Kretsmästerskap Natton 2010-04-14 22:57
Preliminär resultatlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl tartnr     Rank Namn                         År    Dst Klubb                               Tid 



H65  (13/13)   Preliminär resultatlista  2 

    1                 Inge Persson                        13 FK Boken                          39:13 
    2                 Bo Olofsson                         13 Hästveda OK                       42:54 
    3                 Björn Nordström                     13 Hässleholms OK                    43:02 
    4                 Roland Offrell                      13 Frosta OK                         44:49 
    5                 Erling Larsson                      13 Hässleholms OK                    45:34 
    6                 Lars Lindén                         13 OK Gynge                          46:57 
    7                 Åke Olsson                          13 Hässleholms OK                    48:33 
    8                 Bertil Ottosson                     13 FK Göingarna                      53:26 
    9                 Bo Svensson                         13 Tockarps IK                       56:47 
   10                 Hubert Hugosson                     13 OK Gynge                          58:33 
   11                 Paul Schannong                      13 Malmö OK                        1:06:32 
   12                 Lennart Nilsson                     13 Malmö OK                        1:12:06 
   13                 Jan-Eric Nelking                    13 FK Åsen                         1:19:17 



H55  (7/7)     Preliminär resultatlista  2 

    1                 Leif Sandgren                       13 Frosta OK                         38:38 
    2                 Sven-Inge Svensson                  13 Hässleholms OK                    39:56 
    3                 Leif-Åke Andersson                  13 FK Boken                          43:05 
    4                 Kenth Sundgren                      13 Skåneslättens OL                  43:46 
    5                 Yngve Ernstsson                     13 FK Göingarna                      44:15 
    6                 Rolf Ohrlander                      13 OK Pan-Kristianstad               54:45 
    7                 Tommy Bengtsson                     13 Hässleholms OK                  1:25:08 



H45  (6/6)     Preliminär resultatlista  2 

    1                 Mats Brorsson                       13 Tockarps IK                       40:19 
    2                 Per Persson                         13 FK Boken                          43:37 
    3                 Håkan Larsson                       13 FK Göingarna                      51:50 
    4                 Tomas Nilsson                       13 Hässleholms OK                    57:37 
    5                 Jan-Inge Nygren                     13 FK Boken                        1:00:41 
    6                 Krister Österblad                   13 FK Boken                        1:18:40 



H35  (7/7)     Preliminär resultatlista  2 

    1                 Patrik Rosén                        13 Hästveda OK                       43:27 
    2                 Niklas Edvardsson                   13 Hästveda OK                       45:16 
    3                 Erik Bengtsson                      13 FK Åsen                           46:46 
    4                 Björn Nilsson                       13 Härlövs IF                        47:59 
    5                 Niklas Nilsson                      13 Härlövs IF                        50:57 
    6                 Mikael Gustafsson                   13 OK Gynge                          57:50 

                      Samuel Tranemyr                     13 Lunds OK                       ej start 



H21  (16/16)   Preliminär resultatlista  2 

    1                 Erik Modig                          13 OK Pan-Kristianstad               43:02 
    2                 Philip Pålsson                      13 Skåneslättens OL                  46:01 
    3                 Marcus Svensson                     13 FK Boken                          50:55 
    4                 Erik Alnervik                       13 Helsingborgs SOK                  52:04 
    5                 Johan Ekelöv                        13 Skåneslättens OL                  53:30 
    6                 Jesper Håkansson                    13 FK Göingarna                      53:49 
    7                 Håkan Palm                          13 FK Boken                          54:04 
    8                 Fredrik Nilsson                     13 Örkelljunga FK                    54:27 
    9                 Robert Lövdahl                      13 FK Boken                          56:25 
   10                 Oskar Gustavsson                    13 Skåneslättens OL                  59:48 
   11                 Martin Bengtsson                    13 IS Kullen                       1:01:07 
   12                 Magnus Härwell                      13 Eslövs FK                       1:01:45 
   13                 Peter Larsson                       13 FK Boken                        1:02:37 
   14                 Markus Österblad                    13 FK Boken                        1:14:23 

                      Mattias Engström                    13 Skåneslättens OL               Ej godk. 
                      Stefan Pålsson                      13 Skåneslättens OL               ej start 



H16  (1/1)     Preliminär resultatlista  2 

    1                 Simon Engel                         13 Hässleholms OK                    40:00 



D65  (1/1)     Preliminär resultatlista  2 

    1                 Gull Svensson                       13 Tockarps IK                       46:09 



D21  (2/2)     Preliminär resultatlista  2 

    1                 Sofia Hansen                        13 Skåneslättens OL                  44:42 
    2                 Stina Berg                          13 IS Kullen                         46:16 



D14  (3/3)     Preliminär resultatlista  2 

    1                 Linnea Gustafsson                   13 OK Gynge                          36:27 
    2                 Sara Jönsson                        13 Hässleholms OK                    45:39 

                      Madelene Axelsson                   13 Härlövs IF                     ej start 



D12  (2/2)     Preliminär resultatlista  2 

    1                 Elinor Delin                        13 Härlövs IF                        40:50 
    2                 Sofie Persson                       13 Härlövs IF                        44:09 



Öppen 2  (2/2) Preliminär resultatlista  2 

    1      3          Niclas Dehlin                       13 Härlövs IF                        44:20 
    2      2          Maria Delin                         13 Härlövs IF                        44:36 



Öppen 4  (4/4) Preliminär resultatlista  2 

    1      1          Jörgen Karlsson              64     13 Härlövs IF                        37:35 
    2      4          Patrik Jönsson                      13 Hässleholms OK                    41:59 
    3                 Patrick Persson                     13 Härlövs IF                        48:10 
    4                 Helen Nilsson                       13 Härlövs IF                        58:23 



Öppen 8  (1/1) Preliminär resultatlista  2 

           5          Fredrik Berndtsson                  13 Skåneslättens OL               Ej godk.