Hoppa till sidans innehåll

Klubbmästerskap 8-22 september 2004


Resultat Klubbmästerskap 2004
Idrottsplatsen 8-22 september

Manuell tidtagning

Tävlingsledare


Thomas Karlsson 0491-841 16
AnnLis Hellsten 0491-839 47



Resultat 60 m   

60m - P9 Motvind
1 Viktor Lorentsson-96 10,1
2 Olle Dahlström-96 10,8
3 Mattias Ellström-95 11,3
4 Oskar Karlsson-96 11,5
60m - F9 Motvind
1 Felicia Lind-96 10,7
2 Moa Karlsson-95 10,8
3 Emilia Karlsson-96 12,5
60m - F10 Motvind
1 Matilda Engström-94 10,0
2 Elsa Hansson-94 10,5
3 Johanna Tonentschuk-94 12,2
60m - P11 Motvind
1 Martin Lindström-93 9,7
2 Fredrik Sagemark-93 10,0
3 Samatar Holmgren-93 10,8
60m - F11 Motvind
1 Maja Dahlström-93 9,8
2 Titti Nygren-93 10,3
3 Malin Gärdlund-93 10,4

Resultat 80 m   

80m - F13 Motvind
1 Ida Carlsson-91 11,4
2 Erika Nielsen-91 13,4
3 Tone Undvall-91 13,5

Resultat 100 m   

100m - F14 Motvind
1 Malin Månsson-90 13,7
100m - P15 Motvind
1 Fredrik Nilsson-89 12,2
2 Sebastian Adolfsson-89 13,1
3 Niklas Aldorsson-89 15,0
100m - F19
1 Elin Palmborg-86 13,8
100m - P19 Motvind
1 Björn Pettersson-85 11,8
2 Fredrik Svensson-86 12,1
100m - Veteraner Motvind
1 Arne Palmborg-60   M40 13,3
2 Sandy Bengtsson-63   M40 13,9
3 Sven Lundström-34   M70 15,8
100m - Veteraner
1 Birgitta Palmborg-59   K45 15,4

Resultat 200 m   

200m heat 1
1 Fredrik Svensson-86 P19 25,4
2 Victor Hultqvist-86 P19 27,8
3 Sofie Barkstedt-86 F19 31,4
4 Sven Lundström -34 M70 31,7
200m Heat 2
1 Malin Månsson -90 F15 29,6
2 Christoffer Kjellin -90 P15 29,9
3 Alexander Kjellin -90 P15 30,5
4 Ida Carlsson -91 F13 30,6
5 Erika Nielsen -91 F13 37,2
200m heat 3
1 Martin Lindström -93 P11 34,1
2 Matilda Engström -94 F11 35,4
3 Olle Dahlström -96 P9 36,4
4 Meliza Brzakovic -94 F11 37,5

Resultat 60 m häck  

Motvind
1 Ida Carlsson-91 F13 12,9
2 Martin Lindström-93 P11 15,3

Resultat 80 m häck   

Motvind
1 Malin Månsson-90 F14 14,4

Resultat Längdhopp   

Längd P9 Resultat Vind
1 Olle Dahlström  -96 2,96 0,8
2 Christoffer Bengtsson -95 2,72 0,3
Längd F9
1 Felicia Lind -96 2,76 0
2 Hilda Tove -96 2,69 -1,6
Längd P11
1 Martin Lindström -93 3,60 0,1
2 Samatar Holmgren -93 3,32 0,6
Längd F11
1 Matilda Engström -94 3,38 1,3
2 Maja Dahlström -93 3,25 -0,2
3 Meliza Brzakovic -93 3,18 -1,1
4 Elsa Hansson -94 3,15 -1
5 Titti Nygren -93 2,9 0,3
6 Johanna Tonentschuk -94 2,35 0,1
Längd F13
1 Ida Carlsson -91 4,84 0,9
2 Josefine Gabrielsson -92 3,65 1,1
3 Erika Nielsen -91 3,16 0,7
Längd P15
1 Nicklas Aldorsson-89 4,22 1,2
2 Alexander Kjellin -90 4,01 1,3
3 Christoffer Kjellin -90 3,79 -0,2
4 Marcus Gabrielsson -90 3,76 -0,6
Längd F15
1 Malin Månsson -90 4,05 -0,1
Längd F17
1 Emmelie Gabrielsson -88 4,04 -0,1
Längd P19
1 Björn Pettersson-85 5,73
Längd - Veteraner
1 Birgitta Palmborg-59   K45 3,77
Längd - Veteraner
1 Sven Lundström -34  M70 3,70 0,1

Resultat tresteg  

Tresteg F14
1 Malin Månsson-90 9,03
Tresteg P19 Motvind
1 Björn Pettersson-85 12,41
Tresteg F19
1 Elin Palmborg-86 9,57
Tresteg - Veteraner
1 Birgitta Palmborg-59 8,03

Resultat höjdhopp  

Höjd P9
1 Viktor Lorentsson-96 0,95
Höjd F11
1 Titti Nygren-93 1,05
Höjd F13
1 Ida Carlsson-91 1,53
2 Alma Engström-91 1,20
Höjd F14
1 Malin Månsson-90 1,41
Höjd P14
1 Christoffer Kjellin-90 1,38
2 Alexander Kjellin-90 1,35
3 Marcus Gabrielsson-90 1,35
Höjd P15
1 Niklas Aldorsson-89 1,55
Höjd F17
1 Emelie Gabrielsson-88 1,35
Höjd F19
1 Elin Palmborg-86 1,47
Höjd P19
1 Björn Pettersson-85 1,95

Resultat kula   

Kula P9 (2 kg)
1 Viktor Lorentsson-96 5,70
2 Mattias Ellström-95 4,27
Kula F9 (2 kg)
1 Felicia Lind-96 3,76
Kula F10 (2 kg)
1 Matilda Engström-94 5,04
2 Johanna Tonentschuk-94 5,02
Kula P11 (2 kg)
1 Martin Lindström-93 7,23
2 Fredrik Sagemark-93 5,88
Kula F13 (2 kg)
1 Ida Carlsson-91 7,98
2 Erika Nielsen-91 6,85
Kula F14 (3 kg)
1 Malin Månsson-90 6,44
Kula P19 (5 kg)
1 Fredrik Svensson-86 8,69
Kula M+Vet (7,26 kg)
1 Kjell Nilsson-52   M50 9,08
2 Mikael Johansson-78   M 8,50
3 Arne Palmborg-60   M40 7,61
Kula M50 (6 kg)
1 Kjell Nilsson-52 10,05
2 Lars Hjelm-54 8,09
Kula K50 (3 kg)
1 AnnLis Hellsten-53 6,63
Kula K50 (4 kg)
1 AnnLis Hellsten-53 5,68
Kula M55 (6,0)
1 Anders Rotviker-46 6,90
Kula M70 (4,0)
1 Sven Lundström-34 7,89

Resultat Diskus  

Diskus 0,6kg
1 Malin Månsson-90 F14 15,77
2 Ida Carlsson-91 F13 15,48
3 Jacob Carlsson-93 P11 14,82
4 Stefan Andersson-95 P9 10,04
Diskus 1,0kg
1 Sven Lundström-34 M70 22,05
2 Fredrik Nilsson-89 P15 18,69
3 Niklas Aldorsson-89 P15 18,20
Diskus 1,5kg
1 Kjell Nilsson-52 M50 28,99
Diskus 2,0 kg
1 Kjell Nilsson-52 M50 24,72
2 Mikael Johansson-78 M 22,38
3 Arne Palmborg-60 M45 19,38

Resultat Stav   

1 Ida Carlsson-91 F13 1,90
1 Malin Månsson-90 F14 1,85
1 Niklas Aldorsson-89 P15 2,05

Resultat Spjut  

Spjut 400gr
1 Ida Carlsson-91 F13 18,97
2 Marcus Lorentsson-93 P11 13,38
3 Malin Månsson-90 F14 12,28
4 Viktor Lorentsson-96 P9 8,66
Spjut 600gr
1 Frida Hjelm-88 F17 25,23
2 Elin Palmborg-86 F19 20,15
3 Birgitta Palmborg-59 K45 19,18
4 Bodil Englund-86 F19 17,04
5 Niklas Aldorsson-89 P15 9,45
Spjut 800gr
1 Björn Pettersson-85 P19 31,61
2 Lars Hjelm-54 M50 30,00
3 Hans Tove-57 M45 26,02
4 Mikael Johansson-78 M 25,87
5 Fredrik Svensson-86 P19 23,32
6 Sandy Bengtsson-63 M40 22,45
7 Urban Lorentsson- M 21,36

Resultat 400 m   

400m heat 1
1 Emelie Gabrielsson-88 F17 67,7
2 Sven Lundström-34 M70 71,6
3 Marcus Gabrielsson-90 P14 74,2
4 Josefine Gabrielsson-92 F12 74,9
5 Martin Lindström-93 P11 77,6
400m heat 2
1 Sandy Bengtsson-63 M40 59,6
2 Hans Tove-57 M45 61,0
3 Fredrik Nilsson-89 P15 61,4
4 Olivia Bergvall-88 F17 65,3
5 Sofie Barkstedt-86 F19 67,2

Resultat 800 m   

800m heat 1
1 Martin Lindström -93 P11 3,02,9
2 Maja Dahlström -93 F11 3,06,4
3 Elsa Hansson -94 F11 3,09,2
4 Christoffer Bengtsson -95 P9 3,42,5
800m heat 2
1 Hans Tove-57 M45 2,16,0
2 Victor Hultqvist-86 P19 2,20,8
3 Sandy Bengtsson63 M40 2,22,9
4 Hans Södergren-51 M50 2,26,9
5 Sofie Barkstedt -86 F19 2,35,1
6 Sven Lundström -34 M70 2,52,5

Resultat 1500 m  

1 Tommy Unosson-67 M35 4,32,1
2 Hans Tove-57 M45 4,38,0
3 Sandy Bengtsson-63 M40 4,51,1
4 Jan Berg-54 M50 5,06,7
5 Fredrik Svensson-86 P19 5,36,1
6 Sven Lundström-34 M70 6,00,1

Resultat 3000 m   

1 Tommy Unosson-67 M35 9,54,5
2 Sandy Bengtsson-63 M40 10,28,4
Uppdaterad: 22 JUN 2008 16:06

Sponsorer

 


 

Handelsbanken Oskarshamn 

SKB

XL-logga

  https://sbbnorden.se/

COOP KONSUM 
KOLBERGA

 

 OKAB logo

  ICA nära

FORUM

Kontorsspecial

OKAB logo

logo_saft

Wikholms begravningsbyrå

 

 

Sponsorhuset

Postadress:
Oskarshamns SK - Friidrott
Box 33
57221 Oskarshamn

Kontakt:
Tel: 0491768879
E-post: This is a mailto link

Se all info