Tyringerundan 2012lö 2012-04-28 12:40
Preliminär resultatlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl tartnr    Rank Namn                         År  Dst Klubb                               Tid 



H80  (8/8)     Preliminär resultatlista  1 

    1      2         Ingvar Petersson             32      Hässleholms OK                    30:16 
    2      1         Owe Åkesson                  32      Härlövs IF                        31:15 
    3      3         Bertil Johansson             30      Skåneslättens OL                  34:43 
    4      4         Bengt Edvardsson             32      OK Torfinn                        35:58 
    5      7         Curt Hjalmarsson             31      Hässleholms OK                    38:43 
    6      6         Leo Åkesson                  31      Härlövs IF                        41:40 
    7      5         Lars Magnusson               32      Hässleholms OK                    55:18 

           8         Ove Nordahl                  29      Simrishamns OK                 ej start 



H75  (13/13)   Preliminär resultatlista  1 

    1     17         Gunnar Nilsson               37      Härlövs IF                        30:58 
    2      9         Peo Bengtsson                33      OK Pan-Kristianstad               32:15 
    3     14         Bo Bengtsson                 35      Hässleholms OK                    32:32 
    4     20         Klas Tykesson                34      Rävetofta OK                      38:41 
    5     10         Jan-Eric Nelking             35      FK Åsen                           41:41 
    6     15         Per Fresk                    33      Frosta OK                         44:43 
    7     21         Bengt Olofsson               36      Hjärnarps GH OL                   48:16 
    8     13         Sven Persson                 34      Andrarums IF                      50:37 
    9     18         Kjell Björup                 33      Lunds OK                          50:48 
   10     16         Burne Nilsson                37      OK Torfinn                      1:03:53 
   11     12         Sedney Hugosson              36      Lunds OK                        1:04:12 
   12     19         Ingemar Turesson             37      Malmö OK                        1:13:08 

          11         Göran Holmberg               37      Markaryds FK                   Ej godk. 



H70  (28/28)   Preliminär resultatlista  1 

    1     27         Roland Karlsson              38      Ronneby OK                        28:13 
    2     47         Arne Gustafsson              38      Malmö OK                          30:23 
    3     45         Ernie Broström               38      Halmstad OK                       31:19 
    4     23         Roland Offrell               42      Frosta OK                         31:44 
    5     44         Inge Nilsson                 39      OK Älme                           33:01 
    6     41         Bertil Ottosson              42      FK Göingarna                      33:05 
    7     24         Roland Eriksson              42      Hästveda OK                       33:41 
    8     48         Lars Lindén                  42      OK Gynge                          33:54 
    9     39         Peter Dahlstedt              42      OK Pan-Kristianstad               34:28 
   10     40         Bo Wadensjö                  38      FK Finn                           34:36 
   11     28         Gunnar Sandström             40      OK Pan-Kristianstad               35:43 
   12     25         Gert Olsson                  40      Malmö OK                          37:08 
   13    354         Sune Backan                  40      Eslövs FK                         37:36 
   14     38         Torgny Jonsson               41      Växjö AIS                         37:57 
   15     30         Bengt Nilsson                42      Alvesta SOK                       38:19 
   16     43         Torbjörn Wingqvist           38      Skåneslättens OL                  39:01 
   17     46         Allan Sunnergren             40      Hjärnarps GH OL                   39:47 
   18     37         Erling Larsson               42      Hässleholms OK                    40:12 
   19     31         Ivan Persson                 42      Malmö OK                          40:57 
   20     42         Lennart Nilsson              41      Malmö OK                          41:10 
   21     22         Torsten Claesson             39      OK Älme                           42:22 
   22     36         Håkan Brost                  40      Malmö OK                          42:53 
   23     29         Göran Seger                  37      FK Boken                          45:10 
   24     35         Nils-Åke Nilsson             40      Härlövs IF                        46:18 
   25     32         Anders Carlsson              39      Skåneslättens OL                  49:13 
   26     33         Allan Hammar                 40      OK Kompassen                      55:25 
   27     34         Helge Helmersson             42      Lunds OK                        1:14:38 

          26         Sven Levin                   39      Andrarums IF                   ej start 



H65  (26/26)   Preliminär resultatlista  1 

    1     50         Björn Linnersjö              42      OK Orion                          26:41 
    2     68         Leif Sandgren                47      Frosta OK                         27:05 
    3     73         Bengt Bergman                44      Lunds OK                          27:48 
    4     63         Tommy Olsson                 46      OK Dacke                          28:59 
    5     54         Roy Owesson                  46      Helsingborgs SOK                  29:21 
    6    356         Lennart Bohman               46    1 FK Vittus                         30:00 
    7     56         Benkt Anderson               44      Lunds OK                          30:22 
    8     61         Göran Svensson               45      FK Finn                           30:25 
    9     67         Ingemar Andersson            44      OK Orion                          31:47 
   10     57         Christer Grönblad            44      Härlövs IF                        32:09 
   10     62         Per-Olof Fernberg            45      IS Skanne                         32:09 
   12     58         Kjell Dahlman                44      Tormestorps IF                    32:15 
   13     52         Ebbe Malm                    46      Markaryds FK                      32:45 
   14     59         Jan Persson                  47      Ystads OK                         32:48 
   15     64         Kent Ekdahl                  45      Emmaboda Verda OK                 33:27 
   16     53         Lars Olsson                  46      FK Boken                          35:25 
   17     49         Björn Nordström              43      Hässleholms OK                    36:30 
   18     71         Macke Selander               45      Helsingborgs SOK                  37:25 
   19     51         Börje Åkesson                47      Frosta OK                         38:05 
   20     60         Bo Bülow                     45      Malmö OK                          38:15 
   21     72         Bengt Ståhl                  47      Hjärnarps GH OL                   39:31 
   22     69         Jan-Evert Ohlsson            45      Andrarums IF                      40:22 
   23     66         John Olandersson             44      Örkelljunga FK                    40:51 
   24     65         Sven-Erik Forsell            43      Lunds OK                          49:34 
   25     55         Gösta Lundgren               47      Hjärnarps GH OL                   50:18 

          70         Kjell Lindau                 43      OK Kompassen                   ej start 



H60  (15/15)   Preliminär resultatlista  1 

    1     88         Håkan Winnberg               49      IK Trenne Ullared                 24:39 
    2     82         Mats Svensson                49      OK Pan-Kristianstad               27:20 
    3     79         Göran Johnsson               50      Skåneslättens OL                  29:14 
    4     75         Bengt-Göran Månsson          51      OK Pan-Kristianstad               29:24 
    5     86         Björn Engström               50      Lerums SOK                        32:03 
    6     81         Ronald McGrail               48      Hjärnarps GH OL                   32:08 
    7     80         Anders Persson               51      OK Vilse 87                       35:12 
    8     77         Bengt Hansson                51      Andrarums IF                      40:38 
    9     87         Gert Olsson                  48      Skåneslättens OL                  41:57 
   10     83         Sven Erik Frick              49      FK Göingarna                      42:02 
   11     84         Kaare Hansson                49      Malmö OK                          42:23 
   12     76         Roland Nilsson               48      OK Kompassen                      43:41 
   13     74         Nils-Erik Bondesson          48      Frosta OK                         46:06 
   14     78         Rolf Gustafsson              49      Helsingborgs SOK                  49:00 
   15     85         Dag Lewis-Jonsson            48      Helsingborgs SOK                  53:37 



H55  (12/12)   Preliminär resultatlista  1 

    1     97         Åke Jönsson                  57      Tormestorps IF                    23:30 
    2     95         Roger Thörn                  55      OK Vilse 87                       26:18 
    3    100         Mats Rosander                57      Finspångs SOK                     28:54 
    4     92         Sven-Inge Svensson           53      Hässleholms OK                    29:31 
    5     99         Jan Wahlström                55      Snättringe SK                     31:05 
    6     90         Thomas Almqvist              56      Västerviks OK                     34:29 
    7     94         Sten Segerslätt              57      Skåneslättens OL                  35:25 
    8     96         Rolf Nilsson                 55      Frosta OK                         36:21 
    9     89         Mats Ingvarsson              53      OK Vilse 87                       36:44 
   10     98         Matts Andersson              57      Hässleholms OK                    37:07 
   11     93         Olle Enfors                  53      Tockarps IK                       48:56 

          91         Roland Dahlman               53      Malmö OK                       Ej godk. 



H50  (4/4)     Preliminär resultatlista  1 

    1    104         Mats Brorsson                59      Tockarps IK                       25:52 
    2    103         Ulf Minör                    62      Lunds OK                          31:55 
    3    101         Andreas Oxenstierna          60      Skåneslättens OL                  34:46 
    4    102         Sverker Eriksson             60      OK Gynge                          40:09 



H45  (18/18)   Preliminär resultatlista  1 

    1    115         Mats Andersson               64      OK Orion                          24:40 
    2    109         Niklas Edvardsson            67      Hästveda OK                       24:57 
    3    116         Lars Svantesson              63      Hjärnarps GH OL                   25:44 
    4    118         Magnus Abrahamsson           65      Hylte OK                          27:02 
    5    112         Joel Rydström                65      FK Finn                           27:22 
    6    110         Per Persson                  64      FK Boken                          28:03 
    7    120         Jörgen Hallén                63      Trollhättans SOK                  28:56 
    8    108         Bengt Olsson                 63      Eslövs FK                         29:57 
    9    117         Håkan Eriksson               67      Hästveda OK                       30:32 
   10    113         Per-Åke Nilsson              65      FK Göingarna                      30:43 
   11    106         Bengt-Åke Berndtsson         62      Skåneslättens OL                  33:08 
   12    111         Hans Kööhler                 63      Trollhättans SOK                  34:37 
   13    121         Jonas Åhlin                  63      Helsingborgs SOK                  34:45 
   14    114         Peter Dannbring              62      Skåneslättens OL                  40:04 
   15    119         Anders Ericsson              67      Lunds OK                          40:12 
   16    358         Anders Sjöberg               65   14 OK Reftele                        41:29 
   17    105         Lars Ohlsson                 63      FK Göingarna                      43:04 
   18    107         Jan Gradin                   65      Andrarums IF                      50:25 



H40  (11/11)   Preliminär resultatlista  1 

    1    129         Fabian Ljungquist            70      Lunds OK                          27:23 
    2    125         Magnus Larsen                68      FK Boken                          28:29 
    3    123         Magnus Tenghagen             68      Härlövs IF                        29:06 
    4    128         Stefan Gunnarsson            69      OK Lindena                        31:10 
    5    132         Henric Höglind               68      OK Pan-Kristianstad               31:44 
    6    127         Thomas Låstbom               69      Härlövs IF                        32:15 
    7    131         Stefan Adolfsson             66      Eslövs FK                         32:40 
    8    124         Bo-Arne Olsson               71      Eslövs FK                         32:43 
    9    130         Björn Nilsson                69      Härlövs IF                        34:18 
   10    126         Nils Helmersson              71      Hässleholms OK                    39:26 

         122         Keith Larson                 68      Lunds OK                       ej start 



H35  (5/5)     Preliminär resultatlista  1 

    1    133         Heide Persson                73      Andrarums IF                      32:40 
    2    136         Tomas Vensryd                70      Eslövs FK                         33:21 
    3    137         Jan-I Nygren                 62      FK Boken                          43:16 
    4    135         Magnus Nilsson               74      Andrarums IF                      43:29 

         134         Mikael Carlsvärd             74      Helsingborgs SOK               ej start 



H21  (53/53)   Preliminär resultatlista  1 

    1    145         Andreas Ferm                 78      FK Göingarna                      25:42 
    2    179         Per Lenander                 77      Växjö OK                          25:44 
    3    155         Rune Nygaard Monrad          79      CopenhagenO                       25:55 
    4    357         Jonathan Gunnarsson          82      OK Pan-Kristianstad               26:00 
    5    165         Manuel Gassner               91      Lunds OK                          26:40 
    6    152         Jonathan Svensson            88      Växjö OK                          26:54 
    7    148         Karl Dannbring               93      Skåneslättens OL                  27:00 
    8    168         Tomas Westlund               66      OK Pan-Kristianstad               27:03 
    9    164         Mattias Killander            87      Hästveda OK                       27:31 
   10    154         Håkan Gunnarsson             76      FK Göingarna                      27:55 
   10    359         Stefan Pålsson               64      Skåneslättens OL                  27:55 
   12    172         Jesper Håkansson             76      FK Göingarna                      28:45 
   13    150         Daniel Liljedahl             83      OK Pan-Kristianstad               29:04 
   14    177         Björn Hellrup                88      Helsingborgs SOK                  29:14 
   15    170         Johan Wennermark             97      OK Skogsfalken                    29:16 
   16    159         Patrik Johansson             82      Helsingborgs SOK                  29:18 
   17    181         Richard Sjöholm              90      OK Pan-Kristianstad               29:25 
   18    169         Ulf Johansson                66      Halmstad OK                       29:44 
   19    353         Joel Einarsson               96      Tormestorps IF                    29:59 
   20    143         Erik Bengtsson               94      OK Skogsfalken                    30:29 
   21    161         Patrik Lindeberg             88      Skåneslättens OL                  30:35 
   22    141         Fredrik Nilsson              92      Helsingborgs SOK                  30:38 
   23    151         Jan-Olof Svensson            61      Halmstad OK                       30:57 
   24    138         Martin Wendt                 86      Lunds OK                          31:12 
   25    160         Kennet Horvath               65      Halmstad OK                       31:37 
   26    174         Andreas Eriksson             79      Lunds OK                          31:45 
   27    142         Emil Alexandersson           87      Halmstad OK                       31:58 
   28    144         Per Erik Jönsson             79      OK Torfinn                        31:59 
   29    178         Nils Wallentin Tärk          86      Halmstad OK                       32:54 
   30    147         Peter Hedberg                62      Lunds OK                          34:52 
   31    163         Mikael Persson               78      FK Göingarna                      35:41 
   32    175         Daniel Nilsson               90      Skåneslättens OL                  36:13 
   33    184         Albin Karlsson               95      OK Vilse 87                       38:05 
   34    166         Fredrik Olsson               90      Eslövs FK                         38:24 
   35    153         Anders Jönsson               76      OK Torfinn                        40:18 
   36    162         Mikael Nilsson               70      OK Torfinn                        40:57 
   37    157         Mats Karlsson                61      OK Vilse 87                       41:21 
   38    171         Stefan Edvardsson            64      OK Torfinn                        43:27 
   39    173         Tobias Persson               85      OK Kompassen                      43:53 
   40    158         Fredrik Svensson             85      OK Torfinn                        46:05 
   41    180         William Lundström            92      OK Torfinn                        46:18 
   42    149         Leif Lindau                  57      OK Torfinn                        47:18 
   43    167         Hans-Erik Karlsson           59      OK Torfinn                        48:20 
   44    360         Stellan Borg                 73      Skåneslättens OL                  49:04 
   45    176         Torgny Ottosson              54      OK Torfinn                        50:30 
   46    183         Kristian Soltesz             84      Lunds OK                          50:37 
   47    139         Joel Bjerstedt               81      Hässleholms OK                    55:48 
   48    185         Bengt-Åke Nilsson            44      OK Torfinn                      1:01:14 

         186         Martin Bengtsson             92      Helsingborgs SOK               Ej godk. 
         146         Andreas Leandersson          91      OK Tyr                         ej start 
         182         Emil Svensson                88      Hjärnarps GH OL                ej start 
         156         Erik Schultz                 86      OK Löftan                      ej start 
         140         Peder Nilsson                65      OK Torfinn                     ej start 



H20  (1/1)     Preliminär resultatlista  1 

         187         Kristian Oxenstierna         93      Skåneslättens OL               ej start 



H18  (2/2)     Preliminär resultatlista  1 

    1    189         Andreas Henrysson            95      OK Dacke                          33:18 
    2    188         Marcus Nilsson/Kempff        94      Hässleholms OK                    40:29 



H16  (2/2)     Preliminär resultatlista  1 

    1    191         David Svensson               96      FK Boken                          28:54 
    2    190         Erik Kristiansson            96      Hässleholms OK                    51:00 



H14  (7/7)     Preliminär resultatlista  1 

    1    196         Adam Segerslätt              98      Skåneslättens OL                  26:38 
    2    198         Albin Henrysson              98      OK Dacke                          30:15 
    3    192         Simon Harden                 00      FK Boken                          31:21 
    4    197         Erik Jönsson                 99      Lunds OK                          32:10 
    5    194         Jakob Höst                   98      Hjärnarps GH OL                   36:48 
    6    193         Wiktor Rydlund               98      Hässleholms OK                    55:10 
    7    195         Jonatan Österblad            99      FK Boken                          58:28 



H12  (7/7)     Preliminär resultatlista  1 

    1    200         Eskil Ellman                 00      Hässleholms OK                    22:48 
    2    202         Ludvig Hallabro              00      Hässleholms OK                    23:57 
    3    203         Brian Ahlm                   02      Andrarums IF                      27:09 
    4    201         Fabian Andersson             01      Andrarums IF                      29:51 
    5    199         Oscar Ehrnborn               00      Andrarums IF                      33:11 
    6    351         Julius Puke                  00      Ystads OK                         39:55 

         204         Mac Erlandsson               01      Hässleholms OK                 ej start 



H10  (7/7)     Preliminär resultatlista  1 

    1    205         William Olofsson             02      FK Boken                          18:41 
    2    210         Klas Ljungqvist              03      Lunds OK                          20:02 
    3    208         Goliat Olofsson              02      FK Boken                          20:27 
    4    209         Stellan Gradin               03      Andrarums IF                      24:23 
    5    211         Carl Pernetun                03      Hässleholms OK                    29:40 
    6    206         Felix Abrahamsson            02      Hylte OK                          34:29 
    7    207         Ivar Helmersson              03      Hässleholms OK                  1:02:39 



D75  (5/5)     Preliminär resultatlista  1 

    1    212         Kerstin Granstedt            35      OK Pan-Kristianstad               27:12 
    2    215         Gun Hansson                  35      Andrarums IF                      30:51 
    3    213         Barbro Hugosson              37      Lunds OK                          33:21 
    4    216         Karin Lexell                 37      OK Torfinn                        34:23 
    5    214         Clarie Ek                    32      OK Pan-Kristianstad               37:21 



D70  (4/4)     Preliminär resultatlista  1 

    1    218         Ann-Charlotte Jensen         42      Andrarums IF                      29:34 
    2    217         Birgit Palm                  42      FK Boken                          32:44 
    3    219         Gunnel Wester                41      Örkelljunga FK                    35:15 
    4    220         Karin Helmersson             42      Lunds OK                        1:23:25 



D65  (15/15)   Preliminär resultatlista  1 

    1    233         Helen Andertoft              42      Markaryds FK                      24:26 
    2    224         Britt Forsell Pirozzi        45      Lunds OK                          27:37 
    3    226         Gullevi Svensson             45      Ronneby OK                        29:16 
    4    223         Christina Schedwin           44      IK Stern                          29:19 
    5    229         Gullan Svensson              43      Hjärnarps GH OL                   31:28 
    6    235         Gull Svensson                44      Tockarps IK                       31:49 
    7    230         Gunilla Grönblad             42      Härlövs IF                        32:57 
    8    228         Brita Dahlberg               43      Hässleholms OK                    35:25 
    9    231         Ellbritt Svensson            47      FK Finn                           36:06 
   10    232         Siw Nilsson                  45      OK Kompassen                      39:14 
   11    222         Marianne Carlsson            43      Skåneslättens OL                  41:03 
   12    221         Britt Åkesson                47      Hässleholms OK                    43:29 
   13    227         Lena Persson                 43      Malmö OK                          44:55 
   14    234         Britt Bülow                  47      Malmö OK                          52:06 

         225         Barbro Nilsson               44      Alvesta SOK                    Ej godk. 



D60  (11/11)   Preliminär resultatlista  1 

    1    238         Gunnel Månsson               51      OK Vilse 87                       23:55 
    2    240         Inger Glans                  49      OK Torfinn                        26:01 
    3    243         Margareta Svensson           50      OK Vilse 87                       27:18 
    4    237         Maj-Britt Byström            48      Rävetofta OK                      27:46 
    5    244         Lisbeth Damsgaard            50      Hjärnarps GH OL                   29:55 
    6    239         Åsa Ståhl                    50      Hjärnarps GH OL                   30:37 
    7    241         Kristin Johansson            52      OK Dacke                          33:44 
    8    245         Ann-Helen Linnersjö          50      OK Orion                          34:41 
    9    352         Karin Larsson                50      OK Kompassen                      34:53 
   10    242         Kristina Fransson            48      OK Virdarna                       42:42 
   11    236         Sonja Hammar                 49      OK Kompassen                      45:39 



D55  (7/7)     Preliminär resultatlista  1 

    1    249         Eva Tykesson                 53      Rävetofta OK                      28:24 
    2    252         Inger Johansson              56      NAIS Orienteringsklubb            32:44 
    3    251         Arja Ingvarsson              56      OK Vilse 87                       35:41 
    4    250         Anne Johansson               55      OK Tranan                         36:51 
    5    248         My Engström                  56      Lerums SOK                        44:56 
    6    247         Vanja Jinnemo                56      Hjärnarps GH OL                 1:19:48 

         246         Ann-Britt Winnberg           54      IK Trenne Ullared              Ej godk. 



D50  (10/10)   Preliminär resultatlista  1 

    1    262         Lotta Lidman Almqvist        61      Västerviks OK                     30:16 
    2    257         Britt Thörn                  58      OK Vilse 87                       32:01 
    3    261         Inger Norling-Frick          57      FK Göingarna                      33:39 
    4    259         Lena Rosander                59      Finspångs SOK                     34:25 
    5    255         Tina Hagård                  60      Rävetofta OK                      35:05 
    6    260         Christina Segerslätt         59      Skåneslättens OL                  36:21 
    7    253         Eva Wildmark                 58      Andrarums IF                      37:03 
    8    254         Eva Emanuelsson              58      Helsingborgs SOK                  41:40 
    9    256         Mona Enfors                  54      Tockarps IK                       42:10 
   10    258         Gudrun Nilsson               62      Andrarums IF                      45:28 



D45  (17/17)   Preliminär resultatlista  1 

    1    268         Britt-Marie Stensson         63      Helsingborgs SOK                  28:18 
    2    270         Marie Olsson                 67      Örkelljunga FK                    28:25 
    3    274         Annika Engel                 66      Hässleholms OK                    30:14 
    4    264         Ingrid Johansson             64      Laholms IF OK                     31:56 
    5    277         Anneli Carlsson              66      FK Finn                           32:19 
    6    278         Christina Björk              64      Örkelljunga FK                    34:16 
    7    279         Anette Thoresson             64      Andrarums IF                      36:27 
    8    272         Helena Svensson              67      FK Boken                          36:32 
    9    276         Helena Åhlin                 67      Helsingborgs SOK                  37:26 
   10    265         Lotta Berndtsson             65      Skåneslättens OL                  38:46 
   11    275         Maria Delin                  67      FK Åsen                           39:37 
   12    267         Ann-Marie Hansson            65      IS Kullen                         43:34 
   13    269         Karin Johansson              67      FK Göingarna                      44:47 
   14    273         Kerstin Olsson               64      Eslövs FK                         46:09 
   15    263         Radka Kühnel                 56      Trollhättans SOK                1:00:44 
   16    271         Annika Hallén                65      Trollhättans SOK                1:03:26 

         266         Christina Johnsson           67      OK Gynge                       ej start 



D40  (8/8)     Preliminär resultatlista  1 

    1    282         Anna Ljungqvist              71      Lunds OK                          29:58 
    2    283         Ingela Thoresson             68      Andrarums IF                      30:22 
    3    285         Helena Kristiansson          68      Hässleholms OK                    33:29 
    4    281         Carina Rydlund               70      Hässleholms OK                    34:08 
    5    280         Carina Lindelöw              69      Härlövs IF                        34:55 
    6    284         Ann-Sofie Brink              68      Markaryds FK                      36:28 
    7    286         Åsa Ericsson                 69      Lunds OK                          36:40 

         287         Magdalena Johansson          68      Halmstad OK                    ej start 



D35  (5/5)     Preliminär resultatlista  1 

    1    292         Camilla Sjöstrand            73      FK Snapphanarna                   31:48 
    2    288         Catarina Harden              73      FK Boken                          37:19 
    3    290         Sylvia Karlsson              72      OK Lindena                        38:31 
    4    289         Christina Olsson             58      Skåneslättens OL                  39:39 
    5    291         Maria Helmersson             74      Hässleholms OK                    40:43 



D21  (21/21)   Preliminär resultatlista  1 

    1    310         Sieglinde Kundisch           82      Lunds OK                          25:40 
    2    294         Rikke Nygaard Monrad         79      CopenhagenO                       29:01 
    3    296         Kajsa Hedin                  96      Hjärnarps GH OL                   29:09 
    4    361         Malin Settergren             90      Halmstad OK                       29:14 
    5    308         Maria Mickelåker             79      Andrarums IF                      31:45 
    6    302         Linda Jansson                87      IK Hakarpspojkarna                32:08 
    7    304         Carolina Nilsson             80      OK Kompassen                      32:47 
    8    300         Ina Lindeberg                55      Skåneslättens OL                  32:56 
    9    293         Katarina Lindén              79      Växjö OK                          33:35 
   10    303         Carin Rosander               91      Finspångs SOK                     33:42 
   11    362         Hanna Modin                  81      Lunds OK                          33:47 
   12    301         Carin Stenberg               86      Lunds OK                          36:19 
   13    355         Johanna Berntsson            80      Malmö OK                          36:59 
   14    307         Agneta Erfors                59      OK Torfinn                        37:48 
   15    297         Jenny Björk                  90      Lunds OK                          48:42 
   16    299         Eleonore Bjerstedt           83      Hässleholms OK                    50:10 
   17    298         Camilla Nilsson              92      OK Torfinn                        53:25 
   18    305         Linda Jinnemo                83      Hjärnarps GH OL                   58:28 
   19    309         Ronja Arvidsson              91      Skåneslättens OL                1:05:46 

         306         Anja Minör                   89      Lunds OK                       Ej godk. 
         295         Hanna Mellby                 83      Eslövs FK                      ej start 



D16  (6/6)     Preliminär resultatlista  1 

    1    314         Matilda Arborelius           97      Hjärnarps GH OL                   27:53 
    2    316         Julia Ladefoged              96      Falkenbergs OK                    37:27 
    3    312         Lovisa Arvidsson                     Skåneslättens OL                  48:14 
    4    315         Åse Dannbring                96      Skåneslättens OL                1:02:56 

         311         Patricia Edgarsson           96      Andrarums IF                   Ej godk. 
         313         Nelly Carlsson               96      Tormestorps IF                 ej start 



D14  (4/4)     Preliminär resultatlista  1 

    1    318         Emmy Helmersson              99      Hässleholms OK                    32:06 
    2    317         Rebecka Brorsson             98      Tockarps IK                       38:36 
    3    320         Elinor Delin                 99      FK Åsen                           45:38 

         319         Anna Jönsson                 99      Tormestorps IF                 Ej godk. 



D12  (11/11)   Preliminär resultatlista  1 

    1    325         Carolin Gradin               01      Andrarums IF                      19:34 
    2    329         Kajsa Andersson              00      OK Orion                          21:00 
    3    321         Vilma Svantesson             00      Hjärnarps GH OL                   25:18 
    4    328         Irmalinn Nilsson             00      Härlövs IF                        26:57 
    5    323         Betty Ottosson               00      OK Torfinn                        27:42 
    6    322         Maja Tenghagen               01      Härlövs IF                        29:49 
    7    324         Astrid Ericsson              00      Lunds OK                          31:36 
    8    326         Vendela Dannbring            01      Skåneslättens OL                  33:43 
    9    331         Clara Ehrnborn               02      Andrarums IF                      39:32 
   10    330         Tina Ljungqvist              01      Lunds OK                          43:20 

         327         Linn Nordh                   00      Eslövs FK                      ej start 



D10  (4/4)     Preliminär resultatlista  1 

    1    335         Nellie Rydlund               02      Hässleholms OK                    16:22 
    2    333         Rebecca Harden               02      FK Boken                          43:35 
    3    332         Elsa Ericsson                03      Lunds OK                        1:25:01 

         334         Klara Andersson              02      OK Orion                       ej start 



U2  (4/4)      Preliminär resultatlista  1 

    1    398         Moa Abrahamsson                      Hylte OK                          21:06 
    2    337         Ludvig Pernetun              00      Hässleholms OK                    22:52 
    3    336         Noah Pernetun                03      Hässleholms OK                    26:19 
    4    423         Maja Strandh                         FK Åsen                           27:39 



U1  (2/2)      Preliminär resultatlista  1 

    1    338         Linnea Rydlund               04      Hässleholms OK                    19:22 
    2    339         Axel Tenghagen               04      Härlövs IF                        26:20 



INSKOLNING  (2 Preliminär resultatlista  1 

         456         Selma Vensryd                        Eslövs FK                         Godk. 
         442         Ebba Kristiansson                    OK Lindena                        Godk. 



H85  (4/4)     Preliminär resultatlista  1 

    1    342         Curth Svensson               27      Skåneslättens OL                  27:12 
    2    340         Arne Nordahl                 26      Örkelljunga FK                    34:14 
    3    343         Rune Isaksson                25      Helsingborgs SOK                  36:03 
    4    341         Kurt Pålsson                 25      Helsingborgs SOK                1:06:57 



D80  (1/1)     Preliminär resultatlista  1 

    1    344         Lena Nordahl                 26      Örkelljunga FK                    55:32 



Öppen Motion1  Preliminär resultatlista  1 

    1    397         Sofia Abrahamsson                    Hylte OK                          23:45 
    2    500         Jacob Persson                        FK Åsen                           27:06 
    3    430         Arvid Rutberg                29      Hässleholms OK                    27:55 
    4    374         Elin Wulff                           OK Kompassen                      28:36 
    5    464         Veronica Dahlbom             51      Helsingborgs SOK                  29:58 
    6    501         Jesper Persson                       FK Åsen                           32:03 
    7    499         Lars Ericson                 48      FK Åsen                           32:04 
    8    436         Simon Kristiansson           00      OK Lindena                        33:09 
    9    427         Marie Kempff                 64      Hässleholms OK                    36:25 
   10    379         Ulla Olsson                  50      FK Boken                          38:08 
   11    406         Anita Nilsson                39      OK Torfinn                        39:04 



Öppen Motion3  Preliminär resultatlista  1 

    1    419         Adrian Harden                        FK Boken                          41:25 
    2    487         Fredrik Orvehag                      Hästveda OK                       41:41 
    3    494         Maria Pernetun                       Hässleholms OK                    44:45 
    4    486         Alex Olsson                          Hästveda OK                       48:09 
    5    345         Henrik Roth                  81      Hjärnarps GH OL                   56:25 
    6    506         Monika Lindblom              61      Laholms IF OK                     59:02 
    7    363         Ruben Edvardsson             39      Hästveda OK                       59:40 
    8    480         Helen Arborelius                     IS Kullen                       1:00:56 
    9    519         Ida Arvidsson                93      Klubblös 90002                  1:01:54 
   10    488         Jan Dahlberg                         Hässleholms OK                  1:04:30 
   11    432         Liselott Brodén                      Hässleholms OK                  1:04:57 
   12    382         Carina Aronsson                      Hässleholms OK                  1:05:28 
   13    441         Kerstin Lantz                        Andrarums IF                    1:05:53 
   14    461         Eva Öberg                            Ronneby OK                      1:06:14 
   15    390         Margareta Wikström           46      Växjö AIS                       1:07:19 
   16    474         Lars Adolfsson               41      Eslövs FK                       1:08:21 
   17    425         Helena Jönsson               99      Lunds OK                        1:09:59 
   18    387         Maj-Britt Gustafsson         49      Helsingborgs SOK                1:10:53 
   19    412         Helena Tafjord                    20 Ulricehamns OK                  1:13:47 
   20    375         Egon Persson                 30      OK Kompassen                    1:17:20 
   21    443         Margareta Held               49      FK Åsen                         1:18:11 
   22    518         Åsa Arvidsson                92   13 Ringsjö OK                      1:22:27 
   23    508         Gunnel Nilsson               44      Malmö OK                        1:25:33 
   24    459         Birgitta Persson             46      Andrarums IF                    1:45:00 
   25    451         Nina Andersson               05      OK Lindena                      1:50:01 



Öppen Motion5  Preliminär resultatlista  1 

    1    418         Patrik Brorsson              94      Tockarps IK                       23:23 
    2    447         Patrik Svensson              90      Tormestorps IF                    29:37 
    3    502         Roger Svensson                       Hässleholms OK                    38:09 
    4    365         René Olsson                          Rävetofta OK                      39:50 
    5    516         Magnus Rydlund                       Hässleholms OK                    43:42 
    6    429         Filip Ellman                         Hässleholms OK                    43:50 
    7    489         Peter Huss                   67      FK Boken                          44:30 
    8    462         Sven-Åke Andertoft           39      Markaryds FK                      45:57 
    9    496         Andreas Pernetun                     Hässleholms OK                    46:46 
   10    453         Camilla Carlsson                     Härlövs IF                        46:54 
   11    380         Malin Backan                 69      Eslövs FK                         47:30 
   12    384         Håkan Malmgren               45      Malmö OK                          48:06 
   13    368         Anna Isgren                          Klubblös 90002                    48:52 
   14    410         Marcus Tafjord                    20 Ulricehamns OK                    50:29 
   15    428         Hanna Steiner                91      Örkelljunga FK                    51:44 
   16    457         Heidi Hedin                          IS Skanne                         52:45 
   17    376         Rolf Nilsson                 49      Andrarums IF                      52:46 
   18    437         Lena Nielsen                 56      Helsingborgs SOK                  52:50 
   19    439         Bo Lantz                             Andrarums IF                      53:35 
   20    504         Jan Nilsson                  46      FK Snapphanarna                   54:04 
   21    513         Henning Arvidsson                 13 Ringsjö OK                        54:38 
   22    467         Christina Malmqvist          61      Falkenbergs OK                  1:01:58 
   23    377         Christina Nilsson            51      Andrarums IF                    1:04:22 
   24    371         Maria Elmq.-Nygren           66      FK Boken                        1:05:27 
   25    503         Birgitta Nilsson             48      FK Snapphanarna                 1:07:36 
   26    476         GUNILLA NILSSON              60      Hjärnarps GH OL                 1:11:36 
   27    401         Lennart Persson                      OK Kompassen                    1:13:50 
   28    491         Zinn Albinsson                       Tormestorps IF                  1:15:03 
   29    348         Karin Johansson              00      Gagnefs OK                      1:18:14 
   30    346         Maria Johansson Liss         70      Gagnefs OK                      1:19:00 

         421         Christer Bergström                   Frölunda OL                    Ej godk. 
         347         Ann-Katrin Almqvist          76      FK Göingarna                   ej start 



Öppen Motion7  Preliminär resultatlista  1 

    1    393         Jannie Hagård                90      Rävetofta OK                      24:41 
    2    479         Dennis Rudqvist              95      Helsingborgs SOK                  29:23 
    3    465         Peter Nilsson                65      Hässleholms OK                    29:25 
    4    407         Arne Andersson               54      OK Torfinn                        30:57 
    5    370         Åke Olsson                   44      Hässleholms OK                    31:00 
    6    520         Dan Sjöholm                  57      OK Pan-Kristianstad               31:49 
    7    420         Ronny Palm                   45      FK Boken                          32:04 
    8    395         Ingvar Olofsson              47      FK Snapphanarna                   33:20 
    9    470         Lars Göran Killander         53      Hästveda OK                       34:20 
   10    426         Anders Nilsson               61      Hässleholms OK                    34:22 
   11    507         Sara Bainbridge              95      Laholms IF OK                     34:37 
   12    484         Bertil Olofsson              41      Andrarums IF                      35:25 
   13    372         Nils Persson                 40      IS Skanne                         38:01 
   14    438         Peter Held                           FK Åsen                           39:14 
   15    413         Anna Wikström                78      Hästveda OK                       40:51 
   16    493         Thorwald Fransson                    OK Virdarna                       41:16 
   17    391         Mats Rosén                   41      Hästveda OK                       42:08 
   18    466         Torgny Åstedt                45      Härlövs IF                        42:18 
   19    378         Bengt Göran Hjal Johansson   42      Örkelljunga FK                    42:23 
   20    444         Tommy Held                   48      FK Åsen                           46:17 
   21    512         Alf Lindahl                  42      FK Boken                          46:25 
   22    381         Lennart Stensson             60      Helsingborgs SOK                  46:29 
   23    404         Jonas Olsson                 62      Örkelljunga FK                    46:57 
   24    458         Bibzi Persson                        Hässleholms OK                    47:59 
   25    403         Eva Gustavsson               59      Alvesta SOK                       48:18 
   26    511         Gunnel Lindahl               45      FK Boken                          48:39 
   27    515         Tommy Bengtsson              52      Hässleholms OK                    49:30 
   28    396         Ingrid Olofsson              49      FK Snapphanarna                   49:39 
   29    405         Birgitta Olsson              67      Örkelljunga FK                    50:15 
   30    349         Helen Nilsson                66      Härlövs IF                        50:56 
   31    505         Gunvor Göransson             33      Laholms IF OK                     52:22 
   32    373         Laila Persson                42      IS Skanne                         52:48 
   33    431         Jan Eliasson                 35      OK Gynge                          53:39 
   34    469         Lennart Thelandersson        47      Eslövs FK                         57:33 
   35    389         Marianne Eghorn-Offrell      56      Frosta OK                         58:46 
   36    440         Nils-Åke Nilsson             29      Andrarums IF                    1:15:21 

         383         Susanne Göransson            59      Frosta OK                      Ej godk. 



Öppen Motion8  Preliminär resultatlista  1 

    1    514         Martin Wendt                         Lunds OK                          30:45 
    2    509         Jonas Andersson                      Skåneslättens OL                  35:52 
    3    490         Vidar Albinsson              67      Tormestorps IF                    35:57 
    4    471         Andreas Blomqvist            75      FK Boken                          36:07 
    5    481         Fredrik Hjort                56      Helsingborgs SOK                  36:18 
    6    475         Mathias Persson                      Helsingborgs SOK                  36:30 
    7    472         Anders Åberg                 60      Skåneslättens OL                  37:38 
    8    399         David Ekstrand                       Hässleholms OK                    38:10 
    9    388         Per-Inge Johansson                   Klubblös 90002                    38:12 
   10    452         David Andersson              59      IS Skanne                         38:25 
   11    477         Per Rudqvist                 66      Helsingborgs SOK                  38:47 
   12    510         Enar Magnusson                       IS Skanne                         38:55 
   13    400         Jonna Engström                       Klubblös 90002                    41:10 
   14    473         Stefan Reimer                65      Tormestorps IF                    41:23 
   15    460         Sven Giselsson               62      Ronneby OK                        41:57 
   16    495         Hans Persson                 62      Andrarums IF                      44:39 
   17    450         Marie Säfström               79      Hästveda OK                       44:55 
   18    385         Håkan Persson                69      Laholms IF OK                     45:03 
   19    386         Magnus Rörstam               75      Frosta OK                         45:21 
   20    369         Leif Karlsson                46      Frosta OK                         46:13 
   21    483         Ola Hansson                  63      FK Boken                          46:28 
   22    366         Rolf Gustafsson              56      Tormestorps IF                    46:56 
   23    485         Sophie Nilsson                       Hjärnarps GH OL                   47:57 
   24    364         Jan Johansson                65   13 Ringsjö OK                        49:02 
   25    367         Jan Ottmer                   57      Tormestorps IF                    49:13 
   26    392         Gert Olsson                  51      Tockarps IK                       49:49 
   27    463         Stig Johansson               49      Helsingborgs SOK                  50:00 
   28    448         Annika Frantz                55    1 Stigmännen Karlshamns OK          50:32 
   29    468         Rolf Ohrlander               54      OK Pan-Kristianstad               50:45 
   30    449         Bengt-Göran Frantz           47    1 Stigmännen Karlshamns OK          50:58 
   31    497         Anders Persson               61      Tockarps IK                       51:26 
   32    408         Krister Österblad            59      FK Boken                          52:10 
   33    424         Roland Strand                67      FK Åsen                           53:06 
   34    478         Anna Reimer                  69      Tormestorps IF                    55:26 
   35    498         Benny Wennermark             59      OK Skogsfalken                    58:49 
   36    402         Roland Gustavsson            49      Alvesta SOK                       59:25 
   37    394         Lo Olsson                            Lunds OK                        1:01:55 
   38    435         Ulrika Nygren                88      FK Boken                        1:03:19 
   39    422         Bengt Hedberg                        Lunds OK                        1:32:01 

         409         Per Wikström                 69      Hästveda OK                    Ej godk. 
         446         Sven Thörnkvist              39      Tormestorps IF                 Ej godk. 
         492         Jonathan Albinsson           96      Tormestorps IF                 Ej godk. 



Öppen Motion12 Preliminär resultatlista  1 

    1    455         Torun Hedin                          IS Skanne                         17:55 
    2    454         Wilde Hedin                          IS Skanne                         21:53 
    3    416         Kasper Bergström                     Frölunda OL                       26:07 
    4    411         Jon Wikström                         Hästveda OK                       27:30 
    5    434         Casper Gunnarsson            05      OK Lindena                        27:51 
    6    433         Johan Gunnarsson             04      OK Lindena                        27:57 
    7    414         Alice Tafjord                     20 Ulricehamns OK                    29:28 
    8    417         Bastian Bergström                    Frölunda OL                       34:53 

         415         Axel Tafjord                      20 Ulricehamns OK                 Ej godk. 



D12Kort  (1/1) Preliminär resultatlista  1 

    1    350         Anna Aronsson                01      Hässleholms OK                    32:00