Hoppa till sidans innehåll

Klubbmästerskap 12 sep och 9 okt


Resultatlista
Klubbmästerskap 12 sept och 9 okt
Eltid om inte annat anges
Om inte annat anges är alla tävlande från Oskarshamns SK
Väder sol ca 20 grader, växlande vindar
Tävlingsledare: Thomas Karlsson 0491-84116
60m heat 1 Vind +0,2
1 My Aronsson-02 F8 11,70
2 Ebba Hultqvist-02 F8 11,79
3 Ebba Wendel-03 F7 11,97
4 Lisa Ekberg-03 F7 12,51
5 Mia Unosson-04 F7 12,56
6 Milla Aronsson-04 F7 14,18
60m heat 2 Vind +0,9
1 Filippa Edlund-00 F10 10,77
2 Tom Ekberg-99 P11 10,88
3 Hanna Brunby-01 F9 11,48
60m heat 3 Vind +1,7
1 Linnea Tvingsjö-00 F10 9,66
2 Andreas Unosson-01 P9 10,25
3 Anna Juhlin-00 F10 10,43
4 Hanna Ronneteg-00 F10 10,67
80m Vind +2,8
1 Eddie Bengtsson-97 P13 11,94
100m Vind +1,7
1 Eddie Bengtsson-97 P13 14,95
100m Vind +2,8
1 Jacob Folkesson-96 P14 12,61
400m Strulande eltid
1 Filippa Edlund-00 F10 1,27,2m
2 Hanna Ronneteg-00 F10 ej tid
3 Tom Ekberg-99 P11 ej tid
4 Lisa Ekberg-03 F7 ej tid
5 My Aronsson-02 F8 ej tid
600m
1 Andreas Unosson-01 P9 2,19,0m
2 Linnea Tvingsjö-00 F10 2,20,2m
3 Hanna Brunby-01 F9 2,29,9m
4 Filippa Edlund-00 F10 2,31,1m
5 Ebba Hultqvist-02 F8 2,34,8m
6 Anna Juhlin-00 F10 2,37,9m
7 Lisa Ekberg-03 F7 2,45,9m
800m
1 Helen Unosson- 3,10,8m
Tresteg Zon
1 Ebba Hultqvist-02 F8 5,59 0,0
2 My Aronsson-02 F8 5,24 0,0
1 Hanna Brunby-01 F9 6,27 0,0
1 Andreas Unosson-01 P9 6,36 0,7
1 Linnea Tvingsjö-00 F10 7,65 0,0
2 Hanna Ronneteg-00 F10 6,95 -0,3
3 Anna Juhlin-00 F10 6,72 0,0
1 Eddie Bengtsson-97 P13 8,36 -0,2
Tresteg Planka
1 Jacob Folkesson-96 P14 10,33 -1,0
Längd Zon
1 Mia Unosson-04 F7 2,37 0,0
2 Ebba Wendel-03 F7 2,28 0,0
3 Lisa Ekberg-03 F7 2,25 -0,5
4 Milla Aronsson-04 F7 1,86 0,5
1 Ebba Hultqvist-02 F8 2,57 -1,7
2 My Aronsson-02 F8 2,43 -1,7
1 Hanna Brunby-01 F9 2,54 0,9
1 Linnea Tvingsjö-00 F10 3,48 0,0
2 Anna Juhlin-00 F10 3,19 1,1
3 Hanna Ronneteg-00 F10 3,08 1,3
4 Filippa Edlund-00 F10 2,96 -0,1
1 Andreas Unosson-01 P9 3,05 0,0
1 Tom Ekberg-99 P11 3,08 1,0
1 Eddie Bengtsson-97 P13 3,95 1,1
Höjd
1 Lisa Ekberg-03 F7 0,75
1 My Aronsson-02 F8 0,85
1 Hanna Brunby-01 F9 0,95
1 Filippa Edlund-00 F10 1,12
2 Linnea Tvingsjö-00 F10 1,06
3 Anna Juhlin-00 F10 1,00
4 Hanna Ronneteg-00 F10 0,95
1 Andreas Unosson-01 P9 1,03
1 Tom Ekberg-99 P11 0,90
1 Eddie Bengtsson-97 P13 1,30
1 Jacob Folkesson-96 P14 1,45
2010-10-09 Kast exkl Castorama
Kula 5,0 kg
1 Oskar Karlsson-93 P17 10,18
2 Lázló Komáromy-48 M60 9,96
Kula 3,0kg
1 Anki Jonasson-60 K50 7,25
2 Birgitta Uppgården-48 K60 6,87
3 Lisa Karlsson-96 F14 6,83
Kula 2,0kg
1 Hanna Ronneteg-00 F10 4,91
2 Anna Juhlin-00 F10 4,52
Spjut 800gr
1 Ronny Nilsson-63 M45 27,26
Spjut 700gr
1 Oskar Karlsson-93 P17 23,70
Spjut 600gr
1 Lázló Komáromy-48 M60 13,22
Spjut 500gr
1 Anki Jonasson-60 K50 9,92
Spjut 400gr
1 Evelyn Einebrannt-95 F15 33,76 Kalmar SK
2 Birgitta Uppgården-48 K60 19,06
3 Lisa Karlsson-96 F14 11,33
4 Hanna Ronneteg-00 F10 11,23
5 Anna Juhlin-00 F10 8,44
Diskus 2,0kg
1 Ronny Nilsson-63 M45 19,07
Diskus 1,5kg
1 Oskar Karlsson-93 P17 36,00
Diskus 1,0kg
1 Lázló Komáromy-48 M60 30,33
2 Anki Jonasson-60 K50 14,49
3 Birgitta Uppgården-48 K60 14,36
Diskus 0,6kg
1 Lisa Karlsson-96 F14 19,24
2 Hanna Ronneteg-00 F10 12,69
3 Anna Juhlin-00 F10 10,08
Slägga 7,26kg
1 Ronny Nilsson-63 M45 15,88
Slägga 5,0kg
1 Lázló Komáromy-48 M60 43,92
2 Oskar Karlsson-93 P17 22,05
Slägga 3,0kg
1 Anki Jonasson-60 K50 25,65
2 Birgitta Uppgården-48 K60 15,60
AnnLis Hellsten-53 K55 ej res
Inofficiella Castoramapoäng
Oskar Karlsson-93 P17 1893p
Lázló Komáromy-48 M60 1660p
Anki Jonasson-60 K50 1212p
Birgitta Uppgården-48 K60 1198p
Inofficiell bolltävling
Hanna Ronneteg-00 F10 16,57
Anna Juhlin-00 F10 15,17
Anton Ronneteg-03 P7 5,17
Uppdaterad: 10 OKT 2010 15:47
Skribent: Thomas Karlsson

Sponsorer

 


 

 

SKB

XL-logga

 

COOP KONSUM 
KOLBERGA

 

 OKAB logo

Kuststaden

 

FORUM

Kontorsspecial

OKAB logo

logo_saft

Wikholms begravningsbyrå

 

Postadress:
Oskarshamns SK - Friidrott
Box 33
57221 Oskarshamn

Kontakt:
Tel: 0491768879
E-post: This is a mailto link

Se all info