Hoppa till sidans innehåll

Personliga rekordens kväll 2/7/2003


Personliga rekordens kväll, 2 juli 2003
  

60m F9 Vind 0,4
1 Julia Karlsson-95 Södra Vi IF 10,48 PR
2 Jessica Wiklund-94 IK Hinden 10,54
3 Louise Waerme-94 Eksjö Södra 10,74 PR
4 Thea Lundgren-94 IK Hinden 11,18 PR
5 Maja Eklund-94 IK Hinden 11,91 PR
60m P9 Vind -0,4
1 Jesper Håkansson-94 IK Hinden 10,84
2 Jesper Alm-95 Södra Vi IF 11,03
3 Erik Larsson-95 Sundsvalls FI 11,17
4 Olle Dahlström-96 Oskarshamns SK 11,89
5 Albin Olsson-95 Oskarshamns SK 12,68
6 Christoffer Bengtsson-95 Oskarshamns SK 13,28
60m Heat 1 F11 Vind -0,2
1 Magdalena Milosevic-92 IK Hinden 9,70
2 Erica Karlsén-92 IK Hinden 9,85 PR
3 Martina Siguro-93 Eksjö Södra IK 10,30
4 Josefine Gabrielsson-92 Oskarshamns SK 10,32
Sofie Bäck-92 Södra Vi IF 10,33
60m Heat 2 F11 Vind -0,2
1 Titti Nygren-93 Oskarshamns SK 11,13
2 Jenny Svensson-93 OK Hjorten 11,23
3 Maja Dahlström-93 Oskarshamns SK 11,40
4 Sofia Kodelja Oskarshamns SK 11,70
60m P11 Vind 1,1
1 Hannes Carlsson-93 Kalmar SK 9,73
2 Philip Bäck-93 Värmdö IF 9,92
3 Viktor Olsson-93 Oskarshamns SK 9,93
4 Albert Karlsson-93 Eksjö Södra IK 10,12
5 Charlie Hedhav-93 Södra Vi IF 11,45
6 Filip Larsson-93 Eksjö Södra IK 12,07
80m Heat 1 F13 Vind -1,2
1 Tina Johansson-90 Eksjö Södra IK 11,77
2 Malin Månsson-90 Oskarshamns SK 11,97
3 Lina Andreasson-91 Eksjö Södra IK 12,02
4 Sandra Larsson-91 Sundsvalls FI 12,50
5 Alexandra Hugo-91 Södra Vi IF 12,71
6 Malin Sigurd-91 Eksjö Södra IK 12,98
80m Heat 2 F13 Vind -1,6
1 Elsa Salomonsson-90 Kalmar SK 11,41
2 Rebecka Eriksson-91 Södra Vi IF 11,44
3 Ida Storm-91 IK Hinden 12,49
4 Fredrikke Dam Larsen-91 Eksjö Södra IK 13,06
5 Jenny Sjögren-90 Kalmar SK 13,27
80m P13 Vind - 0,7
1 Christoffer Kjellin-90 Oskarshamns SK 11,85
2 Alexander Kjellin-90 Oskarshamns SK 12,45
100m F15 Vind 0,3
1 Frida Hjelm-88 Oskarshamns SK 13,34
2 Emma Öhling-88 Hovslätts IK 13,78
3 Emelie Madsén-89 Södra Vi IF 14,10
4 Johanna Ljungmark-89 Södra Vi IF 14,95
100m M+P15 Vind 0,7
1 Tobias Lundqvist-80 IK SISU 11,85 PR
2 Johan Lembke-81 GOIF Tjalve 11,98
3 Joakim Håkansson-87 IK Hinden 12,60
4 Stefan Johansson-80 IK SISU 12,95
5 Mats-Åke Hansson-88 Södra Vi IF 13,21 PR
Höjd F15
1 Josefine Svensson-89 OK Hjorten 1,50
2 Lisa Nyström-89 Kalmar SK 1,35
3 Emma Sigurd-88 Eksjö Södra IK 1,30
Höjd P15
1 Markus Larsson-88 Kalmar SK 1,60
2 Lucas Bramstedt-88 Kalmar SK 1,55
3 Jonathan Gustafsson-88 Kalmar SK 1,55
3 Daniel Lennartsson-88 Södra Vi IF 1,55
5 Sebastian Haglund-88 Södra Vi IF 1,55
Höjd Män
1 Björn Petersson-85 Oskarshamns SK 1,90
Höjd Kvinnor
1 Jonna Bramstedt-86 Kalmar SK 1,56
2 Elin Palmborg-86 Oskarshamns SK 1,45
3 Josefine Gabrielsson-92 Oskarshamns SK 1,10
Slägga Män
1 Christian Hermanson-80 IK Sisu 37,90
2 Peter Fritz-74 IK Sisu 26,63
Slägga Kvinnor
1 Emma Olsson-83 Västerås FK 53,38
2 Louise Josefsson-88 IK Sisu 24,34 PR
3 Maria Thulin-88 IK Sisu 22,44 PR
800m Flickor o Pojkar
1 Sandra Barkstedt-92 Oskarshamns SK 3,03,73 F11
2 Erik Larsson-95 Sundsvalls FI 3,10,72 P9
3 Viktor Olsson-93 Oskarshamns SK 3,10,09 P11
4 Sofie Ståhl-91 Glasrikets RC 3,29,35 F13 PR
5 Louise Waerme-94 Eksjö Södra 3,30,44 F9
6 Jennie Biesert-95 Ljungby FIK 3,34,28 F9
7 Linda Jonsson-92 Glasrikets RC 3,35,51 F11 PR
8 Maja Dahlström-93 Oskarshamns SK 3,36,52 F11
9 Filip Larsson-93 Eksjö Södra IK 3,39,54 P11
10 Julia Karlsson-95 Södra Vi IF 3,51,93 F9
800m Män o Pojkar
1 David Andersson-82 Eksjö Södra IK 2,04,88 M
2 Peter Bergqvist-85 Eksjö Södra IK 2,05,18 M
3 Jonas Larsson-88 Sundsvalls FI 2,06,00 P15
4 Mattias Lennartsson-89 Södra Vi IF 2,13,03 P15
5 Erik Ederwall-87 IK Sisu 2,15,22 M
6 Magnus Werdenskog-88 Eksjö Södra IK 2,17,46 P15
7 Mats-Åke Hansson-88 Södra Vi IF 2,28,04 P15
8 Martin Lundqvist-90 IK Sisu 2,36,13 P13
800m Kvinnor  o Flickor
1 Ida Andreasson-88 Eksjö Södra IK 2,27,50 F15 PR
2 Sofie Barkstedt-86 Oskarshamns SK 2,28,89 K
3 Sara Axelsson-88 Högby IF 2,29,61 F15
4 Lina Andreasson-91 Eksjö Södra IK 2,38,99 F13
5 Bodil Englund-86 FIK Färjestaden 2,41,37 K
6 Maria Biesert- Ljungby FIK 2,43,16 F13
7 Eleonor Nilsson-88 Hovslätts IK 3,01,39 F15
8 Alexandra Hugo-91 Södra Vi IF 3,14,18 F13 PR
9 Fredrikke Dam Larsen-91 Eksjö Södra IK 3,17,92 F13 PR
10 Jenny Sjögren-90 Kalmar SK 3,25,79 F13
3000m Män + Kvinnor
1 Jonas Andersson-77 Högby IF 9,06,99
2 Jimmy Wiik-82 Kalmar SK 9,11,67
3 Tommy Unosson-67 Oskarshamns SK 9,36,19
4 Carl-Gustaf Nilsson-52 Högby IF 9,52,27
5 Marie Söderström-Lundberg Hässelby SK 9,56,50
6 Robert Skoog-71 GOIF Tjalve 9,57,74
7 Staffan Johansson-71 GOIF Tjalve 10,02,38 PR
8 Tony Zetterström-66 Målilla Mörlunda SKI 10,47,90
9 Anders Andersson-61 Hultsfreds LK 10,54,73
10 Göran Lennström-49 Hultsfreds LK 10,57,26
11 Mats Larsson-57 Eksjö Södra IK 11,19,36
3000m Kvinnor
1 Sandra Södergårds Sävedalens AIK 10,58,92 PR
2 Helena Jonsson Glasrikets RC 10,59,61 PR
3 Katarina Nilsson-56 Högby IF 11,24,80
4 Annelie Södergårds-63 Hultsfreds LK 11,25,08
5 Karin Bäckström-83 Högby IF 11,40,49 PR
6 Sofia Forsberg-87 Högby IF 11,44,46 PR
7 Anna Bark-Lagergren Glasrikets RC 12,05,02
8 Marina Martinsson-62 Målilla Mörlunda SKI 12,12,81
9 Susanne Holm-67 Målilla Mörlunda SKI 12,18,56
10 Lilian Brorsson-47 Högby IF 13,39,59
Längd P9 Vind
1 Jesper Alm-95 Södra Vi IF 2,93 -1,1 PR
2 Jesper Håkansson-94 IK Hinden 2,84 -0,7
3 Olle Dahlström-96 Oskarshamns SK 2,67 3,0 PR
4 Erik Bäck-95 Värmdö IF 2,36 2,9 2,35 1,6
5 Albin Olsson-95 Oskarshamns SK 2,32 -1,6 PR
6 Christoffer Bengtsson-95 Oskarshamns SK 2,20 0,6 PR
Längd F9 Vind
1 Jessica Wiklund-94 IK Hinden 3,12 0,1
2 Louise Waerme-94 Eksjö Södra IK 2,96 0,0
3 Thea Lundgren-94 IK Hinden 2,85 0,8 PR
4 Julia Karlsson-95 Södra Vi IF 2,72 -2,3
5 Maja Eklund-94 IK Hinden 2,48 2,5 2,44 1,1
6 Josefine Jonsson-94 IK Hinden 2,47 2,6 PR 2,41 0,4
Längd P11 ingen vindmätning
1 Hannes Carlsson-93 Kalmar SK 3,95
2 Philip Bäck-93 Värmdö IF 3,90 PR
3 Albert Karlsson-93 Eksjö Södra IK 3,41
4 Martin Horn-92 Kalmar SK 3,24
5 Viktor Olsson-93 Oskarshamns SK 3,30
6 Filip Larsson-93 Eksjö Södra IK 3,15
7 Charlie Hedhav-93 Södra Vi IF 3,04 PR
8 John Holmberg-92 Kalmar SK 3,00
Längd F11 ingen vindmätning
1 Magdalena Milosevic-92 IK Hinden 4,10 PR
2 Erica Karlsén-92 IK Hinden 3,85 PR
3 Martina Sigurd-93 Eksjö Södra IK 3,24
4 Jenny Svensson-93 OK Hjorten 2,86
5 Therese Nicklasson-92 Södra Vi IF 2,80
6 Sofie Bäck-92 Södra Vi IF 2,73
7 Sofia Kodelja Oskarshamns SK 2,42
Längd P13 Vind
1 Viktor Josefsson-91 IK Sisu 4,06 0,2
2 Martin Lundqvist-90 IK SISU 3,81 0,1 PR
3 Christoffer Kjellin-90 Oskarshamns SK 3,56 0,9
4 Alexander Kjellin-90 Oskarshamns SK 3,35 0,0
Längd F13 Vind
1 Rebecka Eriksson-91 Södra Vi IF 4,35 1,1
2 Sara Svensson-91 Södra Vi IF 4,08 1,8 PR
3 Lina Andreasson-91 Eksjö Södra IK 4,01 -0,8 PR
4 Sandra Larsson-91 Sundsvalls FI 3,94 1,8
5 Elsa Salomonsson-90 Kalmar SK 3,72 -0,8
6 Malin Månsson-90 Oskarshamns SK 3,45 2,5 3,43 0,5
7 Ida Storm-91 IK Hinden 3,34 0,6 PR
8 Malin Sigurd-91 Eksjö Södra IK 3,21 0,3
9 Fredrikke Dam Larsen-91 Eksjö Södra IK 3,02 -0,5
10 Jenny Sjögren-90 Kalmar SK 2,95 -0,3
Längd P15
1 Sebastian Haglund-88 Södra Vi IF 5,07 1,9 PR
2 Daniel Lennartsson-88 Södra Vi IF 4,91 -0,9 PR
3 Marcus Hugo-88 Södra Vi IF 3,51 -1,5 PR
Längd F15 Vind
1 Frida Hjelm-88 Oskarshamns SK 4,67 -0,8
2 Josefine Svensson-89 OK Hjorten 4,57 -0,6
3 Lisa Nyström-89 Kalmar SK 4,07 -1,4
4 Emma Öhling-88 Hovslätts IK 4,04 1,1
5 Emma Sigurd-88 Eksjö Södra IK 3,86 -2,9
6 Emelie Madsén-89 Södra Vi IF 3,85 1,1
7 Eleonor Nilsson-88 Hovslätts IK 3,82 -1,3
8 Ida Andreasson-88 Eksjö Södra IK 3,63 -0,1 PR
9 Hanna Larrsson-88 Eksjö Södra IK 3,52 0,6
10 Nathalie Haglund-89 Södra Vi IF 3,46 -1,5
Uppdaterad: 22 JUN 2008 20:53 Skribent: Sandy Bengtsson

Sponsorer

 


 

 

SKB

XL-logga

 

COOP KONSUM 
KOLBERGA

 

 OKAB logo

Kuststaden

 

FORUM

Kontorsspecial

OKAB logo

logo_saft

Wikholms begravningsbyrå

 

 

Sponsorhuset

Postadress:
Oskarshamns SK - Friidrott
Box 33
57221 Oskarshamn

Kontakt:
Tel: 0491768879
E-post: This is a mailto link

Se all info