Hoppa till sidans innehåll

Resultat från Personliga rekordens kväll 1 juli 2009


Resultatlista Personliga Rekordens Kväll
Arena Oskarshamn 01-jul-09
Tävlingsledare: Thomas Karlsson 0491-84116
Eltid
Väder: ca 23 grader svaga vindar
OBS! Mixade lopp i löpningar
100m heat 1 vind 1,7
1 Malin Wickström-95 Kalmar SK F14 13,62
2 Nina Johansson-92 Oskarshamns SK F17 14,35
3 Ida Ekroth-96 Upsala IF F13 14,45
4 Fanny Koivuniemi-95 Oskarshamns SK F14 14,60
5 Klara Åkesson-93 FI Kalmarsund F16 14,83
6 Agnes Franzén-95 Kalmar SK F14 15,72 PR
100m heat 2 Vind 1,5
1 Josefine Gabrielsson-92 Oskarshamns SK F17 12,81 PR
2 Sara Rönnby-93 Enhörna IF F17 13,55
3 Madelen Ellfors-95 Sundsvalls FI F15 14,35
100m heat 3 Mixat lopp Vind -0,7
1 Robert Nilsson-94 Oskarshamns SK P15 12,41
2 Ida Carlsson-91 Oskarshamns SK K 12,44
3 Tove Karlsson-91 FI Kalmarsund F19 12,91
4 Alice Petersson-95 Kalmar SK F14 13,08
400m heat 1 Mixat lopp
1 Hanna Östenberg-95 Södra Vi IF F14 73,03 PR
2 Sacharias Wohlin-98 Stensjöns IF P11 75,12 PR
3 Ellen Bergvall-94 Västerviks IF F15 75,88
4 Mimmi Andersson-00 Hjortens SK F9 87,25 PR
400m heat 2 Mixat lopp
1 Daniel Svensson- FI Kalmarsund M 56,29
2 Emelie Gabrielsson-88 Oskarshamns SK K 59,50
3 Josefine Gabrielsson-92 Oskarshamns SK F17 60,18 PR
4 Sara Rönnby-93 Enhörna IF F17 60,71
Olivia Bergvall-88 Oskarshamns SK K DNS
1000m Mixat lopp
1 Omar El Hassanoui-81 Oskarshamns SK M 2,45,69
2 Daniel Svensson- FI Kalmarsund M 2,46,47
3 Sandy Bengtsson-63 Oskarshamns SK M45 2,56,24
4 Johan Sandsten-95 Oskarshamns SK P14 3,05,19
5 Olivia Bergvall-88 Oskarshamns SK K 3,09,27
6 Jenny Biesert-95 Ljungby FIK F14 3,10,51 PR
7 Connor Linsenbolz-94 IK Hinden P15 3,10,80 PR
8 Sacharias Wohlin-98 Stensjöns IF P11 3,43,07
9 Alexander Idemark-97 Hjortens SK P13 3,53,07 PR
10 Joar Hertin-01 Västerviks IF P8 3,59,98
11 Moa Andersson-97 Hjortens SK F12 4,09,43 PR
5000m
1 Christoffer Fogel-84 Målilla Mörlunda SKI M 17,07,53 PR
2 Jan Berg-54 Oskarshamns SK M55 18,10,05
3 Gottfrid Helander-92 Eksjö Södra IK P17 18,10,73 PR
4 Jerry Nilsson-61 Hultsfreds LK M45 20,24,87
Jimmy Wik-82 FI Kalmarsund M DNF
60m heat 1 F11 Vind 0,0
1 Sofie Borssén-98 Kalmar SK F11 9,04
2 Isabella Bexell-98 Södra Vi IF F11 9,22
3 Wilma Pernius-98 Oskarshamns SK F11 9,49
4 Evelina Eklund-99 IK Hinden F11 10,21 PR
5 Josefine Fransson-98 IK Hinden F11 10,62 PR
6 Ellen Erlandsson-99 Oskarshamns SK F11 11,01 PR
60m heat 2 P11 Vind 0,6
1 Christoffer Karlsén-99 IK Hinden P11 8,90
2 Lasse Nachtweij-98 Västerviks IF P11 10,40
3 Joel Nachtweij-98 Västerviks IF P11 10,60 PR
4 Isak Hertin-99 Västerviks IF P10 10,91
5 Linus Andersson--99 Västerviks IF P10 11,64 PR
6 Elias Fonovic-99 USA P10 13,03
60m heat 3 F9 Vind 1,2
1 Mimmi Andersson-00 Hjortens SK F9 10,52 PR
2 Emilia Håkansson-01 Oskarshamns SK F8 11,05 PR
3 Thelma Bergqvist-01 Oskarshamns SK F9 11,42 PR
4 Hanna Ronneteg-00 Oskarshamns SK F9 11,62
5 Minna Hassan-00 Oskarshamns SK F9 11,86
6 Tindra Löfgren-02 Oskarshamns SK F7 14,34 PR
60m heat 4 Mixat lopp Vind 0,4
1 Olivia Karlsson-00 Kalmar SK F9 10,04
2 Lisa Palmqvist-00 Oskarshamns SK F9 10,08
3 Anna Juhlin-00 Oskarshamns SK F9 10,25 PR
4 Linnéa Tvingsjö-00 Oskarshamns SK F9 10,71
5 Jimmy Andersson-98 Oskarshamns SK P11 10,73
60m heat 5 P9 Vind 0,1
1 Andreas Unosson-01 Oskarshamns SK P9 10,66 PR
2 Joar Hertin-01 Västerviks IF P8 11,71 PR
3 Hugo Fonovic-01 USA P8 11,97
4 Petter Eriksén-02 Oskarshamns SK P8 12,89
5 Ludvig Swärd-01 Oskarshamns SK P9 14,71
6 Joel Fonovic-04 USA P5 14,83
60m heat 6 Vind 0,0
1 Ida Ekroth-96 Upsala IF F13 9,25
Jenny Biesert-95 Ljungby FIK F14 DNS
80 m heat 1 Mixat lopp Vind  1,0
1 Evelinn Hammarström-97 Kalmar SK F12 12,31 PR
2 Linnea Waldemarsson-96 Södra Vi IF F13 12,38 PR
3 Henrik Karlsson-97 Oskarshamns SK P12 12,62
4 Ellinor Kronsell-95 Södra Vi IF F14 12,82
5 Mimmi Andersson-00 Hjortens SK F9 14,12 PR
80m heat 2 Mixat lopp Vind 0,6
1 Jakob Folkesson-96 Oskarshamns SK P13 11,09 PR
2 Signe Karlsson-96 Kalmar SK F13 11,83
3 Josefine Axelsson-97 IK Hinden F13 11,92 (11,927)
3 Ida Ekroth-96 Upsala IF F13 11,92 (11,927)
5 Ida Karlsson-96 IK Hinden F13 12,44
600m Heat 1 Mixat lopp
1 Lasse Nachtweij-98 Västerviks IF P11 2,06,00 PR
2 Wilma Pernius-98 Oskarshamns SK F11 2,20,72
3 Lisa Palmqvist-00 Oskarshamns SK F9 2,23,47
4 Andreas Unosson-01 Oskarshamns SK P9 2,26,45
5 Linnéa Tvingsjö-00 Oskarshamns SK F9 2,34,42 PR
6 Anna Juhlin-00 Oskarshamns SK F9 2,35,06
7 Emilia Håkansson-01 Oskarshamns SK F8 2,37,00
600m Heat 2 Mixat lopp
1 Kalle Härlebo-93 Eksjö Södra IK P16 1,33,84 PR
2 Linnea Renevall-97 IK Hinden F13 1,58,16 PR
3 Erik Sandsten-98 Oskarshamns SK P11 2,05,68 PR
4 Hanna Södergren-97 FIF Gnistan F12 2,06,21
5 Isabella Axelsson-96 IK Hinden F13 2,06,52
6 Sofie Borssén-98 Kalmar SK F11 2,07,28
Längd P15
1 Marcus Juhlin-95 Kalmar SK P14 5,11 0,9
2 Christoffer Bengtsson-95 Oskarshamns SK P14 4,40 0,4
Höjd P15
1 Christoffer Bengtsson-95 Oskarshamns SK P14 1,43 PR
Kula P15 4kg
1 Robert Nilsson-94 Oskarshamns SK P15 13,92
2 Marcus Juhlin-95 Kalmar SK P14 11,49
Längd P13
1 Olof Östenberg-97 Södra Vi IF P12 4,49 0,0 PR
Höjd P13
1 Olof Östenberg-97 Södra Vi IF P12 1,49
2 Henrik Karlsson-97 Oskarshamns SK P12 1,30
Kula P13 3kg
1 Olof Östenberg-97 Södra Vi IF P12 9,84 PR
Längd P11
1 Christoffer Karlsén-99 IK Hinden P11 4,30 1,2 PR
2 Isak Hertin-99 Västerviks IF P10 3,17 0,0
3 Joel Nachtweij-98 Västerviks IF P11 3,08 0,0 PR
4 Jimmy Andersson-98 Oskarshamns SK P11 2,95 0,5
5 Linus Andersson--99 Västerviks IF P10 2,73 0,4 PR
6 Elias Fonovic-99 USA P10 2,57 0,0
Höjd P11
1 Isak Hertin-99 Västerviks IF P10 1,16 PR
2 Lasse Nachtweij-98 Västerviks IF P11 1,10
Kula P11 2kg
1 Simon Åkesson-98 Västerviks IF P11 8,13
2 Jimmy Andersson-98 Oskarshamns SK P11 6,88 PR
3 Elias Fonovic-99 USA P10 5,07
Längd P9
1 Andreas Unosson-01 Oskarshamns SK P9 2,94 1,0 PR
2 Erik Östenberg-00 Södra Vi IF P9 2,47 0,0 PR
3 Petter Eriksén-02 Oskarshamns SK P9 2,26 0,8 PR
4 Hugo Fonovic-01 USA P8 2,19 0,0
5 Ludvig Swärd-01 Oskarshamns SK P9 1,85 0,0 PR
6 Joel Fonovic-04 USA P5 1,32 0,6
Höjd P9
1 Joar Hertin-01 Västerviks IF P8 0,90
Kula P9 2kg
1 Erik Östenberg-00 Södra Vi IF P9 5,26 PR
2 Ludvig Swärd-01 Oskarshamns SK P9 4,40 PR
3 Hugo Fonovic-01 USA P8 3,90
4 Joel Fonovic-04 USA P5 2,03
Längd K
1 Ida Carlsson-91 Oskarshamns SK K 5,74 1,3
Längd F17
1 Sara Rönnby-93 Enhörna IF F17 4,67 0,2
Kula F17 3kg
1 Nina Johansson-92 Oskarshamns SK F17 6,82 PR
Längd F15
1 Malin Wickström-95 Kalmar SK F14 4,31 1,4
2 Madelen Ellfors-95 Sundsvalls FI F15 4,08 0,1
3 Elsa Gustavsson-95 Kalmar SK F14 3,99 0,9
4 Hanna Östenberg-95 Södra Vi IF F14 3,97 0,0 PR
5 Ellen Bergvall-94 Västerviks IF F15 3,79 0,0
6 Agnes Franzén-95 Kalmar SK F14 3,79 0,8 PR
7 Fanny Koivuniemi-95 Oskarshamns SK F14 3,71 0,0
Höjd F15
1 Emma Petersson-95 Kalmar SK F14 1,52 PR
2 Alice Petersson-95 Kalmar SK F14 1,46 PR
3 Ellinor Kronsell-95 Södra Vi IF F14 1,35 PR
4 Hanna Östenberg-95 Södra Vi IF F14 1,30
5 Ellen Bergvall-94 Västerviks IF F15 1,25
Kula F15 3kg
1 Elsa Gustavsson-95 Kalmar SK F14 8,67 PR
2 Ellinor Kronsell-95 Södra Vi IF F14 8,51
3 Madelen Ellfors-95 Sundsvalls FI F15 7,85 PR
4 Alice Petersson-95 Kalmar SK F14 7,68
5 Emma Petersson-95 Kalmar SK F14 7,66 PR
6 Malin Wickström-95 Kalmar SK F14 7,52
Längd F13
1 Signe Karlsson-96 Kalmar SK F13 4,37 0,1 (4,37) PR
2 Ida Ekroth-96 Upsala IF F13 4,37 0,0 (4,32) PR
3 Ida Karlsson-96 IK Hinden F13 4,25 0,3 PR
4 Josefine Axelsson-97 IK Hinden F13 4,22 0,7 PR
5 Evelinn Hammarström-97 Kalmar SK F12 4,11 0,0 PR
6 Linnea Waldemarsson-96 Södra Vi IF F13 3,93 0,0 PR
7 Isabella Axelsson-96 IK Hinden F13 3,81 0,8 PR
8 Louise Isaksson-97 Södra Vi IF F12 3,48 1,0 PR
9 Emily Fagerstrand-97 IK Hinden F13 3,30 0,6 PR
Höjd F13
1 Hilda Tove-96 Kalmar SK F13 1,38
2 Ida Ekroth-96 Upsala IF F13 1,30
3 Linnea Renevall-97 IK Hinden F13 1,30 PR
4 Louise Isaksson-97 Södra Vi IF F12 1,25
Kula F13 2kg
1 Ida Karlsson-96 IK Hinden F13 11,01 PR
2 Evelinn Hammarström-97 Kalmar SK F12 7,91 PR
3 Linnea Waldemarsson-96 Södra Vi IF F13 7,48 PR
4 Louise Isaksson-97 Södra Vi IF F12 6,94 PR
5 Emily Fagerstrand-97 IK Hinden F13 6,25 PR
Längd F11
1 Isabella Bexell-98 Södra Vi IF F11 4,08 0,0
2 Sofie Borssén-98 Kalmar SK F11 3,70 0,0 PR
3 Wilma Pernius-98 Oskarshamns SK F11 3,39 0,0
4 Josefine Fransson-98 IK Hinden F11 3,33 0,1 PR
5 Evelina Eklund-99 IK Hinden F11 3,20 1,4 PR
6 Ellen Erlandsson-99 Oskarshamns SK F11 3,13 0,7 PR
Höjd F11
1 Isabella Bexell-98 Södra Vi IF F11 1,19
Kula F11 2kg
1 Evelina Eklund-99 IK Hinden F11 5,96
Längd F9
1 Olivia Karlsson-00 Kalmar SK F9 3,77 0,9 PR
2 Anna Juhlin-00 Oskarshamns SK F9 3,16 0,0
3 Mimmi Andersson-00 Hjortens SK F9 3,03 1,2 PR
4 Lisa Palmqvist-00 Oskarshamns SK F9 3,01 0,0
5 Linnéa Tvingsjö-00 Oskarshamns SK F9 2,97 0,0
6 Thelma Bergqvist-01 Oskarshamns SK F9 2,74 1,9
7 Emilia Håkansson-01 Oskarshamns SK F8 2,73 0,8 PR
8 Minna Hassan-00 Oskarshamns SK F9 2,71 0,3 PR
9 Hanna Ronneteg-00 Oskarshamns SK F9 2,61 1,7
10 Tindra Löfgren-02 Oskarshamns SK F7 1,64 0,0 PR
Höjd F9
1 Olivia Karlsson-00 Kalmar SK F9 1,05
2 Linnéa Tvingsjö-00 Oskarshamns SK F9 0,98 PR
3 Lisa Palmqvist-00 Oskarshamns SK F9 0,95 PR
4 Hanna Ronneteg-00 Oskarshamns SK F9 0,85
5 Anna Juhlin-00 Oskarshamns SK F9 0,75
Kula F9 2kg
1 Lisa Palmqvist-00 Oskarshamns SK F9 4,95 PR
2 Linnéa Tvingsjö-00 Oskarshamns SK F9 4,16 PR
3 Anna Juhlin-00 Oskarshamns SK F9 4,03
4 Hanna Ronneteg-00 Oskarshamns SK F9 3,94 PR
5 Thelma Bergqvist-01 Oskarshamns SK F9 3,91 PR
6 Minna Hassan-00 Oskarshamns SK F9 3,11
Uppdaterad: 03 JUL 2009 11:32 Skribent: Stefan Helander

Sponsorer

 


 

Handelsbanken Oskarshamn 

SKB

XL-logga

  https://sbbnorden.se/

COOP KONSUM 
KOLBERGA

 

 OKAB logo

  ICA nära

FORUM

Kontorsspecial

OKAB logo

logo_saft

Wikholms begravningsbyrå

 

 

Sponsorhuset

Postadress:
Oskarshamns SK - Friidrott
Box 33
57221 Oskarshamn

Kontakt:
Tel: 0491768879
E-post: This is a mailto link

Se all info