Älgots Cupsö 2010-05-30 18:50
Preliminär resultatlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl tartnr   Rank Namn                      År  Dst Klubb                             Tid 



H16  (6/6)      Preliminär resultatlista  18 

    1               Harald Ottmer             95   13 Tormestorps IF                  28:58 
    2               Simon Engel               94   13 Hässleholms OK                  29:16 
    3               Karl-Johan Persson        95   13 Tormestorps IF                  29:44 
    4               Henning Ottmer            95   13 Tormestorps IF                  29:47 
    5               Joel Kristiansson         94   13 Hässleholms OK                  32:19 
    6               Marcus Nilsson/Kempff     94   13 Hässleholms OK                  46:28 



H14  (7/7)      Preliminär resultatlista  18 

    1               Joel Einarsson            96   13 Tormestorps IF                  25:34 
    2               Daniel Nilsson Kempff     96   13 Hässleholms OK                  32:42 
    3               Erik Kristiansson         96   13 Hässleholms OK                  34:27 
    4               Jonathan Albinsson        96   13 Tormestorps IF                  39:49 
    5               Nils-Joel Persson         97   13 Tormestorps IF                  43:33 
    6               Sebastian Nilsson         96   13 OK Tyringe                      44:19 
    7               Razmus Arvidsson          97   13 Hässleholms OK                  45:03 



H12  (2/2)      Preliminär resultatlista  18 

    1               Wiktor Rydlund            98   13 Hässleholms OK                  29:24 

                    Jakob Albinsson           99   13 Tormestorps IF               Ej godk. 



H10  (2/2)      Preliminär resultatlista  18 

    1               Anton Svensson            01   13 Hässleholms OK                  27:58 
    2               Per-Anton Persson         01   13 Tormestorps IF                  51:19 



D16  (2/3)      Preliminär resultatlista  18 

    1               Jessica Nilsson           95   13 OK Torfinn                      31:17 

                    Lovisa Nilsson            95   13 Tormestorps IF               Ej godk. 



D14  (2/2)      Preliminär resultatlista  18 

    1               Sara Jönsson              97   13 Hässleholms OK                  33:37 
    2               Klara Forsén              97   13 Hässleholms OK                  35:34 



D12  (2/3)      Preliminär resultatlista  18 

    1               Elina Andersson           99   13 OK Tyringe                      37:10 

                    Emmy Helmersson           99   13 Hässleholms OK               Ej godk. 



D10  (2/2)      Preliminär resultatlista  18 

    1               Betty Ottosson            00   13 OK Torfinn                      25:25 
    2               Petra Eriksson            01   13 OK Gynge                        29:00 



U3  (1/2)       Preliminär resultatlista  18 

                    Kajsa Forsén              97   13 Hässleholms OK               Ej godk. 



U2  (5/5)       Preliminär resultatlista  18 

    1               Nellie Rydlund            02   13 Hässleholms OK                  22:03 
    2     16        Erik Berg                      13 Hässleholms OK                  25:07 
    3     14        Robin Eek                      13 Hässleholms OK                  25:23 
    4      5        Nilsson Oliver                 13 Hässleholms OK                  27:51 
    5     11        Zeb Erlandsson                 13 Hässleholms OK                  34:19 



U1  (10/10)     Preliminär resultatlista  18 

    1      7        Felicia Liljenberg             13 OK Tyringe                      20:51 
    2     10        Linnea Rydlund                 13 Hässleholms OK                  21:13 
    3     15        Filip Persson Bod'en           13 Hässleholms OK                  23:01 
    4      6        Arvid Einarsson                13 Tormestorps IF                  23:16 
    5      4        Melker Hesselbom Nilsson       13 OK Tyringe                      26:36 
    6      9        Clara Svensson                 13 Hässleholms OK                  26:57 
    7      8        Ivar Helmersson                13 Hässleholms OK                  27:41 
    8     12        Mac Erlandsson                 13 Hässleholms OK                  30:31 
    9     13        Thea Erlandsson                13 Hässleholms OK                  30:33 
   10      3        Johanna Ero                    13 OK Tyringe                      32:02 



Öppen 3  (3/3)  Preliminär resultatlista  18 

    1               Curt Hjalmarsson          31   13 Hässleholms OK                  38:37 
    2               Britt Åkesson             47   13 Hässleholms OK                  48:38 
    3               Brita Dahlberg            43   13 Hässleholms OK                1:05:44 



Öppen 4  (10/10 Preliminär resultatlista  18 

    1               Åke Olsson                44   13 Hässleholms OK                  31:21 
    2               Annika Engel              66   13 Hässleholms OK                  34:05 
    3               Helena Kristiansson       68   13 Hässleholms OK                  35:59 
    4               Ida Karlsson              85   13 Hässleholms OK                  36:06 
    5               Maria Helmersson          74   13 Hässleholms OK                  38:30 
    6               Björn Nordström           43   13 Hässleholms OK                  40:55 
    7               Yvonne Andersson          60   13 Hässleholms OK                  44:14 
    8               Erling Larsson                 13 Hässleholms OK                  46:06 
    9               Helena Schutzdeller            13 Hässleholms OK                  52:21 
   10               Helén Persson             65   13 Hässleholms OK                1:01:25 



Öppen 5  (7/8)  Preliminär resultatlista  18 

    1               Jan Karlsson              56   13 Hässleholms OK                  32:36 
    2               Nils Helmersson           71   13 Hässleholms OK                  34:28 
    3               Tomas Nilsson                  13 Hässleholms OK                  35:15 
    4               Matts Andersson           57   13 Hässleholms OK                  39:21 
    5               Gunnar Svärd                   13 Hässleholms OK                  39:32 
    6      2        Anders Nilsson            61   13 Hässleholms OK                  42:45 
    7     17        Tommy Bengtsson                13 Hässleholms OK                  59:37 



Öppen 8  (3/3)  Preliminär resultatlista  18 

    1      1        Oscar Gustafsson          88   13 Skåneslättens OL                44:20 
    2               Sven-Inge Svensson        53   13 Hässleholms OK                  53:14 
    3               Kristoffer Svensson       82   13 Hässleholms OK                1:00:32