Tyringerundan 100814lö 2010-08-14 12:23
Preliminär resultatlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl Namn                       Klubb                               Tid 



H80  (6/6)     Preliminär resultatlista  1 

    1 Stig-Allan Jönsson         Halmstad Garnisons IF             27:34 
    2 Arne Nordahl               Örkelljunga FK                    28:11 
    3 Curth Svensson             Skåneslättens OL                  29:08 
    4 Bertil Johansson           Skåneslättens OL                  34:52 
    5 Ove Nordahl                Simrishamns OK                    39:19 
    6 Nils Bohman                OK Kompassen                    1:18:59 



H75  (9/9)     Preliminär resultatlista  1 

    1 Ingvar Petersson           Hässleholms OK                    30:48 
    2 Bengt Edvardsson           OK Torfinn                        33:45 
    3 Leo Åkesson                Härlövs IF                        34:47 
    4 Harry Söderberg            FK Friskus-Varberg                35:05 
    5 Jan-Eric Nelking           FK Åsen                           35:25 
    6 Curt Hjalmarsson           Hässleholms OK                    36:20 
    7 Klas Tykesson              Rävetofta OK                      37:04 
    8 Bo Bengtsson               Hässleholms OK                    39:32 
    9 Kjell Björup               Lunds OK                          42:43 



H70  (16/16)   Preliminär resultatlista  1 

    1 Roland Karlsson            Ronneby OK                        24:53 
    2 Roland Edvinsson           FK Göingarna                      26:18 
    3 Gunnar Sandström           OK Pan-Kristianstad               27:29 
    4 Rune Bengtsson             Ronneby OK                        29:26 
    5 Bo Svensson                Tockarps IK                       30:25 
    6 Anders Carlsson            Skåneslättens OL                  30:28 
    7 Göran Seger                FK Boken                          31:38 
    8 Nils-Åke Nilsson           FK Göingarna                      34:43 
    9 Sven-Åke Andertoft         Markaryds FK                      35:25 
   10 Bengt Olofsson             Hjärnarps GH OL                   38:47 
   11 Gert Olsson                Malmö OK                          38:53 
   12 Burne Nilsson              OK Torfinn                        39:18 
   13 Sune Backan                Eslövs FK                         39:29 
   14 Nils-Åke Nilsson           Härlövs IF                        40:38 
   15 Allan Hammar               OK Kompassen                      49:03 

      Sven Levin                 Andrarums IF                   ej start 



H65  (18/18)   Preliminär resultatlista  1 

    1 Kent Johansson             Örkelljunga FK                    25:05 
    2 Per-Olof Fernberg          IS Skanne                         26:31 
    3 Ingvar Persson             FK Åsen                           27:52 
    4 Kjell Larsson              OK Pan-Kristianstad               29:10 
    5 Bertil Ottosson            FK Göingarna                      30:06 
    6 Bertil Olofsson            Andrarums IF                      31:52 
    7 Waste Byström              OK Virdarna                       33:04 
    8 Erling Larsson             Hässleholms OK                    33:41 
    9 Verner Lönnqvist           Härlövs IF                        40:10 
   10 Sven-Erik Forsell          Lunds OK                          42:57 
   11 Nils Johannesson           Helsingborgs SOK                  44:21 
   12 Gerard Assante             Dauphine Orientation              49:56 
   13 Michel Guiguet             Dauphine Orientation              52:53 
   14 Bo Bülow                   Malmö OK                          53:48 
   15 Tommy Haglund              KFUM Örebro OK                    55:00 
   16 Alf Lindahl                FK Boken                          59:57 
   17 Björn Nordström            Hässleholms OK                  1:00:22 

      Bengt Andersson            OK Skogsfalken                 ej start 



H60  (21/21)   Preliminär resultatlista  1 

    1 Leif Sandgren              Frosta OK                         21:15 
    2 Agne Bengtsson             OK Kompassen                      22:24 
    3 Göran Johnsson             Skåneslättens OL                  23:33 
    4 Ingvar Olofsson            FK Snapphanarna                   28:26 
    5 Eric Tenland               Stigmännen Karlshamns OK          28:42 
    6 Bo Anders Nilsson          Lunds OK                          29:19 
    7 Sune Andersson             Halmstad OK                       29:39 
    8 Gert Olsson                Skåneslättens OL                  30:06 
    9 Karl Bertil Kjellsson      Rävetofta OK                      30:14 
   10 Jan Påhlstorp              Emmaboda Verda OK                 32:30 
   11 Börje Åkesson              Frosta OK                         33:40 
   12 Rolf Gustafsson            Helsingborgs SOK                  38:07 
   13 Göran Larsson              OK Kompassen                      38:34 
   14 Tommy Held                 FK Åsen                           38:41 
   15 Lars Persson               OK Kompassen                      38:57 
   16 Nils-Erik Bondesson        Frosta OK                         42:46 
   17 Dag Lewis-Jonsson          Helsingborgs SOK                  46:09 
   18 Roland Gustafsson          Alvesta SOK                       47:02 
   19 Kaare Hansson              Malmö OK                          54:39 

      Åke Persson                Hjärnarps GH OL                Ej godk. 
      Lars Olsson                FK Boken                       ej start 



H55  (11/11)   Preliminär resultatlista  1 

    1 Sven-Inge Svensson         Hässleholms OK                    25:27 
    2 Lennart Erfors             OK Torfinn                        27:10 
    3 Torgny Ottosson            OK Torfinn                        27:28 
    4 Olle Bohman                Hjärnarps GH OL                   29:06 
    5 Bengt Palm                 OK Vilse 87                       29:07 
    6 Anders Settergren          Oskarströms OK                    31:51 
    7 Rolf Nilsson               Frosta OK                         32:41 
    8 Roland Dahlman             Malmö OK                          36:28 
    9 Rolf Ohrlander             OK Pan-Kristianstad               39:18 
   10 Mats Ingvarsson            OK Vilse 87                       39:19 
   11 Holger Sigbo               OK Kompassen                      41:37 



H50  (7/7)     Preliminär resultatlista  1 

    1 Mats Brorsson              Tockarps IK                       23:28 
    2 Sten Segerslätt            Skåneslättens OL                  25:12 
    3 Leif Lindau                OK Torfinn                        29:40 
    4 Krister Österblad          FK Boken                          32:10 

      Gert Nielsen               Lunds OK                       Ej godk. 
      Jörgen Skaarup             Ballerup OK                    Ej godk. 
      Ingmar Ekelöv              Skåneslättens OL               ej start 



H45  (17/17)   Preliminär resultatlista  1 

    1 Henrik Larsson             FK Göingarna                      20:26 
    2 Per-Åke Nilsson            FK Göingarna                      22:29 
    3 Mats Nilsson               Helsingborgs SOK                  22:46 
    4 Lennart Carlsen            Helsingborgs SOK                  23:46 
    5 Johan Risberg              Järfälla OK                       23:52 
    6 Peter Larsson              FK Boken                          26:13 
    7 Mats Carlsson              OK Vilse 87                       27:46 
    8 Håkan Larsson              FK Göingarna                      27:55 
    9 Mats Bredfelt              Lunds OK                          29:36 
   10 Jan-I Nygren               FK Boken                          31:12 
   11 Ulf Nyberg                 Eslövs FK                         32:20 
   12 Kresten Hedegård           FK Snapphanarna                   38:22 
   13 Kent Jönsson               FK Boken                          40:37 
   14 Lasse Forsén               Hässleholms OK                    42:48 
   15 Lars Hallabro              Hässleholms OK                    43:02 

      Bengt Olsson               Eslövs FK                      ej start 
      Benjamin Viebke            Malmö OK                       ej start 



H40  (10/10)   Preliminär resultatlista  1 

    1 Niklas Edvardsson          Hästveda OK                       23:49 
    2 Håkan Axelsson             FK Göingarna                      24:10 
    3 Fabian Ljungquist          Lunds OK                          25:02 
    4 Jan-Ove Wiking             Istrums SK                        25:33 
    5 Magnus Larsen              FK Boken                          25:41 
    6 Mårten Wikström            Halmstad OK                       25:58 
    7 Stefan Agmarken            Halmstad OK                       26:11 
    8 Håkan Grubb                Malmö OK                          32:21 
    9 Per Rudqvist               Helsingborgs SOK                  37:18 
   10 Olof Barr                  Skåneslättens OL                  41:40 



H35  (1/1)     Preliminär resultatlista  1 

    1 Nils Helmersson            Hässleholms OK                    46:19 



H21  (41/41)   Preliminär resultatlista  1 

    1 Johan Modig                OK Pan-Kristianstad               25:44 
    2 Per-Åke Bligård            OK Vilse 87                       27:46 
    3 Henrik Modig               OK Pan-Kristianstad               28:02 
    4 Emil Jönsson               Halmstad OK                       28:26 
    5 Simon Christoferson        Tormestorps IF                    28:49 
    6 Thomas Johannesson         Ronneby OK                        29:20 
    7 Rasmus Elmelid             Skåneslättens OL                  29:25 
    8 Jakob Eng                  OK Pan-Kristianstad               29:41 
    9 Magnus Larsson             FK Göingarna                      30:14 
   10 Tomas Westlund             OK Pan-Kristianstad               30:59 
   11 Per Lenander               Växjö OK                          31:21 
   12 Göran Sundblom             Lunds OK                          31:49 
   13 Henrik Olofsson            FK Snapphanarna                   32:00 
   14 Joakim Gustafsson          Halmstad OK                       32:08 
   15 Erik Alnervik              Helsingborgs SOK                  32:11 
   16 Peter Hedberg              Lunds OK                          32:41 
   17 Peder Kock                 OK Pan-Kristianstad               33:48 
   18 Jan-Olof Svensson          Halmstad OK                       34:14 
   19 Tony Larsson               OK Skogsfalken                    34:16 
   20 Mikael Lundqvist           Falkenbergs OK                    34:19 
   21 Emil Berger                Halmstad OK                       34:21 
   22 Richard Eng                OK Pan-Kristianstad               35:31 
   23 Johan Ekelöv               Skåneslättens OL                  35:38 
   24 Nils Wallentin Tärk        Halmstad OK                       35:47 
   25 Björn Karlsson             Oskarströms OK                    36:13 
   26 Kennet Horvath             Halmstad OK                       36:34 
   27 Jakob Segerslätt           Skåneslättens OL                  36:45 
   28 Jonas Bengtsson            FK Göingarna                      37:31 
   29 Andreas Blomqvist          FK Boken                          38:09 
   30 Mikael Persson             FK Göingarna                      40:55 
   31 Harri Karlsson             OK Pan-Kristianstad               41:55 
   32 Emil Alexandersson         Hylte OK                          43:29 
   33 Tobias Persson             OK Kompassen                      43:55 
   34 Jens Kastensson            OK Pan-Kristianstad               45:54 
   35 Robert Sundström           FK Friskus-Varberg                54:33 
   36 Markus Österblad           FK Boken                          59:15 

      Björn Hellrup              Helsingborgs SOK               Ej godk. 
      Viktor Stensson            Helsingborgs SOK               ej start 
      Fredrik Svensson           OK Torfinn                     ej start 
      Tom Olausson               OK Orion                       ej start 
      Erik Modig                 OK Pan-Kristianstad            ej start 



H20  (1/1)     Preliminär resultatlista  1 

    1 Martin Delin               Härlövs IF                        36:54 



H16  (1/1)     Preliminär resultatlista  1 

    1 Dennis Rudqvist            Helsingborgs SOK                  41:56 



H14  (7/7)     Preliminär resultatlista  1 

    1 Henrik Johannesson         Ronneby OK                        20:13 
    2 Daniel Nilsson Kempff      Hässleholms OK                    31:29 
    3 Hampus Larsson             FK Göingarna                      34:45 
    4 Christoffer Möller         Skåneslättens OL                  37:59 
    5 Erik Kristiansson          Hässleholms OK                    40:28 
    6 Jakob Luedtke              Skåneslättens OL                  41:58 
    7 Holger Olsson              Andrarums IF                      42:34 



H12  (6/6)     Preliminär resultatlista  1 

    1 Melker Larsson             FK Göingarna                      14:21 
    2 Fritjof Axelsson           FK Göingarna                      17:31 
    3 Bernard Mattsson           Skåneslättens OL                  21:42 
    4 Erik Jönsson               FK Boken                          22:08 
    5 Jonatan Österblad          FK Boken                          26:40 

      Adam Segerslätt            Skåneslättens OL               Ej godk. 



H10  (8/8)     Preliminär resultatlista  1 

    1 Allan Hedberg              Lunds OK                          13:02 
    2 Oscar Modig                OK Pan-Kristianstad               13:25 
    3 Ludvig Hallabro            Hässleholms OK                    16:29 
    4 Povel Hedberg              Lunds OK                          19:17 
    5 Philip Arvidsson           Hjärnarps GH OL                   19:47 
    6 Fabian Andersson           Andrarums IF                      30:20 
    7 Oscar Ehrnborn             Andrarums IF                      31:39 
    8 Simon Svensson             Laholms IF OK                     31:48 



D75  (4/4)     Preliminär resultatlista  1 

    1 Gunvor Göransson           Laholms IF OK                     25:56 
    2 Gun Hansson                Andrarums IF                      26:45 
    3 Clarie Ek                  OK Pan-Kristianstad               31:43 

      Kerstin Granstedt          OK Pan-Kristianstad            Ej godk. 



D70  (3/3)     Preliminär resultatlista  1 

    1 Mary Ottosson              Laholms IF OK                     44:52 
    2 Anita Nilsson              OK Torfinn                        46:19 
    3 Karin Lexell               OK Torfinn                        48:50 



D65  (13/13)   Preliminär resultatlista  1 

    1 Helen Andertoft            Markaryds FK                      23:34 
    2 Britt Forsell Pirozzi      Lunds OK                          28:36 
    3 Berit Byström              OK Virdarna                       28:41 
    4 Gull Svensson              Tockarps IK                       28:50 
    5 Gullevi Svensson           Ronneby OK                        30:18 
    6 Gunnel Lindahl             FK Boken                          30:32 
    7 Ann-Charlotte Jensen       Andrarums IF                      30:43 
    8 Solbritt Gustafsson        OK Virdarna                       33:01 
    9 Astrid Johannesson         Helsingborgs SOK                  35:51 
   10 Barbro Cassing             Ronneby OK                        39:52 
   11 Gunnel Andersson           Andrarums IF                      42:48 
   12 Gunnel Wester              Örkelljunga FK                    43:19 

      Gullan Svensson            Hjärnarps GH OL                Ej godk. 



D60  (10/10)   Preliminär resultatlista  1 

    1 Inger Glans                OK Torfinn                        23:49 
    2 Maj-Britt Byström          Rävetofta OK                      28:07 
    3 Monica Påhlstorp           Emmaboda Verda OK                 32:18 
    4 Sonja Hammar               OK Kompassen                      33:43 
    5 Ingrid Olofsson            FK Snapphanarna                   34:44 
    6 Kerstin Larsson            OK Pan-Kristianstad               40:46 
    7 Margareta Sjöberg          Lunds OK                          41:43 
    8 Britt Bülow                Malmö OK                          42:55 
    9 Kristina Fransson          OK Virdarna                       54:19 

      Karin Larsson              OK Kompassen                   ej start 



D55  (3/3)     Preliminär resultatlista  1 

    1 Gudrun Nilsson             Lunds OK                          26:55 
    2 Karin Memmi                Halmstad OK                       28:02 
    3 Katarina Bengtsson         Halmstad OK                       36:37 



D50  (10/10)   Preliminär resultatlista  1 

    1 Ann-Christin Nero          Ronneby OK                        23:02 
    2 Lena Olsson                Skåneslättens OL                  25:15 
    3 Eva Folkesson Lööf         OK Pan-Kristianstad               26:52 
    4 Christina Segerslätt       Skåneslättens OL                  27:28 
    5 Agneta Erfors              OK Torfinn                        29:01 
    6 Arja Ingvarsson            OK Vilse 87                       29:12 
    7 Aina Jeppsson              Lunds OK                          36:27 
    8 Eva Gustafsson             Alvesta SOK                       37:33 
    9 Siri Klausen               Ballerup OK                       41:07 
   10 Antoinette Guiguet         Dauphine Orientation              51:53 



D45  (6/6)     Preliminär resultatlista  1 

    1 Ingrid Johansson           Laholms IF OK                     23:13 
    2 Tina Hagård                Rävetofta OK                      28:34 
    3 Marita Philipsson          Markaryds FK                      29:05 
    4 Kati Németh                Stigmännen Karlshamns OK          34:55 
    5 Anette Thoresson           Andrarums IF                      36:49 
    6 Lotta Kastensson           OK Pan-Kristianstad               43:53 



D40  (6/6)     Preliminär resultatlista  1 

    1 Annika Engel               Hässleholms OK                    28:31 
    2 Helena Kristiansson        Hässleholms OK                    28:41 
    3 Carolina Landin            Malmö OK                          30:50 
    4 Annika Larsson             FK Göingarna                      32:05 
    5 Karin Johansson            FK Göingarna                      32:47 
    6 Susanne Johannesson        Ronneby OK                        34:59 



D35  (4/4)     Preliminär resultatlista  1 

    1 Anna Ljungqvist            Lunds OK                          26:59 
    2 Maria Modig                OK Pan-Kristianstad               31:06 
    3 Christina Olsson           Skåneslättens OL                  33:15 
    4 Maria Helmersson           Hässleholms OK                    33:27 



D21  (19/19)   Preliminär resultatlista  1 

    1 Emelie Eklöf               IK Hakarpspojkarna                29:55 
    2 Marie Eng                  OK Pan-Kristianstad               30:04 
    3 Pernilla Olsson            Skåneslättens OL                  31:48 
    4 Louise Axelsson            FK Göingarna                      32:30 
    5 Sanna Linsefors            Lunds OK                          33:30 
    6 Ingela Andersson           Lunds OK                          34:43 
    7 Matilda Stensson           Helsingborgs SOK                  35:36 
    8 Hanna Modin                Lunds OK                          35:57 
    9 Maria Mickelåker           Andrarums IF                      36:16 
   10 Anna Bredfelt              Lunds OK                          36:49 
   11 Linda Wennerlund           OK Vilse 87                       36:57 
   12 Pia-Maria Bondesson        Frosta OK                         38:32 
   13 Annika Wigren              Lunds OK                          38:38 
   14 Marie Olsson               Örkelljunga FK                    39:29 
   15 Karin Lindqvist            Ronneby OK                        40:12 
   16 Malin Settergren           Oskarströms OK                    41:19 
   17 Katarina Lindén            Växjö OK                          43:23 
   18 Ingela Smedenmark          Ronneby OK                        43:40 
   19 Malin Engström             Halmstad OK                       58:20 



D20  (2/2)     Preliminär resultatlista  1 

    1 Anna Lööf                  OK Pan-Kristianstad               34:22 

      Cecilia Emanuelsson        IFK Lidingös Skid o OK         ej start 



D16  (2/2)     Preliminär resultatlista  1 

    1 Ellen Kastensson           OK Pan-Kristianstad               34:37 
    2 Julia Österblad            FK Boken                          40:28 



D14  (3/3)     Preliminär resultatlista  1 

    1 Jenny Bredfelt             Lunds OK                          26:06 
    2 Madelene Axelsson          Härlövs IF                        43:11 
    3 Frida Jönsson              FK Boken                          53:33 



D12  (3/3)     Preliminär resultatlista  1 

    1 Hedda Kastensson           OK Pan-Kristianstad               21:00 
    2 Elinor Delin               Härlövs IF                        23:13 
    3 Rebecka Brorsson           Tockarps IK                       23:37 



D10  (9/9)     Preliminär resultatlista  1 

    1 Hanna Johannesson          Ronneby OK                        12:48 
    2 Wilma Markholm             Skåneslättens OL                  16:24 
    3 Tilda Johansson            OK Pan-Kristianstad               16:33 
    4 Hilda Axelsson             FK Göingarna                      16:34 
    5 Irmalinn Nilsson           Härlövs IF                        19:51 
    6 Betty Ottosson             OK Torfinn                        19:54 
    7 Tina Ljungqvist            Lunds OK                          20:05 
    8 Moa Asplund                OK Kompassen                      26:48 
    9 Elin Asplund               OK Kompassen                      42:05 



U3  (1/1)      Preliminär resultatlista  1 

    1 Elias Möller               Skåneslättens OL                  23:05 



U2  (2/2)      Preliminär resultatlista  1 

    1 Tea Markholm               Skåneslättens OL                  15:36 

      Viggo Viebke               Malmö OK                       ej start 



U1  (3/3)      Preliminär resultatlista  1 

    1 Isa Luedtke                Skåneslättens OL                  15:50 
    2 Viktor Arvidsson           Hjärnarps GH OL                   15:56 
    3 Victor Modig               OK Pan-Kristianstad               22:57 



INSKOLNING  (1 Preliminär resultatlista  1 

      Maja Canaki                Härlövs IF                        Godk. 
      Kasper Bergström           Västra Frölunda                   Godk. 
      Jacob Persson              FK Åsen                           Godk. 
      Jesper Persson             FK Åsen                           Godk. 
      Tirian Andersson           Hästveda OK                       Godk. 
      Jon Wikström               Hästveda OK                       Godk. 
      Rasmus Johansson           OK Pan-Kristianstad               Godk. 
      Wilma Svantesson           Klubblös                          Godk. 
      Olivia Frid                FK Göingarna                      Godk. 
      Aron Jönsson               FK Göingarna                      Godk. 
      Unni Jönsson               FK Göingarna                      Godk. 



Öppen 1  (9/9) Preliminär resultatlista  1 

    1 Wiktor Rydlund             Hässleholms OK                    15:14 
    2 Victor Lennartson          OK Pan-Kristianstad               19:15 
    3 Melvin Nilsson             Härlövs IF                        25:51 
    4 Leo Eneroth                Alvesta SOK                       28:14 
    5 Karin Settergren           Oskarströms OK                    31:09 
    6 Gudrun Olofsson            Hjärnarps GH OL                   42:14 
    7 Lena Nordahl               Örkelljunga FK                    44:10 
    8 Anette MonfilsHaglund      KFUM Örebro OK                    48:03 

      Filip Persson-Boden        Hässleholms OK                 Ej godk. 



Öppen 2  (9/9) Preliminär resultatlista  1 

    1 Patrik Svensson            Tormestorps IF                    36:49 
    1 Kristin Freiij             Klubblös                          36:49 
    3 Johanna Oddmo              Härlövs IF                        47:33 
    4 Victoria Jonsson           OK Pan-Kristianstad               51:35 
    5 Agneta Bengtsson           Skåneslättens OL                  56:54 
    6 Anne Helgesson             Klubblös                          56:58 
    7 Gun-Marie Hultgren         OK Origo                        1:15:16 
    8 Anette Bohman              Hjärnarps GH OL                 1:29:04 

      Tea Eneroth                Alvesta SOK                    Ej godk. 



Öppen 4  (16/1 Preliminär resultatlista  1 

    1 Jonas Gustavsson           Andrarums IF                      38:37 
    2 Karin Johansson            Malmö OK                          39:42 
    3 Maria Delin                Klubblös                          44:28 
    4 Jenny Gustafsson           Lunds OK                          46:17 
    5 Jeanette Johanson          OK Pan-Kristianstad               49:11 
    6 Ole Tryggeson              Hässleholms OK                    51:06 
    7 Anna Ellmark               Lunds OK                          55:55 
    8 Eva Tryggeson              Hässleholms OK                    57:12 
    9 Vanja Jinnemo              Hjärnarps GH OL                   57:21 
   10 Marianne Carlsson          Ringsjö OK                      1:04:15 
   11 Birgitta Nilsson           FK Snapphanarna                 1:07:03 
   12 Eva Olsson                 FK Boken                        1:11:59 
   13 Susanne Göransson          Frosta OK                       1:14:24 
   14 Margareta Held             FK Åsen                         1:16:13 
   15 Lennart Hultgren           OK Origo                        1:17:06 

      Linda Ranbro               Malmö OK                       Ej godk. 



Öppen 5  (19/1 Preliminär resultatlista  1 

    1 Magnus Nilsson             Andrarums IF                      34:30 
    2 Ola Markholm               Skåneslättens OL                  35:06 
    3 Anders Nilsson             Malmö OK                          36:06 
    4 Jerker Nilsson             OK Älme                           37:53 
    5 William Lundström          Lycksele IF                       39:52 
    6 Ebbe Malm                  Markaryds FK                      41:03 
    7 Viveka Lassing             Frosta OK                         41:07 
    8 Kjell Gösta Ingm Svensson  Rävetofta OK                      41:35 
    9 Enar Magnusson             IS Skanne                         43:09 
   10 Leif Malm                  Markaryds FK                      44:45 
   11 Per Eneroth                Alvesta SOK                       48:06 
   12 Katarina Stejre            Malmö OK                          50:51 
   13 Sten Bo Lennart Oddmo      Härlövs IF                        51:25 
   14 Barbro Norrestam           Helsingborgs SOK                  51:42 
   15 Jan Nilsson                FK Snapphanarna                   53:24 
   16 Johanna Jeppsson           Malmö OK                        1:03:02 
   17 Jens Sahlin                Klubblös                        1:03:11 
   18 Emmie Christoferson        Tormestorps IF                  1:03:13 
   19 Håkan Malmgren             Malmö OK                        1:07:52 



Öppen 7  (38/3 Preliminär resultatlista  1 

    1 Håkan Eriksson             Hästveda OK                       23:37 
    2 Thomas Nilsson             FK Göingarna                      27:58 
    3 Per Wikström               Hästveda OK                       28:21 
    4 Jonas Åhlin                Helsingborgs SOK                  30:44 
    5 Annika Canaki              Härlövs IF                        31:12 
    6 Mats Holm                  Växjö OK                          31:36 
    7 Anna Wikström              Hästveda OK                       34:48 
    8 Magdalena Johansson        Halmstad OK                       35:16 
    9 Leif Johannesson           Markaryds FK                      35:17 
   10 Lena Strand                Markaryds FK                      36:19 
   11 Sabina Olsson              FK Boken                          36:21 
   12 John Olandersson           Örkelljunga FK                    36:51 
   13 Per Ohlsson                FK Boken                          37:51 
   14 Marie Svensson             Rävetofta OK                      38:11 
   15 Roland Eriksson            Hästveda OK                       42:37 
   16 Helena Åhlin               Helsingborgs SOK                  43:53 
   17 Fabian Kathrin             WAT                               44:14 
   18 Kenneth Olsson             FK Boken                          46:06 
   19 Peter Ellmark              Frösö IF                          46:40 
   20 Torill Svendsen            Lunds OK                          47:19 
   21 Bengt Halleröd             OK Skogsfalken                    47:31 
   22 Tommy Bengtsson            Hässleholms OK                    49:07 
   23 Conny Johansson            Laholms IF OK                     49:11 
   24 Leif Magnusson             OK Torfinn                        49:22 
   25 Bibzi Persson              Hässleholms OK                    49:24 
   26 Åke Olsson                 Hässleholms OK                    50:36 
   27 Lars-Åke Georg Stridh      Hässleholms OK                    50:57 
   28 Helen Nilsson              Härlövs IF                        51:22 
   29 Björn Lövdahl              Hässleholms OK                    52:49 
   30 Lisa Nilsson               OK Torfinn                        54:07 
   31 Mikael Nilsson             Frosta OK                         54:24 
   32 Fabian Irmgard             WAT                               56:00 
   33 Petter Jönsson             Hjärnarps GH OL                   58:33 
   34 Lennart Stensson           Helsingborgs SOK                1:04:00 
   35 Kennerth Gustavsson        OK Virdarna                     1:09:51 
   36 Britt Ragnhild Åkesson     Hässleholms OK                  1:15:17 
   37 Lennart Månsson            Ringsjö OK                      1:29:12 

      Åsa Eneroth                Alvesta SOK                    ej start 



Öppen 8  (35/3 Preliminär resultatlista  1 

    1 Håkan Palm                 FK Boken                          32:37 
    2 Mattias Lundin             Halmstad OK                       33:53 
    3 Niklas Nilsson             Härlövs IF                        36:15 
    4 Mattias Eriksson           Lunds OK                          36:39 
    5 Jonas Brånalt              Astra Zeneca                      39:00 
    6 Christian Lundin           Klubblös                          39:17 
    7 Olof Ottosson              OK Pan-Kristianstad               39:35 
    8 Björn Nilsson              Härlövs IF                        40:16 
    9 Martin Wendt               Lunds OK                          40:35 
   10 Ola Andertoft              Markaryds FK                      44:35 
   11 Michael Larsson            Klubblös                          45:19 
   12 Mats Ranbro                Helsingborgs SOK                  49:09 
   13 Ann Nilsson                Markaryds FK                      49:44 
   14 Torgil Lassing             Frosta OK                         51:03 
   15 Stefan Norrestam           Helsingborgs SOK                  51:08 
   16 Mats Berggren              Lunds OK                          51:30 
   17 Angelika Larsson           Helsingborgs SOK                  51:43 
   18 Anders Åberg               Skåneslättens OL                  52:44 
   19 Göran Lassing              Frosta OK                         53:09 
   20 Cecilia Andersson          FK Boken                          55:07 
   21 Hans Persson               Andrarums IF                      56:13 
   22 Sören Andersson            FK Boken                          58:49 
   23 Reino Örn                  Markaryds FK                    1:00:20 
   24 Jan Johansson              Skåneslättens OL                1:00:57 
   25 Roger Nilsson              Laholms IF OK                   1:01:05 
   26 Bengt Erik Salomonsson     Skåneslättens OL                1:02:46 
   27 Axel Linden                Klubblös                        1:03:05 
   28 Marie Jinnemo              Hjärnarps GH OL                 1:03:09 
   29 Fabian Thomas              WAT                             1:03:38 
   30 Ambjörn Lassing            Frosta OK                       1:04:51 
   31 Nikael Wide`n              FK Boken                        1:07:41 
   32 Hubert Hugosson            OK Gynge                        1:11:22 
   33 Peter Huss                 FK Boken                        1:21:17 
   34 Ingrid Salomonsson         Skåneslättens OL                1:24:10 

      Fabian Wolfgang            WAT                            Ej godk. 



Öppen 10  (5/5 Preliminär resultatlista  1 

    1 Nellie Rydlund             Hässleholms OK                    12:04 
    2 Jakob Möller               Skåneslättens OL                  17:23 
    3 Stina Möller               Skåneslättens OL                  17:28 
    4 Loke Hedberg               Lunds OK                          21:21 
    5 Klas Berggren              Lunds OK                          21:23 



H85  (3/3)     Preliminär resultatlista  1 

    1 Rune Isaksson              Helsingborgs SOK                  30:19 
    2 Kurt Pålsson               Helsingborgs SOK                  36:13 
    3 Hans Lindin                Malmö OK                          41:02 



D80  (5/5)     Preliminär resultatlista  1 

    1 Marianne Eriksson          Tockarps IK                       32:11 
    2 Ulla Hjalmarsson           Hässleholms OK                    55:45 
    3 Solvey Bergdahl            Helsingborgs SOK                1:00:04 

      Elsa Olausson              Simrishamns OK                 ej start 
      Lisa Hedström              OK Pan-Kristianstad            ej start