Hoppa till sidans innehåll

Veteran DM 26-27/07/2003


Veteran-DM, Dag 1 - 26 juli 2003

Längd
1 Rickard Fagerstrand-66 Lekeryd Svarttorp M35 4,86 +1,1
Spjut
1 Richard Fagerstrand-66 Lekeryd Svarttorp M35 37,91
Kula
1 Richard Fagerstrand-66 Lekeryd Svarttorp M35 10,96
2 Jan Svensson-67 Lekeryd Svarttorp M35 10,37
1500m
1 Tommy Unosson-67 Oskarshamns SK M35 4,30,06
2 Sonny Karlsson-67 Högby IF M35 4,33,70
3 Joakim Svensson-66 Hultsfreds LK M35 4,42,20
4 Tony Zetterström-66 Målilla Mörlunda SKI M35 5,05,66
5 Anders Tuvesson-68 Hultsfreds LK M35 5,19,66
Längd
1 Arne Palmborg-60 Oskarshamns SK M40 5,50 +1,3
2 Eddie Wilén-59 Lekeryd Svarttorp M40 5,07 +1,6
100m Vind 1,8
1 Arne Palmborg-60 Oskarshamns SK M40 12,87
2 Christer Persson-62 Högby IF M40 14,81
Höjd
1 Eddie Wilén-59 Lekeryd Svarttorp M40 1,55
2 Arne Palmborg-60 Oskarshamns SK M40 1,45
400m
1 Ola Slättengren-63 Högby IF M40 59,63
2 Sandy Bengtsson-63 Oskarshamns SK M40 1,03,03
3 Håkan Englund-59 Oskarshamns SK M40 1,06,80
Spjut
1 Christer Persson-62 Högby IF M40 28,30
Kula
1 Christer Persson-62 Högby IF M40 8,52
2 Arne Palmborg-60 Oskarshamns SK M40 7,80
1500m
1 Stefan Larsson-59 Glasrikets RC M40 4,31,20
2 Ola Slättengren-63 Högby IF M40 4,37,36
3 Sandy Bengtsson-63 Oskarshamns SK M40 4,54,21
4 Håkan Englund-59 Oskarshamns SK M40 5,17,73
Längd
1 Roland Fridholm-55 Stensjöns IF M45 5,29 +0,7
2 Dario Bonasin-55 IFK Växjö M45 4,86 +0,25
3 Stefan Rohde-55 Högby IF M45 4,84 +1,13
100m Vind 1,8
1 Roland Fridholm-55 Stensjöns IF M45 12,88
2 Peter Danneman-55 Stensjöns IF M45 13,24
3 Dario Bonasin-55 IFK Växjö M45 13,69
Höjd
1 Stefan Rohde-55 Högby IF M45 1,58
2 Dario Bonasin-55 IFK Växjö M45 1,50
400m
1 Roland Fridholm-55 Stensjöns IF M45 1,00,50
Spjut
1 Dario Bonasin-55 IFK Växjö M45 43,39
2 Roland Fridholm-55 Stensjöns IF M45 38,64
3 Thomas Karlsson-54 Oskarshamns SK M45 26,01
Kula
1 Dario Bonasin-55 IFK Växjö M45 10,23
2 Thomas Karlsson-54 Oskarshamns SK M45 6,93
1500m
1 Christer Freij-58 Oskarshamns SK M45 4,38,59
2 Stefan Rohde-55 Högby IF M45 5,07,26
100m Häck Vind +1,6
1 Carl-Gustav Nilsson-52 Högby IF M50 25,22
Spjut
1 Mats Blomberg-53 IFK Växjö M50 40,06
2 Stig Arvidsson-49 Lekeryd Svarttorp M50 30,38
3 Joel Svensson-50 Oskarshamns SK M50 18,54
100m Vind 1,6
1 Kjell Alnervik-52 Hovslätts IK M50 13,06
2 Stig Arvidsson-49 Lekeryd Svarttorp M50 13,55
3 Göran Lennström-49 Hultsfreds LK M50 13,88
4 Carl-Gustav Nilsson-52 Högby IF M50 14,05
5 Kenneth Massimov-53 Oskarshamns SK M50 16,71
Höjd
1 Mats Blomberg-53 IFK Växjö M50 1,55
2 Stig Arvidsson-49 Lekeryd Svarttorp M50 1,45
Längd
1 Kjell Alnervik-52 Hovslätts IK M50 5,29 +0,8 SMR
2 Mats Blomberg-53 IFK Växjö M50 5,27 +1,8 SMR
3 Joel Svensson-50 Oskarshamns SK M50 3,52 -0,8
400m
1 Carl-Gustav Nilsson-52 Högby IF M50 1,00,90
Kula
1 Kjell Nilsson-52 Oskarshamns SK M50 10,58
2 Mats Blomberg-53 IFK Växjö M50 10,36
3 Stig Arvidsson-49 Lekeryd Svarttorp M50 9,85
1500m
1 Carl-Gustav Nilsson-52 Högby IF M50 4,39,45
2 Lars-Erik Ohlsson-50 Högby IF M50 5,12,97
3 Göran Lennström-49 Hultsfreds LK M50 5,24,10
Spjut
1 Anders Rotviker-46 Oskarshamns SK M55 27,99
100m Vind 1,6
1 Sven-Erik Martinsson-44 IK Hakarpspojkarna M55 14,39
Höjd
1 Harald Henriksson-45 Lekeryd Svarttorp M55 1,40
Längd
1 Sven-Erik Martinsson-44 IK Hakarpspojkarna M55 4,19 +1,9
2 Harald Henriksson-45 Lekeryd Svarttorp M55 4,09 +0,9
400m
1 Folke Lindqvist-47 Eksjö Södra IK M55 1,09,27
2 Sven-Erik Martinsson-44 IK Hakarpspojkarna M55 1,16,03
3 Håkan Andersson-45 Skillingaryd  FK M55 1,19,27
Kula
1 Anders Rotviker-46 Oskarshamns SK M55 7,27
1500m
1 Hans Eriksson-48 Eksjö Södra IK M55 4,51,11
2 Folke Lindqvist-47 Eksjö Södra IK M55 5,08,45
3 Wåge Gustavsson-46 Tranås AIF M55 5,29,18
4 Erling Thelander-47 Emmaboda Verda M55 5,31,41
5 Håkan Andersson-45 Skillingaryds FSK M55 6,00,63
100m Häck Vind +1,6
1 S-O Björnholm-41 Oskarshamns SK M60 19,41
Spjut
1 Antero Niskanen-41 Wärnamo SK M60 36,99 SMR
2 Per Fagerstrand-43 Lekeryd Svarttorp M60 35,60
utom tävlan Kurt Olsson-42 Högsbo AIK M60 31,32
100m Vind 1,8
1 S-O Björnholm-41 Oskarshamns SK M60 14,66
2 Kjell Nilsson-40 Kalmar SK M60 15,28
3 Usidom Wohlin-41 Stensjöns IF M60 15,89
utom tävlan Kurt Olsson-42 Högsbo AIK M60 16,16
Längd
utom tävlan Kurt Olsson-42 Högsbo AIK M60 3,44 +1,8
400m
1 Stig Hagehed-39 Växjö LK M60 1,09,36
2 S-O Björnholm-41 Oskarshamns SK M60 1,14,10
Kula
1 Peter Hackenschmidt-43 IK Hakarpspojkarna M60 13,51 SMR
2 Per Fagerstrand-43 Lekeryd Svarttorp M60 9,56
3 Antero Niskanen-41 Wärnamo SK M60 9,52
utom tävlan Kurt Olsson-42 Högsbo AIK M60 9,44
1500m
1 Jan Johansson-42 Oskarshamns SK M60 5,50,24
2 Stig Hagehed-39 Växjö LK M60 5,56,54
100m Häck Vind +1,6
utom tävlan Werner Magnusson-34 Söderköpings FIK M65 21,95
Spjut
1 Göran Graberg-38 Stensjöns IF M65 34,68 SMR
2 Georg Johansson-38 Högby IF M65 27,38
3 Sven Bertil Karlsson-37 Brittatorps TK M65 15,24
100m Vind 1,8
1 Sven Lundström-34 Oskarshamns SK M65 16,07
2 Sven Bertil Karlsson-37 Brittatorps TK M65 17,59
3 Folke Lindskog-37 Ljungby FIK M65 20,61
Höjd
1 Göran Graberg-38 Stensjöns IF M65 1,52 SMR tang
2 Sven Bertil Karlsson-37 Brittatorps TK M65 1,00
Längd
1 Göran Graberg-38 Stensjöns IF M65 4,23 +2,2 4,20+1,6
2 Sven Lundström-34 Oskarshamns SK M65 3,51 +3,6 3,21+1,9
3 Sven Bertil Karlsson-37 Brittatorps TK M65 3,03 -0,5
utom tävlan Werner Magnusson-34 Söderköpings FIK M65 4,15 +1,5
400m
1 Sven Lundström-34 Oskarshamns SK M65 1,14,82
2 Sven Bertil Karlsson-37 Brittatorps TK M65 1,29,21
3 Folke Lindskog-37 Ljungby FIK M65 1,59,89
Kula
1 Göran Graberg-38 Stensjöns IF M65 10,46
2 Georg Johansson-38 Högby IF M65 10,42
3 Roland Flemk-35 Oskarshamns SK M65 8,42
4 Sven Bertil Karlsson-37 Brittatorps TK M65 7,77
5 Folke Lindskog-37 Ljungby FIK M65 6,57
utom tävlan Werner Magnusson-34 Söderköpings FIK M65 8,51
1500m
1 Ingvar Fransson-36 Växjö Norra LK M65 6,22,99
2 Sven Lundström-34 Oskarshamns SK M65 6,26,98
3 Sven Bertil Karlsson-37 Brittatorps TK M65 7,51,92
4 Folke Lindskog-37 Ljungby FIK M65 9,04,41
Kula
1 Allan Henriksson-33 Lekeryd Svarttorp M70 10,02
400m
1 Kjell Linder-30 Väckelsångs IK M70 1,24,73
Längd
1 Allan Henriksson-33 Lekeryd Svarttorp M70 3,64 +1,0
1500m
1 Kjell Linder-30 Väckelsångs IK M70 6,08,79
80m Häck Vind +0,86
1 Sten Medelius-28 Högby IF M75 17,27 SmR
100m Vind 0,5
1 Sten Medelius-28 Högby IF M75 15,61 SMR
Kula
1 Nils-Bertil Nevrup-26 Ljungby FIK M75 9,95
2 Sten Medelius-28 Högby IF M75 9,34
Spjut
1 Sten Medelius-28 Högby IF M75 20,44
400m
1 Sten Medelius-28 Högby IF M75 1,22,70 SMR
2 Ingvar Lundberg-28 Gnosjö FC M75 1,41,41
Längd
1 Sten Medelius-28 Högby IF M75 3,69 +1,2
Höjd
1 Nils-Bertil Nevrup-26 Ljungby FIK M75 1,38
1500m
1 Ingvar Lundberg-28 Gnosjö FK M75 7,14,54
100m Vind 0,5
1 Eskil Ljunggren-23 Wärnamo SK M80 19,59
2 Torsten Arvidsson-21 IFK Borgholm M80 23,00
Kula
1 Idolf Sandahl-20 Stensjöns IF M80 8,50
2 Eskil Ljunggren-23 Wärnamo SK M80 7,18
3 Torsten Arvidsson-21 IFK Borgholm M80 7,08
Spjut
1 Eskil Ljunggren-23 Wärnamo SK M80 24,77 SmR
2 Idolf Sandahl-20 Stensjöns IF M80 19,11
3 Torsten Arvidsson-21 IFK Borgholm M80 17,28
Längd
1 Eskil Ljunggren-23 Wärnamo SK M80 2,90 +0,6 SMR
2 Torsten Arvidsson-21 IFK Borgholm M80 1,67 +0,9
Höjd
1 Eskil Ljunggren-23 Wärnamo SK M80 1,00
1500m
1 Erik Johansson-22 Alvesta FI M80 9,59,55
Längd
1 Anette Wirefeldt-65 Eksjö Södra IK K35 4,41 +1,1
100m Vind 0,6
1 Anette Wirefeldt-65 Eksjö Södra IK K35 14,25
1500m
1 Helena Jonsson-64 Glasrikets RC K35 5,14,19
2 Susanne Holm-67 Målilla Mörlunda SKI K35 5,36,71
100m Vind 0,6
1 Birgitta Palmborg-59 Oskarshamns SK K40 15,42
Kula
1 Birgitta Palmborg-59 Oskarshamns SK K40 7,56
2 Åsa Danielsson-60 Lekeryd Svarttorp K40 6,59
3 Camilla Persson-62 Högby IF K40 6,27
400m
1 Camilla Persson-62 Högby IF K40 1,16,13
1500m
1 Annelie Södergårds-63 Hultsfreds LK K40 5,14,96
2 Gunilla Creutz-59 Eksjö Södra IK K40 5,31,67
3 Marina Martinsson-62 Målilla Mörlunda SKI K40 5,45,17
4 Camilla Persson-62 Högby IF K40 5,50,73
5 Åsa Danielsson-60 Lekeryd Svarttorp K40 5,52,34
Kula
1 Katarina Nilsson-56 Högby IF K45 7,91
1500m
1 Katarina Nilsson-56 Högby IF K45 5,30,73
400m
1 Margareta Johansson-52 Glasrikets RC K50 1,19,39
Kula
1 AnnLis Hellsten-53 Oskarshamns SK K50 6,31
400m
1 Lilian Brorsson-47 Högby IF K55 1,34,60
2 Ing-Britt Lindqvist-47 Eksjö Södra IK K55 1,49,86
1500m
1 Lilian Brorsson-47 Högby IF K55 6,31,62
2 Ing-Britt Lindqvist-47 Eksjö Södra IK K55 7,46,96
Höjd
utom tävlan Jonathan Gustavsson-88 Kalmar SK P15 1,55
utom tävlan Lukas Bramstedt-88 Kalmar SK P15 1,50
Höjd
utom tävlan Jonna Bramstedt-86 Kalmar SK F17 1,50
Spjut
utom tävlan Ida Persson-88 Högby IF F15 24,28
utom tävlan Magdalena Persson-91 Högby IF F13 19,17
Kula
utom tävlan Magdalena Persson-91 Högby IF F12 10,42
Veteran-DM, Dag 2 -  27 juli 2003  

800m
1 Tommy Unosson-67 Oskarshamns SK M35 2,11,08
2 Joakim Svensson-66 Hultsfreds LK M35 2,21,05
3 Anders Tuvesson-68 Hultsfreds LK M35 2,26,42
4 Tony Zetterström-66 Målilla Mörlunda SKI M35 2,29,50
Slägga 7,26
1 Christer Persson-62 Högby IF M40 19,30
Tresteg
1 Arne Palmborg-60 Oskarshamns SK M40 10,95 2,2 10,71+1,7
200m Vind 0,4
1 Arne Palmborg-60 Oskarshamns SK M40 26,90
2 Sandy Bengtsson-63 Oskarshamns SK M40 27,97
3 Håkan Englund-59 Oskarshamns SK M40 30,97
Diskus
1 Christer Persson-62 Högby IF M40 21,99
800m
1 Stefan Larsson-59 Glasrikets RC M40 2,11,74
2 Sandy Bengtsson-63 Oskarshamns SK M40 2,24,16
3 Håkan Englund-59 Oskarshamns SK M40 2,37,52
Slägga 7,26
1 Stefan Fredriksson-58 Södra Vi M45 32,54
Stav
1 Dario Bonasin-55 IFK Växjö M45 2,50
2 Peter Danneman-55 Stensjöns IF M45 2,20
200m Vind 0,4
1 Roland Fridholm-55 Stensjöns IF M45 26,11
2 Peter Danneman-55 Stensjöns IF M45 27,55
Diskus
1 Stefan Fredriksson-58 Södra Vi M45 39,72
2 Dario Bonasin-55 IFK Växjö M45 25,61
3 Thomas Karlsson-54 Oskarshamns SK M45 17,83
Tresteg
1 Dario Bonasin-55 IFK Växjö M45 10,31 2,7 10,15+1,5
800m
1 Christer Freij-58 Oskarshamns SK M45 2,18,36
400m häck
1 Carl-Gustav Nilsson-52 Högby IF M50 1,11,00
Slägga 6,0
1 Kjell Nilsson-52 Oskarshamns SK M50 43,33
2 Stig Arvidsson-49 Lekeryd Svarttorp M50 27,02
Slägga 7,26
Utom tävlan Kjell Nilsson-52 Oskarshamns SK M50 38,52
Stav
1 Sven Magnusson-52 Gnosjö FK M50 2,80
2 Carl-Gustav Nilsson-52 Högby IF M50 2,30
Mats Blomberg-53 IFK Växjö M50 ej resultat
200m Vind -0,1
1 Kjell Alnervik-52 Hovslätts IK M50 27,03 SMR
2 Carl-Gustav Nilsson-52 Högby IF M50 28,06
3 Göran Lennström-49 Hultsfreds LK M50 29,15
4 Lars-Erik Olsson-52 Högby IF M50 31,75
Tresteg
1 Kjell Alnervik-52 Hovslätts IK M50 10,78 2,2 10,73+1,5
2 Carl-Gustaf Nilsson-52 Högby IF M50 9,67 1,3
3 Mats Blomberg-53 IFK Växjö M50 8,75 1,6
4 Joel Svensson-50 Oskarshamns SK M50 7,27 1,5
800m
1 Carl-Gustav Nilsson-52 Högby IF M50 2,18,03
2 Lars-Erik Ohlsson-50 Högby IF M50 2,35,65
3 Göran Lennström-49 Hultsfreds LK M50 2,37,40
Diskus
1 Kjell Nilsson-52 Oskarshamns SK M50 28,82
2 Stig Arvidsson-49 Lekeryd Svarttorp M50 28,61
3 Mats Blomberg-53 IFK Växjö M50 24,00
4 Joel Svensson-50 Oskarshamns SK M50 16,97
400m häck
1 Harald Henriksson-45 Lekeryd Svarttorp M55 1,31,02
Slägga 6,0
1 Ambjörn Martinsson-45 Stensjöns IF M55 38,59
2 Harald Henriksson-45 Lekeryd Svarttorp M55 27,42
3 Anders Rotviker-46 Oskarshamns SK M55 18,52
Stav
1 Ambjörn Martinsson-45 Stensjöns IF M55 2,30
200m Vind -0,1
1 Sven-Erik Martinsson-44 IK Hakarpspojkarna M55 30,43
Tresteg
1 Harald Henriksson-45 Lekeryd Svarttorp M55 8,96 1,0
2 Sven-Erik Martinsson-44 IK Hakarpspojkarna M55 8,13 1,7
800m
1 Folke Lindqvist-47 Eksjö Södra IK M55 2,31,35
2 Wåge Gustavsson-46 Tranås AIF M55 2,53,16
Diskus
1 Ambjörn Martinsson-45 Stensjöns IF M55 27,10
2 Anders Rotviker-46 Oskarshamns SK M55 20,72
300m häck
1 S-O Björnholm-41 Oskarshamns SK M60 55,10
Slägga 5,0
1 Antero Niskanen-41 Wärnamo SK M60 26,19
Stav
1 Per Fagerstrand-43 Lekeryd Svarttorp M60 2,00
utom tävlan Kurt Olsson-42 Högsbo AIK M60 1,90
200m Vind 0,6
1 S-O Björnholm-41 Oskarshamns SK M60 30,84
2 Usidom Wohlin-41 Stensjöns IF M60 32,16
800m
1 Stig Hagehed-39 Växjö LK M60 2,41,24
2 Ulf Rönning-43 Wärnamo SK M60 2,48,29
Jan Johansson-42 Oskarshamns SK M60 brutit
Diskus
1 Peter Hackenschmidt-43 IK Hakarpspojkarna M60 49,31 SMR
2 Antero Niskanen-41 Wärnamo SK M60 31,86
3 Per Fagerstrand-43 Lekeryd Svarttorp M60 29,31
utom tävlan Kurt Olsson-42 Högsbo AIK M60 32,91
Slägga 5,0
1 Georg Johansson-38 Högby IF M65 40,96 SMR
2 Folke Lindskog-37 Ljungby FIK M65 20,13
Stav
1 Göran Graberg-38 Stensjöns IF M65 2,30 SMR
200m Vind 0,6
1 Sven Lundström-34 Oskarshamns SK M65 32,73
2 Sven Bertil Karlsson-37 Brittatorps TK M65 37,98
3 Folke Lindskog-37 Ljungby FIK M65 46,86
Tresteg
1 Göran Graberg-38 Stensjöns IF M65 8,38 2,2
2 Sven Bertil Karlsson-37 Brittatorps TK M65 5,63 0,7
Utom tävlan Werner Magnusson-34 Söderköpings FIK M65 10,11 2,5 9,83+1,0
800m
1 Sven Lundström-34 Oskarshamns SK M65 2,59,51
2 Sven Bertil Karlsson-37 Brittatorps TK M65 3,46,60
3 Folke Lindskog-37 Ljungby FIK M65 5,53,5m
Diskus
1 Georg Johansson-38 Högby IF M65 40,86 SMR
2 Göran Graberg-38 Stensjöns IF M65 31,44
3 Roland Flemk-35 Oskarshamns SK M65 24,78
4 Folke Lindskog-37 Ljungby FIK M65 20,75
5 Sven Bertil Karlsson-37 Brittatorps TK M65 17,14
Slägga
1 Allan Henriksson-33 Lekeryd Svarttorp M70 21,29
Diskus
1 Allan Henriksson-33 Lekeryd Svarttorp M70 28,88
Slägga
1 Sten Medelius-28 Högby IF M75 19,89
2 Rune Lindström-25 IFK Borgholm M75 16,44
300m häck
1 Sten Medelius-28 Högby IF M75 1,01,50 SMR
Diskus
1 Sten Medelius-28 Högby IF M75 22,67
2 Rune Lindström-25 IFK Borgholm M75 20,93
200m Vind 0,6
1 Sten Medelius-28 Högby IF M75 32,66
Tresteg
1 Sten Medelius-28 Högby IF M75 8,21 2,5 7,99+1,4
Slägga
1 Torsten Arvidsson-21 IFK Borgholm M80 19,47
2 Eskil Ljunggren-23 Wärnamo SK M80 16,75
3 Idolf Sandahl-20 Stensjöns IF M80 13,80
Diskus
1 Idolf Sandahl-20 Stensjöns IF M80 18,99
2 Torsten Arvidsson-21 IFK Borgholm M80 18,54
3 Eskil Ljunggren-23 Wärnamo SK M80 17,94
Stav
1 Eskil Ljunggren-23 Wärnamo SK M80 1,50
Tresteg
1 Eskil Ljunggren-23 Wärnamo SK M80 6,60 2,0
2 Torsten Arvidsson-21 IFK Borgholm M80 4,22 5,0 4,08+1,5
800m
1 Susanne Holm-67 Målilla Mörlunda SKI K35 2,44,17
Slägga
1 Jette Madsen-62 Södra Vi IF K40 22,44
2 Åsa Danielsson-60 Lekeryd Svarttorp K40 15,84
Tresteg
1 Birgitta Palmborg-59 Oskarshamns SK K40 8,45 1,8
Diskus
1 Jette Madsen-62 Södra Vi IF K40 23,22
2 Birgitta Palmborg-59 Oskarshamns SK K40 20,46
800m
1 Annelie Södergårds-63 Hultsfreds LK K40 2,36,99
2 Marina Martinsson-62 Målilla Mörlunda SKI K40 2,46,73
3 Camilla Persson-62 Högby IF K40 2,49,83
4 Åsa Danielsson-60 Lekeryd Svarttorp K40 2,52,65
Diskus
1 Katarina Nilsson-56 Högby IF K45 23,14
Slägga
1 Katarina Nilsson-56 Högby IF K45 21,66
Slägga 3 kg
1 AnnLis Hellsten-53 Oskarshamns SK K50 27,84 SMR
Slägga 4 kg
Utom tävlan AnnLis Hellsten-53 Oskarshamns SK K50 22,98
800m
1 Lilian Brorsson-47 Högby IF K55 3,20,91 SMR
2 Ing-Britt Lindqvist-47 Eksjö Södra IK K55 3,55,15
Diskus
utom tävlan Ida Persson-88 Högby IF F15 29,73
Diskus
utom tävlan Jonathan Persson-90 Högby IF P13 38,49
Längden och redskap kontrollmätt. Kontrollant Kjell Nilsson
Stafett 4x100m
1 Oskarshamns SK lag 1 58,60
Sven Lundström-34
Arne Palmborg-60
Thomas Karlsson-54
S-O Björnholm-41
2 Oskarshamns SK lag 2 1,05,38
Sandy Bengtsson-63
Kjell Johansson-37
Håkan Englund-59
Jan Johansson-42
Utom tävlan Stensjön / Hovslätt 53,94
Usidom Wohlin-41
Peter Danneman-55
Roland Fridholm-55
Kjell Alnevik-52
Medaljpoäng
Klubb Poäng
Högby IF 120
Oskarshamns SK 119
Lekeryd Svarttorp 65
Stensjöns IF 61
Wärnamo SK 34
IFK Växjö 31
Eksjö Södra IK 25
IK Hakarpspojkarna 18
IFK Borgholm 17
Brittatorps TK 15
Hultsfreds LK 14
Ljungby FIK 12
Glasrikets RC 12
Hovslätts IK 12
Södra Vi IF 12
Gnosjö FC 8
Växjö LK 8
Målilla Mörlunda SKI 8
Väckelsångs IK 6
Växjö Norra 3
Avesta FI 3
Tranås AIF 3
Kalmar SK 2
Skillingaryds FSK 1
Emmaboda Verda 0
SMR = Smålandsrekord
Uppdaterad: 22 JUN 2008 20:59 Skribent: Sandy Bengtsson

Sponsorer

 


 

Handelsbanken Oskarshamn 

SKB

XL-logga

  https://sbbnorden.se/

COOP KONSUM 
KOLBERGA

 

 OKAB logo

  ICA nära

FORUM

Kontorsspecial

OKAB logo

logo_saft

Wikholms begravningsbyrå

 

 

Sponsorhuset

Postadress:
Oskarshamns SK - Friidrott
Box 33
57221 Oskarshamn

Kontakt:
Tel: 0491768879
E-post: This is a mailto link

Se all info