Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsprogram våren 2015


Tävlingsprogram våren 2015

Datum

Tävling

Typ

Sista anm.

Anmälan

27/3 Nyköpings OK Natt 22/3 Till Eventor
28/3 Nyköpings OK Lång 22/3 Till Eventor
29/3 OK Måsen Budkavle 21/3 Till Eventor
2/4 Vingåkers OK Nattkavle 23/3 Till Eventor
3/4 NAIS OK Medel 29/3 Till Eventor
3/4 Kjula IF Lång 26/3 Till Eventor
4/4 NAIS OK Lång 29/3 Till Eventor
4/4 Ärla IF Medel 29/3 Till Eventor
5/4
OK Kolmården Medel 29/3 Till Eventor
5/4 Strängnäs-Malmby OL Medel 28/3 Till Eventor
6/4 OK Kolmården Budkavle 22/3 Till Eventor
10/4 Eskilstuna OL/OK Tor Sprint 4/4 Till Eventor
10/4 Tibro OK Natt 5/4 Till Eventor
11/4 OK Tor Ungdom 4/4 Till Eventor
11/4 Tibro OK Lång 5/4 Till Eventor
12/4 Motala AIF OL Lång 5/4 Till Eventor
12/4 Eskilstuna OL/OK Tor Lång 4/4 Till Eventor
12/4 Tibro OK Medel 5/4 Till Eventor
18/4 Västerås SOK Medel 12/4 Till Eventor
18-19/4 OK Hällen Budkavle 7/4 Till Eventor
25/4 Finspångs SOK Lång 19/4 Till Eventor
25/4 OK Djerf Medel 19/4 Till Eventor
26/4 OK Motala Lång 19/4 Till Eventor
26/4 Degerfors OK Lång 19/4 Till Eventor
1/5 OK Tisaren Medel 26/4 Till Eventor
2/5 OK Tisaren Lång 26/4 Till Eventor
2/5 Linköpings OK Medel 26/4 Till Eventor
2/5 Katrineholms OK/OK Tjärnen Medel 26/4 Till Eventor
3/5 Linköpings OK Lång 20/4 Till Eventor
3/5 Katrineholms OK/OK Tjärnen Lång 26/4 Till Eventor
7/5 OK Skogsströvarna Medel 30/4 Till Eventor
9-10/5 10mila Budkavle 15/3 Till Eventor
10/5 Tjällmo-Godegårds OK Lång 3/5 Till Eventor
14/5 Hagaby GoIF Medel 6/5 Till Eventor
15/5 KFUM Örebro OK Lång 6/5 Till Eventor
16/5 Almby IK/Garphyttans IF/OK Alferna Lång 8/5 Till Eventor
17/5 Almby IK/Garphyttans IF/OK Alferna Medel 8/5 Till Eventor
24/5 Matteus SI Budkavle 19/5 Till Eventor
27/5 Hagaby GoIF/Almby IK Sprint-DM 20/5 Till Eventor
30/5 OK Måsen Ungdom 23/5 Till Eventor
31/5 Laxå OK 5-manna 24/5 Till Eventor
3/6 OK Kolmården Sprint 27/5 Till Eventor
7/6 IK Gandvik Sprint 31/5 Till Eventor
10/6 Almby IK Sprint 5/6 Till Eventor
21/6 Almby IK Sprint 14/6 Till Eventor
21/6 Almby IK Sprint-stafett 14/6 Till Eventor
 
Tävlingssekreterare: Bo Gustavsson
Telefon: 0582-42277
E-post: This is a mailto link
Uppdaterad: 25 DEC 2017 15:06 Skribent: Jonas Karlsson

Postadress:
OK Tylöskog - Orientering
Jonas Karlsson, Universitetsgatan 9 Lgh 1001
70281 Örebro

Besöksadress:
Nytorp Svennevad
69792 Pålsboda

Kontakt:
Tel: 0738442070
E-post: This is a mailto link

Se all info

Zakrisson Data

 

Glottra Skog

 

Pålsboda Bioenergi AB

 

Pålsboda Bensin & Service AB

 

 

Svenska Orienteringsförbundet

 

olof_logga