Hoppa till sidans innehåll

Resultat Klubbmästerskap 2008


Klubbmästerskap 7 sep tom 5 okt 2008
Manuell och eltid
Tävlingsledare: Thomas Karlsson 0491-84116
Om inget annat angivits är tävlande från Oskarshamns SK
Tävlingsplatser: Arena Oskarshamn och Lyckans IP
07-sep
60m vind 0
1 Lisa Palmqvist-00 F9 10,9m
2 Anna Juhlin-00 F9 11,0m
3 Hanna Ronneteg-00 F9 11,9m
80m vind 0,8
1 Christoffer Bengtsson-95 P13 12,5m
100m vind 0,6
1 Frida Hjelm-88 K 13,3m
2 Nuna Johansson-92 F17 14,0m
400m
1 Lisa Palmqvist-00 F9 1,36,5m
2 Anna Juhlin-00 F9 1,44,5m
3 Hanna Ronneteg-00 F9 1,53,5m
Längd zon
1 Christoffer Bengtsson-95 P13 3,93 0,8
1 Lisa Palmqvist-00 F9 2,93 0,2
2 Anna Juhlin-00 F9 2,91 0,0
3 Hanna Ronneteg-00 F9 2,47 0,9
Längd
1 Madelene Friberg-88 Ystads IF K 4,88 0,4
2 Frida Hjelm-88 K 4,64 0,2
09-sep
Kula M 7,26kg
1 Tobias Bladh-77 9,34
2 Kjell Nilsson-52 9,28
3 Mikael Gabrielsson-67 M40 8,59
4 Sverker Ivarsson-76 6,64
5 Thomas Karlsson-54 6,24
6 Sandy Bengtsson-63 M45 5,56
Kula M50 6,0kg
1 Thomas Karlsson-54 7,14
Kula M55 6,0kg
1 Kjell Nilsson-52 10,18
Kula M70 4,0kg
1 Sven Lundström-34 6,17
Kula P12 3,0kg
1 Jakob Folkesson-96 7,97
Kula P11 2,0kg
1 Jesper Ekberg-97 Ruda IF 7,06
Kula K 4,0kg
1 Malin Månsson-90 8,04
2 Emelie Gabrielsson-88 7,72
3 AnnLis Hellsten-53 6,09
Kula K55 3,0kg
1 AnnLis Hellsten-53 6,64
Kula F17 3,0kg
1 Josefine Gabrielsson-92 8,52
Kula F12 2,0kg
1 Rebecka Claesson-96 Ruda IF 7,75
Kula F9 2,0kg
1 Lisa Palmqvist-00 4,40
2 Anna Juhlin-00 3,68
11-sep
Diskus M 2,0 kg
1 Kjell Nilsson-52 24,08
2 Tobias Bladh-77 21,33
Diskus M50 1,5 kg
1 Thomas Karlsson-54 18,11
Diskus M55 1,5 kg
1 Kjell Nilsson-52 28,57
Diskus M70 1,0 kg
1 Sven Lundström-34 15,62
Spjut M 800gr
1 Tobias Bladh-77 34,37
Spjut P19 800gr
1 Christoffer Ottosson-90 23,93
Spjut M50 700gr
1 Thomas Karlsson-54 20,96
Spjut M55 700gr
1 Kjell Nilsson-52 24,55
Spjut M70 500gr
1 Sven Lundström-34 8,27
13-sep
100m häck K 84,0 vind 0,8
1 Josefine Gabrielsson-92 17,68
200m vind 0,5
1 Ted Jonsson-82 M 25,35
2 Sandy Bengtsson M45 27,5m
3 Josefine Gabrielsson-92 F17 28,82
4 Nina Johansson-92 F17 30,04
5 Christoffer Bengtsson-95 P13 34,7m
Höjd
1 Sandy Bengtsson M45 1,36
1 Christoffer Bengtsson-95 P13 1,25
1 Jakob Folkesson-96 P12 1,33
25-sep
Slägga M 7,26kg
1 Kjell Nilsson-52 36,87
Slägga K 4,0kg
1 AnnLis Hellsten-53 22,70
Slägga M55 6,0kg
1 Kjell Nilsson-52 41,09
Slägga M60 5,0kg
1 Anders Rotviker-46 21,20
Slägga K55 3,0kg
1 AnnLis Hellsten-53 27,86
30-sep
5000m
1 Jan Berg-54 18,09,3m
Stafett 4x100m mixad
Jacob Folkesson-96 54,1m
Josefine Gabrielsson-92
Emelie Gabrielsson-88
Malin Månsson-90
Stafett 5x60m F11
1 Hanna Svennelind-00 61,8m
Matilda Andersson-97
Ebba Anderson-99
Hanna Roneteg-00
Malin Svenneteg-97
Mixat lag 61,9m
Anna Juhlin-00
Linnea Tvingsjö-00
Andreas Unosson-01
Sanna Åkerman-99
Mikael Johansson-77
05-okt
Mångkamp inställt
Kula 7,26kg
1 Kjell Nilsson-52 9,45
Kula 6,0kg
1 Kjell Nilsson-52 M55 10,44
Uppdaterad: 02 NOV 2008 10:37 Skribent: Stefan Helander

Sponsorer

 


 

Handelsbanken Oskarshamn 

SKB

XL-logga

  https://sbbnorden.se/

COOP KONSUM 
KOLBERGA

 

 OKAB logo

  ICA nära

FORUM

Kontorsspecial

OKAB logo

logo_saft

Wikholms begravningsbyrå

 

 

Sponsorhuset

Postadress:
Oskarshamns SK - Friidrott
Box 33
57221 Oskarshamn

Kontakt:
Tel: 0491768879
E-post: This is a mailto link

Se all info