Hoppa till sidans innehåll

Resultat Klubbmästerskap 2009


Resultat Klubbmästerskap 2009
Sammanställning av klubbmästerskap 1 sep tom 1 okt
Om inte annat anges tävlar alla för Oskarshamns SK
Tävlingsledare:  Thomas Karlsson 0491-84116
Annlis Hellsten 0491-83947
Eltid om inte annat anges
01-sep
100m heat 1 Vind 2,2
1 Tomas Fanta-68 M40 12,20
2 Josefine Gabrielsson-92 F17 12,92
3 Emelie Gabrielsson K  13,35
100m heat 2 Vind 1,8
1 Ambjörn Pernius-73 M35 14,40
2 Fanny Koivuniemi-95 F14 14,69
3 Nina Johansson-92 F17 14,82
4 Moa Björman-Jones-94 F15 15,38
5 Ida Larsson-94 F15 15,43
80m Vind 1,9
1 Jacob Folkesson-96 P13 11,04
2 Emilia Ivarsson-97 F12 12,81
3 Alma Kennersti-97 F12 14,12
60m heat 1 Vind 2,0
1 Wilma Pernius-98 F11 9,43
2 Anna Juhlin-00 F9 10,26
3 Ebba Andersson-99 F10 10,49
4 Sanna Åkerman-99 F10 11,56
5 My Aronsson-02 F7 12,16
60m heat 2 Vind 0,5
1 Lisa Palmqvist-00 F9 9,99
2 Sofia Czarnowska-00 F9 11,27
3 Hanna Ronneteg-00 F9 11,53
4 Telma Berqqvist-01 F8 11,72
5 Mia Unosson-04 F5 13,84
6 Tindra Lövgren-02 F7 13,88
60m Heat 3 Vind
1 Wincent Franzén-99 P10 9,25
2 Aram de Vries-98 P11 9,65
3 Olle lycksell-99 P10 9,86
4 Andreas unosson-01 P8 10,44
Kula M 7,26kg
1 Tomas Fanta-68 M40 9,48
2 Kjell Nilsson-52 M55 9,10
3 Mikael Johansson-78 M 8,84
4 Stefan Helander-66 M40 7,89
5 Sandy Bengtsson-63 M45 6,14
6 Thomas Karlsson-54 M55 5,87
Kula 6,0kg
1 Kjell Nilsson-52 M55 9,91
2 Thomas Karlsson-54 M55 6,84
Kula K 4,0kg
1 Nina Johansson-92 F17 5,88
2 AnnLis Hellsten-53 K55 5,62
Kula 3,0kg
1 Nina Johansson-92 F17 7,19
2 AnnLis Hellsten-53 K55 6,38
Kula P11 2,0kg
1 Aram de Vries-98 P11 6,07
Kula F12 2,0kg
1 Alma Kennersti-97 F12 7,20
2 Emilia Ivarsson-97 F12 4,79
Kula F11 2,0kg
1 Hanna Olsson-98 F11 6,96
2 Wilma Pernius-98 F11 6,12
Kula F9 2,0kg
1 Lisa Palmqvist-00 F9 4,77
2 Anna Juhlin-00 F9 4,22
3 Hanna Ronneteg-00 F9 3,75
Kula F7-8 2,0kg
1 Maja lycksell-01 F8 3,05
2 My Aronsson-02 F7 2,24
3 Tindra Lövgren-02 F7 2,15
08-sep
200m heat 1 Vind 1,1
1 Tomas Fanta-68 M40 24,94
2 Erik Gustavsson-88 M  25,10
3 Rasmus Allansson-96 IK Hinden P13 25,40
4 Omar El Hassnaoui-82 M 26,26
5 Emelie Gabrielsson-88 K 27,25
200m heat 2 Vind 0,5
1 Christoffer Karlsén-99 IK Hinden P10 30,33
2 Aram de Vries-98 P11 33,48
3 Emilia Ivarsson-97 F12 34,06
4 Alex Lindqvist-99 P10 40,52
200m heat 3 Vind 1,2
1 Andreas Unosson-01 P8 37,31
2 Sofia Czarnowska-00 F9 39,49
3 Stina Nilsson-01 F8 41,60
4 Hanna Brunby-01 F8 45,32
200m heat 4 Vind 1
1 Tora Lindqvist-02 F7 41,91
2 Ellen Yngve-01 F8 48,17
3 Tindra Lövgren-02 F7 57,40
4 Vera Yngve-03 F6 60,36
200m heat 5 Vind 0,0
1 Felicia Öhrn-00 F9 40,76
2 Fanny Vinskär-00 F9 41,62
1500m
1 Helen Unosson-68 K40 6,45,49
Längd  planka
1 Tomas Fanta-68 M40 5,49 0,0
2 Ambjörn Pernius-73 M35 4,11 0,8
Längd P11 zon
1 Aram de Vries-98 3,54 0,0
Längd P10 zon
1 Christoffer Karlsén-99 IK Hinden 4,31 0,0
2 Wicent Franzén-99 3,72 -1,0
3 Alex Lindqvist-99 2,98 0,0
Längd P8 zon
1 Andreas Unosson-01 2,78 -0,5
Längd F12 zon
1 Emilia Ivarsson-97 3,43 0,1
2 Alma Kennestig-97 3,35 0,6
Längd F10 zon
1 Ebba Andersson-99 2,98 0,0
2 Sanna Åkerman-99 2,59 0,4
Längd F9 zon
1 Anna Juhlin-00 3,30 -0,5
2 Lisa Palmqvist-00 3,21 1,0
3 Hanna Ronneteg-00 2,79 1,3
4 Fanny Vinskär-00 2,41 0,7
5 Felicia Öhrn-00 2,40 -0,2
Längd F8 zon
1 Stina Nilsson-01 2,83 -0,1
2 Maja Lyksell-01 2,40 1,0
3 Hanna Brunby-01 2,38 1,0
4 Ellen Yngve-01 2,36 0,0
Längd F7 zon
1 Tora Lindqvist-02 2,84 0,7
2 My Aronsson-02 2,23 1,3
3 Mia Unosson-04 2,03 0,0
4 Vera Yngve-03 1,85 1,1
5 Tindra Lövgren-02 1,62 0,0
12-sep
Boll P10 300gr
1 Wincent Franzén-99 26,60
Boll F9 300gr
1 Anna Juhlin-00 13,02
2 Hanna Ronneteg-00 11,69
Utanför ordinarie grenprogram
Tjutspjut 125gr
1 Christoffer Bengtsson-95 55,50
2 Sandy Bengtsson-63 47,66
3 Ronny Nilsson-63 39,43
4 Thomas Karlsson-54 35,97
5 Wincent Franzén-99 26,13
Tjutspjut 125gr
1 Sandra Ronneteg-73 23,22
2 Hanna Ronneteg-00 13,88
3 Anna Juhlin-00 13,24
15-sep
400m heat 1
1 Omar El Hassnaoui-82 M 56,18
2 Rasmus Karlsson-92 P17 57,49
3 Sandy Bengtsson-63 M45 58,87
4 Emelie Gabrielsson-88 K 59,18
400m heat 2
1 Lisa Palmqvist-00 F9 1,19,69
2 Andreas Unosson-01 P8 1,30,66
3 Tora Lindqvist-02 F7 1,40,26
4 Tindra Lövgren-02 F7 2,01,69
3000m
1 Omar El Hassnaoui-82 M 9,30,43
2 Martin Westling-94 P15 10,43,64
Höjd F7
1 Tora Lindqvist-02 0,80
2 My Aronsson-02 0,75
3 Tindra Lövgren-02 0,65
Mia Unosson-04 DNF
Höjd F8
1 Lisa Sandsten-01 0,80
2 Linda Johansson-01 0,80
3 Stina Nilsson-01 0,65
Höjd F9
1 Lisa Palmqvist-00 1,00
2 Sofia Czarnowska-00 0,95
Höjd F11
1 Wilma Pernius-98 1,10
Höjd F12
1 Emilia Ivarsson-97 1,15
2 Alma Kennestig-97 1,10
Höjd F14
1 Fanny Koivuniemi-95 1,20
Höjd F15
1 Ida Larsson-94 1,35
Höjd F17
1 Josefine Gabrielsson-92 1,50
Höjd P8
1 Andreas Unosson-01 0,90
Höjd P10
1 Wicent Franzén-99 1,15
2 Alex Lindqvist-99 0,75
Höjd P13
1 Jacob Folkesson-96 1,40
22-sep
60m häck heat 1 Vind 0,0
1 Emilia Ivarsson-97 F12 13,92
2 Alma Kennestig-97 F12 14,29
60m häck heat 2 Vind 0,0
1 Aram de Vries-98 P11 13,5m
1 Wilma Pernius-98 F11 13,5m
1 Isac Borgemo- 13,5m
60m häck extralopp 1 Vind 0,0
1 Emilia Ivarsson-97 F12 13,6m
2 Wilma Pernius-98 F11 13,8m
3 Alma Kennestig-97 F12 14,5m
60m häck extralopp 2
1 Aram de Vries-98 P11 13,3
2 Isac Borgemo-98 P11 13,5
400m Extralopp
1 Omar El Hassnaoui-82 M 58,6m
2 Emelie Gabrielsson-88 K 59,1m
3 David Boussefres-66 M 67,0m
4 Jan Svensson-58 M 68,1m
27-sep
Diskus 2,0kg
1 Tomas Fanta-68 M40 29,16
2 Mikael Johansson-78 M  19,56
3 Sandy Bengtsson-63 M45 17,65
Diskus 1,5kg
1 Oskar Karlsson-93 P17 28,13
2 Kjell Nilsson-52 M55 26,98
Diskus 1,0kg
1 Fanny Eklund-91 IK Hinden F19 24,91
Diskus 0.6kg
1 Thea Lundgren-94 IK Hinden F15 36,87
Spjut 800gr
1 Tomas Fanta-68 M40 43,04
2 Ronny Nilsson-63 M45 27,67
3 Mikael Johansson-78 M40 26,00
4 Sandy Bengtsson-63 M45 22,28
Spjut 700gr
1 Kjell Nilsson-52 M55 27,59
Spjut 600gr
1 Christoffer Bengtsson-95 P14 36,20
Spjut 400gr
1 Thea Lundgren-94 IK Hinden F15 21,47
Slägga 7,26kg
1 Kjell Nilsson-52 M55 35,40
2 Mikael Johansson-78 M 23,31
Slägga 6,0kg
1 Kjell Nilsson-52 M55 39,68
Slägga 4,0kg
1 AnnLis Hellsten-53 K55 21,08
2 Fanny Eklund-91 IK Hinden F19 16,77
Slägga 3,0kg
1 Maja Eklund-94 IK Hinden F15 39,05
2 Thea Lundgren-94 IK Hinden F15 30,76
3 AnnLis Hellsten-53 K55 26,06
01-okt
800m
1 Marcus Pettersson-93 P16 2,15,71
2 Mats Wendel-71 M35 2,24,62
3 Martin Westlund-94 P15 2,30,61
4 Sandy Bengtsson-63 M45 2,37,75
5 Josefine Gabrielsson-92 F17 2,42,74
6 Sofia Lennartsson-84 K 2,55,14
600m
1 Lisa Palmqvist-00 F9 2,21,10
2 Andreas Unosson-01 P8 2,26,43
3 Daniela Karlsson-00 F9 2,27,26
4 Anna Juhlin-00 F9 2,27,36
5 Stina Nilsson-01 F8 2,45,59
6 Hanna Ronneteg-00 F9 2,49,75
Uppdaterad: 16 OKT 2009 13:16 Skribent: Stefan Helander

Sponsorer

 


 

Handelsbanken Oskarshamn 

SKB

XL-logga

  https://sbbnorden.se/

COOP KONSUM 
KOLBERGA

 

 OKAB logo

  ICA nära

FORUM

Kontorsspecial

OKAB logo

logo_saft

Wikholms begravningsbyrå

 

 

Sponsorhuset

Postadress:
Oskarshamns SK - Friidrott
Box 33
57221 Oskarshamn

Kontakt:
Tel: 0491768879
E-post: This is a mailto link

Se all info