:17:00 
     298       341824       Ann-Britt Winnber IK Trenne Ullared       11:23:00 
     299        14652       Ulla Carlstedt    Sävedalens AIK          11:29:00 
     300        15576       Inger Gustafsson  OK Gisle                11:35:00 
     301        15897       Berith Pettersson Vänersborgs SK          11:41:00 
     302        15812       Monica Ivarsson   OK Skogshjortarna       11:47:00 
     303       213911       Elizabeth Borchor MFOK-DK                 11:53:00 
     304        30323       Marion Hallsten   Uddevalla OK            11:59:00 



D55 MOTION  2340 m            Start: 1 

     305        14212       Inger Eismark     IFK Göteborg            10:30:00 
     306        26574       Britt Blom        Ljungskile FK           10:30:00 
     307        37573       Eva-Maj Johansson Markbygdens OK          10:30:00 
     308       431062       Kerstin Ramström  OK Gipen                10:30:00 
     309        26308       Birgit Ljung      OK Gipen                10:30:00 
     310       364855       Hedvig Anne Soph  Stenungsunds OK         10:30:00 
     311        25567       Ingegerd Frick    Trollhättans SK         10:30:00 
     312        25130       Görel Nordin      Vänersborgs SK          10:30:00 
     313       351084       Mona Åhlund       Vänersborgs SK          10:30:00 
     314        26609       Kristina Johansso Vänersborgs SK          10:30:00 



D50  (13)   2750 m                     

     455       240909       Radka Kühnel      Trollhättans SOK        10:59:00 
     315        15674       Inger Westerberg  IF Hagen                11:03:00 
     316       402999       Ann-Marie Holmstr IK Gandvik              11:07:00 
     317        30551       Elise Johannesson Trollhättans SOK        11:11:00 
     318        14081       Anneli Brander    Stenungsunds OK         11:15:00 
     319        26503       May Hallsten      OK Skärmen              11:19:00 
     320        15879       Kerstin Svensson  Trollhättans SOK        11:23:00 
     321       356097       Eva Karlsson      Uddevalla OK            11:27:00 
     322        26246       Kerstin Burman    Kvillebyns SK           11:31:00 
     323        30542       Catharina Carlsso Trollhättans SOK        11:35:00 
     324       260956       Kerstin Andersson Ryda SK                 11:39:00 
     325       263540       Anna-Karin Granat Tolered-Utby Ol-k       11:43:00 
     326        27755       Margareta Netz    Trollhättans SOK        11:47:00 



D45  (18)   2980 m                     

     459       264609       Katarina Haase    Vänersborgs SK          10:52:00 
     449       351134       Eva Sandström     OK Gipen                10:55:00 
     442        17282       Irené Andersson   OK Kullingshof          10:58:00 
     327        29965       Ulla Granér       OK Kullingshof          11:01:00 
     328        26540       Anita Davallius   Uddevalla IS            11:04:00 
     329       345020       Karin Bergdahl    Sävedalens AIK          11:07:00 
     330        26221       Birgit Hansson    Herrestads AIF          11:10:00 
     331        15887       Britta Sahlin     Vänersborgs SK          11:13:00 
     332       226458       Margareta Almqvis Trollhättans SOK        11:16:00 
     333        16484       Ingrid Johansson  Laholms IF OK           11:19:00 
     334        17299       Marianne Johansso OK Kullingshof          11:22:00 
     335        14783       Lisbeth Bergagård Tolered-Utby Ol-k       11:25:00 
     336        30635       Ann Nyström       IF Hagen                11:28:00 
     337        33416       Britt-Marie Johan OK Skogsstjärnan        11:31:00 
     338       355289       Ann-Mari Johansso OK Klyftamo             11:34:00 
     339        33406       Annette Falck-Lar Vänersborgs SK          11:37:00 
     340        26266       Nina Bejbom       Uddevalla OK            11:40:00 
     341       260822       Ann-Sofie Karlsso OK Skogsmunken          11:43:00 



D45 MOTION  2430 m            Start: 1 

     342       246006       Ann-Britt Larsson Falköpings AIK OK       10:30:00 
     343       408893       Kristina Svenning Falköpings AIK OK       10:30:00 
     344        44563       Susanne Olsson    Herrljunga SK Ski       10:30:00 
     345        28440       Gunnel Axelsson   OK Skogshjortarna       10:30:00 
     346       256638       Maria Björklund   Trollhättans SOK        10:30:00 
     347       435334       Maria Tryggö      Trollhättans SOK        10:30:00 
     348       214226       Elisabet Lanhamma Vänersborgs SK          10:30:00 
     445       405516       Carina Stenberg   OK Skogshjortarna       10:30:00 



D40  (7)    3130 m                     

     349        15322       Marita Karlsson   OK Skogsstjärnan        11:23:00 
     350       260802       Maria Wallin      OK Roto                 11:29:00 
     351       217459       Gunilla Edgren    Trollhättans SOK        11:35:00 
     352        25121       Jenny Nyman       Vänersborgs SK          11:41:00 
     353        42440       Christina Jonsson OK Klyftamo             11:47:00 
     354        17273       Carina Ivarsson   OK Kullingshof          11:53:00 
     355       306497       Anna-Karin Mattso Trollhättans SOK        11:59:00 



D35  (4)    3130 m                     

     457       218230       Inger Cederberg   Vänersborgs SK          11:19:00 
     356        11802       Annika Johansson  OK Tranan               11:25:00 
     357        14754       Ulrika Kindlund   OK Tranan               11:31:00 
     358       354304       Malin Tengström   Främmestads IK          11:37:00 



D21  (15)   3690 m                     

     439       890000       Hanna Axelsson    IK Hakarpspojkarn       11:27:00 
     438       776656       Elsa Jansson      Främmestads IK          11:29:00 
     359       800707       Emelie Svalin     Vänersborgs SK          11:31:00 
     360        36229       Kristin Skaar     Ryda SK                 11:33:00 
     361        19983       Jill Olsson       Trollhättans SOK        11:35:00 
     362        25124       Katarina Enbom    Vänersborgs SK          11:37:00 
     363       740104       Maria Thelin      Jönköpings OK           11:39:00 
     364       354301       Linda Gränswall   Främmestads IK          11:41:00 
     365       890122       Lisa Johannesson  Trollhättans SOK        11:43:00 
     366       721121       Sofia Gustafsson  Vänersborgs SK          11:45:00 
     367        33545       Sofie Pettersson  Ulricehamns OK          11:47:00 
     368       930217       Sofia Johansson   Trollhättans SOK        11:49:00 
     369       203831       Frida Stolt       Vänersborgs SK          11:51:00 
     370       870525       Sandra Wassblad   Uddevalla OK            11:53:00 
     371       245813       Elin Svensson     Trollhättans SOK        11:55:00 



D21 MOTION  2920 m            Start: 1 

     372       408895       Sofia Svenning    Falköpings AIK OK       10:30:00 
     373       419733       Soile Gustafsson  OK Kullingshof          10:30:00 
     374       217420       Annika Hallén     Trollhättans SOK        10:30:00 
     375       348323       Eva Bäcklund      Trollhättans SOK        10:30:00 



D20  (4)    3130 m                     

     460       260982       Lisa Andersson    Ryda SK                 11:16:00 
     376       306491       Amanda Hallén     Trollhättans SOK        11:20:00 
     377       900827       Lisa Borssén      OK Kroppefjäll          11:24:00 
     378       408897       Anna Larsson      Falköpings AIK OK       11:28:00 



D16  (9)    2900 m                     

     464       402170       Lisa Viktorsson   Eds SK                  10:58:00 
     379       426217       Matilda Larsson   OK Kroppefjäll          11:01:00 
     380       404095       Ida Karlsson      Lidköpings VSK          11:04:00 
     381       409563       Sara Schmidt      Trollhättans SOK        11:07:00 
     382       930813       Sara Ivarsson     OK Kullingshof          11:10:00 
     383       306496       Julia Mattsson    Trollhättans SOK        11:13:00 
     384       256634       Amanda Soppi      OK Kroppefjäll          11:16:00 
     385       433940       Emma Ekberg       Lidköpings VSK          11:19:00 
     386       208497       Lina Andersson    Trollhättans SOK        11:22:00 



D14  (12)   2430 m                     

     452       260973       Sofie Andersson   Ryda SK                 10:59:00 
     387       245885       Aina Edgren       Trollhättans SOK        11:02:00 
     388       217497       Linn Eriksson     Ryda SK                 11:05:00 
     389       341382       Lisa Wassén       Vänersborgs SK          11:08:00 
     390       208050       Kristin Höög      OK Kullingshof          11:11:00 
     391       229408       Ida Holmedahl     Trollhättans SOK        11:14:00 
     392       260971       Annie Hyrefelt    Ryda SK                 11:17:00 
     393       340997       Ellen Lejon       Trollhättans SK         11:20:00 
     394       208684       Josefine Kristian Trollhättans SOK        11:23:00 
     395       217413       Johanna Öberg     Ryda SK                 11:26:00 
     396       218222       Emelie Andersson  Vänersborgs SK          11:29:00 
     397       950905       Sofia Sjögren     OK Kullingshof          11:32:00 



D12  (14)   2380 m                     

     398       218253       Wilma Jansson     Vänersborgs SK          11:02:00 
     399       260972       Elvira Larsson    Ryda SK                 11:06:00 
     400       218296       Line Cederberg    Vänersborgs SK          11:10:00 
     401       217452       Elvira Björklund  Trollhättans SOK        11:14:00 
     402       214212       Olivia Nyman      Vänersborgs SK          11:18:00 
     403        30791       Alice Axelsson    Mullsjö SOK             11:22:00 
     404       354065       Sara Kindlund     OK Tranan               11:26:00 
     405       214217       Svea Hagrydh      Vänersborgs SK          11:30:00 
     406       352262       Ellen Granath     Tolered-Utby Ol-k       11:34:00 
     407        25126       Sofia Österman    Vänersborgs SK          11:38:00 
     408       435339       Agnes Westerberg  Trollhättans SOK        11:42:00 
     409       218244       Anna Moberg       Vänersborgs SK          11:46:00 
     410       354655       Julia Bergdahl    Sävedalens AIK          11:50:00 
     411       791111       Lisa Johansson    OK Tranan               11:54:00 



D10  (10)   1990 m                     

     412        33405       Elin Hagrydh      Vänersborgs SK          11:03:00 
     413       427844       Ida Toresson      Trollhättans SOK        11:07:00 
     414        44335       Emma Andersson    OK Skogsvargarna        11:11:00 
     415       364889       Maja Kindlund     OK Tranan               11:15:00 
     416       256651       Siri Björklund    Trollhättans SOK        11:19:00 
     417       260981       Natalie Larsson   Ryda SK                 11:23:00 
     418       340995       Alice Leijon      Trollhättans SK         11:27:00 
     419       214254       Sofia Pettersson  Vänersborgs SK          11:31:00 
     420        33574       Sofia Larsson     Trollhättans SOK        11:35:00 
     421        44334       Linnea Svensson   OK Skogsvargarna        11:39:00 



U4  (1)     2430 m            Start: 1 

     422       426211       Elvira Olsson     OK Kroppefjäll          10:30:00 



U3  (3)     2380 m            Start: 1 

     423       225105       Lina Larsson      Falköpings AIK OK       10:30:00 
     424        26356       Charlie Johansson OK Skogsmunken          10:30:00 
     453       260980       Ellen Ivehag      Ryda SK                 10:30:00 



U2  (2)     1990 m            Start: 1 

     425       362460       Arvid Aronsson    OK Kroppefjäll          10:30:00 
     426        11556       Fanny Svalin      Vänersborgs SK          10:30:00 



U1  (7)     1920 m            Start: 1 

     427        44332       Hanna Olsson      Brattås CK              10:30:00 
     428       342373       Emma Gustafsson   OK Kullingshof          10:30:00 
     429       438670       Sanna Möller      OK Landehof             10:30:00 
     430       405196       Alice Svalin      Vänersborgs SK          10:30:00 
     431       209491       Jacob Österman    Vänersborgs SK          10:30:00 
     441       208089       Emma Ivarsson     OK Kullingshof          10:30:00 
     448       881211       Ida Lilleeng      OK Gipen                10:30:00 



INSKOLNING  1580 m            Start: 1 

     432       352925       Hampus Hellqvist  OK Flundrehof           10:30:00 
     433       435333       Hugo Mandinger    Trollhättans SOK        10:30:00 
     465       417526       Elin Lokrantz     Trollhättans SK         10:30:00 



Öppen 2  (2 2380 m            Start: 1 

     434       426214       Peo Olsson        OK Kroppefjäll          10:30:00 
     466       417521       Marie Leijon      Trollhättans SK         10:30:00 



Öppen 4  (2 2470 m            Start: 1 

     435       229710       Dag Johansson     OK Klyftamo             10:30:00 
     436       439389       Anneli Karlsson   Trollhättans SOK        10:30:00 



D17-20  (1) 2900 m                     

     437       891125       Silvana Nicklasso Herrestads AIF          11:01:00