Skiddm 20100131sö 2010-01-31 13:05
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl Namn                         Klubb                          Tid 



H10  (2)       1200 m                      

    1 Johannes Lennartsson         OK Dacke                      9:37 
    2 Alexander Lennartsson        OK Dacke                      9:55 



D10  (2)       1200 m                      

    1 Tova Ericsson                Ronneby OK                   12:11 
    2 Hanna Johannesson            Ronneby OK                   13:42 



H11-12  (4)    2500 m                      

    1 Henrik Johannesson           Ronneby OK                   11:54 
    2 Andreas Jonsson              OK Orion                     12:19 
    3 Albin Henrysson              OK Dacke                     14:21 
    4 Linus Lennartsson            OK Dacke                     27:21 



D11-12  (2)    2500 m                      

    1 Denise Johansson             OK Dacke                     14:06 
    2 Vilma Persson                OK Skogsfalken               14:50 



H13-14  (2)    2500 m                      

    1 Edvin Smedberg               OK Skogsfalken               11:22 
    2 Johan Wennermark             OK Skogsfalken               12:05 



D13-14  (1)    2500 m                      

    1 Moa Wåhlin                   OK Skogsfalken               17:24 



H15-16  (4)    5000 m                      

    1 Per Edvinsson                Ronneby OK                   19:41 
    2 Fredrik Wennermark           OK Skogsfalken               22:31 
    3 Andreas Henrysson            OK Dacke                     26:06 

      Felix Persson                OK Skogsfalken            ej start 



H17-18  (3)    10000 m                     

    1 Björn Edvinsson              Ronneby OK                   38:57 
    2 Simon Smedberg               OK Skogsfalken               41:11 
    3 Sam Johansson                OK Dacke                     53:35 



D17-18  (1)    5000 m                      

    1 Hanna Wåhlin                 OK Skogsfalken               26:22 



H21  (7)       15000 m                     

    1 Stefan Karlsson              Ronneby OK                   50:28 
    2 Erik Folkesson Blom          OK Orion                     52:04 
    3 Ingemar Ericsson             Ronneby OK                   54:00 
    4 Andreas Svensson             OK Vilse 87                  59:44 
    5 Tobias Blomqvist             OK Vilse 87                  63:05 

      Håkan Olsson                 OK Vilse 87               ej start 
      Bo-Staffan Andersson         Ronneby OK                ej start 



H40  (6)       15000 m                     

    1 Kurt Paulsen                 Ronneby OK                   54:08 
    2 Lars-Olof Månsson            Ronneby OK                   54:41 
    3 Thomas Johannesson           Ronneby OK                   57:50 
    4 Roland Mårtensson            OK Skogsfalken               61:18 
    5 Patrik Wåhlin                OK Skogsfalken               68:54 

      Håkan Aronsson               FK Vittus                 ej start 



H60  (6)       15000 m                     

    1 Lars Svensson                OK Vilse 87                  56:04 
    2 Tommy Hammar                 Ronneby OK                   62:06 
    3 Sören Sundin                 Ronneby OK                   62:25 
    4 Sven Svensson                Ronneby OK                   66:41 
    5 Arne Kruse                   Stigmännen Karlshamns OK     67:48 
    6 Sven-Åke Lindström           Ronneby OK                   80:21 



D21  (2)       5000 m                      

    1 Sara Giselsson               Ronneby OK                   22:02 
    2 Katarina Henmyr              OK Vilse 87                  24:37 



D60  (2)       5000 m                      

    1 Birgitta Olsson              Ronneby OK                   24:16 
    2 Gullevi Svensson             Ronneby OK                   25:45 



H Motion  (3)  10000 m                     

    1 Lars Persson                 OK Skogsfalken               43:18 
    2 Magnus Appelros              Gränums IF                   43:23 

      PG Nilsson                   Gränums IF                ej start 



H40 EJ DM  (1) 15000 m                     

      Lars-Göran Ström             Rydaholms GoIF            ej start