Hoppa till sidans innehåll

Klubbmästerskap 23 augusti - 1 oktober 2003


 

Klubbmästerskap 2003

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23-aug

Slägga

 

 

 

 

03-sep

200m och spjut

 

 

 

 

07-sep

80m, 100m, längd, höjd och 800m

 

 

 

 

10-sep

400m och kula

 

 

 

 

24-sep

Stav, discus och 1500m

 

 

 

 

01-okt

Tresteg, 60m häck, 80m häck och 2000m

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Slägga 7,26

 

Res

 

 

1

Kjell Nilsson-52

M

40,10

 

 

 

Slägga 6,0

 

 

 

 

1

Kjell Nilsson-52

M50

42,45

 

 

 

Slägga 4,0

 

 

 

 

1

AnnLis Hellsten-53

K

23,69

 

 

 

Slägga 3,0

 

 

 

 

1

AnnLis Hellsten-53

K50

29,03

 

 

 

200m

 

Res

 

 

1

Lotten Solberg-91

F12

32,3

 

 

1

Carl Wykman-91

P12

37,8

 

 

1

Malin Månsson-90

F13

30,7

 

 

1

Alexander Kjellin-90

P13

30,5

 

 

1

Frida Hjelm-88

F15

27,7

 

 

2

Jenny Solberg-88

F15

32,1

 

 

1

Therese Kjellin-87

F17

31,2

 

 

2

Sofie Barkstedt-86

F17

31,5

 

 

3

Bodil Englund-86  FIK Färjestaden 

F17

32,3

 

 

1

Sandy Bengtsson-63

M40

28,0

 

 

2

Håkan Englund-59

M40

31,0

 

 

 

Spjut

400gr

Res

 

 

1

Mattias Ellström-95

P9

12,55

 

 

2

David Rosander-94

P9

9,74

 

 

3

Christoffer Bengtsson-95

P9

9,68

 

 

1

Carl Wykman-91

P12

11,99

 

 

1

Ida Carlsson-91

F12

19,95

 

 

2

Lotten Solberg-91

F12

13,26

 

 

1

Malin Månsson-90

F13

12,25

 

 

1

Alexander Kjellin-90

P13

13,68

 

 

1

Frida Hjelm-88

F15

24,15

 

 

2

Jenny Solberg-88

F15

14,43

 

 

 

Spjut

600gr

Res

 

 

1

Birgitta Palmborg-59

K40

17,5

 

 

 

Spjut

800gr

Res

 

 

1

Kjell Nilsson-52

M50

29,76

 

 

2

Thomas Karlsson-54

M45

27,00

 

 

3

Arne Palmborg-60

M40

26,49

 

 

 

80m

Stark medvind

Res

 

 

1

Isabella Eliasson-91

F12

12,2

 

 

1

Malin Månsson-90

F13

11,4

 

 

 

100m

Stark medvind

Res

 

 

1

Frida Hjelm-88

F15

12,8

 

 

2

Jenny Solberg-88

F15

14,8

 

 

1

Fredrik Svensson-86

P17

12,5

 

 

1

Björn Petersson-85

P19

11,9

 

 

1

Sven Lundström-34

M65

15,7

 

 

1

Barbro Svensson-61

K40

17,7

 

 

 

800m

 

Res

 

 

1

Olivia Bergvall-88

F15

2,30,5

 

 

2

Fredrik Svensson-86

P17

2,42,3

 

 

3

P-O Engman-56

M45

2,58,4

 

 

4

Sven Lundström-34

M65

2,59,0

 

 

 

Höjd

 

Res

 

 

1

Hanna Bucht-98

F9

0,75

 

 

1

Malin Månsson-90

F13

1,3

 

 

1

Frida Hjelm-88

F15

1,43

 

 

2

Jenny Solberg-88

F15

1,15

 

 

1

Elin Palmborg-86

F17

1,43

 

 

1

Fredrik Svensson-86

P17

1,43

 

 

1

Arne Palmborg-60

M40

1,46

 

 

1

Sven Lundström-34

M65

1,1

 

 

 

Längd

 

Res

Vind

 

1

Hanna Bucht-98

F9

1,76

1,7

 

1

Isabella Eliasson-91

F12

3,96

2,9

3,84+1,2

1

Malin Månsson-90

F13

4

1,3

 

1

Frida Hjelm-88

F15

4,63

2

 

2

Jenny Solberg-88

F15

3,35

1,4

 

1

Elin Palmborg-86

F17

4,67

3,1

4,40+1,6

1

Fredrik Svensson-86

P17

4,73

2,3

4,60+2,0

1

Björn Petersson-85

P19

5,68

1,9

 

2

Mattias Wilander-85

P19

4,77

3,8

4,65+1,3

1

Birgitta Palmborg-59

K40

3,94

2,7

3,49+1,2

1

Sven Lundström-34

M65

3,61

2

 

 

Kula

 

Res

 

 

1

Viktor Ellström-94

P9

4,44

 

 

2

Fredrik Juhlin-94

P9

4,22

 

 

3

Mattias Elström-95

P9

4,07

 

 

4

Daniel Bjarnestig-95

P9

3,82

 

 

5

Christoffer Bengtsson-95

P9

3,51

 

 

1

Fredrik Sagemark-93

P10

4,94

 

 

1

Christoffer Höggren-91

P12

6,46

 

 

1

Josefine Gabrielsson-92

F11

5,57

 

 

1

Malin Månsson-90

F13

7,92

 

 

1

Frida Hjelm-88

F15

8,40

 

 

1

Fredrik Svensson-86

P17

8,30

 

 

1

Josefine Englund-84

F19

6,22

 

 

 

Kula 7,26

 

Res

 

 

1

Kjell Nilsson-52

M50

9,95

 

 

2

Mikael Johansson-78

M

8,59

 

 

3

Arne Palmborg-60

M40

7,9

 

 

4

Lars Hjelm-54

M45

7,14

 

 

5

Thomas Karlsson-54

M45

6,62

 

 

 

Kula 6,0

 

Res

 

 

1

Kjell Nilsson-52

M50

11

 

 

 

Kula 5,0

 

Res

 

 

1

Sven Lundström-34

M65

6,67

 

 

 

Kula 4,0

 

Res

 

 

1

Tove Skaret-55

K45

5,67

 

 

 

400m

Heat 1

Res

 

 

1

Christoffer Höggren-91

P12

1,21,2

 

 

2

Fredrik Sagemark-93

P10

1,30,7

 

 

3

Sara Uddén-94

F9

1,34,5

 

 

4

Daniel Bjarnestig-95

P9

1,51,80

 

 

5

Fredrik Juhlin-94

P9

1,57,2

 

 

 

400m

Heat 2

Res

 

 

1

Emelie Gabrielsson-88

F15

1,09,5

 

 

2

Bodil Englund-88

FIK Färjestaden

1,11,8

 

 

3

Sven Lundström-34

M65

1,13,0

 

 

4

Josefine Gabrielsson-92

F11

1,16,5

 

 

 

400m

Heat 3

Res

 

 

1

Fredrik Svensson-86

P17

1,04,1

 

 

2

Sandy Bengtsson-63

M40

1,06,0

 

 

3

Håkan Englund-59

M40

1,09,9

 

 

 

Diskus

0,6kg

Res

 

 

1

Ida Carlsson-91

F12

18,4

 

 

1

Malin Månsson-90

F13

16,38

 

 

1

Christoffer Kjellin-90

P13

16,67

 

 

2

Alexander Kjellin-90

P13

15,71

 

 

 

Diskus

1,0kg

Res

 

 

1

Birgitta Palmborg-59

K40

19,21

 

 

1

Sven Lundström-34

M65

20,00

 

 

 

Diskus

1,5kg

Res

 

 

1

Kjell Nilsson-52

M50

30,55

 

 

 

Diskus

2,0kg

Res

 

 

1

Tomas Fanta-68

M35

28,08

 

 

2

Patrik Eriksson-68

M35

26,60

 

 

3

Björn Pettersson-85

P19

22,29

 

 

4

Mikael Johansson-77

M

20,22

 

 

5

Thomas Karlsson-54

M45

16,09

 

 

 

1500m

 

Res

 

 

1

Håkan Englund-58

M40

5,19,8

 

 

2

Sven Lundström-34

M65

6,06,7

 

 

 

Stav

Tävl avbruten pga mörker

 

 

1

Ida Carlsson-91

F12

1,30

 

 

1

Malin Månsson-90

F13

1,22

 

 

1

Alexander Kjellin-90

P13

1,40

 

 

2

Christoffer Kjellin-90

P13

1,30

 

 

 

Kjell Nilsson-52

M50

1,30

 

 

 

Patrik Eriksson-68

M35

1,30

 

 

 

Thomas Karlsson-54

M45

1,30

 

 

 

Björn Petersson-85

P19

1,30

 

 

 

80m häck

 

Res

 

 

1

Frida Hjelm-88

F15

12,7

 

 

 

60m häck

 

Res

 

 

1

Ida Carlsson-91

F12

12,5

 

 

1

Malin Månsson-90

F13

12,9

 

 

1

Christoffer Höggren-90

P13

13,1

 

 

 

2000m

 

Res

 

 

1

Olivia Bergvall-88

F15

6,50,1

 

 

2

Christer Freij-58

M45

6,51,2

 

 

3

Hans Tove-57

M45

6,55,0

 

 

4

Hans Södergren-51

M50

6,57,3

 

 

5

Sven Lundström-34

M65

8,39,8

 

 

6

Mattias Ellström-95

P9

10,42,6

 

 

 

Tresteg

 

Res

Vind

 

1

Christoffer Kjellin-90

P13

8,82

0,2

 

2

Alexander Kjellin-90

P13

8,32

0

 

3

Christoffer Höggren-90

P13

7,24

0

 

1

Malin Månsson-90

F13

8,4

0,2

 

1

Frida Hjelm-88

F15

9,42

0,7

 

1

Elin Palmborg-86

F17

9,52

0,6

 

1

Birgitta Palmborg-59

K40

7,81

0,2

 

 

Uppdaterad: 22 JUN 2008 21:32 Skribent: Sandy Bengtsson

Sponsorer

 


 

Handelsbanken Oskarshamn 

SKB

XL-logga

  https://sbbnorden.se/

COOP KONSUM 
KOLBERGA

 

 OKAB logo

  ICA nära

FORUM

Kontorsspecial

OKAB logo

logo_saft

Wikholms begravningsbyrå

 

 

Sponsorhuset

Postadress:
Oskarshamns SK - Friidrott
Box 33
57221 Oskarshamn

Kontakt:
Tel: 0491768879
E-post: This is a mailto link

Se all info