Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsprogram hösten 2013


Tävlingsprogram hösten 2013

Datum

Tävling

Typ

Sista anm.

Anmälan

12-14/7 Eskilstuna WeekEnd 3-dag 1/7 Till Eventor
21-26/7 O-Ringen, Boden 5-dag 1/6 Till Eventor
2/8 U-10mila Ung.kavle 30/6 Till Eventor
3/8 Katrineholms OK/OK Tjärnen
Medel 28/7 Till Eventor
4/8 Katrineholms OK/OK Tjärnen
Lång 28/7 Till Eventor
8/8 Stjärnorps SK Medel 30/7
Till Eventor
10/8 Avesta OK
SvM
4/8
Till Eventor
10/8 '43-kavlen Budkavle 28/7 Till Eventor
11/8 Hällefors OK Medel 29/7 Till Eventor
11/8 Hällefors OK Medel 29/7 Till Eventor
11/8 Linköpings OK Medel 1/8 Till Eventor
13/8 OK Tylöskog Dag-KM   Till kalendern
16/8 OK Hedströmmen Nattsprint 11/8
Till Eventor
17/8 OK Hedströmmen Lång 11/8 Till Eventor
18/8 OK Hedströmmen Medel 11/8 Till Eventor
18/8 Eskilstuna OL Lång 11/8 Till Eventor
24/8 Kristinehamns OK Medel 17/8 Till Eventor
24/8
NAIS
Medel 15/8
Till Eventor
24/8 Skogsstjärnan/SOK Träff Medel 17/8 Till Eventor
25/8 Kristinehamns OK Medel+ 17/8 Till Eventor
25/8 NAIS Lång 15/8 Till Eventor
25/8 Skogsstjärnan/SOK Träff Lång 17/8 Till Eventor
28/8 Sprint-DM, Almby IK
Sprint
23/8 Till Eventor
31/8 Laxå OK Ungdom 23/8 Till Eventor
31/8 OK Måsen Medel 23/8 Till Eventor
31/8 Skattkärrs IF Medel 20/8 Till Eventor
31/8 OK Malmia Medel 25/8 Till Eventor
1/9 Korpen Lång 23/8 Till Eventor
3/9 KFUM Örebro OK Natt 31/8 Till Eventor
6/9 Medel-DM, OK Tylöskog Medel  26/8 Till Eventor
7/9 Lång-DM, OK Tylöskog Lång 26/8
Till Eventor
13/9 Natt-DM, OK Alferna Natt 6/9 Till Eventor
15/9 Budkavle-DM, Hagaby GoIF Budkavle 8/9 Till Eventor
21/9 Arboga OK Medel 12/9 Till Eventor
22/9 Arboga OK Medel 12/9 Till Eventor
28/9
Veteran-RM, Säffle OK Medel 19/9 Till Eventor
29/9 Veteran-RM, Säffle OK Lång 19/9 Till Eventor
5/10 Älgdrevet Lång 23/9 Till Eventor
6/10 Älgdrevet Medel 23/9 Till Eventor
6/10 OK Kolmården Medel 26/9 Till Eventor
12/10 25-manna Budkavle 31/8 Till Eventor
13/10 OK Motala Medel 7/10 Till Eventor
19/10 DalaDubbeln Ungdom 7/10
Till Eventor
20/10 DalaDubbeln Ungdom 7/10
Till Eventor
20/10 SOL Tranås Lång 13/10 Till Eventor
26-27/10 Smålandskavlen Budkavle 12/10 Till Eventor
2/11 Mjölby OK Medel 25/10 Till Eventor
3/11 Novembersprinten Budkavle 25/10 Till Eventor
 
Tävlingssekreterare: Bo Gustavsson
Telefon: 0582-42277
E-post: This is a mailto link
Uppdaterad: 25 DEC 2017 15:06 Skribent: Jonas Karlsson

Postadress:
OK Tylöskog - Orientering
Jonas Karlsson, Universitetsgatan 9 Lgh 1001
70281 Örebro

Besöksadress:
Nytorp Svennevad
69792 Pålsboda

Kontakt:
Tel: 0738442070
E-post: This is a mailto link

Se all info

Zakrisson Data

 

Glottra Skog

 

Pålsboda Bioenergi AB

 

Pålsboda Bensin & Service AB

 

 

Svenska Orienteringsförbundet

 

olof_logga