Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsprogram våren 2011


Tävlingsprogram våren 2011

DatumTävlingTypStämplingSista anm.Anmälan
25/3 Nyköpings OK Natt SI 19/3 Till Eventor
26/3 Nyköpings OK Lång SI 19/3 Till Eventor
27/3 OK Måsen Budkavle SI 19/3  
2/4 OK Tor Ungdom SI 25/3 Till Eventor
3/4 OK Tor Lång SI 25/3 Till Eventor
8/4 Vingåkers OK Nattkavle SI 28/3  
8/4 Tibro OK Natt SI 2/4 Till Eventor
9/4 Tibro OK Medel SI 2/4 Till Eventor
9/4 OK Kolmården Medel SI 28/3 Till Eventor
10/4 Tibro OK Lång SI 2/4 Till Eventor
10/4 OK Kolmården Budkavle SI 28/3 Till Eventor
16/4 OK Djerf Medel SI 5/4 Till Eventor
16/4 Kjula IF Lång SI 5/4 Till Eventor
16/4 IFK Linköpings OS Medel SI  8/4 Till Eventor
17/4 Degerfors OK Lång SI 5/4 Till Eventor
17/4 OK Motala Lång SI 4/4 Till Eventor
17/4 Ärla IF Lång SI 4/4 Till Eventor
21-22/4 OK Hällen Budkavle SI 13/4  
23/4 Filipstads OK Medel SI 11/4 Till Eventor
24/4 Västerås SOK Medel SI 11/4 Till Eventor
25/4 Västerås SOK Lång SI 11/4 Till Eventor
30/4-1/5 10mila Budkavle SI 13/3  
5/5 OK Skogsströvarna Medel SI 25/4 Till Eventor
7/5 OK Tisaren Medel SI 29/4 Till Eventor 
8/5 OK Tisaren Lång SI 29/4 Till Eventor
14/5 KFUM Örebro OK Medel SI 3/5 Till Eventor
15/5 Hagaby GoIF Lång SI 3/5 Till Eventor
21/5 Fellingsbro GoIF DM-Sprint SI  15/5 Till Eventor
28/5 5-manna Budkavle SI 15/5  
2/6 OK Tylöskog Sprint SI 23/5 Till Eventor
6/6 IK Gandvik Sprint SI 30/5 Till Eventor
8/6 Björkfors GoIF Sprint SI 30/5 Till Eventor
18-19/6 Jukola Budkavle emit 17/5  
 
Tävlingssekreterare: Bo Gustavsson
Telefon: 0582-42277
E-post: This is a mailto link
Uppdaterad: 25 DEC 2017 15:06 Skribent: Jonas Karlsson

Postadress:
OK Tylöskog - Orientering
Jonas Karlsson, Universitetsgatan 9 Lgh 1001
70281 Örebro

Besöksadress:
Nytorp Svennevad
69792 Pålsboda

Kontakt:
Tel: 0738442070
E-post: This is a mailto link

Se all info

Zakrisson Data

 

Glottra Skog

 

Pålsboda Bioenergi AB

 

Pålsboda Bensin & Service AB

 

 

Svenska Orienteringsförbundet

 

olof_logga