Hoppa till sidans innehåll

Resultat UDM 14, 13, 12 Västervik 9-10 aug


Resultat UDM 9-10 aug Västervik
Eltid
lördag Växlande molnighet, ca 20 grader, växlande vindar
söndag Molning ooch lätt regn, ca 15 grader och växlande vindar
Tävlingsledare: AnnLis Hellsten 0491-83947, Jörgen Björnberg 0490-12074
Kontrollant: Mikael Johansson
Lördag 09-aug
P14 300m
1 Carl-Philip Thegerström 94 Västerviks IF 42,70
P14 800m
1 Pontus Johansson 94 IFK Växjö 2,20,98
2 Carl-Philip Thegerström 94 Västerviks IF 2,23,25
P14 100mh 84,0 Vind -0,1
1 Mattias de Graaf 94 FIK Färjestaden 17,28 Fel antal häckar DM tecken utgår
P14 1500m hinder
1 David Fridell 94 Stensjöns IF 5,35,23
2 Zef Kolaj 94 Högby IF 5,44,30
P14 Kula 4,0kg
1 Micael Fagö 94 Kalmar SK 10,6
P14 Diskus 1,0kg
1 Micael Fagö 94 Kalmar SK 34,13
2 Calle Albinsson 94 Stensjöns IF 24,86
P14 Höjd
1 Olle Willsund 94 Högby IF 1,75
2 Mattias de Graaf 94 FIK Färjestaden 1,68
3 Micael Fagö 94 Kalmar SK 1,65
P14 Tresteg
1 Olle Willsund 94 Högby IF 11,27 -1,3
P13 200m Vind -0,1
1 Johannes Gustavsson 95 Kalmar SK 27,02
2 Jakob Sjödin 95 Stensjöns IF 27,64
3 Ken Slättengren 95 Högby IF 29,12
4 Jakob Bryggemann 95 Eksjö Södra IK 29,80
5 Christoffer Bengtsson 95 Oskarshamns SK 32,53
P13 600m
1 Ken Slättengren 95 Högby IF 1,44,88
2 Erik Rosberg 95 IK Hakarpspojkarna 1,49,84
Pojkar 13 Stafett 4x80m
1 Stensjöns IF 45,23
Mario Chamai-95, Lukas Wetterholm-95
Jakob Sjödin-95, Isak Oskarsson-96
P13 60mh 76,2 Vind -0,2
1 Jakob Sjödin 95 Stensjöns IF 10,33
2 Filip Danielsson 95 IFK Växjö 10,67
3 Erik Rosberg 95 IK Hakarpspojkarna 10,74
4 Lukas Wetterholm 95 Stensjöns IF 11,16
P13 Kula 3,0kg
1 Jakob Sjödin 95 Stensjöns IF 11,78
2 Johannes Gustavsson 95 Kalmar SK 10,61
3 Marcus Samuelsson 95 IK Hakarpspojkarna 9,88
4 Lukas Wetterholm 95 Stensjöns IF 9,12
P13 Diskus 0,6kg
1 Jakob Sjödin 95 Stensjöns IF 36,92
2 Marcus Samuelsson 95 IK Hakarpspojkarna 34,96
3 Jakob Danielsson 95 IFK Växjö 27,16
P13 Höjd
1 Filip Danielsson 95 IFK Växjö 1,54
2 Christoffer Maljanovski 95 IK Hinden 1,45
3 Jakob Bryggemann 95 Eksjö Södra IK 1,40
4 Christoffer Bengtsson 95 Oskarshamns SK 1,35
5 Jakob Danielsson 95 IFK Växjö 1,25
P13 Tresteg Vind
1 Lukas Wetterholm 95 Stensjöns IF 10,00 0,2
2 Jacob Sjölin 95 Stensjöns IF 9,52 1,7
3 Christoffer Maljanovski 95 IK Hinden 9,15 0,1
4 Jakob Bryggemann 95 Eksjö Södra IK 9,08 -1,3
5 Erik Rosberg 95 IK Hakarpspojkarna 9,05 -0,3
P12 200m Vind -1,6
1 Oscar Hermodsson 96 Eksjö Södra IK 30,61
2 Sebastian Gyllensten 96 IFK Växjö 30,61
3 Olle Dahlström 96 Oskarshamns SK 32,15
4 Simon Svensson 96 Ljungby FK 32,21
P12 60mh 76,2 Vind 0,0
1 Arvid Enliden 96 IK Hakarpspojkarna 11,02
2 Simon Svensson 96 Ljungby FK 12,81
3 Sebastian Gyllensten 96 IFK Växjö 14,69
P12 Diskus 0,6kg
1 Isak Oskarsson 95 Stensjöns IF 31,71
2 Oscar Hermodsson 96 Eksjö Södra IK 30,21
P12 Spjut 400gr
1 Isak Oskarsson 96 Stensjöns IF 31,25
P12 Längd
1 Isak Oskarsson 96 Stensjöns IF 4,51 -0,6
2 Oscar Hermodsson 96 Eksjö Södra IK 4,20 -1,0
3 Sebastian Gyllensten 96 IFK Växjö 3,94 0,1
F14 300m Vind
1 Linnea Samuelsson 94 IK Hakarpspojkarna 45,81
2 Lisa Wilhelmsson 94 Eksjö Södra IK 46,47
3 Josefine Nilsson 94 Oskarshamns SK 47,22
4 Louise Waerme 94 Eksjö Södra IK 52,89
5 Ida Larsson 94 Oskarshamns SK 55,67
F14 800m
1 Hanna Fredriksson 94 IK Hinden 2,36,31
2 Julia Persson 94 IK Hakarpspojkarna 2,37,00
3 Josefine Nilsson 94 Oskarshamns SK 2,39,71
4 Stina Petersson 94 Ljungby FK 2,40,15
5 Lisa Wilhelmsson 94 Eksjö Södra IK 2,45,32
Ida Larsson 94 Oskarshamns SK DNS
F14 80mh 76,2 Vind 0,0
1 Nikki Berglund 94 FIK Färjestaden 12,41
2 Stina Jönsson 94 IK Hakarpspojkarna 12,65
3 Erica Lantz 94 IFK Växjö 12,73
4 Rebecka Alvarsson 94 Västerviks IF 17,27
5 Sofia Erlandsson 94 Västerviks IF 18,60
F14 1500m hinder
1 Kajsa Lundberg 94 Ljungby FK 5,55,11
2 Julia Persson 94 IK Hakarpspojkarna 6,14,10
F14 Spjut 400gr
1 Tova Österberg 94 FIK Färjestaden 31,85
2 Hedda Liljegren 94 IK Hinden 31,82
3 Stina Petersson 94 Ljungby FK 31,13
4 Rebecka Ekvall 94 Tranås AIF 29,53
5 Nikki Berglund 94 FIK Färjestaden 29,38
6 Sofia Erlandsson 94 Västerviks IF 14,98
F14 Slägga 3,0kg
1 Rebecka Ekvall 94 Tranås AIF 32,35
2 Kajsa Lundberg 94 Ljungby FK 32,24
3 Maja Eklund 94 IK Hinden 28,85
4 Isabella Samuelsson 94 IK Hakarpspojkarna 23,36
5 Louise Waerme 94 Eksjö Södra IK 22,47
F14 Längd Vind
1 Erica Lantz 94 IFK Växjö 5,23 1,8
2 Tova Österberg 94 FIK Färjestaden 5,17 0,9
3 Nikki Berglund 94 FIK Färjestaden 5,15 0,6
4 Stina Jönsson 94 IK Hakarpspojkarna 4,82 1,5
5 Rebecka Ekvall 94 Tranås AIF 4,30 1,2
6 Louise Waerme 94 Eksjö Södra IK 4,28 1,0
7 Josefine Jonsson 94 IK Hinden 4,10 2,3 (3,90 +0,3)
8 Rebecka Alvarsson 94 Västerviks IF 3,98 0,0
F13 200m Heat 1 Vind -1,2
1 Linnea Wide 95 Eksjö Södra IK 28,86
2 Alice Lidén 95 Tranås AIF 29,68
3 Moa Larsson 95 IK Sisu 30,62
4 Johanna Gasic 95 IK Hakarpspojkarna 31,86
F13 200m Heat 2 Vind -0,8
1 Sofia Wiberg 95 IFK Växjö 28,71
2 Emma Hancke 95 IFK Växjö 29,51
3 Malin Wickström 95 Kalmar SK 29,69
4 Amanda Petersson 95 Eksjö Södra IK 29,99
F13 200m Heat 3 Vind -2,3
1 Alice Petersson 95 Kalmar SK 26,87
2 Evelina Dahlberg 95 Högby IF 27,35
3 Emelie Orosz 95 Ljungby FK 28,22
4 Fanny Hagberg 95 IFK Växjö 28,51
5 Hedvig Nykvist 95 Tranås AIF 28,57
F13 200m Samlad Lista
1 Alice Petersson 95 Kalmar SK 26,87
2 Evelina Dahlberg 95 Högby IF 27,35
3 Emelie Orosz 95 Ljungby FK 28,22
4 Fanny Hagberg 95 IFK Växjö 28,51
5 Hedvig Nykvist 95 Tranås AIF 28,57
6 Sofia Wiberg 95 IFK Växjö 28,71
7 Linnea Wide 95 Eksjö Södra IK 28,86
8 Emma Hancke 95 IFK Växjö 29,51
9 Alice Lidén 95 Tranås AIF 29,68
10 Malin Wickström 95 Kalmar SK 29,69
11 Amanda Petersson 95 Eksjö Södra IK 29,99
12 Moa Larsson 95 IK Sisu 30,62
13 Johanna Gasic 95 IK Hakarpspojkarna 31,86
F13 600m
1 Hedvig Nykvist 95 Tranås AIF 1,45,90
2 Fanny Hagberg 95 IFK Växjö 1,48,74
3 Evelina Sjösten 95 Oskarshamns SK 1,51,99
4 Evelina Dahlberg 95 Högby IF 1,53,89
5 Amanda Petersson 95 Eksjö Södra IK 1,57,00
6 Matilda Åkerstedt 95 Tranås AIF 1,58,87
7 Frida Almén 95 Högby IF 2,08,91
F13 Stafett 4x80m
1 IFK Växjö 43,40
Malin Samuelsson-95, Sofia Wiberg-95
Elin Karlsson-95, Elin Andersson-95
2 Ljungby FK 43,89
Matilda Aronsson-96, Jennie Prüss-96
Fanny Roos-95, Emelie Oroz-95
3 Kalmar SK 44,28
Malin Wickström-95, Emma Petersson-95
Elsa Gustavsson-95, Alice Petersson-95
4 Tranås AIF 46,63
Elin Halén-96, Hanna Säll-95
Alice Lidén-95, Hedvig Nyqvist-95
5 Eksjö Södra IK 46,68
Amanda Petersson-95, Antonia Tengbom-95
Olivia Bremberg-96, Linnea Wide-95
F13 60mh 76,2 Vind -2,3
1 Elin Lindeblad 95 Högby IF 9,72
2 Alice Petersson 95 Kalmar SK 9,91
3 Fanny Roos 95 Ljungby FK 10,37
4 Malin Samuelsson 95 IFK Växjö 10,53
5 Elin Karlsson 95 IFK Växjö 11,28
6 Evelina Sjösten 95 Oskarshamns SK 12,18
7 Johanna Gasic 95 IK Hakarpspojkarna 12,21
8 Fanny Koivunemi 95 Oskarshamns SK 13,84
F13 Stav
1 Elin Andersson 95 IFK Växjö 2,45
2 Sofia Wiberg 95 IFK Växjö 2,25
3 Hanna Säll 95 Tranås AIF 2,15
4 Alice Lidén 95 Tranås AIF 1,85
F13 Längd Vind
1 Alice Petersson 95 Kalmar SK 5,42 1,4
2 Elin Lindeblad 95 Högby IF 5,22 0,9
3 Emelie Orosz 95 Ljungby FK 5,07 1,6
4 Erica Rosander 95 IK Hakarpspojkarna 4,83 1,3 (4,79)
5 Linnea Wide 95 Eksjö Södra IK 4,83 0,7 (4,70)
6 Malin Samuelsson 95 IFK Växjö 4,82 1,3
7 Elin Andersson 95 IFK Växjö 4,78 0,7
8 Malin Wickström 95 Kalmar SK 4,60 1,3
9 Elsa Gustavsson 95 Kalmar SK 4,41 1,6
10 Elin Karlsson 95 IFK Växjö 4,37 1,2
11 Sofia Wiberg 95 IFK Växjö 4,35 2,0
12 Emma Hancke 95 IFK Växjö 4,31 1,4
13 Evelina Sjösten 95 Oskarshamns SK 4,16 1,7
14 Alice Lidén 95 Tranås AIF 4,10 1,1
15 Evelina Gunnarsson 95 IFK Växjö 3,91 1,6
16 Emma Petersson 95 Kalmar SK 3,89 0,7
17 Ellen Bergvall 95 Västerviks IF 3,67 1,0
F13 Spjut 400gr
1 Fanny Roos 95 Ljungby FK 33,80
2 Celine Uddén 95 IK Sisu 28,55
3 Antonia Tengbom 95 Eksjö Södra IK 26,68 26,11
4 Marika Andersson 95 Stensjöns IF 26,68 25,99
5 Moa Larsson 95 IK Sisu 22,94
6 Hanna Säll 95 Tranås AIF 20,95
7 Johanna Gasic 95 IK Hakarpspojkarna 19,14
8 Erica Rosander 95 IK Hakarpspojkarna 18,42
9 Evelina Gunnarsson 95 IFK Växjö 14,16
F13 Slägga 2,0kg
1 Fanny Roos 95 Ljungby FK 39,22
2 Marika Andersson 95 Stensjöns IF 37,05
3 Moa Larsson 95 IK Sisu 28,52
4 Amanda Petersson 95 Eksjö Södra IK 27,72
5 Celine Uddén 95 IK Sisu 24,52
6 Matilda Åkerstedt 95 Tranås AIF 21,54
7 Hanna Säll 95 Tranås AIF 21,12
F12 200m Heat 1 Vind -0,5
1 Matilda Aronsson 96 Ljungby FK 29,57
2 Karolina Martinsson 96 IK Sisu 31,04
3 Fanny Alsenhed 96 Västerviks IF 34,94
F12 200m Heat 2 Vind -1,0
1 Jennie Pruss 96 Ljungby FK 30,07
2 Emilia Hammarström 96 Wärnamo SK 31,00
3 Sofia Andersson 96 IFK Växjö 31,32
F12 200m Samlad lista
1 Matilda Aronsson 96 Ljungby FK 29,57
2 Jennie Pruss 96 Ljungby FK 30,07
3 Emilia Hammarström 96 Wärnamo SK 31,00
4 Karolina Martinsson 96 IK Sisu 31,04
5 Sofia Andersson 96 IFK Växjö 31,32
6 Fanny Alsenhed 96 Västerviks IF 34,94
F12 60m h 76,2 Vind 0
1 Julia Eriksson 96 Ljungby FK 10,14
2 Karolina Martinsson 96 IK Sisu 10,90
3 Ida Karlsson 96 IK Hinden 11,39
4 Emilia Hammarström 96 Wärnamo SK 11,70
5 Sofia Andersson 96 IFK Växjö 11,76
6 Amanda Gabrielsson 96 Wärnamo SK 11,85
7 Sara R Andersson 96 Ljungby FK 12,48
F12 Diskus 0,6kg
1 Julia Eriksson 96 Ljungby FK 26,26
2 Sara R Andersson 96 Ljungby FK 25,33
3 Denise Petersson 96 Ljungby FK 22,69
4 Matilda Aronsson 96 Ljungby FK 21,95
5 Emelie Svensson 96 Ljungby FK 20,55
6 Jennie Pruss 96 Ljungby FK 20,41
7 Ida Karlsson 96 IK Hinden 19,55
8 Olivia Bremberg 96 Eksjö Södra IK 18,83
9 Elin Hallén 96 Tranås AIF 15,20
Linnéa Holmstedt 96 Nyköpings BIS 20,44 Utom tävl
F12 Spjut 400gr
1 Julia Eriksson 96 Ljungby FK 34,13
2 Karolina Martinsson 96 IK Sisu 32,27
3 Sara R Andersson 96 Ljungby FK 27,00
4 Amanda Gabrielsson 96 Wärnamo SK 25,94
5 Denise Petersson 96 Ljungby FK 20,95
6 Jennie Pruss 96 Ljungby FK 18,59
7 Elin Hallén 96 Tranås AIF 17,33
8 Emilia Hammarström 96 Wärnamo SK 16,44
Linnéa Holmstedt 96 Nyköpings BIS 20,42 Utom tävl
F12 Längd Vind
1 Emilia Hammarström 96 Wärnamo SK 4,74 0,7
2 Julia Eriksson 96 Ljungby FK 4,52 0,2
3 Matilda Aronsson 96 Ljungby FK 4,44 0,6
4 Jennie Pruss 96 Ljungby FK 4,38 1,2
5 Johanna Aspteg 96 Västerviks IF 3,69 -0,4
6 Olivia Bremberg 96 Eksjö Södra IK 3,66 1,4
7 Elin Hallén 96 Tranås AIF 3,60 0,7
8 Elin Gustavsson 96 FIK Färjestaden 3,58 0,8
9 Märta Westberg 96 Västerviks IF 3,54 1,4
Linnéa Holmstedt 96 Nyköpings BIS 3,71 0,8 Utom tävl
F12 Stav
1 Julia Eriksson 96 Ljungby FK 2,20
2 Ida Karlsson 96 IK Hinden 2,10
3 Amanda Gabrielsson 96 Wärnamo SK 2,00
4 Ida Björklund 96 IFK Växjö 2,00
5 Elin Gustavsson 96 FIK Färjestaden 1,80
Söndag 10-aug
P14 100m Vind 1,1
1 Anton Persson 94 Högby IF 12,13
2 Alfred Karonen 94 IK Hinden 13,09
P14 2000m
1 David Fridell 94 Stensjöns IF 6,56,26
2 David Nilsson 94 Wärnamo SK 6,56,37
3 Zef Kolaj 94 Högby IF 7,12,86
4 Martin Westerling 94 Oskarshamns SK 7,38,79
P14 300mh 76,2
1 Rasmus Elfgaard 94 Habo FIF-04 52,37
P14 Längd Vind
1 Anton Persson 94 Högby IF 5,08 -0,4
2 Olle Willsund 94 Högby IF 5,02 -0,3
3 Alfred Karonen 94 IK Hinden 4,87 -0,5
4 Carl-Philip Thegerström 94 Västerviks IF 4,86 -1,3
P14 Stav
1 Micael Fagö 94 Kalmar SK 3,20
2 Rasmus Elfgaard 94 Habo FIF-04 2,80
3 Zef Kolaj 94 Högby IF 2,80
4 Olle Willsund 94 Högby IF 2,30
P14 Slägga 4,0kg
1 Anders Eriksson 94 Hovslätts IK 36,22
2 Micael Fagö 94 Kalmar SK 33,57
3 Anton Persson 94 Högby IF 28,57
P14 Spjut 600gr
1 Olle Willsund 94 Högby IF 36,94
2 Anders Eriksson 94 Hovslätts IK 33,56
3 Rasmus Elfgaard 94 Habo FIF-04 29,40
P13 80m Vind 2,9
1 Johannes Gustavsson 95 Kalmar SK 10,58
2 Ken Slättengren 95 Högby IF 11,35
3 Lukas Wetterholm 95 Stensjöns IF 11,46
4 Filip Danielsson 95 IFK Växjö 11,85
5 Erik Rosberg 95 IK Hakarpspojkarna 11,92
6 Emil Quick 95 Kalmar SK 11,95
P13 1500m
1 Ken Slättengren 95 Högby IF 5,05,17
2 Jakob Bryggemann 95 Eksjö Södra IK 5,25,69
3 Johan Sandsten 95 Oskarshamns SK 5,26,23
P13 Längd Vind
1 Jesper Bolö 95 IFK Växjö 4,69 0,0
2 Lukas Wetterholm 95 Stensjöns IF 4,64 -0,1
3 Johannes Gustavsson 95 Kalmar SK 4,39 0,5
4 Erik Rosberg 95 IK Hakarpspojkarna 4,30 -1,0
5 Jakob Bryggemann 95 Eksjö Södra IK 4,21 -0,1
6 Emil Quick 95 Kalmar SK 4,19 -1,1
7 Christoffer Bengtsson 95 Oskarshamns SK 4,17 -0,8
P13 Stav
1 Marcus Samuelsson 95 IK Hakarpspojkarna 1,90
2 Erik Rosberg 95 IK Hakarpspojkarna 1,80
P13 Slägga
1 Jakob Sjödin 95 Stensjöns IF 39,62
2 Marcus Samuelsson 95 IK Hakarpspojkarna 27,80
3 Jakob Danielsson 95 IFK Växjö 14,00
P13 Spjut
1 Jakob Sjödin 95 Stensjöns IF 41,12
2 Marcus Samuelsson 95 IK Hakarpspojkarna 35,29
3 Jakob Bryggemann 95 Eksjö Södra IK 33,72
4 Jesper Bolö 95 IFK Växjö 32,16
5 Erik Rosberg 95 IK Hakarpspojkarna 30,13
6 Christoffer Bengtsson 95 Oskarshamns SK 28,82
7 Jakob Danielsson 95 IFK Växjö 24,72
8 Filip Danielsson 95 IFK Växjö 23,42
P12 80m Vind 1,7
1 Simon Svensson 96 Ljungby FK 12,34
Jakob Folkesson 96 Oskarshamns SK DNS
P12 1500m
1 Simon Svensson 96 Ljungby FK 5,35,06
2 Emil Karonen 96 IK Hinden 7,54,65
P12 Höjd
1 Isak Oskarsson 96 Stensjöns IF 1,52
2 Arvid Enliden 96 IK Hakarpspojkarna 1,48
P12 Tresteg
1 Isak Oskarsson 96 Stensjöns IF 9,17 0,0
2 Arvid Enliden 96 IK Hakarpspojkarna 8,47 0,5
P12 Kula 3,0kg
1 Isak Oskarsson 96 Stensjöns IF 8,72
2 Jonathan Ekvall 96 Tranås AIF 7,02
3 Simon Svensson 96 Ljungby FIK 6,58
P12 Slägga 3,0kg
1 Simon Svensson 96 Ljungby FK 16,82
F14 100m Vind 1,6
1 Maja Eklund 94 IK Hinden 13,76
2 Linnea Samuelsson 94 IK Hakarpspojkarna 13,91
3 Amanda Carlström 94 Wärnamo SK 14,30
4 Rebecka Alvarsson 94 Västerviks IF 14,78
5 Tilda Karlsson 94 Västerviks IF 14,86
F14 2000m
1 Kajsa Lundberg 94 Ljungby FK 7,39,89
2 Julia Persson 94 IK Hakarpspojkarna 7,51,08
F14 300mh 76,2
1 Erica Lantz 94 IFK Växjö 48,48
2 Stina Jönsson 94 IK Hakarpspojkarna 50,07
3 Linnea Samuelsson 94 IK Hakarpspojkarna 52,62
F14 Tresteg Vind
1 Linnea Samuelsson 94 IK Hakarpspojkarna 9,57 -1,2
2 Rebecca Ekvall 94 Tranås AIF 9,36 -0,2
3 Amanda Carlström 94 Wärnamo SK 8,87 -0,9
F14 Höjd
1 Stina Jönsson 94 IK Hakarpspojkarna 1,52
2 Stina Petersson 94 Ljungby FK 1,48
3 Hanna Fredriksson 94 IK Hinden 1,44
4 Tilda Karlsson 94 Västerviks IF 1,30
F14 Stav
1 Josefine Jonsson 94 IK Hinden 2,30
F14 Kula
1 Stina Petersson 94 Ljungby FK 10,19
2 Hedda Liljegren 94 IK Hinden 10,09
3 Rebecca Ekvall 94 Tranås AIF 9,89
4 Kajsa Lundberg 94 Ljungby FK 8,56
5 Tilda Karlsson 94 Västerviks IF 7,00
6 Sofia Erlandsson 94 Västerviks IF 6,33
F14 Diskus 0,6kg
1 Erica Lantz 94 IFK Växjö 37,29
2 Rebecca Ekvall 94 Tranås AIF 31,27
3 Hedda Liljegren 94 IK Hinden 29,26
4 Thea Lundgren 94 IK Hinden 29,13
5 Kajsa Lundberg 94 Ljungby FK 27,68
6 Isabella Samuelsson 94 IK Hakarpspojkarna 20,54
F13 80m Heat 1 Vind 2,7
1 Hedvig Nykvist 95 Tranås AIF 10,65 F
2 Emelie Orosz 95 Ljungby FK 10,90 F
3 Elin Andersson 95 IFK Växjö 10,92 F
4 Elin Lindeblad 95 Högby IF 10,98 F
5 Emma Hancke 95 IFK Växjö 11,27
6 Malin Samuelsson 95 IFK Växjö 11,28
F13 80m Heat 2 Vind 2,9
1 Alice Petersson 95 Kalmar SK 10,77 F
2 Sofia Wiberg 95 IFK Växjö 10,96 F
3 Evelina Dahlberg 95 Högby IF 11,03 F
4 Linnea Wide 95 Eksjö Södra IK 11,06 F
5 Alice Lidén 95 Tranås AIF 11,52
6 Ellen Bergvall 95 Västerviks IF 12,85
Evelina Gunnarsson 95 IFK Växjö DNS
F13 80m Final Vind 0,7
1 Hedvig Nykvist 95 Tranås AIF 10,77
2 Alice Petersson 95 Kalmar SK 10,80
3 Linnea Wide 95 Eksjö Södra IK 10,95
4 Emelie Orosz 95 Ljungby FK 10,99
5 Sofia Wiberg 95 IFK Växjö 11,14
6 Elin Lindeblad 95 Högby IF 11,16
7 Elin Andersson 95 IFK Växjö 11,31
8 Evelina Dahlberg 95 Högby IF 11,50
F13 1500m
1 Jenny Biesert 95 Ljungby FK 5,20,33
2 Moa Larsson 95 IK Sisu 5,51,74
3 Frida Almén 95 Högby IF 6,42,30
Flickor 13 Stafett 3x600m
1 IFK Växjö 5,38,18
Sofia Wiberg-95
Elin Andersson-95
Fanny Hagberg-95
2 Högby IF 6,10,38
Elin Lindblad-95
Frida Almén-95
Evelina Dahlberg-95
3 Västerviks IF 7,08,20
Märta Westberg-96
Fanny Alsenhed-96
 Stina Erlandsson-96
F13 Höjd
1 Hedvig Nykvist 95 Tranås AIF 1,48
2 Fanny Hagberg 95 IFK Växjö 1,44
3 Emma Petersson 95 Kalmar SK 1,40
4 Johanna Gasic 95 IK Hakarpspojkarna 1,40
5 Alice Petersson 95 Kalmar SK 1,35
6 Evelina Dahlberg 95 Högby IF 1,25
7 Ellinor Kronsell 95 Södra Vi IF 1,20
8 Ellen Bergvall 95 Västerviks IF 1,20
F13 Tresteg Vind
1 Malin Samuelsson 95 IFK Växjö 10,53 -1,3
2 Elin Lindeblad 95 Högby IF 10,35 -1,3
3 Emelie Orosz 95 Ljungby FK 9,95 -1,4 (9,92)
4 Fanny Hagberg 95 IFK Växjö 9,95 -0,8 (9,91)
5 Erica Rosander 95 IK Hakarpspojkarna 9,72 -1,6
6 Linnea Wide 95 Eksjö Södra IK 9,71 -0,8
7 Emma Hancke 95 IFK Växjö 9,33 -2,9
8 Elin Karlsson 95 IFK Växjö 8,66 -1,7
F13 Kula 2kg
1 Fanny Roos 95 Ljungby FK 15,19
2 Marika Andersson 95 Stensjöns IF 10,71
3 Nellie Karlsson 95 IFK Växjö 10,35
4 Celine Uddén 95 IK Sisu 10,30
5 Moa Larsson 95 IK Sisu 10,02
6 Elin Andersson 95 IFK Växjö 9,38
7 Ellinor Kronsell 95 Södra Vi IF 9,12
8 Evelina Dahlberg 95 Högby IF 8,90
9 Hanna Östenberg 95 Södra Vi IF 8,47
10 Elsa Gustavsson 95 Kalmar SK 7,96
11 Sara Lundkvist 95 IFK Växjö 7,81
12 Evelina Gunnarsson 95 IFK Växjö 6,70
F13 Diskus 0,6kg
1 Fanny Roos 95 Ljungby FK 39,33
2 Marika Andersson 95 Stensjöns IF 30,83
3 Moa Larsson 95 IK Sisu 26,09
4 Hedvig Nykvist 95 Tranås AIF 25,93
5 Celine Uddén 95 IK Sisu 25,10
6 Nellie Karlsson 95 IFK Växjö 24,95
7 Hanna Östenberg 95 Södra Vi IF 24,79
8 Sara Lundkvist 95 IFK Växjö 19,42
9 Evelina Gunnarsson 95 IFK Växjö 18,38
F12 80m Vind 1,7
1 Matilda Aronsson 96 Ljungby FK 11,20
2 Jennie Pruss 96 Ljungby FK 11,29
3 Emilia Hammarström 96 Wärnamo SK 11,48
4 Emely Garney 96