Hoppa till sidans innehåll

Friidrottsskoletävlingen 2008-06-19


Friidrottsskoletävling 2008-06-19 kl.17.30


Mest molnigt väder ca. 20 grader

 

Resultat 60m

vind 0,0

Mikaela Josipovic-97

OSK

9.83

1

Linn Söderman-97

OSK

9.95

2

Jennifer Snygg-97

OSK

10.07

3

Matilda Andersson-97

OSK

11.10

4

vind 0,0

Christoffer Karlsson-97

Ruda IF

9.97

1

Alexander Karlsson-97

OSK

10.63

2

Dredevik de Vries-97

OSK

11.07

3

Emanuel Bergsten-98

OSK

11.30

4

Jesper Nilsson-98

OSK

11.39

5

vind +1,9

Aram De Vries-98

OSK

9.90

1

Isak Borgemo-98

OSK

10.05

2

John Nilsson-98

OSK

10.51

3

Pontus Persson-98

OSK

10.55

4

Ludvig Söder-98

OSK

10.77

5

vind+1,2

Wilma Pernius-98

OSK

9.89

1

Gabriella Josipovic-99

OSK

11.03

2

Ebba Andersson-99

OSK

11.09

3

vind+0,3

John Åbinger-99

OSK

10,2m

1

Benjamin Sturek-99

OSK

10,3m

2

David Greis-99

OSK

12,1

3

Hannes Sjögren-99

OSK

12.31

4

Tom Ekberg-99

OSK

12.81

5

Alexander Gunnarsson-99

OSK

12.87

6

vind +2,6

Lisa Palmqvist-00

OSK

10.42

1

Beatrice Karlsson-00

OSK

10.79

2

Anna Juhlin-00

OSK

10.96

3

Tilda Lundgren-00

OSK

12.18

4

Hanna Ronneteg-00

OSK

12.57

5

Moa Gräntz-00

OSK

12.75

6

vind +2,3

Wilma Holmgren-00

OSK

11.22

1

Linnea Tvingsjö-00

OSK

11.35

2

Amanda Svensson-00

OSK

12.30

3

Ellen Steineck Nilsson-00

Ruda IF

12.31

4

Emma Gustafsson-00

OSK

12.41

5

Vind+0,3

Olle Jonsson-00

OSK

11.03

1

Ludvig Bjurelid-00

OSK

11.10

2

Jesper Winkler-01

Ruda IF

14.54

3

vind+2,9

Ludvig S Träff-00

OSK

11.12

1

Philip J Aronsson-00

OSK

11.29

2

Fredrik Blomberg-00

OSK

11.31

3

Albin Pettersson-00

OSK

11.45

4

Linus Karlsson-00

OSK

11.49

5

vind +0,4

Agnes Palmgren-01

Ruda IF

12.16

1

Stina Nilsson-01

OSK

12.25

2

Anna Jönsson-01

OSK

12.54

3

Hedda Hyseus-01

OSK

12.80

4

vind+1,4

Filip Ekström-00

OSK

12.64

1

Alve Johansson-01

OSK

12.77

2

Resultat 80m

vind +2,2

Evelina Sjösten-95

OSK

11.60

1

Isabelle Karlsson-95

OSK

12.10

2

Evelina Eriksson-95

OSK

13.50

3

Amanda Hedberg-95

OSK

13.77

4

Gabriella Karlsson-95

OSK

15.89

5

vind +1,6

Julia Ohlsson-96

OSK

13.07

1

Natalie Gunnarsson-96

OSK

13.16

2

Rebecka Claesson-96

Ruda IF

13.65

3

Kajsa Bergfors-96

OSK

14.14

4

vind +0,9

Aron Nilsson-95

OSK

12.40

1

Tim Göransson-95

OSK

12.49

2

Christoffer Bengtsson-95

OSK

13.37

3

Tobias Johansson-96

OSK

15.49

4

Alla åldrar 600m

Heat 1

Namn

Klubb

eltid

Olle Jonsson-00

OSK

2.21.23

1

Ludvig Bjurelid-00

OSK

2.31.20

2

Wilma Holmgren-00

OSK

2.33.97

3

Lisa Palmqvist-00

OSK

2.35.34

4

Ludvig S Träff-00

OSK

2.36.03

5

Beatrice Karlsson-00

OSK

2.45.57

6

Anna Juhlin-00

OSK

2.46.10

7

Philip J Aronsson-00

OSK

2.49.51

8

Linnea Tvingsjö-00

OSK

2.53.63

9

Linus Karlsson-00

OSK

2.56.82

10

Anna Jönsson-01

OSK

3.02.54

11

Hedda Hyseus-01

OSK

3.05.25

12

Alve Johansson-01

OSK

bröt

Heat 2

Namn

Klubb

eltid

Albin Jönsson-99

OSK

2.19.07

1

Aram De Vries-98

OSK

2.21.92

2

John Nilsson-98

OSK

2.22.22

3

John Åbinger-99

OSK

2.32.40

4

Leon Johansson-99

OSK

3.10.37

5

Benjamin Sturek-99

OSK

disk

6

Heat 3

Namn

Klubb

eltid

Evelina Sjösten-95

OSK

1.53.05

1

Mikaela Josipovic-97

OSK

2.09.13

2

Isabelle Karlsson-95

OSK

2.12.50

3

Christoffer Karlsson-97

Ruda IF

2.13.42

4

Natalie Gunnarsson-96

OSK

2.13.93

5

Christoffer Bengtsson-95

OSK

2.16.15

6

Jesper Ekberg-97

Ruda IF

2.17.59

7

Alexander Karlsson-97

OSK

2.27.51

8

Gabriella Karlsson-95

OSK

2.54.48

9

Kajsa Bergfors-96

OSK

bröt

Längd alla åldrar

3 hopp/person

Namn ålder

Klubb

hopp 1

vind

hopp 2

vind

hopp 3

vind

resultat

Linn Söderman-97

OSK

3.60

0,5

3.71

0,4

3.88

0,9

3.88+0,9

Mikaela Josipovic-97

OSK

3.67

0,9

3.58

1,9

3.72

1,0

3.72+1,0

Jennifer Snygg-97

OSK

3.59

0,0

3.67

1,1

3.72

0,0

3.72+0,0

Pontus Persson-98

OSK

3.50

1,1

3.45

0,8

3.57

1,1

3.57+1,1

Aram De Vries-98

OSK

3.06

1,2

3.48

0,8

3.39

0,8

3.48+0,8

Emanuel Bergsten-98

OSK

2.84

0,6

3.04

1,1

2.89

0,4

3.04+1,1

Isak Borgemo-98

OSK

2.92

0,9

2.80

1,3

3.02

0,9

3.02+0,9

Matilda Andersson-97

OSK

2.62

0,5

2.89

0,8

2.77

0,6

2.89+0,8

Ludvig Söder-98

OSK

2.62

1,1

2.53

1,4

2.58

0,9

2.62+1,1

Wilma Pernius-98

OSK

3.20

0,5

2.86

0,8

-

3,20+0,5

Längd alla åldrar

3 hopp/person

Namn ålder

Klubb

hopp 1

vind

hopp 2

vind

hopp 3

vind

resultat

Benjamin Sturek-99

OSK

2.73

0,8

2.97

-0,1

3.02

1,9

3.02+1,9

Ebba Andersson-99

OSK

2.44

0,2

2.40

1,9

2.76

1,0

2.76+1,0

David Greis-99

OSK

2.68

1,1

2.58

1,2

2.68

0,9

2.68+0,9

John Åbinger-99

OSK

-

2.56

0,4

2.56+0,4

Albin Jönsson-99

OSK

2.52

1,5

2.36

0,7

2.44

0,3

2.52+1,5

Elin Nilsson-99

OSK

2.16

0,8

2.47

1,7

2.46

1,1

2.47+1,7

Alexander Gunnarsson-99

OSK

2.38

1,7

2.13

1.9

-

2.38+1,7

Alice Nordstrandh-99

OSK

2.38

0,6

-

2.16

2,0

2.38+0,6

Herman Eriksson-99

OSK

2.28

0,6

1.92

0,6

2.16

2,4

2.28+0,6

Tom Ekberg-99

OSK

1.74

1,2

2.26

1,2

-

2.26+1,2

Gabriella Josipovic-99

OSK

2.74

0,3

2.73

0,2

-

Längd alla åldrar

3 hopp/person

Namn ålder

Klubb

hopp 1

vind

hopp 2

vind

hopp 3

vind

resultat

Lisa Palmqvist-00

OSK

2.86

0,6

2.65

0,6

3.00

1,4

3.00+1,4

Anna Juhlin-00

OSK

2.87

0,4

0

2.79

0,5

2.87+0,4

Ludvig S Träff-00

OSK

2.73

0,4

2.74

1,8

2.79

0,3

2.79+0,3

Olle Jonsson-00

OSK

2.36

0,7

2.77

0,8

2.71

1,0

2.77+0,8

Philip J Aronsson-00

OSK

2.40

0,3

2.69

0,7

2.63

0,6

2.69+0,7

Fredrik Blomberg-00

OSK

2.60

1,0

2.65

1,6

2.29

0,5

2.65+1,6

Fanny Vinskär-00

OSK

2.27

1,3

2.28

1,1

2.43

1,0

2.43+1,0

Hanna Ronneteg-00

OSK

2.13

2,0

2.38

1,1

2.34

1,3

2.38+1,1

Matilda Sjögren-00

OSK

0

2.01

0,1

2.27

1,5

2.27+1,5

Ida Karlsson-00

OSK

1.96

0,7

1.94

0,9

1.96

0,8

1.96+0,7

Tilda Lundgren-00

OSK

1.83

0,4

1.80

1,5

1.63

1,5

1.83+0,4

Moa Gräntz-00

OSK

1.48

1,2

1.65

1,7

1.79

1,0

1.79+1,0

Längd alla åldrar

3 hopp/person

Namn ålder

Klubb

hopp 1

vind

hopp 2

vind

hopp 3

vind

resultat

Linnea Tvingsjö-00

OSK

1.99

0,9

0

2,78

0,9

2.78+0,9

Wilma Holmgren-00

OSK

2.30

0,7

2.69

1,9

2.26

2,3

2.69+1,9

Ludvig Bjurelid-00

OSK

2.63

1,1

2.44

2,2

2.68

1,3

2.68+1,3

Beatrice Karlsson-00

OSK

2.49

0,8

2.36

2,4

2.54

1,1

2.54+1,1

Emma Gustafsson-00

OSK

2.17

0,2

2.40

0,7

2.32

0,8

2.40+0,7

Linus Karlsson-00

OSK

2.18

0,8

2.22

1,6

2.31

1,4

2.31+1,4

Filip Ekström-00

OSK

2.23

0,7

1.79

1,0

1.77

1,7

2.23+0,7

Ellen Steineck Nilsson-00

Ruda IF

2.19

1,6

2.19+1,6

Amanda Svensson-00

OSK

2.00

1,3

1.94

2,0

1.97

1,3

2.00+1,3

Dan Nguyen-00

OSK

1.86

0,8

1.92

1,4

2.00

0,5

2.00+0,5

Elin Karlsson-00

OSK

1.94

0,2

1.94

1,2

1.83

1,2

1.94+1,2

Längd alla åldrar

3 hopp/person

Namn ålder

Klubb

hopp 1

vind

hopp 2

vind

hopp 3

vind

resultat

Stina Nilsson-01

OSK

2.45

1,9

2.18

0,7

2.40

1,9

2.45+1,9

Agnes Palmgren-01

Ruda IF

2.40

2,1

2.42

0,9

2.44

2.3

2.44+2,3

2.42+0,9

Anna Jönsson-01

OSK

2.22

0,7

2.12

-0,4

2.24

1,0

2.24+1.0

Jesper Winkler-01

Ruda IF

-

2.11

0,7

1.75

1,3

2.11+0,7

Adam Lundin-01

OSK

1.75

1,0

1.71

1,0

1.44

0,8

1.75+1,0

Anton Söderberg-01

OSK

1.64

1,8

1.67

1.1

1.62

1,4

1.67+1,1

Längd alla åldrar

3 hopp/person

Namn ålder

Klubb

hopp 1

vind

hopp 2

vind

hopp 3

vind

resultat

Aron Nilsson-95

OSK

4.12

1,3

4.34

1,3

4.49

1,2

4.49+1,3

Evelina Sjösten-95

OSK

4.24

1,0

4.25

1,3

4.10

0,7

4.25+1,3

Christoffer Bengtsson-95

OSK

3.88

3,0

3.93

1,4

3.98

0,8

3.98+0,8

Tim Göransson-95

OSK

3.70

1,1

3.38

0,5

3.52

0,3

3.70+1,1

Sara Karlsson-95

OSK

3.62

1,8

3.66

0,4

3.56

0,5

3.66+0,4

Isabelle Karlsson-95

OSK

3.64

1,0

3.60

0,6

3.56

0,8

3.64+1,0

Sanna Zetterling-95

OSK

3.42

2,2

3.52

0,9

3.57

0,9

3.57+0,9

Evelina Eriksson-95

OSK

3.53

1,0

3.21

0,8

3.36

0,9

3.53+1,0

Dredevik de Vries-96

OSK

3.09

1,0

3.07

0,8

2.93

1,4

3.09+1,0

Amanda Hedberg-95

OSK

2.58

0,2

2.61

0,9

0

2.61+0,9

Gabriella Karlsson-95

OSK

2.57

1,4

2.41

0,4

2.48

0,4

2.57+1,4

Kajsa Bergfors-96

OSK

Kula födda -95 2kg

Sara Karlsson

-95

OSK

6.38

7.00

6.73

7.00

Isabelle Karlsson

-95

OSK

6.10

6.64

6.15

6.64

Aron Nilsson

-95

OSK

6.60

6.01

-

6.60

3kg

Sanna Zetterling

-95

OSK

6.35

6.49

6.00

6.49

Tim Göransson

-95

OSK

5.07

6.03

6.09

6.09

3kg

Amanda Hedberg

-95

OSK

5.55

6.06

6.05

6.06

Gabriella Karlsson

-95

OSK

5.57

6.05

5.68

6.05

Evelina Eriksson

-95

OSK

5.80

5.16

5.95

5.95

Christoffer Bengtsson

-95

OSK

4.80

5.29

5.85

5.85

3kg

Kula födda -96 2kg

Rebecka Klasson

-96

Ruda IF

8.35

8.00

7.95

8.35

Julia Ohlsson

-96

OSK

7.28

7.90

6.88

7.90

Kajsa Bergfors

-96

OSK

5.31

5.01

5.26

5.31

Kula födda -97 2kg

Jesper Ekberg

-97

Ruda IF

7.06

7.20

7.15

7.20

Jennifer Snygg

-97

OSK

6.37

6.71

6.78

6.78

Dredevik de Vries

-97

OSK

5.80

6.77

6.40

6.77

Matilda Andersson

-97

OSK

3.40

4.35

3.75

4.35

Kula födda- 99 2kg

Albin Jönsson

-99

OSK

5.81

5.69

5.68

5.81

John Åbinger

-99

OSK

3.77

4.53

4.90

4.90

Benjamin Sturek

-99

OSK

3.96

4.12

4.25

4.25

Hannes Sjögren

-99

OSK

3.18

3.64

3.36

3.64

Herman Eriksson

-99

OSK

3.05

3.42

-

3.42

Albin Jönsson

-99

OSK

5.81

5.69

5.68

5.81

John Åbinger

-99

OSK

3.77

4.53

4.90

4.90

Benjamin Sturek

-99

OSK

3.96

4.12

4.25

4.25

Hannes Sjögren

-99

OSK

3.18

3.64

3.36

3.64

Herman Eriksson

-99

OSK

3.05

3.42

-

3.42

Kula födda -00 2kg

Ludvig S Träff

-00

OSK

4.16

4.20

4.82

4.82

Olle Jonsson

-00

OSK

4.27

4.03

4.40

4.40

Lisa Palmqvist

-00

OSK

4.18

-

4.10

4.18

Filip Ekström

-00

OSK

3.81

3.81

3.41

3.81

Anna Juhlin

-00

OSK

3.56

2.75

3.74

3.56

Linus Karlsson

-00

OSK

3.22

3.00

3.45

3.45

Hanna Ronneteg

-00

OSK

2.55

2.45

3.40

3.40

Emma Gustafsson

-00

OSK

2.86

2.54

3.01

3.01

Philip J Aronsson

-00

OSK

2.90

2.59

-

2.90

Dan Nguyen

-00

OSK

2.60

2.21

-

2.60

Linnea Tvingsjö

-00

OSK

1.78

2.01

2.10

2.10

Ida Karlsson

-00

OSK

1.32

2.10

1.96

2.10

Kula födda -01 2kg

Anton Söderberg

-01

OSK

2.82

2.75

2.18

2.82

Adam Lundin

-01

OSK

2.34

2.50

2.44

2.50

Uppdaterad: 22 JUN 2008 20:45 Skribent: Sandy Bengtsson

Sponsorer

 


 

Handelsbanken Oskarshamn 

SKB

XL-logga

  https://sbbnorden.se/

COOP KONSUM 
KOLBERGA

 

 OKAB logo

  ICA nära

FORUM

Kontorsspecial

OKAB logo

logo_saft

Wikholms begravningsbyrå

 

 

Sponsorhuset

Postadress:
Oskarshamns SK - Friidrott
Box 33
57221 Oskarshamn

Kontakt:
Tel: 0491768879
E-post: This is a mailto link

Se all info