Hoppa till sidans innehåll

Personliga rekordens kväll 7/7/2004


Personliga Rekordens Kväll - 7 juli 2004


Resultat 60 m
60m F11 Heat 1 Vind -0,74
1 Evelina Grenmyr-93 IK Hinden 8,9 PR
2 Emma Eneros-93 Kalmar SK 9,2 PR
3 Nikki Berglund-94 FIK Färjestaden 9,4
4 Hedda Liljegren-94 IK Hinden 9,8
5 Maja Eklund-94 IK Hinden 9,9
60m F11 Heat 2 Vind -1,49
1 Alicia Grenmyr-95 IK Hinden 9,8 PR
2 Malin Lindström-95 Oskarshamns SK 10,1 PR
3 Thea Lundgren-94 IK Hinden 10,2
4 Jennie Svensson-93 OK Hjorten 10,6
5 Josefine Jonsson-94 IK Hinden 11,3 PR
60m F11 Heat 3 Vind -0,30
1 Rebecka Ambjörnsson-94 Oskarshamns SK 10,0 PR
2 Jenny Biesert-95 Ljungby FIK 10,7
3 Jennifer Alm-93 Södra Vi IF 10,9
4 Hilda Tove-96 Oskarshamns SK 12,1
5 Emilia Mellblom-96 Oskarshamns SK 13,0
60m P11 Heat 1 Vind 0,99
1 Albert Karlsson-93 Eksjö Södra IK 9,0 PR
2 Martin Lindström-93 Oskarshamns SK 9,4
3 Robert Nilsson-94 Oskarshamns SK 9,7 PR
4 Elias Hagman-94 IK Hinden 10,1
5 Henric Nilsson-94 Kalmar SK 10,1
60m  P11 Heat 2 Vind 0,98
1 Jesper Orbelius-93 Flens FS 9,3 PR
2 Filip Larsson-93 Eksjö Södra IK 9,7 PR
3 Jesper Alm-95 Södra Vi IF 10,1 PR
4 Axel Karlsson-93 Sävedalens AIK 10,1 PR
5 Christoffer Bengtsson-95 Oskarshamns SK 11,7 PR

Resultat 80 m

80m  F13 Heat 1 Vind -1,54
1 Nikki Kristiansson-92 FIK Färjestaden 11,8 PR
2 Erika Karlsén-92 IK Hinden 12,1 PR
3 Alexandra Hugo-91 Södra Vi IF 12,3 PR
4 Anna Källström-92 IK Hinden 12,5
80m  F13 Heat 2 Vind -2,23
1 Sofie Bäck-92 Södra Vi IF 12,3
2 Fanny Eklund-91 IK Hinden 12,4 PR
3 Rut Källman-92 IK Hinden 12,7 PR
4 Astrid Bäck-91 Södra Vi IF 12,9
80m  F13 Heat 3 Vind -0,63
1 Nathalie Petersson-91 IK Hinden 10,9
2 Rebecca Eriksson-91 Södra Vi IF 11,0
3 Lina Andreasson-91 Eksjö Södra IK 11,6 PR
4 Josefine Gabrielsson-92 Oskarshamns SK 11,9
5 Magdalena Milosevic-92 IK Hinden 12,0
80m  P13 Vind -0,53
1 Jonathan Grenmyr-92 IK Hinden 11,3 PR
2 Jonathan Rudman-91 FIK Färjestaden 11,6 PR
3 Timmy Håkansson-92 IK Hinden 11,8 PR
4 Rasmus Göthberg-91 IK Hinden 11,9 PR

Resultat 100 m

100m  F15 Heat 1 Vind -1,3
1 Ina Rudman-90 FIK Färjestaden 13,9
2 Jennie Karlsén-90 IK Hinden 14,0
3 Malin Månsson-90 Oskarshamns SK 14,0
4 Erika Andersson-90 FIK Färjestaden 14,0
5 Pauline Fransson-90 IK Hinden 15,6
100m  F15 Heat 2 Vind -0,49
1 Malin Wiberg-89 FIK Färjestaden 13,1
2 Emelie Madsén-89 Södra Vi IF 13,4
3 Josefine Svensson-89 OK Hjorten 13,5
4 Lina Karlsson-89 FIK Färjestaden 13,7
5 Madeleine Nilsson-89 Kalmar SK 14,0
6 Gabriella Eriksson-89 Södra Vi IF 14,0
100m  P15 Vind -1,17
1 Anders Nihlstedt-89 FIK Färjestaden 12,0
2 Axel Fredriksen-90 Hovslätts IK 12,9
3 Alexander Kjellin-90 Oskarshamns SK 14,3
100m M Vind -0,56
1 Ted Jonsson-82 Oskarshamns SK 11,9
2 Alexander Bengtsson-88 IK Hinden 12,1 PR
3 Joakim Håkansson-87 IK Hinden 12,1 PR
4 Mats-Åke Hansson-88 Södra Vi IF 12,3
5 Daniel Lennartsson-88 Södra Vi IF 12,5 PR
6 Robert Höckerstrand-87 Solna FK 13,1 PR
100m K Vind +0,79
1 Emma Öhling-88 Hovslätts IK 13,3
2 Eleonor Nilsson-88 Hovslätts IK 13,8
3 Hanna Larsson-88 Eksjö Södra IK 14,9
4 Ida Andreasson-88 Eksjö Södra IK 15,5 PR

Resultat längdhopp

Längd F11
1 Emma Eneros-93 Kalmar SK 4,05 0,2 PR
2 Nikki Berglund-94 FIK Färjestaden 3,90 0,2 PR
3 Evelina Grenmyr-93 IK Hinden 3,86 0,5 PR
4 Hedda Liljegren-94 IK Hinden 3,48 -0,4 PR
5 Alicia Grenmyr-95 IK Hinden 3,46 0,1 PR
6 Thea Lundgren-94 IK Hinden 3,41 0,3 PR
7 Beata Kristiansson-94 FIK Färjestaden 3,38 0,2 PR
8 Malin Lindström-95 Oskarshamns SK 3,37 -0,2
9 Jennie Svensson-93 OK Hjorten 3,27 0,4
10 Jennifer Alm-93 Södra Vi IF 3,25 0,2 3,20 PR
11 Josefine Jonsson-94 IK Hinden 3,25 -0,1 3,18 PR
12 Maja Eklund-94 IK Hinden 3,24 0,4
13 Rebecka Ambjörnsson-94 Oskarshamns SK 3,16 -0,6 PR
14 Jenny Biesert-95 Ljungby FIK 3,00
15 Hilda Tove-96 Oskarshamns SK 2,90 0,7 PR
16 Emilia Mellblom-96 Oskarshamns SK 2,26 0,7 PR
Längd P11
1 Albert Karlsson-93 Eksjö Södra IK 4,15 0,1 PR
2 Gustav Kask-93 IFK Lund 3,94 -0,9 PR
3 Filip Larsson-93 Eksjö Södra IK 3,76 0,2 PR
4 Jesper Orbelius-93 Flens FS 3,74 0,5
5 Martin Lindström-93 Oskarshamns SK 3,60 0,2
6 Robert Nilsson-94 Oskarshamns SK 3,35 -0,2 PR
7 Henric Nilsson-94 Kalmar SK 3,33 0,1 3,28
8 Elias Hagman-94 IK Hinden 3,33 0,2 3,33
9 Jesper Alm-95 Södra Vi IF 3,30 0 PR
10 Oliver Persson-94 IK Hinden 3,30 0,3 PR
11 Axel Karlsson-93 Sävedalens AIK 3,27 0,1
12 Christoffer Bengtsson-95 Oskarshamns SK 2,43 0 PR
Längd P13
1 Jonathan Rudman-91 FIK Färjestaden 4,47 0 PR
2 Rasmus Göthberg-91 IK Hinden 4,31 -0,3
3 Timmy Håkansson-92 IK Hinden 4,10 0
4 Jonathan Grenmyr-92 IK Hinden 4,00 0,1
Längd F13
1 Nathalie Petersson-91 IK Hinden 4,58 0,0
2 Sara Svensson-91 Södra Vi IF 4,57 0,0 PR
3 Rebecca Eriksson-91 Södra Vi IF 4,46 -0,3
4 Fanny Eklund-91 IK Hinden 3,40 0,3 PR
5 Nikki Kristiansson-92 FIK Färjestaden 4,33 -0,1
6 Lina Andreasson-91 Eksjö Södra IK 4,27 0,0
7 Magdalena Milosevic-92 IK Hinden 4,26 0,3
8 Erika Karlsén-92 IK Hinden 4,22 0,0
9 Elin Gustafsson-91 IK Hinden 3,85 0,0 PR
10 Josefine Gabrielsson-92 Oskarshamns SK 3,82 0,0 PR
Längd F15
1 Josefine Svensson-89 OK Hjorten 4,86 0,2
2 Malin Wiberg-89 FIK Färjestaden 4,78 -0,3
3 Erika Andersson-90 FIK Färjestaden 4,65 0,9
4 Emelie Madsén-89 Södra Vi IF 4,58 0,4
5 Gabriella Eriksson-89 Södra Vi IF 4,42 0,2
6 Jennie Karlsén-90 IK Hinden 4,36 0,7
7 Lina Karlsson-89 FIK Färjestaden 4,17 1,0
8 Malin Månsson-90 Oskarshamns SK 4,16 0,5 4,14
9 Johanna Forsberg-90 Kalmar SK 4,16 0,9 4,06
10 Elin Pöllänen-90 Hässelby SK 3,51 0,5
Längd P15
1 Axel Fredriksen-90 Hovslätts IK 4,89 -0,2
2 Alexander Kjellin-90 Oskarshamns SK 4,23 2,0

Resultat höjdhopp

Höjd K
1 Sofia Kask-89 IFK Lund 1,68
2 Elin Palmborg-86 Oskarshamns SK 1,41
3 Rebecca Eriksson-91 Södra Vi IF 1,41
4 Madeleine Nilsson-89 Kalmar SK 1,41
5 Emelie Gabrielsson-88 Oskarshamns SK 1,29 PR
Höjd M
1 Björn Pettersson-85 Oskarshamns SK 2,00
2 Daniel Lennartsson-88 Södra Vi IF 1,71

Resultat kula

Kula P11
1 Filip Larsson-93 Eksjö Södra IK 8,84 PR
2 Axel Karlsson-93 Sävedalens AIK 5,65 PR
3 Jesper Alm-95 Södra Vi IF 6,01 PR
4 Martin Lindström-93 Oskarshamns SK 5,53
5 Robert Nilsson-94 Oskarshamns SK 8,66
6 Albert Karlsson-93 Eksjö Södra IK 7,71 PR
7 Oliver Persson-94 IK Hinden 5,94
8 Mattias Ellström-95 Oskarshamns SK 4,41 PR
9 Christoffer Bengtsson-95 Oskarshamns SK 4,08 PR
10 Henric Nilsson-94 Kalmar SK 7,77 PR
11 Elias Hagman-94 IK Hinden 6,58
Kula F11
1 Hanna Sjögren-93 FIK Färjestaden 7,73 PR
2 Jennifer Alm-93 Södra Vi IF 6,98 PR
3 Hedda Liljegren-94 IK Hinden 6,79 PR
4 Emma Eneros-93 Kalmar SK 6,61 PR
5 Nikki Berglund-94 FIK Färjestaden 5,69 PR
6 Thea Lundgren-94 IK Hinden 5,63 PR
7 Beata Kristiansson-94 FIK Färjestaden 5,51 PR
8 Josefine Jonsson-94 IK Hinden 4,65 PR
9 Hilda Tove-96 Oskarshamns SK 3,65 PR
10 Emilia Mellblom-96 Oskarshamns SK 2,99 PR
Kula F13
1 Emma Ivansson-91 IK Hinden 8,41 PR
2 Nikki Kristiansson-92 FIK Färjestaden 8,01 PR
3 Fanny Eklund-91 IK Hinden 7,44 PR
4 Anna Källström-92 IK Hinden 7,34 PR
5 Rut Källman-92 IK Hinden 6,99 PR
6 Sofie Bäck-92 Södra Vi IF 6,17 PR
Kula P13
1 Timmy Håkansson-92 IK Hinden 8,14 PR
2 Rasmus Göthberg-91 IK Hinden 8,06 PR
3 Matti Ala-91 IK Hinden 6,59 PR
Kula F15 3,0 kg
1 Malin Wiberg-89 FIK Färjestaden 11,66 PR
2 Josefine Svensson-89 OK Hjorten 10,42 PR
3 Johanna Lundmark-89 Södra Vi IF 9,93 PR
Kula P15 4,0 kg
1 Jonas Carlsson-89 FIK Färjestaden 12,70 PR
2 Anders Nihlstedt-89 FIK Färjestaden 11,21 PR
Kula K 4,0 kg
1 Hanna Larsson-88 Eksjö Södra IK 8,39 PR
2 Johanna Lundmark-89 Södra Vi IF 8,37 PR
3 Eleonor Nilsson-88 Hovslätts IK 7,00
Kula M 7,26 kg
1 Peter Fritz-74 IK Sisu 12,50
2 Björn Pettersson-85 Oskarshamns SK 8,77
3 Mikael Johansson-78 Oskarshamns SK 8,71 PR

Resultat Diskus och Vikt

Vikt 15 kg
1 Peter Fritz-74 IK Sisu 10,15
Vikt 9,07 kg
1 Peter Hackenschmidt- IK Hakarpspojkarna 18,38 PR
Diskus
1 Peter Hackenschmidt- IK Hakarpspojkarna 44,99

Resultat 600 m

600m P11
1 Jesper Orbelius-93 Flens FS 1,54,3 PR
2 Filip Larsson-93 Eksjö Södra IK 2,11,6 PR
3 Oliver Persson-94 IK Hinden 2,21,8
4 Elias Hagman-94 IK Hinden 2,43,2
5 Robert Nilsson-94 Oskarshamns SK 2,44,5
6 Christoffer Bengtsson-95 Oskarshamns SK 2,46,3 PR
600m F11
1 Jenny Biesert-95 Ljungby FIK 2,15,6 PR
2 Rebecka Ambjörnsson-94 Oskarshamns SK 2,40,1

Resultat 800 m

800m K
1 Olivia Bergvall-88 Oskarshamns SK 2,22,5
2 Emelie Stenqvist-89 OK Hjorten 2,25,4
3 Sofie Barkstedt-86 Oskarshamns SK 2,25,8
4 Madu Roth Oskarshamns SK 2,34,8 PR
5 Nathalie Mattsson-86 Hovslätts IK 2,38,2
800m M
1 Mattias Lennartsson-88 Södra Vi IF 2,04,6
2 Hans Tove-57 Oskarshamns Sk 2,15,7
3 Mats-Åke Hansson-88 Södra Vi IF 2,17,7 PR
4 Stig Hagehed-39 Växjö LK 2,40,8

Resultat 1000 m

1000m F13
1 Lina Andreasson-91 Eksjö Södra IK 3,06,9 PR
2 Nikki Kristiansson-92 FIK Färjestaden 3,38,1 PR
3 Sara Forsberg-92 Kalmar SK 3,41,6 PR
4 Astrid Bäck-91 Södra Vi IF 3,45,1
5 Therese Nilsson-91 Kalmar SK 3,47,9 PR
6 Anna Källström-92 IK Hinden 4,04,7 PR
1000m F15
1 Maria Biesert-90 IFK Växjö 3,23,6 PR
2 Erika Andersson-90 FIK Färjestaden 3,36,7 PR
3 Elin Pöllänen-90 Hässelby SK 3,42,4 PR
4 Pauline Fransson-90 IK Hinden 3,47,5 PR
1000m P13
1 Timmy Håkansson-92 IK Hinden 3,15,4 PR
2 Jonathan Grenmyr-92 IK Hinden 3,39,1 PR

Resultat 3000 m

3000m M
1 Tommy Unosson-67 Oskarshamns SK 9,30,9 PR
2 Christer Freij-58 Oskarshamns SK 9,35,2
3 Hans Eriksson-48 Eksjö Södra IK 10,22,4 PR
4 Victor Hultkvist-86 Oskarshamns SK 10,27,8
5 Tony Zetterström-66 Målilla Mörlunda SKI 10,36,6 PR
6 Richard Vigertsson Målilla Mörlunda SKI 11,19,6 PR
7 Stig Hagehed-39 Växjö LK 13,10,5
3000m K
1 Ida Andreasson-88 Eksjö Södra IK 11,15,6 PR
2 Siv Persson-70 Målilla Mörlunda SKI 12,20,4
3 Susanne Holm-67 Målilla Mörlunda SKI 12,21,0
4 Marina Martinsson-62 Målilla Mörlunda SKI 12,36,0
5 Elisabeth Wibrån-49 Eksjö Södra IK 12,47,7
6 Lilian Brorsson-47 Högby IF 13,21,6
Anna Ambjörnsson-67 Oskarshamns SK

Uppdaterad: 22 JUN 2008 16:02

Sponsorer

 


 

Handelsbanken Oskarshamn 

SKB

XL-logga

  https://sbbnorden.se/

COOP KONSUM 
KOLBERGA

 

 OKAB logo

  ICA nära

FORUM

Kontorsspecial

OKAB logo

logo_saft

Wikholms begravningsbyrå

 

 

Sponsorhuset

Postadress:
Oskarshamns SK - Friidrott
Box 33
57221 Oskarshamn

Kontakt:
Tel: 0491768879
E-post: This is a mailto link

Se all info