Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsprogram hösten 2010


Tävlingsprogram hösten 2010

DatumTävlingTypStämplingSista anm.dagAnmälan
3/7 Dag-KM Lång Stiftkl. 28/6 Till Eventor
9-11/7 Eskilstuna Weekend 3-dagars SI 20:00 29/6 Till Eventor
25-30/7 O-Ringen 5-dagars SI 15/6  
5/8 OK Denseln Medel SI 29/7 Till Eventor
6/8 U10mila Ungd-kavle SI 14/6  
7-8/8 '43-kavlen Budkavle SI 7/7  
8/8 Eskilstuna OL Medel SI 27/7 Till Eventor
13/8 OK Hedströmmen Natt SI 4/8 Till Eventor
14/8 OK Hedströmmen SvM SI 4/8 Till Eventor
14/8 OK Måsen Medel SI 3/8 Till Eventor
15/8 OK Hedströmmen Medel SI 4/8 Till Eventor
21/8 Tjällmo-Godegårds OK Medel SI 10/8 Till Eventor
21/8 Köping-Kolsva OK Medel SI 12/8 Till Eventor
22/8 Köping-Kolsva OK Lång SI 12/8 Till Eventor
22/8 GoIF Tjalve Lång SI 10/8 Till Eventor
22/8 Strängnäs-Malmby OL Medel SI 9/8 Till Eventor
28/8 Katrineholms OK Medel SI 17/8 Till Eventor
29/8 Katrineholms OK Lång SI 17/8 Till Eventor
5/9 Korpen, Almby IK Lång SI 29/8 Till Eventor
7/9 Natt-Ugglan Natt SI 31/8 Till Eventor
10/9 OK Tisaren Natt-DM SI 31/8 Till Eventor
12/9 Hallstahammars OK Stafett-DM SI 28/8  
18/9 Lindebygdens OK Medel-DM SI 10/9 Till Eventor
19/9 Lindebygdens OK Lång-DM SI 10/9 Till Eventor
25/9 Linköpings OK Ungdomskavle SI 12/9  
26/9 OK Tylöskog Budkavle      
2/10 OK Skogsstjärnan Medel SI 25/9 Till Eventor
9/10 25-manna Budkavle SI 31/8  
16-17/10 DalaDubbeln Ungdom SI 30/9  
17/10 OK Motala Medel SI   Till Eventor
23/10 Köping-Kolsva OK Medel SI 14/10 Till Eventor
30-31/10 Smålandskavlen Budkavle SI 12/10  
 
Tävlingssekreterare: Bo Gustavsson
Telefon: 0582-42277
E-post: This is a mailto link
Uppdaterad: 25 DEC 2017 15:06 Skribent: Jonas Karlsson

Postadress:
OK Tylöskog - Orientering
Jonas Karlsson, Universitetsgatan 9 Lgh 1001
70281 Örebro

Besöksadress:
Nytorp Svennevad
69792 Pålsboda

Kontakt:
Tel: 0738442070
E-post: This is a mailto link

Se all info

Zakrisson Data

 

Glottra Skog

 

Pålsboda Bioenergi AB

 

Pålsboda Bensin & Service AB

 

 

Svenska Orienteringsförbundet

 

olof_logga